Reklama

Reklama

Vraždy v Oxfordu

(seriál)
  • Velká Británie Inspector Lewis (více)
Trailer
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2006–2015), 50 h 15 min (Minutáž: 45–94 min)

Hrají:

Kevin Whately, Clare Holman, Rebecca Front, Cathy Tyson, Bradley James, Cheryl Campbell, Jenny Seagrove, Adrian Rawlins, Beth Goddard, Emily Beecham (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(42)

Obsahy(1)

Inspektor Lewis se po letech vrací do Oxfordu, kde od smrti manželky ještě nebyl. Okamžitě se ujímá vyšetřování případu vraždy studentky, kterou někdo zastřelil ve spánku... (TV Prima)

Videa (2)

Trailer

Recenze (31)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Nejnudnější anglická detektivní série, kterou znám. Viděl jsem dva díly a vážně mě nenadchnul ani jeden. Docela škoda, no... EDIT po dvanácti letech. Je to dobré, Oxford nádherný a příjemný, Whately výborný, Fox skvělý, zápletky tradičně nápadité, nechybí humor... Klasicky britská příjemná detektivní podívaná, Teď už mi paradoxně chybí jen původní Morse. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Pro mě nezáživný detektivní seriál s relativně příjemnou, jakoby staroanglickou atmosférou - když to mají prarodiče zapnuté, luštím křížovky, abych se zabavila. A jejich zážitek? Zhruba v půlce se babička obvykle zeptá: "Rozumíš tomu?" Děda (pálí mu to lépe) odpoví: "Ne!" a soustředěně sledují dál až do závěrečných titulků :-). 40% ()

Reklama

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Velmi podobné seriálu Vraždy v Midsomeru (i když je zmiňovaná volná návaznost na Inspektor Morse, jenž je občas zmiňován, hlavním vyšetřovatelem je nyní jeho bývalý pomocník Lewis), proto jsem se na to také začala dívat. V porovnání s Midsomerem zde máme mnohem atraktivnější prostředí Oxfordu a jeho univerzity a v dosud viděných dílech zajímavé náměty (např. matematický aparát ke kvantové teorii, automobilovou firmu, řecké mýty, bestseller od bývalého kriminálníka či padělky dopisů), ale jednotlivé díly jich kvalitou už nedosahují, natož aby to mohlo konkurovat takové Foylově válce či dokonce Případům bratra Cadfaela (a to záměrně nesrovnávám s Sherlockem nebo s Whitechapelem, neboť nejde srovnávat nesrovnatelné). ()

lemonova 

všechny recenze uživatele

Pre tento seriál mám proste slabosť. Prostredie Oxfordu a trochu netypická dvojica vyšetrovateľov... Páči sa mi, ako tvorcovia nadviazali na Morsa. Napriek novému "šatu" sa im podarilo zachovať atmosféru starého seriálu, aj vysvetliť premenu inšpektora Lewisa z optimistického "prosťáčka" na zatrpknutého muža. Akoby potrebovali vrátiť do seriálu starého Morsa. Pre mňa je však silnejším článkom dvojice Laurence Fox ako introvertný a tak trochu stále záhadný Hathaway. Pre mňa 80% ()

Yardak 

všechny recenze uživatele

Sice je to volné pokračování Inspektora Morse, ale převážně se to snaží kopírovat Vraždy v Midsomeru, což neberu jako plus, neboť mi herci nejsou moc sympatičtí. Nikomu vůbec nevadí, že policisté znají všechnu literaturu od starověku až po novodobou anglickou tvorbu? O historii ani nemluvím. Asi v Oxfordu jsou všichni vzdělaní, i když nechodí na univerzitu:-)). ()

Galerie (196)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu je zmiňováno úmrtí inspektora Morse (hlavního hrdiny předcházející řady) v době před pěti lety od aktuálního děje seriálu, ale podle původního seriálu "Inspektor Morse" zemřel v jeho posledním díle v 90.letech. Tvůrci seriálu tím chtěli vzdát hold herci Johnu Thawovi, který ve skutečnosti zemřel 5 let před natáčením tohoto seriálu. (Quido)

Reklama

Reklama