Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Brain32

Co dodat? Dnes dokoukáno a mám problém popadnout dech, natož něco psát... Je to prostě bomba, co k tomu mám dodat... Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl a i po 5 sériích (kolem 70 dílů) se držel stále na špici, neuvěřitelný vývoj postavy a ty 2 ceny Emmy a 3 zlaté glóby za výkon Bryana Cranstova (Walter White - Heisenberga) jsou naprosto po právu k tomu to dokonalé finále... Chválím i Aarona Paula (Jesseho) též skvělý! Dean Norris (Hank) další nářez :-). Kam se a tohle hrabe Walking Dead, nebo Dexter. Klobouk dole PS: Musím pochválit dokonalý český dabing. Nejsem fanda dabování a kurvení originálu, ale tady se skutečně povedl a seděl mi dokonce i více jak originál. Děkuji, nikdy na tento seriál nezapomenu, nesledoval sem ho sice v zrovna dobré osobní situaci, ale i tak nebo i možná proto se mi dokázal dokonale "zažrat" pod kůži :-)... Ještě musím doplnit, už teď se mi stýská... Všichni mi zkrátka tak trochu přirostli k srdci... ()

JimmyMcNulty

I did it for me. I liked it. Co vyzdvihnout jako největší plus seriálu? Fascinující proměnu Waltera Whita, která je bez debat nejkomplexnější proměnou v historii tv? Neskutečně originální řešení, kterými tvůrci dokázali řešit zapeklité situace? Třaskavá chemie mezi Walterem a Jessem? Fantastické herecké výkony v čele s Cranstonem? Abych jenom nechválil, určitě by se našlo i pár slabších momentů a epizod. Ale celkově je to něco neskutečnýho. A posledních 8 epizod? Nikdy jsem neviděl něco víc strhujícího. Hlavně epizoda ozymandias se vryla do historie jako jedna z nejlepších, ne-li dokonce vůbec nejlepší. Finále taky nejde moc co vytknout a při poslechu Baby blue se v člověku v probudila nostalgie. Mám takový pocit, že něco takového už hodně dlouho neuvidím. I přes to, že BB tak vychvaluji a i přes to, že tomu chyběl opravdu kousíček, tak musím konstatovat, že Wire stále zůstal nepřekonán. Takhle je BB o fous druhý nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. All hail the king! All hail Heisenberg. ()

stuj

Dobrý seriálek. Někdy sice zaškobrtne a někdy se hrdinové chovají hodně nereálně či stupidně, ale děj a problémy postav nějak vznikat musí no. Každopádně téma dobré a vývoj je tu a tam i docela neočekávaný, což je příjemná změna. Doporučit tedy můžu. ()

Sefilis

Právě jsem dokoukal poslědní díl. Jsem tak unešený, jak se mi to po žádném seriálu ještě nestalo. Čtvrtou a pátou serii jsem neskutečně hltal. Půlnoc: "podívám se na jeden díl a pujdu spát." 4 ráno: "Tak ale už fakt poslední"... Závěr čtvrté serie, pátá serie.. Nevim, co k tomu napsat. 120%. Tak napínavý seriál.. Nepopsatelně dokonale promyšlený, natočený, zahraný. Stoprocentně nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. 5 hvězd je málo. Let's cook... ...breakfast. Love you, Flynn. Love you, Jesse. Hate you, Marie.. Asi tak. ()

Elanornegra

Zacal som ho pozerat, len kvoli tomu... ani neviem preco udajne, perfektny prerod hl. postavy. Velmi dlho trvalo kym si ma ten serial ziskal. Ale ked som mu na konci 3. serii podlahol, tak som dychtivo sledoval kazdu cast. Koncom 4. serie si ma pan Heisenberg ziskal uplne. Tie pocity ktore som zazival, ked som pozeral poslednu seriu, fuuuu... tieto pocity som este nikdy pritom pri serialy nemal. Jednym slovom- MASAKER. Brayn Cranston a Aaron Paul, si ma ziskali ako nikto predtym a ten pocit stale pretrvava. Fakt genialna posledna seria je TOP z serialoveho sveta. Breaking Bad je moj naj serial ktory som dopozeral dokonca a akeho to konca. Klobuk dole pred scenaristami, tak vypilovat poslednu seriu v MASTERPIECE doslova. Pisem to s odstupom polroka, ale spomienky na toto veľdielo pretrvaju este velmi dlho. 101% ................................. My baby blue, i don´t forget ;) ()

EricNor

hodnotím po třech sériích. Pro mě tam je spousta vaty, která mě nudí jako třeba Waltův rodinný život, takže za 5 to nejde. poslední dvě série jsou prý o kousek lepší. ()

Risch

Nedavno som dopozeral finale... Co k tomu povedat? Serial mi bude sakra chybat... Vsetky serie boli skvele. Niekedy by som manzelky roztrhol od nervov, Jesse by si tiez casto zasluzil a co sa tyka Walta...neviete ako a zrazu fandite vrahovi a skoro psychopatovi. Scenar je skvely a aj pri niektorych nudnych a hluchych miestach zistite ze to vlastne je iba sonda do duse postav. Vyvoj postav je asi to naj co som vobec niekde v TV videl. Pribeh zaujme a nepusti. Herci nehraju ale ziju. Max 100%? Tak potom 150% je moje hodnotenie... ()

BR23

Myslím že všetko pozitívne bolo k tomuto už napísané, tudíž nevidím dôvod prečo by som mal niečo písať, avšak len k tomuto toľko že je to ako celok (nie ako jednotlivé epizódy) ale ako celý seriál jedna super- mega vec. BB sa stal mojím najobľúbenejším seriálom zo všetkých. (teda okrem Monka- ten sa s Willy Wonkom :D delí o túto prvú priečku). takže vzhľadom že už všetko všeobecné bolo napísané napíšem aspoň vlastnú skúsenosť: Pôvodne som o tomto seriály nepočul, nedoporučil mi ho kamarát... nič takého. Skrátka jedného krásneho večera ked som na nete pozeral zoznam online seriálov ktoré by som si mohol pozrieť zrakom som zavadil o názov- Perníkový táta. Bolo to zhruba pred 2 rokmi. Hovorím si: ,,perníkový táta,, ? to čo je? nejaká šialená fantasy? Myslel som si totiž že hl. hrdina sa občas mení na perník- koláč. že to je taký šibnutý sitkom o americkej rodinke v ktorej otec rodiny prežíva všakovaké trampoty s jeho ,,chorobou,,- niečo ako vlkolak.. Len zo zvedavosti som klikol na 1. epizódu a odvtedy to šlo... Super. :) Najviac ma však teší že ten seriál tak perfektne skončil. Vôbec to nenaťahovali, vôbec tá kvalita nebledla (skôr nopak) k záveru tohto majstrovského diela to dokonca získalo ocenenia. Skončilo to akurát a ja som strašne rád že sa im to podarilo. Aj z hľadiska deja aj z hľadiska samotných hercov, a štábu atd... Ak váhate si to pozrieť tak len dve slová: Rozhodne odporúčam. :) .................................... Edit: bolo to tak dobré že aktívne- aktuálne pozerávam spinoff //Better Call Saul// a filmy všeobecne hodnotené za slabšie ako napr. //Need for speed// alebo //Power Rangers 2017//, považujem za velmi dobré filmy, a to len preto že je tam Jessie Pinkman v prvom a Walter White v druhom filme. ()

Profík

Dlouho jsem si nevěděl s hodnocením rady. Seriál je to bezesporu výborný, shlédl jsem všech pět sérií ve velmi krátké době. Rozhodně je napínavý, velmi přesvědčivě zahraný a zrežírovaný. Ale musím dost podstatně souhlasit s komentářem Toma Riddla, že jednak proměna charakteru hlavního hrdiny není úplně uspokojivá a za další dělá Walt příliš mnoho hloupých chyb. Přitom je divákovi naznačováno, že by měl mít inteligenci velmi vysokou. A právě proto, že je pan White hlavní postavou ,mi zabraňuje dát plný počet. Přitom některé epizody si zaslouží nejvyšší hodnocení bez zaváhání. Ale hodnotím samozřejmě celek a tak holt za 4 a cca 90%. ()

soulja47

Super seriál už od prvního dílu. Strašně miluji filmy a seriály s drogovou tématikou a tento dopadl nad mé očekávání. Proto dávám 5 hvězd a myslím si, že to je dost málo. Jinak první série je fakt super, u druhé série se seriál trošku natahuje i na kousku třetí ale 4, 5 série? BOMBA! Těším se až se podívám na šestou. ()

Anubiska

Všechno už za mně napsali jiní. Příběh,který má hlavu a patu,natočený tak,že vás chytne a nepustí. Doporučuji podívat se na seriál v původním znění,viděla jsem asi 2 díly s českým dabingem,který vůbec není špatný,ale originálnímu znění nesahá ani po kotníky. Sním o to,že budu mít jednou dost času pustit si to celé najednou....ale to si asi budu muset zlomit nohu nebo co... ()

stanjel

perfektný príklad toho ako žiadny plán nie je dokonalý a ako sa žije dvojitý život.. nádherne nepredvídatelné a napínavé od začiatku až do konca! ()

Ether

Fú, asi najlepší seriál, aký som videla. Dokonalosť postáv vyplýva práve z ich nedokonalosti a nezaraditeľnosti. Charaktery a ich vzťahové dynamiky nikdy nezotrvávajú rovnaké, neustále sa menia a vyvíjajú. Predovšetkým u dvoch hlavných protagonistov, kde, okrem ich života, nie je nikdy istý a zadefinovaný ani ich vzťah. Krehký neustále balansuje na hrane osobného a cudzieho. Stále ma to nútilo rozmýšľať nad tým, do akej miery sa navzájom podržia. Čo sú pre seba ochotní urobiť a kam zase zájsť v ľahostajnosti a manipuláciách. Jasné, ide tu o život, ale neustále žasnem, ako sa tým frajerom podarilo urobiť seriál tak uveriteľný a dôsledne premyslený, že doslova tŕpnem pred obrazovkou, čo sa bude diať. Perfektné po všetkých stránkach - scenár, réžia, herci, hudba, kamera... Pozor ale, tá dráma je v žánri uvedená oprávnene a sama som zvedavá komu všetkému z môjho okolia zamotal (alebo zamotá) hlavu. Pre mňa veľká láska. ()

Lighthammer

Hodnotit tohle dílo je opravdu oříšek. Genialita příběhu? Jednoznačně, o kolika seriálech se dá říct, že můžou dějem konkurovat Scorsesemu? O to víc pak ale dokážou nasrat občasný chyby, například některý "náhody", a jejich (ne)uvěřitelnost (např. letecká katastrofa a dopad trosek...). Postavy a herci: převážně skvělá práce, pár výhrad by se sice našlo (tradičně přehrávající Cruz,o jeho strýčkovi "mám hrát gerontomafiána a nemůžu se u toho hýbat ani mluvit = kroutim obočím a pyskama jak idiot" škoda mluvit...), ale hlavní tahouni v čele s Canstonem hrajou opravdu skvostně... za extra zmínění stojí Esposito a jeho postava Guse (geniální minimalismus v kombinaci s perfektně napsanou postavou) a Odenkirka v roli hláškující svině/advokáta nejde nemilovat. Měl jsem ale problém s tím, že ani jeden hlavní tahoun si mě (byť to tak bylo tvůrci zamýšleno) nedokázal získat na svou stranu. Při nějakých +- 40 hodinách děje bych rád měl postavu, které můžu držet palce...tu jsem dostal až s příchodem Jonathana Bankse = dost pozdě. Práce kamery a střihačů bez výhrad, naopak mi úplně nechutnala konzistence děje, spousta epizod je opravdu silná (např. pilot je jeden z nejvydařenějších, co jsem kdy viděl), další díly, resp. linie příběhu se ale někdy zbytečně vlečou (depkující/fetující Aaron Paul, všechny díly s větším prostorem pro Betsy Brandt...) pokud tvůrci chtěli takhle budovat atmosféru, pak jim to u mě občas nevyšlo. Spousta scén a dějových linek taky funguje perfektně samostatně, ale jako úplný celek si divák občas musí říct WTF: např. v úvodu si Walter a Jesse nedokážou poradit s nastartováním karavanu, ale v páté sérii likvidujou důkazy obřím elektromagnetem, vykradou vlak, montujou do auta kulomety jako Šakal...). A na závěr: ženské postavy, už dlouho se mi u seriálu tohohle rozsahu nestalo, abych absolutně nesnášel naprosto všechny důležitější ženské charaktery. Obzvlášť perfektně hrající Anna Gunn exceluje, mít doma takovou kolosální krávu, žeru ricin denně naběračkou a ani k tomu nepotřebuju rakovinu, chudobu a postižený dítě. Přitom je její postava, konání i motivy perfektní, všechno u ní dává smysl...asi proto jsem její postavu nenáviděl víc, než všechny 4 šeredy ze Sexu ve městě dohromady. Good job, i když autor asi nebude mít k něžnému pohlaví ten nejlepší vztah :) Jako celek 80%, poslední série si může ještě 10% přihodit. ()

Getready

Ako študenta chémie ma tento seriál veľmi baví a môj interest o chemiu sa každým dielom zvyšuje. Čo mi trochu vadí sú "opúšťacke" stavy Jesseho a Skyler. Dá sa povedať, že celý seriál ťahá len Walt a jeho túžba zbohatnúť. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis