Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

japekli

Až do tohodle pořadu jsem měl Slováky v oblasti "dělat si srandu sami ze sebe" za suchary, přehnaně citlivý na národnostní otázky. Jsem rád i za ně, že jsem se mýlil a jestli je to neurazí, dmu se pýchou za takový "bratry". Pravdou sice je, že s přibývajícími díly se leccos šilo horkou jehlou a něco mělo stejnou šablonu, ale i tak pro mě jeden z nejlepších porevolučních zábavních výrobků ČESKOSLOVENSKA. ()

JohnnyD

Na STV to bola kultovka, možno v našej televíznej zábave aj za 100%. Potom prešli do Markízy, dostali väčšiu voľnosť ... a ... išlo to dole vodou. Najprv to začalo vykrádaním samých seba (opakovanie starých gagov!), neskôr dochádzalo aj to a začala trápnosť a úbohosť a záver už ani nestojí za zmienku. Nakoniec to vychádza, že Marcin a Kraus boli len chvíľkovou náhodou, ktorá v priebehu asi dvoch-troch rokov dokázala vyprodukovať jednu skvelú šou a potom padnúť na totálne dno (Panelák/Normálna rodinka). Vzhľadom na ich väčšinovú tvorbu, to fakt musela byť iba (sakramentská) náhoda. ()

tuberatanka

jeden veľký problém: tento seriál začínal pôvodne na rádiu Twist pod názvom "Twister", a občas sa im tam zadarili celkom vtipné momenty. Ako Uragán sa to na obrazovky dostalo až v časoch, keď už sa Twister začal čoraz viac opakovať. Odvtedy to ustrnulo zhruba na tom istom mieste, s tými istými postavičkami a vtipmi (áno, v najstarších dieloch neboli dookola tá istá Mária, ten istý malý Mirko a ten istý Stromokocúr, ale každý diel bol úplne iný a človek netušil, čo ho čaká). Rovnako, obrazová zložka je v tomto prípade skôr navyše, pri tomto kabaretnom type programu zvuk úplne postačil. Časom Twister na rádiu Twist skončil s odôvodnením, že už je čas skončiť, kým si to ešte drží nejakú úroveň, a nie skončiť keď už to úroveň úplne stratí. Boli to pekné slová, avšak koniec Uragánu na televíznych obrazovkách to neznamenalo, a úroveň veselo klesala od dielu k dielu. Dve hviezdičky preto, pretože televízna verzia obvykle iba recyklovala staršie nápady z verzie rozhlasovej, často doslovne, zabúdajúc že opakovaný vtip stráca svoj účinok. Pre rozhlasovú verziu tri a pol hviezdy. ()

D1705

Zábavný program z dielne STV 2001-2003 a Markízy-2003-2005. Kraus a Marcin boli ešte nerozlučná dvojka, dali šancu mladej moderátorke Šikulovej. Program mal pointu a diely od roku 2003, mali každý svoj príbeh, ktorý sa ťahal cez celú časť. Pre mňa bola top pani Mária (Júlia) a Koloman, Lászlo a Stromokocúr sa mi nepáčili najviac. ()

Kwaichi

Za čias keď sa vysielalo na STV1 bez pochýb najzábavnejšia show široko ďaleko. Doteraz s kamarátmi spomíname na mnohé vtipy a humorné situácie, ktoré si ešte z Uragánu pamätáme. Škoda, že prešli neskôr na Markízu, kde ich kvalita v mojich očiach pekne klesla. No ale peniaze sú peniaze a bez nich je ťažko v tomto svete existovať. ()

• Spolu s reláciou vznikla skupina Krímeš v zložení Peter Marcin a Andy Kraus, ktorej vystúpenia dopĺňali šou. Skupina parodovala známe lokálne aj zahraničné skladby so svojimi vtipnými textami, niektoré narážali aj na originálny text a z niektorých bola vybraná len inštrumentálna verzia piesne. (PATWIST)
  • Herci sa museli počas natáčania aj niekoľkokrát prezliekať, keďže hrali viacero úloh. (PATWIST)
  • Relácia vznikla na základe úspešného rozhlasového cyklu Twister, ktorý sa vysielal na Rádiu Twist. (PATWIST)