jefff

Já Johna Cartera měl tu čest číst a i když to vlastně moc podle předlohy nakonec nebylo, nebyl jsem vyloženě zklamaný. Potenciál má toto fantasy větší, možná filmově neuchopitelné. Je škoda, že právě toto dílo nakonec zapadne do kategorie propadáky a padne na něj prach. ()

manonfire

John Carter by měl skutečně zůstat někde na cestě mezi dvěma světy. Jako takovej přiblblej horkej brambor, kterej si s díky přehazují marťané s pozemšťany. S trochou štěstí by mohlo dojít i k chybě ve stázi a k zániku tohohle zbytečného projektu.20% ()

mkubalikova

Kitsche mi je upřímně líto. Dva předražené propadáky v jednom roce, to už je průser. Jinak Carter má slušné tempo a celkem jsem se bavila. 70% ()

KeithMaxwell

Od fantasy za 250 mega bych čekal víc než dvouhodinové uspávání a poskakování v poušti, na to prostě nemám slov. 2* jen za to že mě to nenasralo tolik jak podobně drahý a špatný Jupiter Ascending. ()

fiLLthe3DD

Jalový příběh, slabší scénář a spousta podivných jmen a názvosloví (dost často jsem se ztrácel, kdo je kdo, co je co) jsou spolu s přehnaně dlouhým úvodem na "Zemi" asi největšími nedostatky tohoto snímku... Byť je komerce cítit takřka v každém záběru, já si tento "zaprášený" mix Avatara, Star Wars a Atlantidy (2001) užil plnými doušky! Postavy byly sympatické, na herce se dobře koukalo, prostředí bylo správně exotické a rovněž i CGI vypadalo nádherně (ti emzáci z Marsu vypadali sakra dobře!) - vše navíc v přiloženém filtru, tudíž žádné přehnaně barevné omalovánky ani přespříliš velká temnota, kouká se na to fakt dobře a pouštní prostředí tím získává na atraktivitě :) Jinak... Carterovo přenesení se na Mars až moc připomíná Avatara, jeho lovestory s princeznou zase Pocahontas a se Star Wars to má společného onen rozsah epického velkofilmu a scény z arény, jež připomínají epizodu II... Jinak jsem měl minulý týden těžké rozhodování - pustit si Avatara, kterého jsem nevidel více než tři roky, nebo Johna Cartera, kterého jsem viděl ani ne před měsícem? Vyhrál to Avatar, avšak pár minut se moci přeci jen ujal Carter a hrome! Bavil mě víc než Cameronův modráckej epos :D ()

giovanni3

Průměrné fantasy, které hodně prvků čerpá ze Star wars, ale vse je o 50% méně promyšlené a má i horší efekty a děj. Vše se točí kolem veleskoku, šermu a lásky ke krásné Dejah. I tak slušná podivana, ale na víc než 3z5 to není. ()

Luksa

Žádná sci-fi pecka tentokrát, "jen" slušný a zábavný sci-fi pulp, který je nejslabší v momentech, kdy se neskáče, nebojuje nebo neutíká, ale jen o něčem divadelně žvatlá, film tak párkrát ztratí tempo. Nicméně já byl spokojený, výprava a triky jsou na velmi dobré úrovni, humor nechybí a akce odsýpá. V ničem dříve zmíněném není snímek přímo dechberoucí, za vidění rozhodně stojí. Digitální marsopes je nejlepší postava filmu. 80% ()

KR4T4S

To, že mě John Carter: Mezi dvěma světy nijak nenadchnul a ani neurazil, je nejspíš jen moje chyba. Jsem už bohužel moc znalý divák... Vše je ale v podstatě ok: jak jednoduchý příběh, tak i nijak hrozné herecké výkony nebo i třeba docela povedená režie. Jediná moje větší výtka směřuje k ztvárnění prostředí Marsu, kdy na mě působil moc Zemsky (kéž by byl víc divočejší nebo víc stylizovaný). Žádná hrůza to ve finále rozhodně není (cca dvakrát proběhla velmi krátká husí kůže plus několik vtipných scén s dobrými nápady), škoda finančních potíží v box officu protože bych rád viděl dvojku, která by byla určitě trochu jistější. Kdybych byl dítě, chtěl bych i s podobnou fantasy vyrůstat. 65% ()

Šakalík

Ač na tenhle film kydali špínu ze všech stran, já jsem se na něj docela těšil. Bohužel už po dvaceti minutách jsem pochopil, kde ho bota tlačí. Při vší úctě ke scénáristovi, tohle je tak neskutečně uvalený blábol, že mi jeho sledování chvílemi způsobovalo fyzickou bolest. Divákovi se servíruje prapodivně konstruovaná telenovela, která obsahuje snad všechna klišé, na které si vzpomenete. A pak ta režie! To mi na filmu vadilo nejvíce – děj se neposouvá souvisle, ale po skocích. Někde se něco stane, pak rychle střih a jsme všichni zase někde jinde a tak pořád dokola. Filmu se samozřejmě nedá upřít výborné technické zpracování (třeba boj v aréně proti bílým opicím nemá chybu). Jenomže co z toho, když se to všechno hroutí pod vahou vlastní nebetyčné pitomosti. Pokud měl být John Carter „jen o něco slabší“ Avatar, tak teda nebyl. Avatar je úplně jiná liga... ()

fox171cz

Až nečekaně mě to překvapilo a bavilo. Jde vidět, že si s tím trošku pohráli a všechno má nějaký smysl a důvod. Což Vám pomalu film poodhaluje. Není to sice nic dokonalého jako byly trošku filmu podobné "Hvězdné války", ale u dnešních filmů se to málo vidí. Co bych možná změnil, tak je hlavní hrdina "Taylor Kitsch", který je mi nesympatický. Jinak se mi to líbilo, skvěle jsem se bavil a hlavně na konci jsem byl mile překvapen, kam až to tvůrci dotáhli. Skvělá práce !! ()

Babous

Největší slabinou je bezpochyby scénář - jakožto neznalý světa Johna Cartera jsem se špatně orientoval v "lidských" a "čtyřrukých" týmech na Marsu a proč se vůbec dělo všechno tak jak se to dělo. Konec je mimochodem dost odfláknutý. Na druhou stranu herci i hudba potěší, závěr téměř přivodí mráz na zádech. ()

slovan1

Vizuálem dobře odvedená práce. Příběh hodně připomínal Mumii, kdy hrdina musí zápasit se zloduchy na cestě za svou vyvolenou... Filmu by se hodila kratší délka. John Carter nijak nenudil, ale že bych nad něčím žasnul, to také ne. ()

mikulíšek

Princ z Persie ve světě Warcraftu. Tenhle sci-fi fantasy mix mě nezaujal. Je znát, že knižní předloha je stará (a působí ještě starší), takže kombinace dvou žánrů působí hodně naivně. Film je strašně dlouhý a nic se v něm prakticky neděje, proto působí ještě delší. Svět na Barsoomu (Marsu) je jediným lákadlem. Jednotlivé, proti sobě válčící frakce vládnou působivou technikou, nehumanoidní obyvatelé planety mají své osobité kouzlo a celkově je na co se koukat. O to výraznější je kontrast Carter - "barbara Conana", který do všeho vstupuje. Je až s podivem, jak hloupě některé věci působí (boj meči v prostředí střelných zbraní, gravitační skoky, hlavní hrdina v tarzanovské roušce, atd.). Z Johna Cartera by mohla být pěkná svižná trilogie, kde by byl prostor pro lepší prokreslení světa i hrdinů, v této formě je to jen dobře vypadající pohádková fantasy ve sci-fi světě. ()

LuciusWlk

Tenhle příběh má spoustu hloupých okamžiků, především po příběhové stránce. Nicméně, pokud nejste šťouralové anebo z nějakého důvodu neopovrhujete těmito snímky, pravděpodobně na dvě hoďky vypnete spoustu závitů šedé kury mozkové a budete relaxovat nad, vcelku, povedenou sci-farnou! ()

sedm.1

Patřím do skupiny diváků, kteří si občas rádi zajdou do kina na nějaký ten hloupoučký, vysokorozpočtový, popcornový blábůlek, kde dostává před filmovým uměním, intelektem a logikou přednost především pobavení „lidského“ publika, kde si tvůrci mohou dovolit přešlápnout práh soudnosti a naopak pořádně povolit úzdu své fantazii a nabídnout vážně velkolepé představení, plné nabušených sympatických hrdinů, krásných žen a dívek, s pořádnou dávkou dechberoucích efektů a strhujících triků, prostě čistou zábavu pro každého. Do této kategorie filmů jednoznačně John Carter patří. Výpravná, dobrodružná sci-fi pro celou rodinu. Bohužel, po více než dvouhodinovém utrpení musím ale jen suše konstatovat, že ne úplně každý takovýto filmový počin musí dopadnout dobře a být opravdu zábavným, přestože vše vyjmenované obsahuje. Nemohu tedy tvrdit, že investované peníze nejsou ve filmu vidět, o výpravné dobrodružství s hromadou náročných a vlastně i dost dobře zpracovaných efektů tu není nouze ani na chvíli, ovšem problém je, že to jednak nedrží vůbec pohromadě a jednak i přes veškerou trikovou kvalitu a kvantitu jde o jeden z nejnevýraznějších a nejnudnějších popcornů vůbec. A může za to především fakt strašná zápletka. Její hloupost neřeším, ovšem chybělo mi v ní i jakékoliv tempo, alespoň minimální vychytávky, něco víc peprnějšího, živějšího a navíc, tento typ filmu musí mít hlavně pořádný koule, John Carter je ovšem naprosto vykastrováný hybrid bez špetky zábavnosti. Velkou vinu na tom nese pak i samozřejmě samotný John Cartera, jehož postava je nudná a nevýrazná, a to i díky jejímu představiteli. Taylor Kitsch mi vůbec neseděl, je to chlapík bez charisma, prostě jeho obsazení považuj za šlápanec mimo. Ale i ostatní postavy jsou na tom více než podobně, takže v tomto směru celkově fakt šeď a bída. A nato, že jde navíc v podstatě i o takové mimozemské dobrodružství, nebavila mě ani atmosféra, kterou autoři jednoduše ani nedokázali navodit. John Carter je zkrátka jedním z propadáků, kdy musím vyjímečně souhlasit, že na nic víc než se jím stát prostě neměl a jde skutečně jen o únavně dlouhou předraženou pohádku, do které se tvůrci snažili narvat co nejvíc šlo, ovšem výsledek nestojí ani za minimální pozornost. ()

SG-1

"Já vám povím, co budu dělat. Uteču z týhle cely, získám svoje zlato a pak zbohatnu. Tak moc, že si koupím tu vaši čestnou prdel a pak ji budu nakopávat denně, pane." -John Carter- ()

Kejdlo

Na filmu se mi líbila jen hlavní kočka a pár záběrů kamery. Jinak je to naivní pohádka a pohádky jak víme patří do televize. A ono dát pohádce 250mil. dolarů už je samo o sobě trošku pohádka. V tomto případě dost směšná. 4/10 ()

Sdoom

Zábavná oddychovka, která si na nic nehraje. Že v tom divák často vidí něco ze Star Wars, tomu se v tomto žánru asi úplně vyhnout nejde. Taylor Kitsch mě jako sympaťák John Carter mile překvapil a kvůli Lynn Collins alias Dejah bych na tom Barsoomu asi taky chtěl zůstat. :-) Edit 31.3.2020: Napodruhé musím přeci jen o hvězdičku dolu. Těch klišé tu je prostě až příliš a občas hooodně vázne dějová logika. Takže zábavné stále ano, ale okouzlení hezkým vizuálem už napodruhé tolik nedojme a chyby se dostanou více do popředí. (Blu-ray, orig.) ()

ZkuKol

Velmi drahá nuda, která prostě nemohla nikoho zajímat. Děj je řídký, zápletka omletá a akce je tak málo a tak špatná, že se snad dala odvyprávět v titulkových sekvencí... 30% ()

OughJay

Nakonec nejde o takovou hloupost, jak jsem předpokládal. V porovnání se slavnejma fantasy je to pořád jen taková pohádka, inu - Disney, ale koncept má něco do sebe. Hodnocení tak u mě snižuje pocit deja-vu, neboli pocit již viděného. Zejména lodě létající po obloze jako kdyby přiletěly z vesmíru Flashe Gordona, stejně jako snad veškerý kostýmy který se v Johnu Carterovi mihly. A to nemluvim o skákání jako superschopnosti. Před očima mi okamžitě stanul obrázek Flashe Gordona, který byl nezastavitelný, když měl v rukou náhražku míče amerického fotbalu. Těch béčkovejch maličkostí bylo tolik, že to snad jako nějakej trhák ani považovat nejde, přesto jsem se celých 127 minut nenudil a konec byl pro mě překvapivý. Dejah Thoris: "Sun. Then Rasoom." John Carter: "Mercury." Dejah Thoris: "Then Cosoom." John Carter: "Venus. Then Earth. Us." Dejah Thoris: "That is Jasoom. You are on Barsoom, John Carter." John Carter: "Mars? I'm on Mars..." ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády