Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

OrtonJaime

Těžko tomuto seriálu něco vytknete. Možná jen to, že s ním ztratíte spoustu času, protože budete mít nutkání si ho okamžitě pustit podruhé a to z několika důvodů. Vývoj postav, herecké výkony, úžasní záporaci, kamera... a mohl bych pokračovat. ()

Mamlas

Zejména je to vleklé sociální drámíčko o chlapovi s rakovinou. Tu a tam je v některých dílech pro zpestření trochu zajímavého děje i drobné akce, značně ale převládá bohapusté žvatlání a otravné postranní linky, kde nejprotivnější linkou je "manželka", následují "švagrová", "syn", "nemoc", "parťák" a další. Cca 90% seriálu je tak otravná až velmi protivná sociálněvztahově kecací vata, zbytek by byl snad použitelný v nějaké extrémně zkrácené a oholené formě. Skončil jsem před koncem 3. série. To už byla natolik uvlečená blbost, že to nešlo koukat ani s častým přeskakováním jako doposud. Kdybych neskončil, nezbylo by mi, než to celé poslat do odpadu. (11%) ()

ACDCKL

Musím tedy nechat, že tento seriál mě naprosto vtáhl do děje. Naprostý mistrovský kousek, kde jsem se nenudil ani u jedné série. Čtvrtá a pátá série je naprosto boží dílo. Bryan Cranston naprosto ovládl celý seriál, od komediálního herce je to opravdu kus práce zahrát vážnou roli. Následně i další herci předvedli své maximum a scénář a děj je výborný. Zde nezbývá nic jiného než 5*. ()

Demonn

Podle mě jeden z nejnadhodnocenějších seriálů. Dokoukal jsem to do konce, takže by asi bylo hloupý přehnaně kritizovat protože to bez pochyby bylo koukatelný, ale vývoj hlavní postavy mi přišel těžko uvěřitelný stejně jako vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami...tam to za mě prostě haprovalo. Takže max 75%. ()

bigjames

Výborný dramatický seriál, který si udržuje kvalitu a napětí víceméně na podobné úrovni v průběhu všech pěti sérií. Samozřejmě se objevily momenty, které mě bavily trošku méně, ale těch WOW scén Vince Gilligan a spol. nachystali opravdu mnoho. Za největší devízu avšak osobně považuji herecké výkony Bryana Cranstona a Aarona Paula, kteří si to dávají opravdu "na pána". Jejich dialogové scény jsem si kolikrát neskutečně užíval. Mezi další oblíbené postavy, které musím zmínit určitě patří Gustavo Fring, Tuco Salamanca, Hector Salamanca, Mike Ehrmantraut, Saul a samozřejmě nejkrásnější a nejpůvabnější Jane Margolis :-* v podání Krysten Ritter. ()

Honzimir67

11/10 - Geniální seriál, nikdy jsem neviděl lepší. Děj mě nikdy nenudil, pokaždé se měnilo téma epizod ale přesto se vše motalo kolem stejného problému. Příběh sice velice absurdní, ale reálný, a to je na tom to nejlepší. Perfektní nápad a ještě lepší zpracování, které bylo více než jen profesionální. A o tom nejlepším konci ani nemluvím. Soundtrack boží. Postav bylo strašně moc, ale naprosto každou jsem během sledování poznal líp jak syvýho vlastního bratra (možná protože žádného nemám). Herci byli sakra skvělí, do teď nepobírám, jak mohlo takové mistrovské dílo vzniknout. Vince Gilligan je génius. (Jsem jediný, koho by zajímalo, co by se stalo, kdyby se Hankovi nechtělo na velkou?) ()

fimler

(1.4.23 komplet dokoukáno) Seriál s výrazně vzestupnou tendencí. První série, podobně jako druhá a třetí, mě nedokázala vtáhnout natolik, abych seriál bingewatchnul. Místo toho jsem měl výrazné mezery mezi jednotlivými sériemi. Jenže to jsem nečekal, co si na nás připraví série číslo čtyři. Přesně ta věc, který mě dělila od udělení pěti hvězd prvním třem sériím byla absence akce a čtvrtá série toto dokázala prolomit. Čtvrtý série byla nabitá od začátku až do konce a byla to neskutečná jízda. Momentálně jsem u série pět, velmi mě to vtáhlo a jsem zvědavý na finále. // Perfektní, po zhlédnutí páté série mi dochází, jak první tři jsou jen příprava na jízdu co vás čeká poté. Extrémně se mi líbí celé pojetí a zpracování finální série. Ono by se to totiž dokázalo jednoduše natáhnout na další 3 série, ale tvůrci zvolili dokonalé finále a obešli se bez klišé situací (scénář perfektně napsaný, ve scénách, kde jsem už čekal nějaké zajeté koleje mě vždycky překvapil). Velmi se mi líbil Walterův únik na sever, bravurně zvolená lokace. Vypíchnul bych i výraznost Hanka či Skyler. U Skyler především její herecké výkony zhroucení a bezradnosti nebo naprostou apatii vůči všemu. U Hanka jakým se stal, minimálně pro mě, velmi nepříjemným a dychtivě se řítil za svým cílem bez ohledu na vše ostatní. Trochu podobně jako Walt, i když stále z jiného úhlu. Vlastně, nic bych na poslední sérii neměnil. Vše dokonale zakončeno. Každá postava ukončena, ne podle očekávání, ale spíše tak, jak bych si to i přál nebo minimálně tak, aby to působilo dobře a nijak se více nenatahovalo/nespekulovalo. Na El Camino se samozřejmě podívám, protože se nemůžu dočkat, jak dopadne osud prakticky "jediného" přeživšího z celého tohoto příběhu (Saul promine). První tři série jsou dle mého mírně overrated, poslední dvě ukazují, proč má Breaking Bad takový seriálový status, jaký má. ()

Cermicek

Absolutní génium!! Skoro nikdy se mi nestalo, že bych byl smutnej, že série končí. Tohle byla absolutní jízda a diváckej orgasmus. Jsem zvědavej, stli tohle někdy někdo překoná!! ()

Scanerior

Když jsem zhlédl první řadu tohoto opěvovaného seriálu, trochu jsem si říkal, proč to tolik lidí bere jako excelentní seriál a děj první sezóny mě nedokázal přesvědčit, abych si hned pustil pokračování. Avšak seriál zůstal na mém watchlistu a já se k němu přibližně po roce vrátil, abych začal chápat nadšení všech pro toto dílo. Z poněkud nenápadného seriálu se totiž postupně stává gigant, který vytrvale servíruje větší a větší dávku drama a překvapení. Seriál si prostě jede své a místy se stává příliš klidným až nudnějším, avšak právě v těchto chvílích seriál absolutně obrátí a hodí vám takovou "bombu do ksichtu", že si z toho ještě pár dalších epizod nesednete. Jako každý jiný seriál i tento stojí kromě výborné režie a scénáře na postavách. Musím říci, že postavy tu fungují skvěle (nicméně jsem se do nich nedokázal nikdy nějak moc vcítit a kromě Hanka jsem tam vlastně nikomu nefandil), ačkoliv už jsem měl občas dost Walterových výmluv nebo ne/přátelství Waltera a Jessieho na život a na smrt. Příběh je neskutečně propracovaný i důmyslný a i když bych si představoval raději jiné zakončení seriálu, tak vzhledem k tomu, jak byly karty rozdány seriál předvedl brilantní závěr. V Česku bych chtěl ještě speciálně pochválit dabing, který hlavním postavám neuvěřitelně sedí. ()

Recenzon

Opravdu učebnicový příklad seriálu. BRAVŮRNÍ! ! Herecký výkony bez jediné chyby a dokonalost prostě. Hlavní postava Walter White nešel obsadit nikým lepším než Bryanem Cranstonem a Jesse to samé. Jeden z nejlepších začátků seriálu, co jsem kdy viděl a konec je na tom ještě lépe. Snad každá smrt nějaké postavy byla bravůrní a skvěle napsaná. ()

MatakCZ

Na první pohled se sice může zdát, že se jedná pouze o seriál, zaměřený na vaření a distribuci drog, ovšem nelze se mýlit více. Také je dost těžké o seriálu mluvit bez spoilerů, takže se pokusím mluvit hodně obecně, protože věřte mi, zrovna tenhle seriál nechcete mít vyspoilovaný. Na seriálu nelze najít skoro jediný slabší aspekt a exceluje v každém odvětví kinematografických kvalit. Od samotného příběhu, castingu, hereckých výkonů, přes práci s barvami a samozřejmě detaily a foreshadowingem. Jediná menší negativa tak mohou být jen pomalejší rozjezd v první sérii a jeden specifický díl ve třetí sérii (pokud jste fandové tak moc dobře víte o kterém mluvím), každopádně to jsou opravdu jen velmi malé vady na kráse na celkovém mistrovském díle. Pane Gilligane, na tenhle seriál jen tak nezapomeneme. ()

Blazkowicz

Jo dobrý seriál. Dost dobrý, ale nechápu to přemrštěné hodnocení. Jakože žádný skvost to není. Hodnocení bude poplatné své době. V té době asi zjevení, dneska si z toho na prdel nesednu. Ne že by byly lepší seriály, ale prostě to ničím moc nevynikne. 4* ()

Insomniac

Sem - tam hluché miesta, ale je ich fakt málo. No a niekedy by som fakt vyvraždil asi všetky ženské (obe:), čo tam hrajú... Ale to je asi tak všetko a zábava je to fakt skvelá. 90% Zatiaľ hodnotím po dvoch sériách, pretože som sa k tomu po dlhom plánovaní dostal až toť nedávno. Ale ak to bude gradovať, bezpochyby pôjdem na 5*****. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis