Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

sebo9629

Brilantný seriál, len ťažko nájdete niečo lepšie. Zo začiatku to môže chvíľu trvať kým vás úplne chytí, ale počas druhej série vás to určite musí vtiahnuť úplne do deja. Je to jeden z mála seriálov, ktoré každou sériou naberajú na kvalite a šiesta séria (medzi 8 a 9 časťou piatej série bola ročná pauza, takže je to šiesta séria...) je v rámci televíznej tvorby to najlepšie čo som videl. Je to vynikajúco napísaný seriál s fenomenálnou hlavnou postavou, ktorú úžasne zahral Bryan Cranston. Predovšetkým komplexnosť a vývoj Waltera Whitea je fenomenálny a tak ako sa on mení tak sa pomaly mení aj váš názor naňho, zo začiatku mu fandíte ale ako to pokračuje tak si viac a viac prajete jeho smrť... Hodnotenie sérií: prvá - 9.2/10, druhá - 9.4/10, tretia - 9.6/10, štvrtá - 9.7/10, piata - 9.7/10, šiesta - 9.9/10Celkové hodnotenie seriálu: 9.7/10 ()

Cermbo

Každý má v sobě hodného a zlého vlka. Vince Gilligan stvořil příběh, který se zaměřuje na nedoceněného, hodného vlka, ze kterého se pomalu ale jistě stává extrémně zlý vlk. Cesta Waltera Whita je parádní jízda od začátku do konce. Příběh originální, herecké výkony skvělé a postavy výborně napsané. V první sérii divák sleduje, jak se nemocný učitel chemie seznamuje s drogovým prostředím a už se musí potýkat s horším porušením zákona než jen vaření pervitinu a následného vyrovnávání s tím. V momentě, kdy hrdost vyhrála nad rozumem se Walt vrací v drsnějším kabátu opět k vaření pro šíleného distributora Tuca. Druhá série skvěle znázorňuje umocněnou temnou stránku Walta a rostoucí posedlost vydělávat, aby po své smrti mohl zanechat dostatek peněz rodině. Třetí série přináší další problémy a opravdu se zde musí ocenit vývoj postav. Můžete mít Walta rádi a říkat si, jaký je Jesse stupidní, zatímco v páté sérii je to úplně naopak. Sice se příběh někdy táhne zbytečně dlouho a častější cliffhangery by neuškodily, ale ve výsledku zaujme. Finále parádní a působivé. Porovnání Waltera z první a poslední série dokáže, že se hlavní (anti)hrdina neskutečně změnil a už jen díky tomu vývoji z ničeho do něčeho se vyplatí tento seriál sledovat. ()

Druury

Je to par dni co jsem dokoukal poslední díl.. dlouho jsem přemýšlel, co sem napsat.. nejdřív se mi nechtělo nic, protože jsem byl celkem v prdeli jak to cely skončilo.. žádná tv show mě nesebrala tolik, jako tahle.. soucítil jsem se všema a uvědomil jsem si, jak peníze a moc dokážou člověka změnit, chtě nechtě.. hodnoty a priority se během celé show měnily.. a bylo neuveritelny to cely sledovat.. W.W.... budeš mi chybět 5* ()

frolish

1. seria - 100%, 2. seria - 100%, 3. seria - 90%, 4. seria - 80%, 5. seria part 1- 95%, part 2- 85%. Chemia medzi ustrednym duom a vyvoj ich osobnosti, tak psychologicky ako posuvanim sa v deji, funguje napriec serialom absolutne dokonale. Najviac som na tom miloval ten ich bizarny vztah z prvych dvoch serii, ked sa otukavali s biznisom a sami nevedeli co a ako. Slova "yo" a "bitch" este nikdy nezneli tak stylovo a varenie pika nikdy nebolo takym umenim a zabavou zaroven. Dalsie postavy samozrejme nezaostavaju, najvtipnejsi a naprehnitejsi pravnik v hre Saul je genialny, skoda len ze ku koncu bol uz tiez pekne psychicky rozobraty a nestihal sypat jednu hlasku za druhou. Hank taktiez vyborny, ci uz v polohe bezstarostneho hlaskujuceho polisa alebo psychicky rozlozeneho zberatela mineralov. Z gangstrov vedu jednoznacne psychopaticky Tuco Salamanca a jeho stryko na vozicku co serie na DEA. Jesseho kamosi Skinny Pete a Badger taktiez uplne brilantne obsadeni a zahrani. Aj vdaka tymto figurkam serial obsahuje nekonecne vela nezabudnutelnych scen a hlasok, ktore sa zasluhuju o to, ze aj napriek drobnym logickym nedostatkom ho jednoducho nejde nemilovat. Tie sa objavili v podobe dejovych barliciek najma v stvrtej serii (naivny Don Eladio, podsunutie konvaliniek, Ted a IRS) a v zavere, cim mi trosku pokazili paradny rozbeh s nabehom na najlepsiu seriu vobec (mam 60 mega v kufri ale idem varit piko lebo moj synovec ma crush na distributorku). Ale stale - tych 62 epizod dava dokopy az neuveritlne komplexny, perfektne vyrozpravany, aj napriek vsetkemu velmi doveryhodny a hlavne zabavny a putavy pribeh, v ktorom ma vsetko svoje miesto. Postavy sa za ten cas vyvinu rapidne, no zaroven uveritelne a divak je stale nuteny prehodnocovat svoj vztah k nim. Popri tom neodola filozofavaniu a tipovaniu co sa bude odohravat dalej (aj vdaka sikovnym naznakom z neskorsich epizod), no popri tom si serial cely cas drzi vysoko nepredvidatelny charakter. Summa summarum je to masterpiece, ktoremu vdaka nespocetnym dokonalym scenam a epizodam, tych zopar drobnosti radi odpustite. ()

gonga

Nějak zvlášť tady rozebírat přednosti BB již nemá smysl, to udělali jiní. Jen bych (jistě ne jako první) upozornil na příšerný český dabing, který je zločinem na tomto audiovizuálním díle. Proto pokud BB, pak jedině v originálním znění s titulky či bez, dle Vaší jazykové vybavenosti, vážení. ()

Helldo

Jednoznačně nejlépe zpracovaný seroš v sféře kompozice příběhu, vykreslení a vývoje postav a otázce závěrečné gradace. Nezbývá tedy nic jiného než ještě vyzdvihnout fantastického Cranstona a hluboce smeknout před mistrem Gilliganem. ()

tenced

Proste jako komplexne hodnotit, jednoznacne kultovka, nejlepsi zaver v dejinach dramatickych serialu, a to bejva problem vzdycky, filmy/serialy jak z toho smodrchle ven. Chybicky byly i nudicka se konala, nedejboze zensky postavy, ty jsem nesnasel od prvni sekundy, ale skladba a konzistence, udrzeni vize, to je jedinecny. Stoji hrde s hlavou vztycenou jako jedna z nejvetsich spendlovacek na zemekouli! Love it! ()

José77

ja som sa naozaj snazil. potiahol som to do stvrtej serie, ale nechapem preco je tento serial taky oblubeny. urcite ma svoje svetle chvilky, ale extra nesympaticke a nelogicky konajuce postavy to tahaju absolutne dole. jedine co u mna tahalo serial hore boli postavy zo Saula, ktory je podla mna sto krat lepsi ako toto. ()

Badel

Chvílema je to celkem nuda, dementního Jesseho by se každej normální parťák zbavil v první sérii. Rodinné záležitosti brzdí tempo (celá rodina je nechutně protivná), ale to už je daň za roztažení scénáře. Seriál mě začal vlastně pořádně bavit až s příchodem Gustavo Fringa a Mikea. Obrovský hype je poslední léta u seriálů už tradice, ale přehlížet moudra jako "5 procent populace České republiky je závislé na metamfetaminu", to není jednoduché. 70 %, ale s ohledem na zdejší hodnocení zaokrouhluju dolů na tři hvězdy. ()

Flagg

Prý nejlepší seriál všech dob. No, tak se zase uklidníme... :) První série je lehký nadprůměr, druhá a třetí jsou skvělé, čtvrtá přehnaná (viz koberec, finále - jedno velké wtf...), pátá je......dokonalá. Celkově se v seriálu najdou vynikající momenty (třeba když se Walt chechtá, že jeho žena dala všechny peníze Tedovi, a on nemá prostředky, na to, jak zmizet), na druhou stranu většina scén, kde je Waltova žena, nebo jeho švagrová, jsou celkem zlo. Co mě ničilo nejvíc, byl díl s mouchou. Breaking Bad obdivuju hlavně kvůli vzestupné kvalitě, to se jen tak nevidí (vlastně se to asi vůbec nevidí), tvůrci věděli kdy skončit, a dopřáli seriálu více než důstojné zakončení...ALE - nemůžu si pomoct, když už to tu tak srovnáváte s Dexterem, u kterého jsem několik sérií napětím ani nedýchal (ačkoliv uznávám, že tvůrci to trošku přehnali s počtem sérií), Breaking Bad z tohohle srovnání pro mě vychází prostě o něco hůře. Je to špička, ale za mě zase takové terno ne. Na 5 hvězd to vlastně vytahuje hlavně ten závěr. PS: Nejlepší postava je Saul Goodman. Jo, a ten dědek na vozíku se zvonkem. ()

Matli

První díl čtvrté řady je masakr, jeden z největších požitků ze všech dílů všech seriálů! Začátek seriálu mi přišel lehce nudnej až na pár okamžiků, jen to mělo zajímavý námět. Od druhé série se to pěkně rozjíždí a nejlepší pro mě je 4 série, Nebýt Guse, tak seriál tak daleko nepokračuje. Pátá řada už se jen tak tak klouže na té brilantnosti čtvré série. Finální procento jest 82% ()

kowalski

Nevím proč je to takhle přeceňované. Já vím, že vařit perník a ještě se starat o distribuci a k tomu všemu mít zeťáka z DEA v zádech musí asi být náročné ale asi bych to pojal jinak. Až na pár scén divák sleduje nudu v podání hlavních postav, které se střídavě chovají racionálně a nebo naopak jako úplný debilové. Pak jim ani nemůžete nijak fandit nehledě na to, že toho jediného normálního, který se vše snažil držet jakž takž pohromadě hlavní postava zastřelí. No nic neberu to úplně jako ztrátu času ale hlavně mi to prosím nikdo neporovnávejte s The Wire nebo podobnýma klenotama jelikož tohle je podle mého soudu hodně přeceňovaný seriálový drama. ()

FeriusParfax

Tenhle seriál už bude mít navždy v mém srdci zvláštní místo. Jako jeden z mála seriálu má naprosto odzborující konec. Všechny série jsou parádní, děj a hlavně postavy se neskutečně vyvíjí. Všechny věci, chování postav a události dávají dokonalý smysl. Opravdu neuvěřitelné a nezapomenutelné. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis