Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

Diskuze

Isherwood (hodnocení, recenze)

Le_Chuck: Ono to bylo částečně směřováno i k Evičce, proto množné číslo. :)
Ta pointa je prostě... nic. Nečekal jsem ji, ale tak nějak jsem vlastně už nečekal nic. Možná by mě vytrhla nějaká béčkově idiotská. Tahle nechala v klidu. Ale nikomu neberu to, že se to líbí. Jo, je to svým způsobem něco jiného a pro někoho, viz. Robův koment, dostaly ty jatka nějaký smysl. Já ho tam teda moc neviděl. :)
Čekám, kdy se zjeví Shadwell a cinefilsky mi to vyargumentuje. :)

Rogue (hodnocení, recenze)

Ja se snad na ty Ruins nakonec podivam... Svou chvilku uz jsem nemela delsi dobu, ale ono to zase prijde u nejake magnolie aby to bylo vic videt :o)

Le_Chuck

Le_Chuck (hodnocení, recenze)

Isherwood: Mozes mi tykat ;-) Teraz si akurat preformuloval koment a ked ta to nudi, tak ta to nudi, bodka. Mna skor zaujima aky naser ti v hlave spustila pointa, hlavne preto ze na mna fungovala presne naopak a vytrhla ma z miernej polhodinovej letargie do maximalne euforie.

Isherwood (hodnocení, recenze)

Co chcete rozepisovat? Že mi hrdinky nepřirostly k srdci, a tak jsem jim nefandil, ani nelitoval, ale byly mi ukradené? Že druhá torture polovina mě prostě nudila, protože se pořád točila v kruhu, a jelikož mi byla hrdinka z první půlky úplně putna, tak jsem k ní těžko mohl něco cítit v té druhé. Mám ty francouzské jateční nášupy moc rád, ale mě prostě nebralo... resp. nechalo úplně v klidu. A Renton má možná pravdu... Jinak, tušil jsem, že budu za blbce, ale co už, každý máme svoje chvilky. :) Robe, na Inside bych klidně použil tvůj koment k Ruinám. Ale prostě záleží na úhlu pohledu. Tam mě prostě hrdinky zaujaly, měl jsem strach o těhotnou, bál jsem se ženské v černém, u jatek jsem přivíral oči.

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

Já spíš u Ishe nechápu ten diametrální rozdíl hodnocení vzhledem k jinému filmu podobného ražení - francouzský Inside.

Le_Chuck

Le_Chuck (hodnocení, recenze)

Isherwood: Musel som trochu podpichnut, bo ta nemam fixnuteho, ako rozdavaca odpadov (za pointu). Mohol by si sa tu trosku rozpisat, hm?

Rogue (hodnocení, recenze)

ish: tak jestli te nudi i prvni pule, musis u druhe umirat. Nicmene nemyslim, ze by to mohl druhy pokus spravit, maximalne tak budes na tu nudu pripraveny :o)

Isherwood (hodnocení, recenze)

Le_Chuck: Póza ne-e, tu nemám zapotřebí. Ale film, který mě během sledování neskutečně nudí a po skončení nasere (protože jsem se tak strašně nudil), tak nemůže dostat jiné hodnocení.
Rogue: Nevím jestli čisté svědomí, ale spíš je mi toho hodnocení líto, protože jsem se na to fakt těšil.
Jinak vážně uvažuju nad opakovanou projekcí, jestli náhodou ten "přesah" a další podobné věci neobjevím potom. Jen se bojím toho, že mě to bude pořád kurevsky nudit. :)

Rogue (hodnocení, recenze)

netreba hned kategorizovat, kazdy film se nekomu libi a nekomu ne. Ackoliv isherwood za ten odpad nemuze mit ciste svedomi :o)

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Jestli to taky nebude tím, že Martyrs je ve druhé polovině kurevská nuda. Takže to přenesení teroru na diváka vlastně funguje. Také jsem si připadal jako mučedník, že to musím vydržet až do konce.

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

Připadá mi, že jsou občas fanoušci hororu sami proti sobě. Na jednu stranu se nadává, že drtivá většina hororů je furt to samé, stokrát viděné klišé. I když třeba dobře řemeslně zvládnuté a proto velmi slušně hodnocené. Například Sirotčinec. A pak když teda někdo přijde s něčím neotřelým, tak se nadává, že je to umělé, nebo vykonstruované nebo kdovícoještě. Sám režisér v rozhovorech řekl, že chtěl přijít s něčím nepředvídatelným, co by i zkušeného fanouška hororu vykolejilo a překvapilo. To se povedlo, akorát ne vždy ke spokojenosti diváka, což ale neva. Kdyby to byla jen poctivá řezničina bez "něčeho navíc", tak by zase spokojeností hýkala jiná část lidí a ta která je velmi spokojená teď by mohla brblat trochu, že to je "jenom" řežba.

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

tve ten konec tomu dal pravě novej rozměr a oživil krapet nudnou konecnou cast, napsat ze to konec zruinoval, asi bych uvazoval o odborne navsteve

Baroon

Baroon (hodnocení, recenze)

děs, běs ten se tam moc nekonal zacatek vcelku sliboval zajimavy pocin, ale konec to totalne zruinoval posledni pulhodinu sem se vcelku nudil

HocKto

HocKto (hodnocení, recenze)

urcite nie najbrutalnejsi "horor" z ktoreho by sa muselo v kinach omdlievat, za to ale velmi kvalitny snimok, ktory ma ako fandu podobneho stylu filmov potesil a preto je to u mna za plny pocet, aj ked mierne nadhonotene

Silas

Silas (hodnocení, recenze)

Já se obávám, že mnohá náboženství se v samé podstatě zabývají posmrtným životem, tudíž to spolu úzce souvisí....

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

gen.Zhukov: sak ja odpovidal jen na otazku víry, je to presne jak rikas, jestli neco po smrti je , tak je uplne fuk v co veris, myslis ze primo tu jde spis o to ze mucenim se dosahne prahu smrti kdy fyzicky telo zije ale duse uz ne, proto Anna videla co ja za hranici...

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Já bych nezaměňovala víru s věděním, ale jinak dobrý...

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

havLord: právě tohle tam je myslim vysvetleno, i kdyz si neverici atd... po tom vsem muceni co prozijes je prave vira to posledni a jedniny k cemu se obratis

havLord

havLord (hodnocení, recenze)

základní otázka - může se mučedníkem stát někdo, kdo nemá víru / přesvědčení, za které by položil život? myslim si, že to právě ne a na tom by tak trochu troskotala snaha tý organizace, když oni mučili jen obyčejný lidi, namátkou

Flipnic

Flipnic (hodnocení, recenze)

Xeelee: Právě to je na tom perfektní!! Babka si myslela, že půjde tam, kam oběť, ale nikde nebylo řečeno, že to tak bude ... Právě že svůj "odchod" možná trochu uspěchala/unáhlila se ... :-)) Tohle co píšeš mě taky napadlo ... ;-)

Xeelee

Xeelee (hodnocení, recenze)

gen.Zhukov: Viz Shadwell 06.03.2009 23:32 a výklad podle autora.

Xeelee

Xeelee (hodnocení, recenze)

SPOILER: Flipnic: Taky to tak nějak vidím, ale co když úředník soudí každýho podle jeho činů a babka by se místo nebe dostala do pekla nebo stavu nebytí, které mučedníci nevidí? ;-) Jestli jsem to dobře pochopil, tak má být pozitivní samotný fakt že umřel mučitel (symbol naděje).

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)