John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Gardenboy

Skvelý horor, ktorý je ako svieži vánok v páchnucej hororovej tvorbe dnešnej doby. Isabelle Fuhrman je absolútne perfektná, hlavne jej prerod v posledných 20 minútach na ... nebudem prezrádzať pointu, ktorú asi aj tak všetci poznáte :). Posledná scéna sa mohla kľudne vyškrtnúť a ja by som zavalašil 5* až by čsfd skolabovalo. Skvelá psycho hra, u ktorej trochu vadia klišé a dodatočné vyvrcholenie, ktoré si mohlo odpustiť. Šok tesne pred vyvrcholením v podobe dejového zvratu som fakt nečakal a to sa v tomto žánri cení o to viac. Paráda. ()

mvukotic

Nebyt dobreho hereckeho obsadenia a celkom zaujimavej poninty, ktoru vsak potopil umelo a otrepane natahovany zaver, tak by po tomto snimku nestekol ani pes a zapadol by v mnozstve podobnych titulov, ktore tak casto vidame v tv;). ()

m_a_c_a

Děj zpočátku nic moc, ale postupně se zběsile rozjede. Brutalita "holčičky" byla v některých okamžicích až děsivá... tím lépe. Byl jsem trochu zmatený z její minulosti, ale tak to je můj boj. 80% - vskutku kvalitní thriller ()

Bbronx

Viděl jsem za poslední roky lepší horor? Ne. Všude samá vyvražďovačka, hektolitry krve. A tady? Tady nic takovýho není a to je jenom dobře. Chci víc psycho hororů co mají co říct. Karel Roden mě překvapil kvalitou své "dlouhé role". Nakonec můžu jen říct tohle mi fakt chutná. 89% ()

E lan

Na klasický horor velmi dobrá zápletka a povedené rozuzlení. To vše ještě podbarveno vynikajícími hereckými výkony, především pak hlavní záporné role. Přesto je to horor a ten já zas tak moc nemusím:-) ()

ER

Byť zjevná inspirace kultovním filmem Přichází satan (s příměsí Dobrého synka), přesto díky vlastní porci kreativity se jedná o velmi slušný film. Režii slouží ke cti, že se nevydala jen cestou klasických lekaček,ale snaží se atmosféru hrůzy budovat krutou realitou vyšinutého dítěte. Výborně přitom využívá především dětské role hluchoněmé "sestry" ,potažmo jejího bratra. S přibývajícím časem a stoupajícím počtem "nehod" to začne vřít i mezi dospělými jedinci (rodiči) a nastupuje "Freud", který začne o to více cloumat s nervy diváků. Nebýt pár míst, kde scénář trochu "polevil" , mohl být film etalonem ve své kategorii. ()

Joža

Trošku déle to trvá než se to rozjede,ale pak to už to ma ten potřebný spád,ale horrorem bych to určitě nenazíval je to prostě slušny triller. ()

Lasombra

Z počátku sledování tohoto hororu jsem žila v představě, že mě čeká 123 min. béčkového filmu s typicky satanášským dítětem a s typickou vyvraždovačkou, ale to jsem se spletla. Takže hodně velké plus za originalitu a nápad, opravdu jsem měla čelist dole! ()

markotter

Hodně intenzivní, mrazivé s jedním překvapením, které jsem až tak nečekal, ale dávalo smysl. Bohužel se závěrečným trojnásobným zmrtvýchvstáním hlavního padoucha, jak už hororové klišé nakazuje. Líbila se mi nejmenší dětská herečka, která, i když nemohla mluvit, tak dokázala gesty a mimikou říct daleko víc než ostatní. ()

Drtic

jeden z tech o hodne lepších hororú !!!!! Naše malá Esther se nám teda hezky vybarvuje a to dost poutavým a chytlavím zpúsobem. Místama to vypadá až moc drsne a surove i když se to všem nemusí líbit, ale já říkam to je klíč k úspechu. Přál sem si alternativní konec kdy esther všechny zabije a sama prežije čím by se otevřela cesta k pokračovaní i když kdo ví víme jak to u hororú bývá. ()

Petulka88

Esther je nejlepší padouch za posledních několik let. Aspoň mě se ještě nestalo, aby mě někdo ve filmu vyděsil jen tím, že si jde do ledničky pro mlíko. Vůbec bych se nedivil, kdyby Isabelle Fuhrman dokázala zabíjet pohledem. Jen díky ní přimhouřím oko nad mírně podivným závěrečným vysvětlením i vcelku standartním hororovým koncem. ()

Ryšty

Pro začátek skvělý výběr herců, kterám sem všechno věřil. Scénař super jak by smet. Ale pocity jaký sem u filmu měl, půlku filmu sem byl na malou Ester nasranej. Takhle mě ve filmu snad eště nikdo nevytáčel. Škoda klišovytýho konce. Ale jinak dvě hoďky skvělé psychologického filmu. Škoda, že neukázali jak dopad Danny. ()

haWranka

Hodně zvláštní film s docela neprůhledným koncem, ne všechno jsem čekala. Na druhou stranu všechno ostatní bylo typicky klišoidní - jedna postala všechno prokoukne, ostatní jí nevěří, udělají z ní blázna atd., atd... Po půlce už jsem se začínala nudit. ()

FreeDooM44

´Hodně slušné, sice to má pomalejší rozjezd, ale vše začne postupně gradovat do hodně vysokých otáček. Docela jsem čuměl jak Isabell zahrála Ester, z ty holky běhal mráz po zádech, ježily se chlupy, za to tleskám a smekám! Zajmavá finální zápletka, nikoliv však samotný závěr, ten byl slabší a tak trošku kýčovitý, nicméně ve výsledku jsem byl hodně mile překvapen a uspokojen .) ()

danny_21

Sorry, ale v tomhle případě takhle vysoké hodnocení nechápu. Strašně hloupoučká klišovitá podívaná, s postavami, jejichž chování v krizových situacích je slušně řečeno neuvěřitelné, takových podobných a lepších námětů jsem už viděl několik, takže u mě je tato Sirota jen dalším z nepovedených "pokusů" o horror/thriller - 35 % ()

sarfian

Začalo to nudne...a trvalo to dlho, ale potom to gradovalo a gradovalo...človek by si myslel, že to nebude bohviečo, ale blížil sa konie a ..." sánka dole "... Tvorcovia filmov si nájdu vždy niečo nové čím prekvapia, ale kto by už len toto čakal. VIDENÉ 1x ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak