Reklama

Reklama

Císařovna a bojovníci

  • Čína Jiang shan mei ren (více)

Čínský výpravný film pojednává o princezně jednoho z deseti království, která mezi sebou neustále vedou války. Po smrti krále křehká ale odhodlaná dívka nastupuje na trůn, a ačkoli za ní stojí věrní válečníci a rádci jejího otce, musí prokázat, že je hodna postu vládce mocné říše vzešlé z prachu bojiště. Jenže když na ni zlotřilý kníže usilující o trůn pošle zabijáky, princezna se při dramatickém útěku sblíží s vynalézavým poustevníkem, který jí ukáže, že existuje svět za zdmi paláce a mimo bitevní pole. Dá princezna přednost svým citům nebo zodpovědnosti za říši svých předků? Ačkoli v základu je Císařovna a bojovníci pohádkový příběh s ponaučením o zodpovědnosti, tvůrci film pojali jako nákladný epos s opulentními davovými scénami a bojovými sekvencemi. V nich září představitel princeznina přítele a generála Donnie Yen, který v současnosti platí za přední hvězdu hongkongských akčních filmů s bojovými uměními. Hlavní roli ztvárnila populární herečka a zpěvačka Kelly Chen a postavu poustevníka hraje jeden z předních hongkongských popových zpěváků a herců Leon Lai. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

kikuka 

všechny recenze uživatele

... nerada to hovorím, ale ani záverečné strhnutie brnenia nejako nedokázalo odtrhnúť moje úvahy o tom, kde som počula onen hudobný motív (dospela som k záveru, že Gladiátor)..... asi tak..... Dieter Bohlen moje oči!!!..... veľká výprava jak šľak, nechcem vedieť, koľko detí ťažilo materiál na kostýmy, načrtnuté línie a s nimi i postavy, nedotiahnuté.... a vlastne polnoc na krku, zajtra škola, ale mám aspoň nejaké nové slovíčka.......... ()

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Průměrný pohádkový film, s pěknou hlavní hrdinkou a exteriéry. Tím však klady končí. Vím, že podle určitých filmových teorií, nelze oddělit obsah a formu, přesto tady bych si to dovolit, neboť právě ten obsah je dost fádní. Každého napadne, jaký cíl si scénáristé vymezili. Velké morální dilema, na jedné straně čistá láska k muži a na druhé povinnost k vlasti. Něco co už z náme třeba z Královny Kristýny. Jenže tohle je zpracováno podle druhé kapitoly pro začínající scénáristy. A přesně výše výjmenované emoce snímku chybí. Osud jakékoliv postavy mi byl lhostejný a vývoj děje jsem přesně odhadl. Tolik ke scénáři. Už ani nevím, zda se to pokládá za nedostatek, ale spíš už je to pravidlo. V každém podobném snímku je kupa počítačových efektů, osobně nejsem jejich velkých příznivcem (myslím tento žánr), takže pohled na digitální armády ve mne slastné nálady nevyvolává, hlavně když jsou za skrápěny digitálním deštěm. Zvláště ambivalentní vztah mám k akci. Skoro mám dojem, jako by ji režírovali dva lidé, neboť čím více lidí je plátně, tím méně se mi líbí a hlavně se začíná dementně zpomalovat. Všechno je to ohudebněno otřesnou hudbou (Gladiátora má skladatel velmi rád) . MOc jsem neočekával a moc jsem nedostal, ale dívat se na to dalo. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Akciou bohatý historický velkofilm, ktorý je ako stvorený na piatkové popoludnie. Príbeh je síce jednoduchší, ale zato určite nenudí, vdaka bohatej a solídnej urobenej akcii, ktorá vás vtiahne. Efekty sú tiež na úrovni. Samozrejme ženy a boj nikdy nešli dokopy, ale tu je to v tej miernejšej podobe. Menším mínusom je hudba, ktorá sa velmi nehodí. Trochu som prekvapený nižšiemu hodnoteniu na csfd (aktuálne 58%), pretože podobne ladené ázijské filmy tu majú hodnotenie min o 15% viac. Hodnotenie: 70% ()

MikaelSVK 

všechny recenze uživatele

Priemerný východoázijský film, ktorý má slabý príbeh a v ktorom sa veľmi okato striedajú lepšie časti s tými, ktoré by tam ani byť nemuseli. Medzi hlavné zápory by som zaradil určite slabý predvídateľný príbeh a hudbu, no pár premakaných bojových scén, prostredie a hlavne dobové kostýmy a zbrane, ktoré sa mi veľmi páčili pridali k môjmu hodnoteniu tú jednu * naviac ... 3*** ()

fmash 

všechny recenze uživatele

!!--Možné spoilery--!! Zlej krtek, zlej! Tak by se dal charakterizovat úvod, ve kterém nám jednoznačně definovali, kdo tu bude za hajzla. Tam taky mimochodem byla první efektní bitva, bičovaná kapkami digitálního deště. Pak byl opravdu, ale opravdu tvrdý výcvik. Pak docela slušiví nájemní sviňáci. Potom se líbali, bylo to vážně k vzteku, ohledy nebrali, vlezli pod jednu deku. V šedesáté páté minutě došlo k nevyhnutelnému a viděli jsme skoro celá princeznina záda, než ho ošklivě pokousala. Pak byla jedna kloudná bitva, na níž byl nejlepší ten nápad z Gladiátora. A potom konečně přišlo to hlavní: Ilja Muromec popadl tatařína za nohy a kam máchl, tam ulička, kam mávl, tam ulice. Pak byl slavný konec.           Hlavní problém Císařovny (kromě omluvitelné pohádkové logiky) je přitroublost. Vztahy mezi postavami vypadaly jak v Sociopatově průvodci emocemi a já si pořád dokola musel říkat: kde je k čertu nějaká rafinovanost? Už jsem přivykl ideologickému podtextu (nejen) čínských válečnických filmů, navíc přehnaná závěrečná mela byla výborná — takhle měl vypadat celý film, aby z něj byl skutečný hrdinský epos (pouhé zalidnění bitevních polí vojáky v pěkných kostýmech film eposem nedělá). Abych to dál nepitval — je to škoda, stačilo ubrat jeden dva krvavé záběry, pseudomilostnou scénu, a mohla to být fajnová pohádka pro desetileté děti. ()

Galerie (68)

Reklama

Reklama