Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk... (oficiální text distributora)

Fevas

Přepnout mód do usmrkané ječící puberťačky a jdem sledovat. Přiznám se, že u filmů smrkám docela často, ale na tomhle filmu neshledává nic dojemným ani moje alternativní uječená verze. Přesto to bylo koukatelné a osobně si myslím, že víc z knihy ani vytřískat nešlo. To ale neznamená, že všechny knihy od Meyerový jsou tak hrozné. Například zpracování The Host bude určitě zajímavější, ale možná trochu víc přesládlé. ()

MonaSax

Knihu jsem před tímto filmem nečetla, takže jsem nebyla natěšená jako spousty dalších. Dost mně baví school teen prostředí, takže to tady pro mně bylo plus. Nádherná zelená krajina Forks pokrýtá skoro všude mechem, splnila svou úlohu krásy. Hudba i soundtrack s písničkami se povedl. Hlavně Bella's Lullaby. Kristen Stewart zahrála svou roli velice přesvědčive, za to Rob Pattison moc talentu podle mně nepobral. Jeho hlavní výhoda je cool image, kterou většinu holek dostane do kolen, ale mně ne. Nejvíce mně pobavilo a dost zkazilo celkový dojem z upírů, že rusovlasá záporačka Victoria má na sobě tričko s nápisem Kiss me I´m a princess, když už musí mít na sobě tričko s nápisem, tak snad něco jako I want suck your blood. Za mně tedy three stars a knihu moc nedoporučuji, protože je tak přeslazená, až je to otravné. ()

Morholt

Xkrát natočená studentská upírovina, se zlými upíry, hodnými upíry, indiány, kteří něco vědí a zamilovaným člověkem. Ovšem od dílek typu Krev jako čokoláda a podobných paskvilů se to přece jen trošku liší - upíři na slunci nehoří, ale mají azbestovou či jakou kůži (cože???) a taky si nevzpomínám, že by to někdo v historii filmu zkoušel na upíra pepřákem. :D Co se triků týče, tak jsem měl občas pocit, že koukám na starou dobrou hongkongskou či čínskou lítačku a každou chvílí jsem čekal, že na mě vybafne Ziyi Zhang a udělá nějákou kung-fu kreaci. Herecky to taky žádná sláva nebyla. Robert Pattinson mi vyloženě nesedl a jeho upírské pohledy působily směšně. Na druhou stranu z Kristen Stewart roste nejenom hezká holka, ale taky dobrá herečka a jedna z budoucností Hollywoodu a především za ní dávám jednu hvězdičku. Jinak to nestálo za nic. ()

Beastmaster4 odpad!

Tak nějak to dopadne, když se někdo snaží vydělat prašule jako J. K. Rowlingová. Na rozdíl od ní (a to Pottera taky moc nežeru) Stephenie Meyerová ukazuje nám všem pouze to, jaký paskvil je dnes možné protlačit do filmové podoby. Rowlingová měla alespoň obdivuhodný nápad, dokázala oživit už dost zapomenutý námět a udělat lákavou ságu, která zpočátku svým pohádkovým duchem ohromí jak děti, tak dospělé až se mění v dalších dílech do vážnější a temnější podoby. Dokázala oprášit a otevřít zrezlé kouzelné dveře, aby nám ukázala sílu čar a kouzel, která stále má tu moc vytvářet zajímavé příběhy. Proč srovnávám Harryho Pottera a Stmívání? Protože jde o shodné případy, obě jsou to fantasy knihy a obě napsaly ženy, oba příběhy se dostaly až na plátna kin. Stejně jako je ale Harry Potter svým způsobem jedinečný a originální je Stmívání a další díly průserovým odpadem. Vzít legendy o upírech a vlkodlacích, možná si o nich něco přečíst, všechno si to pak přetočit a použít dle svého, jakože originálního pojetí a na to všechno jako mouchu na hovno přilepit romantickou estrádu upírka a naivní studentky, to už je vrchol. Možná ale i vrchol blaha pro 10 - 15 leté puberťačky, které šílí, když v Bravíčku otisknou fotku Justina Biebera. Pro ty to možná má smysl, minimálně na ty 2-4 roky než dozrajou :-)....A navíc, Pattinson mi pořád přijde, jak když se mu nějakej ten vlkouš projel zadnicí po ksichtě. A jako kdyby tohle nebylo málo, tak se na nás z regálů snad všech knihkupectví valí desítky podobných mršin s upírskou tematikou. Jak kvalitní četba to bude si asi každý dokáže představit sám ;) ()

Sawy

Mám dost.Ne že by mě Stmívání nějak výrazně uráželo,to říct nemůžu.Je to naivní,bezelstná pohádka pro děti,kteří nevědí,že upíři neradi česnek a slunce jim pleť spíše sežehne než ozáří.Trochu mě ale štve,že celá jedna generace bude mít upíry zafixované právě jako manekýny s tunou make-upu na obličeji.True Blood+Stmívání=znesvěcení celé mytologie.Kde jsou temní elegáni s charismatem atomové elektrárny,kde jsou rakve a všeprostupující temnota těchto bytostí?Twilight je zlo a bylo by zlem i kdyby ho točil Spielberg a hrál by v něm někdo,komu slovo "hrát" alespoň vzdáleně něco říká.Do nervózního projevu Kristen Stewart a prkenného Pattisona se strefuje až moc snadno.Zklamal mě především fakt,že Catherine Hardwicke se tady projevila jako vyloženě špatná režisérka,která absolutně neumí navodit atmosféru,celý film postrádá gradaci,mytologií se film v podstatě nezabývá (Kde se vzali,tu se vzali - záporáci! Inu nějaké jsme potřebovali...),takže mi čím dál víc připadá,že Legendy z Dogtownu musely být zázrak.Náznaky stylovosti tady jsou,vždy ale zůstane jen u náznaků a celek je neskutečně unylý (děj by se dal naskládat do slabé hodinky,kdyby se vynechaly scény,ve kterých Edward chodí za Bellou a říká jí,ať se od něj drží dál),stylizace působí uměle a logika si dává pauzu vskutku často.Jakýkoliv guilty pleasure potenciál pak zabíjí přehršel nudných scén.Víc totálně mimózních momentů typu upíři baseball a hned by film šlapal líp! Zázrak se tedy nestal,Stmívání považuji za velký generační přehmat a film,který nemá absolutně co nabídnout.Ale i já jsem přeci jen (maličko) povrchní,takže za tu příšerně sexy černovlasou upírku nemám to srdce dát jednu hvězdičku.Tak co pak těm holkám vlastně vyčítat,že? :-) 35 % ()

ancientone odpad!

Po tom, ako všade okolo seba počúvam, čo je to za úžas (patrím do cieľovej skupiny, vymielajúcej sa dobrovoľne takýmito nechutnými sentimentálnosťami) som sa rozhodol si to pozrieť, nech viem čo a ako. Bola to chyba, odporný gýč, ucelene so videl 20 minút, ostatok som iba zbežne preklikal, pri čom som maximálne som narazil na nejakú "poblionovú" scénu. Pozrieť si to celé by bolo nielen nad moje sily, ale aj nechutné strácanie času. TWILIGHT- Zbohom na večné časy a nikdy inak! Koľko krát sa dá k tomuto použiť prívlastok nechutné? ()

Handle

Stmívání. Každý mi ho doporučoval a říkal, že je skvělý. Kouknul jsem tedy ještě před tím na čsfd a to hodnocení nebylo zas tak vysoké. Když se koukneme, hodnocení je tu opravdu od odpadu k 5*. Prostě i přes tu všechnu chválu i kritiku jsem myslel, že film bude obrovská kravina, jelikož jsem odpůrce těhlech nadpřirozených Fantasy filmů pro puberťačky. Každopádně jsem se ke zhlédnutí filmu dokopal a jaký mám názor teď? Stmívání je na jednu stranu vážně hrozný film, ale na druhou stranu je vizuálně docela pěkný, takže hodnotit tento film fakt není lehké. Ale je to asi tak cca průměr no. O žádnou pecku se tedy rozhodně nejedná, nicméně to ani vyloženě neurazí... ()

Katullka

Pro slečny do 14 let je Hanna Montana. Do 25 let je Stmívání a nad 25 let je Bridget Jonesová. Je to fakt a zůstane to tak. Stmívání je krásně natočená romantická upíro slaďárna pro všechny slečny, co čekají na toho pravého.. Na to co se dnes točí pro holčičky s menstruací je to průměrně nadprůměrné a proto 3-4. Tady 3* ()

ScarPoul

Rozhodne je to také ako som čakal. Kvôli určitému vychvalovaniu som sa odhodlal zobrať si sestrenkinú knihu Súmrak a prečítať si ju aby som si mohol pozrieť film a budem úprimný, veľký rozdiel sa nekonal. Zatiaľ čo kniha doslova padá na stupídnej záplekte a plus je podfarbená určitou naivitou, ktorú s takou obľubou používa Daniel Steelová, film je pravým opakom. Charaktery nepôsobia smiešne, a dokonca to má aj správnu atmosféru, ale bez pamätnejšej scény, strih je príliš rýchli, takže ak ste nečítali knihu musia vám niektoré pasáže jednoducho pripadať až príliš rýchle, čo narúša štruktúru deja a aj samotný zážitok, plus zostala debilná zápletka a hlavne herci iba plávajú na hladine emocionality. Ani jeden pohľad a ani jedno gesto som nikomu v tom filme neveril. Samozrejme chápem, prečo sa to dievčatám tak páči ale úprimne súčasné dievčatá nemajú asi vkus. Medzi hlavnými predstaviteľmi to pekne iskrý ale nejaký ten plamäň nezažehnú. Hardwickeová je veľmi dobrá v rozprávaní jednoduchých príbehov, využíva neviazanosť deja, ktorá určitím spôsobom nutí byť pozorným, tiež má rada hrdinov v najkomplikovanejšom životnom období a to puberte a na tomto poli ako režisérka nesklamala a právom jej patrí titul najzárobkovejší film ktorý natočila žena. Lenže skrátka tento film to nezachráni. A mám chuť odvolať sa na Eragona - ktorý sa čítal ľahko a ktorý sa predával rovnako ako twilight sága ale pri sledovaní filmu ste si uvedomili , že to všetko je vlastne o ničom. noo uvidím ako to dopadne po prečítaní new moon. možno ma to ešte prekvapí. ()

Fleur6

Obrovský spoiler (v prípade, ak nechcete vedieť obsah, odporúčam vyhnúť sa i traileru) - upír-vegetarián Edward sa stretol so strnulou Bellou. A zaľúbili sa. A Edward musí Bellu ochraňovať pred inými upírmi. S pomocou smiešnych rozhovorov (napr. príde za ňou na obede a začne len tak od veci: "What if I am the bad guy?", vystraší skupinu chalanov svojím pohľadom atď) a bez nádychu vierohodnosti. Trápne, ale prežiteľné. Mala som chuť na taký teenage-vampire-romantic výgrc. Bolo to super, takmer som sa zadrhla kakaom od smiechu. ()

Lacike odpad!

Nenasiel som ziadnu zlozku filmu, vdaka ktorej by som dal aspon jednu hviezdicku. Radsej si pozriem znova nejaku sracku od Uwe Bolla ako toto. Nechapem ako sa z toho mohol stat taky velky hit. ()

jhrasko

Je najvyšší čas, aby niekto oficiálne nariekol Alana Balla z plagiátorstva! True Blood totiž vyznieva pri jednoduchom vygooglovaní a roku vydania Meyerovej predlohy absolútne nepôvodne. A samotný film? Až do baseballovej scény síce hlúpučké, naivné, ale neodolateľné, od baseballu dokonale odzívané. A bez výraznejšej chuti na pokračovanie. HER: Hey did you get contacts? HIM: No. HER: Your eyes were, black the last time I saw you, and now they're like, golden brown..HIM: Yeah I know it's the uh, it's the flourescents, um. Ugh. [walks away]. ()

Genero

Ježíš, ty vole holky, sem včera koukala na to Stmívání, to snad byl nejlepčí film co jsem viděla. Ten Robertek je fakt nádhernej a má takový upřímný mrdavý oči, ten ho musí mít tak akorát do ruky. Od něj bych si nechala říct, Radek je teda debil, říkal že jsem kurva, já se na něj budu muset vysrat, ty vole. Já přece nejsem kurva, dam jenom komu chci, jinak dělam drahoty, no dyť mě znáte, né... Holky. ty nezkušený puberťáci u nás na škole, co si na nich vemu, ani nevěděj kam šáhnout a jak holku pořádně uspokojit, takoví kluci jako ten Robert se snad ani neroděj... (Autorská práva k tomuto komentáři náleží neznámé čtrnáctileté ženě z autobusu Kladno-Praha z 9.11.2011, odjezd 12:30, na jejíž slova jsem si vzpomněl, když jsem v televizním vysílání v náhlém záchvatu stařecké demence vyměnil již viděného Indyho za dosud neviděného a obcházeného Robertka a zhatil tak vlastní plány na kulturně strávený večer. Jedna hvězda za Kristen, která je na rozdíl od autorky komentáře celkem sympatická slečna a už se těším, až ji uvidím ve smysluplnějším filmovém díle.) ()

Shaqualyck

Kdyby byl Romeo upír (jmenoval se Brandon Walsh a bydlel třeba v Everwoodu…) Jasný, bejt tak (post)moderní pubertální děvče s hormonálním přetlakem, zákonitě se mi budou ze světélkující pleti páně Pattinsona potit všechny pysky. OK, nic proti tomu. Krvesajná problematika už byla znásilněna na tisíc a jeden způsob a tohle rozhodně není až taková trága, jak se s oblibou traduje. Natočený je to líp než valná většina dílů zkultovnělé Buffy, Cullenovic Eda má navíc prima káru, nedbale vystajlovaný háro, parádní hadry a… tradááá: je to upír – kombinace jak z letáku na školní nástěnce. Dobrovolné dárcovství krve ještě nikdy nebylo tak sexy. Bravo, Facebook nebo Evropa 2 s tím nemají co dělat. Toho TARZANoidního pobíhání po vzrostlých kmenech mohlo být, pravda, výrazně méně, nicméně na to, kolik špíny se na „Stmívací“ téma ze všech stran stádně nakydalo, to nebylo nejhorší. Asi nejsem úplně cílová skupina, ale masovou oblibu toho fenoménu chápu a (pokud jde o první díl) nijak mne intelektuálně nepohoršuje. Každej má něco, my taky hltali Beverly Hills a Pobřežní hlídku… ;-) ()

maseer2

na první pohled místy dost nelogická a hloupá emo fantasy romance, která v sobě ale, když jí dáte šanci, ukrývá vlastně celkem fajn romantický příběh se zvláštním (emo?) kouzlem, jemuž se zatraceně těžko odolává.. slabší 4* ()

PROROK14

Až také zlé ako som čakal to zas nebolo. Prvá polovica za 4*. Hlavne ten začiatok, úvodná scéna so srnkou v lese sa mi veľmi páčila. Aj ďalej to bolo pekne tajomné, dobre zábery prírody atd. Kristen Stewart ako jeden člen ústrednej dvojice bola ozaj pekná (možno kvôli nej je tá tretia hviezda). Ale rútiť sa to začalo tou jej návštevou u bledých. Neviem, ale mna osobne neuchvacujú zábery na "postromochloziaceho" upí...psssst. Nechcem pokaziť zážitok potenciálnemu divákovi. Celkovo zápletka a samotný záver ma nijako neohúril takže posledných cca 25 min nestálo absolútne za nič. 50% ()

slatkac odpad!

Jestli je nějaká mánie která se mi hnusí, tak je to tahle. A 55% a 65. nejoblíbenější film??? Sorry, ale musím se smát. Ještě chci podotknout, že odpad! je pro tento film příliš vysoké hodnocení. A Patinhnuson??? Ten by měl být v sekci Maskoti a ne herci. ()

Tommassi3

"Chystáš se mi vysvětlit, jak jsi zastavil tu dodávku ??" - "No.. Ehm.. Měl jsem nával adrenalinu !! To je docela běžná věc.. Můžeš si to vygůglovat.." ;) Tak jsem se nakonec i já nechal přemluvit, a dohnal tak jeden ze svých restů, ostatně když už nic jiného, jeden by měl Twilight, z něhož se postupem času stal jak ve filmové, tak i knižní podobě, naprostý fenomén, nebál bych se tvrdit, že dokonce i díky vlivu internetu fenomén sociální, vidět, aby jej mohl otevřeně kritizovat, ono se totiž obecně vzato zřejmě nenajde příliš mnoho uživatelů, obzvláště z řad nás chlapů, kteří by se dokázali otevřeně vyvarovat pozérství a zkusili alespoň hledat nějaká pozitiva, a to bez ohledu na cílovou diváckou skupinu.. Abychom si rozuměli, ačkoliv tomu mé hodnocení příliš neodpovídá, nemůžu a nebudu tvrdit, že by mě první Twilight jako celek prostý jakýchkoliv souvislostí nějak zvlášť nadchnul z hlediska filmařiny jako takové, rozhodně mě však nijak nerozčiloval a převážnou většinu času, rozuměj do přímo tragické pasáže s hraním baseballu, která jasně dokazuje, jak moc vlastně Stephenie Meyer celou dobu vykrádala Harryho Pottera, kterého nakonec i dokázala sesadit z toho pomyslného trůnu, dokonce i bavil.. Celé tři hvězdičky pak nakonec vlastně především zrcadlí můj obdiv k režisérce Catherine Hardwicke, která dokázala, čemuž jsem se dlouho zdráhal uvěřit, téměř nemožné, totiž adaptovat až zoufale odpudivou literární předlohu amatérky Stephenie Meyer, nevzpomínám si, že bych měl někdy v životě příležitost zakusit až takovou šmíru jako právě Twilight, ve snímek, který svůj literární předobraz ve většině ohledů překonává, ačkoliv většinu motivů knihy zachovává v naprosto nezměněné podobě.. A za to prostě a jednoduše já musím Catherine zatleskat vstoje !! Nicméně ani samotnou Stephie Meyer bych nerad pouze odsuzoval, protože každého autora, který dokáže mladého čtenáře přilákat ke knihám, si osobně nesmírně vážím, ať už je kvalita jeho díla jakákoliv, což tedy na druhou stranu bohužel paradoxně nelze nepovažovat za smutné, protože skutečnost, že chvályhodně stále více čteme, a to i ti mladí, bohužel stále více sráží fakt, že čteme stále méně a méně kvalitní kousky, když dříve mnou proklínaný Harry Potter vedle Twilightu vyznívá jako naprostý literární majstrštyk.. Ona totiž Meyer nestvořila v důsledku vlastně vůbec nic jiného než kopii plytké harlekýnky pro dospívající, pravděpodobně pouze fyzicky, dívky, v níž pouze zazobaného prince na bílém koni nahradil zazobaný upír v šedivém bouráku, když za jedinou skutečnou originalitu díla lze považovat snad jen fakt, že právě on jako muž zůstává v tomto páru sexuálně zdrženlivým !! Tato moderní pohádka vypráví o obyčejné středoškolačce Belle, která potkává lásku svých snů, která se zdá být čirou náhodou fyzicky naprosto dokonalá a ke všemu je to upír, a tak aby Bella mohla vůbec podobného týpka zaujmout, Meyer přichází s několika vlastnostmi, neguje upíří schopnosti, Bella lítá z průseru do průseru a chutná jako kuře.. Záhy autorka přichází s tím, že Edward není až tak typický upír, ale upír vegetarián, živí se totiž, je-li to navzdory jeho pudům možné, pouze zvířecí krví, a tak nepřekvapí, že z popudů čistě masochistických pak navíc začne s Bellou randit přesně v duchu (ne)logiky nemysli na červený balonek a ji tak čeká úkol velmi nesnadný, totiž vyléčit ho z jeho abstinence.. Co mně osobně však přímo uráží, je skutečnost, že ve Stmívání funguje samotné pití krve jako alegorie k sexu a hrdinka prostě tuto část vztahu po svém příteli vyžaduje, a já tak opravdu nechápu důvod podobné alegorie, když Bella vlastně touží po sexu zcela otevřeně i bez alegorií !! Nějaký nosný příběh se zde ve své podstatě téměř nevyskytuje, většina knihy se totiž točí kolem bezduchého skotačení abstinujícího páru s tak přeslazenými klišé, až bolí oči, a když se nakonec dopracujeme do něčeho jako finále, to se záhy rozplývá, a je tak víc než nad slunce jasné, že s dozvuky se čtenář jistě setká i v dalším díle !! První díl je dějově i technicky neskutečně jednoduchý až primitivní, což samozřejmě cílová skupina ocení v celkové srozumitelnosti díla, samotné postavy Meyer vykresluje jen v nejnutnějších (ob)rysech, zásadně jim schází skutečné osobnosti, když na ně jednotlivé vlastnosti, a to i s těmi nadschopnostmi upírů, hází jako kabáty na věšák v hospodě, a rozhodně ani s vysvětlováním si těžkou hlavu nedělá !! I stavba děje v podstatě postrádá smysl či jakoukoliv ze zažitých zákonitostí, protože samotný motiv života ze dne na den poskytuje dostatek příležitostí pro přeslazený balast, a když navíc jeden ve finále tyto informace dá do souvislosti s populárními komplimenty směrem k autorce, která přeci v podstatě předtím nikdy nic nenapsala, a přesto se její prvotina stala absolutním bestsellerem, musí smeknout až na zem před neskutečnou mocí současného marketingu a internetu samotného, protože bez něj by úspěch této knihy nikdy nemohl přesáhnout regionální charakter, natož abychom tu teď mluvili o nově vzniklém teenagerském fenoménu, čímž však rozhodně nechci říct, že by se Twilight vůbec nedal číst, pomineme-li především povětšinou duchaprosté dialogy, jen se prostě jedná o obyčejný průměr na poli moderní romantické pohádky, u níž naopak překvapí autorkou překvapivě velmi dobře zvládnuté akční pasáže, která však paradoxně docela selhávají právě u snímku Hardwicke !! A to už jsem se šikovně, musím se pochválit, když už to nikdo jiná neudělá, oslím můstkem dostal k samotnému snímku, jemuž prostě nikdo nemůže odepřít až neskutečnou atmosféru, kterou naprosto geniálně umocňuje nesmírně zdařilý soundtrack osvědčeného Cartera Burwella a často i kamera Elliota Davise, který se však nezvládá vyvarovat zbytečných fíglů, které prostě příliš nefungují, když právě ta akční rovina snímku, jak jsem již zmiňoval na rozdíl od knihy, vyznívá stejně směšně jako ty Edwardovy letecké a lezecké schopnosti, když sama na sebe v tomto směru Hardwicke udělala trošku dlouhý nos !! Naopak romantická linka, k níž vlastně nemám příliš mnoho výhrad, mi udělala radost, když přes veškerou prkennost Kristen Stewart ta chemie mezi ní a Pattinsonovým Edwardem Cullenem, která samozřejmě vyústila i do jejich osobních životů, působí natolik věrohodně a přirozeně, že právě v těchto pasážích je Twilight opravdu radost sledovat !! Ty citované zdlouhavé záběry na pár neustále se někde povalující v trávě a podobné libůstky se mi rozhodně nezdály být až tak zdlouhavými, ani otravnými, když Hardwicke velmi šikovně balancuje na hranici mezi lyrikou a naprostým kýčem, ani ty slaboduché opakující se milostné dialogy zde nepůsobí až tak odpudivě, jak by se dle většiny komentářů mohlo zdát, byť tedy často většina (ne)herců pronáší takové sračky, že se jednomu až protáčí panenky, nicméně problém je znovu třeba hledat už v samotné předloze.. Dost mě však mrzí poněkud nešťastný casting, když vedle krásné Kristen Stewart s mě osobně nijak urážejícím Robertem Pattinsonem či výborného sympaťáka Petera Facinelliho musí jeden úpět sledováním tak nesympatických dřeváckých kreatur, za jaké snad ani především ovlaseného Taylora Lautnera či zoufalého Kellana "prasečího ksichta" Lutze nezle nepovažovat !! Tak nakonec přes všechny nedostatky vnímám Twilight především dík režisérce Hardwicke, která si sice příliš nerozumí s akcí, gradací, dá-li se tu o nějaké mluvit, a samotným tempem snímku, jako neskutečně podhodnocený film, který prostě svoji cílovou skupinu nemůže zklamat, jehož převážná většina nedokáže sledovat bez předsudků a pozérství objektivně a nezaujatě, byť na druhou stranu samozřejmě chápu, že milovníky upírů jako takových i upírské tématiky se musí velmi dotýkat, co Stephie Meyer s jejich milovanými nemrtvými provedla, ačkoliv ta diamantově blyštivá metrosexuální stylizace nakonec není až tak úplně hloupá či nelogická !! A že se zde navíc třeba upíři proti všem zažitým klišé a dogmatům úplně v klidu vidí v zrcadlech ?? Tak na to já, přátelé, seru.. Když už se i zombíci mohli naučit běhat..;) () (méně) (více)

Litsarch

Chtěl jsem napsat názor na tento film, který mi nic neříkal... A když začnu psát tak vidím, že Renton to napsal naprosto přesně již za mě... ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?