Rapikk

Velkolepý projekt, který se prostě nezdařil. Sice nemůžu upřít filmu jeho potenciál a poměrně logickou konstrukci fantasy, ale nic jiného se zde chválit bohužel nedá. Postavy nejsou nijak originální, chybí jim charisma a nepřesvědčivé výkony herců tomu také nepomáhají. Grafika, kterou zde mnozí vynáší do nebe, mě také nikterak neuchvátila. Největší problém tohoto blockbusteru ovšem spatřuji v tom, že film za celou dobu nedokáže diváka pořádně vtáhnout do děje a vstříknout mu do krve pořádnou dávku adrenalinu, napětí a očekávání. John Carter bude navždy pamatován jako největší propadák roku 2012. ()

Lewisek

Je to jako když se sejde Prince of Persia, Princess Xena a Jar Jar Bings, aby bojovali ve Star Wars proti diktátorovi Commodovi. Ale nuda to není. ()

RichardLev

Naprostý nesmysl. Moc jsem nevěděl která bije. Céčkový film, v áčkovém hávu. Scénář je špatný, casting taky... Bylo tam tolik rušivých elementů, které mi bránili abych si to užil i jenom jako prostou zábavu. Podle mě je špatně natočená nuda. Přitom se toho neujali úplně špatní tvůrci. Někde ale šlápli vedle. Možná, kdyby scénář napsal jen jeden člověk? ()

Gogo333

Tohle mi strašně sedlo. Krásná oddechovka s jednoduchým příběhem a plná vtipů a akce. Samozřejmě nesmí chybět krásná animace a triky. Herecké obsazení je slušné. To že někdo měl odvahu oživil 100let starou knihu, chce potlesk (hlavně když se to povede a nedopadlo to jako adaptace z roku 2009). Člověk se pak jen divý jak už před tolika lety měl někdo vize scifi a kdo všechno se od něj během posledních pár desítek let inspiroval (Star Wars, Avatar,...). Knih vyšlo 11 a některé nabízejí i více příběhů, takže prostor pro další díly určitě. Případný další díl si rozhodně nenechám ujít. 80% PS: Pátá hvězda za to, že je to v modrých číslech, přeci jen červený by tomu slušeli víc. ()

Ledkodlaq

Velice atraktivní svět i zápletka, mnoho zábavných i akčních scén, cizí tvorové i potvory, vše namixováno do funkčnosti a k mé spokojenosti. Zvládnou i sci-fi a fantasy odpůrci a scifi a fantasy příznivcům slza ukápne. ()

Frantisek.Fu

John Carter mohl být velmi díky svému tématu Marsu kvalitní sci-fi/fantasy série s velkými ambicemi. Bohužel jsou tyto ambice utopeny v průměrných dialozích, v nedostatečně prokreslených postavách a nezáživných akčních scénách. 6/10 ()

Prochy38

Nemohu si pomoci, chtěl jsem dát 4*, ale to bych byl asi nefér. Ač se mluví o největším zklamání roku, u mě teda šlo o pravý opak. Možná to bylo i tím, že jsem od filmu moc nečekal. T. Kitsch jako hrdina parádní. Stejně jako M. Strong coby záporák. K tomu nádherná L. Collins!!! Příběh možná v poslední době trochu ohraný, ale pořád dobrý! Kombinace Avataru a Prince z Persie, alespoň vizáží, což se mně nemůže nelíbit! Efekty parádní, spousta věcí překvapivě seděla! Zvykání si na gravitaci apod. Líbilo se mi to hodně! Hudba taky moc povedená. Film pro mě. Má to i ty velkofilmové parametry (140min). Škoda, že jsem ve svém názoru lehce osamělý... ()

Shimargh

Nakrájej na drobno Star Wars , přidej na kostičky Flashe Gordona a zalej to vývarem z Avatara nebo čehokoliv podobného a dvě hodiny podus - příjemné, ale nijak extra chutné. ()

ondrula

Pro mě v zásadě zklamání (aniž bych tedy měl nějaká větší očekávání). Tvůrci nevěděli, jestli mají stvořit fantasy nebo sci-fi, tak udělali obé a podle toho to taky - žalostně - dopadlo. Je to asi jen můj problém, ale neskutečně mě obtěžuje vžít se v každém takovém filmu do momentální mytologie a politiky zainteresovaných soupeřících stran, která obvykle tvoří jádro příběhu; tím pádem mě příběh moc nezajímal a jeho zvraty mě pochopitelně nijak nedojímaly. Fakt je ten, že jsem na to koukal v Africe, kde bylo pekelný vedro a měl jsem ztíženou schopnost soustředění, ale myslím, že by mě to nebralo ani za jiných podmínek. Ještě k obsazení: Mark Strong opět hraje univerzálního padoucha a už je to poměrně dost únavné. ()

peetriss

V souvislosti s Johnem Carterem: Mezi dvěma světy mě napadá přirovnání k památnému Werichovu kuchtění v jedné z legendárních českých pohádek: "Přiměřeně, přiměřeně..." A tak tvůrci postupně naházeli do filmového kotlíku studia Disney něco ze Star Wars, Avataru, Prince z Persie, Flashe Gordona, lučního koníka Hopa ze Včelky Máji - ode všeho samozřejmě přiměřeně a ukuchtili instantní filmový pokrm pěkný na pohled, ale při bližším ochutnání vámi prostupují pocity mdlé a plané chuti. Ano, správně, tvůrci zapomněli na sůl! Sůl v podobě vlastní osobitosti či alespoň špetky originálního nápadu. Ale abych tak nehanil, po vizuální stránce nemám k filmu vůbec žádné výhrady, hezky se na to kouká, tvorové z Marsu jsou výborně ztvárněni, marťanský "psík" je milý, vesmírné koráby vypadají skvěle, Taylor Kitsch se v titulní roli snaží, Lynn Collins to velmi sluší, ale její projev mi připadá neuvolněný, jakoby se zalekla faktu, že hraje v projektu za 250 miliónů. Příběh by se dal zařadit mezi ty jednodušší a mám podvědomý pocit, že výsledná podoba Johna Cartera prošla nepříliš šťastným sestříháním, a i přesto je stopáž filmu stále přebujelá. Myslím, že studio Disney brzy získá titul studia nejhůře investujícícho své peníze, protože těch propadáků už má na svém kontě dost. ()

Marrty3

Po ustálení hodnocení jsem si řekl, že si tuhle pravděpodobnou přehnanost pustím. Už do začátku mě to celkem chytlo. Byl jsem zvědav zda mi prvotní nadšení vydrží. Dlouhou dobu vydrželo. Až tak v půlce filmu mi to lehce spadlo pod tu lepší hladinku. Ale pak se to zas vrátilo do starých dobrých kolejí, které jsou protkané spoustou kvalitní animace, napětí, akce, lásky a v neposlední řadě úspěšného příběhu. Kdyby měl snímek o takovou půlhodinku méně, bylo by to na 5*****. Alespoň z mého pohledu, jelikož to místy bylo docela zdlouhavé. I přesto všechno je to pěkný film, který mě navzdory hodnocení příjemně potěšil. ()

Bingos

Dějová slátanina zcela vycucaná z prstu autorů, která má s mým oblíbeným vědeckofantastickým pulpovým klenotem od Edgara Burroughse společné asi jen jméno hrdiny. Jako vizuál stál za to, ale s tím se jaksi počítalo. Kdyby to byl mizerný film, ale věrná adaptace, slintám blahem. Jelikož to je ale tuctový film a příšerná adaptace nasraně říkám "Děkuji, nechci!" ()

Darik

Musím říct, že po slabším začátku se z toho vyvrbil nakonec super film plný napětí, akce, humoru a samozřejmě výtečné hudby. Sice sem si chvílemi myslel, jaká je to blbina, ale po většinu času jsem se bavil a navíc musím pochválit efekty - super. Asi si seženu někde předlohu, ať se dostanu trochu více do obrazu. Pěkná podívaná, pro mě jasné - 80% (viděno v originálním znění). ()

TERRORDROME

Nezaslúžený prepadák ( minimálne v porovnaní so stupídnymi sračkami typu Twilight ktoré sú síce blbé ako ľavé vajce zdochnutého vola ale vďaka armáde pubertálnych emáčok nemajú šancu prerobiť ), ktorý je v skutočnosti veľmi príjemnou, trikmi nabitou show a ani chvíľku nenudí. Áno, určite sa dá oponovať že je to chujovina o pakovi čo sa prenesie na mars, kde skáče ako atómové jojo a bojuje so štvorrukými opicami za skandovania štvorrukých marťanských zelenáčov, ale v tomto prípade nie je nutné bezmyšlienkovite kydať za každú cenu. Zrejme vďaka tomu že je film situovaný na mars 19-ho storočia nepripadajú všetky tie kvázisteampunkové rekvizity smiešne ale štýlovo, vrátane toho ultrapretekárskeho psa čo vyzerá ako Jabba so šiestimi nohami ( naopak, je to sympatické a užitočné zvieratko ). Naviac je to natočené vcelku triezvo a dokáže si zo seba uťahovať ( Najlepšie bolo ako Carter dostal po hlave keď priviedol armádu na zlé miesto ). Akurát motívy tých plešatých emzáckych manipulátorov čo ťahajú za nitky v pozadí všetkého boli také nejaké všelijaké. Ale inak nemám výhrady, treba si to len užiť a nezabudnúť na kýbel pukancov. P.S. Do riti s posratým Avatarom, radšej pokračovania Cartera! ()

Milodar

Bollywoodské sci-fi z USA, spíše fi než sci. Má to něco i ze Star Wars, místo mňoukajícího robůtka je zde otylé psisko. O zábavu a skákání není nouze, taktéž o exotická jména. Nemluvě o exotických mimouších. Mnohé detaily otravné, avšak jako celek to funguje dost dobře. ()

Paldiny

S Princom z Perzie môj najväčší kandidát na blockbastrový prúser tohto milénia. Po celý čas bola táto marťanská etuda takmer nestráviteľná. Hrozní herci, nezaujímavá mytológia, konflikty aké sú vám ukradnuté, smiešne schopnosti hlavného hrdinu a ku koncu zúfalá snaha dať tomu akúsi pointu. Navyše to nemá ani akciu čo by strhla, hudba si nie som istý či tam vôbec bola, skrátka ukážková štvrť miliardová zbytočnosť a zaslúžený prostredníček zo strany divákov. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády