Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zaměstnanec fast foodu (FM Einheit) nalezne způsob jak pomocí podprahových signálů v hudbě způsobit společenský převrat, na stopě je mu však vládní agent Jäger (William Rice).... Experimentální snímek s působivou hudební a výtvarnou složkou bývá považován za jedno z pionýrských děl filmového cyberpunku. Projekt přilákal k účasti řadu významných osobností z prostředí uměleckého undergroundu v čele se spisovatelem Williamem S. Burroughsem, z jehož díla námět vychází. (J.Connor)

(více)

Recenze (15)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Jako experiment je to dost zajímavé a nejedním nápadem či barevným laděním to prostě něco do sebe má. Ale celkově nemůžu říct, že by mě to kdovíjak bavilo a nebo že bych z toho měl nějaký silnější zážitek. Spíš se mi to líbilo v určitých jednotlivostech, díky kterým na Decoder určitě nezapomenu a díky kterým je to určitě jeden z nejzajímavějších cyberpunkových, co jsem kdy viděl - jenže atmosférou jsem se do toho jaksi nedostal, celý film se víceméně nudil a místy celkem dost... Ale stejně jsem rád, že jsem to sehnal a že jsem to mohl vidět. Slabé 3* ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Film ke kterýmu se těžko píše nějakej smysluplnější komentář. Po vizuální stránce je to sice vychytaný a střídání barev v obraze je cool, ale tady hraje prim zvuk. Jeden kurevsky chytlavej song a pak spousta ulítlejch, psychadelickejch, zvukovejch sekvencí. Proto při sledování tohoto filmu doporučuju sluchátka. Německá alternativa na cyberpunkový ujetosti. Tenhle film, ale rozhodně není pro každýho. Pro mě je to ale za plnej počet hvězd, protože na rok vzniku je to špičková záležitost. Fuck off McDonald's ()

Reklama

sibskyn 

všechny recenze uživatele

Vizuál, vizuál, barvy, barvy, cyperpunkový prostor a demolující hudba. Po vizuální stránce, naprostá špica, ale nemám nejmenší tušení o čem to je. Což by mě až tak nevadilo, ale bohužel jsem se značnou část snímku strašně nudil. Barvy jsou působivé, ale po nějaké chvíli začínají nudit. Na film jsem se především podíval jen proto, že ve svém pobytu v Německu, jsem se setkal s lidmi co na filmu pracovali. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tentokrát se zdržím delšího komentáře, právě se mi po filmu restartuje mozek a netuším, jestli najede systém ... :-D WTF!!! Všechno vyčerpávající zde již popsali jiní uživatelé. Pro mne to bylo fakt něco neuvěřitelnýho a to jsem viděl už kde co ... no připomínalo to dost cyberpunkový japonský šílenosti, ale tohle se mi snad zdálo lepší, než kterákoliv z Východu ... Jinak úžasný barvičky, barvičky a zase barvičky a zvukovej a hudební doprovod ... Tohle přesahuje hranice filmu a tvoří to něco, co vlastně ani neumím pojmenovat... Opět film pro "hóóóóóóóóóódně moc okrajový publikum" !!! :-DD ()

MissJ 

všechny recenze uživatele

Tak přece jen ty remixy k něčemu jsou. Doslova vypiplaný film..."kazeťákoví teroristé" možná předčí i zpracování Orwellovy 1984. Speciální pozornost si zaslouží soundtrack (Muzak For Frogs, Seedy Films): Soft Cell, Einstürzende Neubauten, The The. Zajímavosti: Natáčelo se v prosinci 1982 v Hamburku./ Scéna s Burroughsem musela být natočena za jednu hodinu, kameramanem byl v tomto případě 'Sleazy' Peter Christopherson z Throbbing Gristle a Psychic TV. Klaus Maeck (autor scénáře) si přitom všiml, že jeden z přihlížejících je natáčí přes okno. Až později zjistil, že to byl režisér Derek Jarman, který materiál použil pro svůj krátkometrážní snímek Pirate Tape./ Záběry pouličních nepokojů byly pořízeny během Reaganovy návštěvy v Berlíně. Byl použit jiný materiál než na zbytek filmu, takže vypadají odlišně a působí jako archivní./ Měl premiéru na Berlínském filmovém festivalu v roce 1984, kritiky byly nepříznivé a film se nedostal do distribuce./ Jediným profi hercem v celém ansámblu byl Bill Rice, který hrál i v Subway Riders (1981), filmu, díky němuž si tvůrci všimli kameramanky Johanny Heer a požádali ji o spolupráci na Decoder. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama