Duna

• USA Dune: Part One (více)

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření - melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají? (Vertical Entertainment)

Diskuze

prkalil

prkalil (hodnocení, recenze)

Castrator

Mně stačily dva. A měla jsem výhodu v tom, že jsem se na film netěšila, nezajímalo mě to, nehodlala jsem ho vidět a ještě ke všemu Isaaca a Chalameta nemám ráda... :D

TheDarKnig

Ano je a davam ho vediet svetu, mozno ak sa to dostane k dennisovi, ponukne mi pracu, aby som ho daval do late a potom to budu len bangre

dr.horrible (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

nerozumieme sa. chválim lynchov film, ktorý je objektívne horší, oproti tomuto, ktorý je objektívne lepší. nepoužil som slová ako zlý, alebo chybný, ale sterilný a nesympatický. je to celé strašne uniformné a bez extravagancie.

neposielaj mi prosím citáty.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

martinbucek

Proč? To se musí každý na internetu vyjadřovat jako nějaký vysokoškolský profesor při práci na disertačce? Má pravdu, Villeneuve točí banger after banger.

na příspěvěk reagoval martinbucek

dr.horrible

Hyperrealismus? Kde ho tam vidíš?

This video should be two and a half hours long because every shot was amazing

Dune really shows the beauty of "slow" camera work. No need to be fast and flashy all the time, let the shot linger and give the audience time to see it all.

Everything is so gigantic in this movie. I just love it so so so so much.

DUNE is the kind of movies cinema has been invented for.

I sense an Oscar nomination for best cinematography coming... - Cítil správně :)

This and Bladerunner 2049 are two examples of why Villanueve is one of the best modern directors

Denis Villeneuve is making banger after banger

na příspěvěk reagoval martinbucek, dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

TheDarKnig , martinbucek

technická stránka je široký pojem. ten film má skvelé efekty, hudbu, strih, atď a ten rozpočet je na ňom vidieť. ale zároveň je natočený v hovnovej farbe. :D

aj púšť sa dá nasnímať rôznymi spôsobmi, viď lynchova duna. keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté, a aj keď niečomu nejde uprieť isté kvality, môže byť utrpenie nato kukať.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

A to je ten problem..... On netusil ci mu vobec part 2 odklepnu a aj tak tam tieto zasadne info nedal a v knihe su karty rozdane hned na zaciatku, neskor sa vyhadzuju len tromfy..... Jessica a cisarova dceruska a tak dalej a preto je to plytke a preto to hodnotis ako znalec predlohy kladne, ja som zacal s knihami tesne pred premierou

Castrator (hodnocení, recenze)

Chladné a sterilní a bez srdce může o filmech od Villeneuva napsat jenom kokot bez mozku. No, taky to napsal.

Castrator (hodnocení, recenze)

prkalil

Už jo. Ve skoro dvacetigigovém ripu. A přemýšlím, kolik tomu dát a jestli koupit na blu-ray. Zatím to vidím na čtyři a na Ale jo.

na příspěvěk reagoval prkalil

dr.horrible

Však ale kiddo v komentáři kritizuje právě jenom tu technickou stránku, která se ti líbila. Nepopletl sis ji s někým jiným?

dr.horrible

A co je podla teba opis nejakeho deja?, Podla mna je to rozpravanie, ale mozno to ma iny filmovejsi termin, ale myslime to iste..... Proste to pekne vyzera, ale je to onicom...... Inac mimo temu, mal by som vidiet uncharted, ked viem ze to nie je cisto podla hier a viem ze victor je tam kokot a nie stary dobry sully a aj chapem preco to tak je..... Ci sa mi oplati zato minat prachy, alebo je to horsie ako duna a co mi vadi tu, je problem aj tam?

na příspěvěk reagoval dr.horrible

dr.horrible

Zajímavé, prostě pro tebe není ten styl vyprávění, co tady Villeneuve logicky použil. A který byl i v knize, kterou dost doslovně citoval (s tím, že kvůli jinému médiu musel dělat ústupky a zkratky). Takový bigger-than-life epic melodrama. Jak z antické tragédie, což moc často nevidíš, asi z pochopitelných důvodů a já to miluju. Emoce jsem cítil několikrát, samozřejmě ne takové jako cítí člověk u Marley a já, ale byly tam. Mohlo to být lepší, hlavně co se týče postav a dialogů mezi nimi? Ano, určitě. Ale chyběl čas, no. Proto bych byl rád za ten režisérský sestřih.

na příspěvěk reagoval dr.horrible

martinbucek

Kniha je jiné médium než film. Nepotřebuješ a ani nemůžeš ve filmu všechno doslovně vyříkat. 2-3 hodiny oproti třeba 600 stránkám, že. Něco musí být vždy obětováno. A každému, kdo u filmu přemýšlí (a Duna je ten film, kde byl měl divák trochu přemýšlet, vypnout mozek může u něčeho jiného), dojde i z náznaků, co a jak. Ale zrovna to s tím imperátorem tam bylo řečeno myslím docela jasně, možná jsi nedával pozor. Což by bylo docela vtipné.

na příspěvěk reagoval martinbucek

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

04.03.2024

První Duna při svém nástupu do kin měla poměrně náročnou pozici. Jednalo se sice o očekávaný blockbuster s nabušenou hereckou sestavou a režijním matadorem za kamerou, do široké distribuce však… (více)

Druhá Duna dorazí o něco dřív

Druhá Duna dorazí o něco dřív

18.11.2023

Premiéra napjatě očekávaného pokračování úspěšné sci-fi Duna z roku 2021 se opět posouvá. Fanoušci se ovšem v tomto případě nemusí vůbec chytat za hlavu, tenhle přesun je pro ně dobrou zprávou.… (více)

Dočkáme se třetí Duny?

Dočkáme se třetí Duny?

29.08.2023

Jedna by byla málo, dvě jsou fajn, ale co takhle tři? Ačkoliv vizionářský režisér Denis Villeneuve (Sicario, Blade Runner 2049) původně zamýšlel zadaptovat velkolepou sci-fi Duna spisovatele Franka… (více)