Hobit: Šmakova dračí poušť

• USA The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. (Warner Bros. CZ)

hallelluja

No teda, kvôli druhému Hobitkovi nemuseli hercov ťahať na Nový Zéland, zelené plátno mohli roztiahnuť aj u mňa v garáži. S nostalgiou spomínam na Spoločenstvo… nielen tvorcom narástli brušká a miesto naháňačiek po lúkach Južného ostrova spoľahli sa na programátorské majstrovstvo. Veru ani Legolas by tentokrát tú ladnú chôdzu po snehu neuhral... ()

Haretix

Z druhého Hobita je druhý Pán prstenů. Můstek mezi prvním a třetím filmem, ale i tak stojí za návštěvu kina. Perfektní akční scény, elfové jasně vládnou v čele s Legolasem. Gandalf stále ve vynikající formě, Bilbo dobrosrdečný a pro mužské publikum, zatraceně sexy elfka Tauriel. Ale to nejlepší co na filmu je, je drak Šmak, kterému propůjčil svůj mocný hlas Benedict Cumberbatch. Perfektní volba, jen škoda, že nebylo více Medděda. ()

Mrkvič

Oproti jedničce ubylo dialogů, které sice ve většině případů vypadly z knížky, ale byly nudné. Stejně tak můžu napsat, že ubylo i animovaných hopsaček. Takže z tohoto hlediska velký posun. Že se ale musí animovat jízda na koni nebo rozhovor od řeky hrát před modrým pozadím? To je děs, kort když je to tak vidět :( Naštěstí je tu ale pořád Bilbo v podání skvělého Freemana a drak Šmak. Ten je nádherný a scény s ním mají napětí, humor a i kouzlo, které chybí zbytku filmu. Pobaví i oplácanější Legolas, ale to nebylo moc účelem. A nějaká lovestory mezi trpem a ušaticí? Klidně, aspoň je to lidštější a nečekané. ()

Yesqward

Epické. Pre mňa o čosi viac lepšia časť než tá predtým, nakoľko v 1te boli nejaké nudné miesta, ale tu ich bolo minimum. Soundtrack a záverečná pieseň od eda Sheerana tiež skvelá. Najlepšia scéna - asi fight so "skřetmi" v rieke. 90% ()

Johnny.ARN

O niečo menej farebné ako jednotka, o niečo temnejšie ako jednotka a o trochu viac sa odkloňujúce od deja ako jednotka. Inak Smaug skvelý, zlatý náter úplne špica, Legolas postarol, čo je škoda, keďže mal byť mladší. JCVD však musel vidieť nejakú špecialnu projekciu, lebo to čo on urobil na kamionoch, Legolas dávno pred ním spravil vo filme. Lilly je u mňa tak pol na pol. Na jednej strane dobré, bojuje dosť obratne, ale na druhej mi charakterovo nesedí do deja. Bojové scény kazil strih, ktorý bol miestami nepriehľadný. Ale inak, vskutku veľkolepá podívaná, s opäť skvelým Freemanom, Evansom a krásnym Novým Zélandom. A ten epický záver si jednoducho 5 z 5 zaslúži ( Eurodiera, CC, 3D, BA ) ()

miguel_111

Nový Hobbit je po vizuálnej stránke dechberúca našliapaná fantasy zo sakra silnými momentmi ako pavučia pasáž, či pasáže na rieke až po fakt veľkolepú a najlepšiu pasáž celého filmu a to pasáž z drakom Šmakom, ktorý bol fakt vizuálne asi najlepšie zvládnutý drak akého som kedy videl a s výborne vybratým hlasom v podaní (Benedict Cumberbatch). Občasne humorne vsuvky tiež potešili a potešil aj návrat starého známeho Legolasa(Orlando Bloom), ktorý je fakt bíjec a spolu s Tauriel(Evangeline Lilly) tvorili fakt neskutočnú smrteľnú dvojku. Fakt som sa dobre bavil len škoda jednej veci, že v porovnaný s LOTR všetko v tomto filme pôsobí veľmi umelo, ale mne osobne toto až tak veľmi nevadí kedže mam fantasy žáner veľmi rád. Pre mňa 80%. ()

dvopet

V některých ohledech problematičtější a méně konzistentní než první díl. Myslím, že je příznačné, že jsou na zdejším serveru hodnoceny v celkovém součtu právě opačně. Pro ucelený vjem je v tomto případě chtě nechtě nutné počkat na trojku. (Aneb na konci prvního dílu jsme koukali na Horu, na konci druhého koukáme z Hory, tak jakýpak bude ten finiš?) ()

Bobik9

Nikdy jsem si nemyslel, že to budu muset říct, ale tentokrát to Peter Jackson už přehnal. Roztrhání Hobita na tři díly je už moc. Chápu, že z toho chtějí vytřískat, co to dá, ale tentokrát už tvůrci přestřelili. Dvojka se totiž vůbec nedrží knížky a závěrečných 40 minut by se dalo úplně vynechat. Samozřejmě, že chtěli ukázat pořádně Šmaka, jak se povedl, ale cpali ho tam až moc. Je to nádherně udělané. Prostředí je překrásné, efekty naprosto boží! Ale je to jednoznačně nejhorší film ze série Pána prstenů. Těším se na trojku, ale očekávám zlepšení. ()

Blacks

První čast filmu jsem se vcelku nudiĺ, zádný překvapivý zvrat ani nic inovativního, hodne chůze a trpaslíci, které nikdo nepotrebuje - všechno by zvladnul bilbo s občasnou pomoci thorina a podpořen gandalfovym pohledem. Druha čast se rozjede a rozhodne pozitivni, i když nad rámec knihy jsou pasáže z dol guldur (nevím, kdo děla kulisi, ale vánoční výzdoba v podobě klece s hlavami skřetu je moc i na larse von triera). To samé se rozhodne nedá říct o nadbytecnosti jistých dvou elfu. Paradoxně mi postava tauriel nevadila tolik jako nepřekonatelný legolas - vázne ho nemůžu už od dvou věži ani vystat. Jo a souboj na barelech mě ani moc nebaví ani nedojímá. Ale od téhle chvíle už je to mnohem lepší. První setkání s interiérem osamělé hory je proste velkolepé A ani drak nemá chybu - naopak, takhle majestátní a monstrózní jsem si ho nedokázal ani představit. Závěrem: druhy dil stejně jako první nezklame, všechno na jedničku odvedenou, ale také ničím nepřekvapí (no možná ze smak příjemné překvapí) a zkráceni na dva díly by rozhodne prospělo. ()

ivan_drago

Komičnost akce pokračuje a sklouzává k vyloženě pouťovému vyznění, takový ten sudový rafting nebo gay wrestling v podání toho skřeta a Legogaye je k pousmání... V trpaslících taky aby se Gimli vyznal a rozdělit příběh do tří filmů bylo vyloženě nesmyslné rozhodnutí... Tím jak je film zakončen k veselosti a lepšímu hodnocení taky nepřispělo, to spíš zase inklinuje k seriálové tvorbě... Vše opět stěží zachraňuje hlavní figura a drak... Jestli ono už těch Hoblitích hrátek není příliš... ()

Tucqa

Co si budeme nalhávat - Hobit měl být jeden film, maximálně dva. Dělit tenounkou knížku na tři filmy je blbost. Péťa si očividně neuvědomuje, že i když přidá postavy, které v knížce vůbec nejsou (což mi vůbec nevadí), prodlouží už tak dlouhé pohledy, které si postavy vyměňují (což občas leze na nervy) a přidá scény, které jsou s knížkou v rozporu (u čehož těžko přivírám oči), tak prostě film začne působit poněkud zdlouhavě... No jo, jenomže když jste největší fanoušek Tokienovy tvorby, když máte na tapetě mobilu hobita, na tapetě notebooku Nazghula, na dveřích od pokoje vlastnoručně nakreslené Sauronovo oko, které rámují elfské písmo a hobití runy (kterými taktéž plynule píšete), písnička, kterou máte jako vyzvánění se jmenuje "Rohan theme song", objednáváte si věrnou kopii Prstenu moci (z Číny), pokaždé, když zakládáte města ve kterékoli hře, tak se jmenují Minas Morgul, Mordor atd a máte rádi, když vám kámoš říká Eowyn, tak prostě nemůžete dát tomuto filmu méně než 5*. ()

Avathar

Táto trilógia je skutočne niekde inde než LOTR. Asi sa to dalo čakať, ale mne proste chýba ten starý dobrý Stredozemský feeling. Prepracované charaktery. Epickosť aj v komorných scénach. HOBIT je jednoducho viac filmom atrakcií, čo síce nenudí, ale... neviem, proste mám pocit, že Jackson nedokáže chytiť tú správnu atmosféru. Len v dvoch momentoch som mal vyložene pocit, že "je to tam": duel Gandalfa s Nekromantom a Bilbova konverzačka so Smaugom. Hodnotím rovnako ako prvý diel, hoci ten mi prišiel atmosféricky súdržnejší a tým pádom pre mňa lepší. Napriek všetkým výtkam je však druhý HOBIT fajn. Nenudí, herci sú dobrí (len Lee Pace by nemusel tak prehrávať) a stále to má dostatok dobrých momentov a v priebehu sledovania je to celé možno dokonca až strhujúce. Problémom filmu však je, že na rozdiel od pôvodnej trilógie, ktorá vo mne svojimi scénami, postavami a ich konfliktmi emocionálne rezonuje dodnes, strašne rýchlo vyprcháva. A to predsa len zamrzí. Na BITKU PIATICH ARMÁD som však stále zvedavý, teším sa však obozretne. ()

Honzíno

Ploché, prázdné, uměle natahované, často nelogické a zbytečné, mnohokrát viděné v lepší kvalitě od stejného režiséra. Jedna za herce, druhá za audivizuálno. ()

fabecc1222

Doposud asi nejslabší dílo ze Středozemě. Zbytečná snaha jít na efekt, a zbytečně ustřižený konec, kdy se dal film určitě lépe sestříhat, a bitvu se Šmakem přenést ještě do druhého dílu. To jsou hlavní faktory, které tento díl sráží dolu. Každopádně se však stále jedná o dechberoucí podívanou, která nedá divákovi spát. ()

KitFisto

Kromě Petera Jacksona chroustající mrkev a sekvenci se sudy jde o nezajímavý film a to je trošku škoda. Nemůžu říct, že jde o hodně supr film jenom proto, že to je ve středozemi a knihu napsal Tolkien. ()

Pajkenzi

Po roce netrpělivého čekání jsem se dočkala Hobitta 2 v kině ve 3D a to čekání stálo za to. Z kina jsem odcházela spokojená nadšená a mile překvapená. Nškteré záběry mě až husina projížděla po těle například pavouci, a co mě překvapilo že se na začatku objevil náš režisér. Jsem moc spokojená i s efekty a hudbou a obdivuji natočení filmu. Fakt se to povedlo.Těším se moc na pokračovaní. ()

hroubek

Ještě, než jsem vyrazil na tento film, tak jsem si pustil rozšířenou verzi Neočekávané cesty. Chtěl jsem se správně naladit, což se povedlo. Pořád tam stále je to krásné slovíčko „ ale “ . Hobitovi se stále nepodařilo navázat na lehkost a krásu původní trilogie. Místo toho se mnohdy pokouší najít si svojí cestu. Což je sice obdivuhodný krok, ale v tuto chvíli dělá více problémů, než užitku. Šmakova dračí poušť je mnohem akčnější a zábavnější, než první část, ale naopak mu chybí jista ucelenost, soudnost a budování sympatií k postavám. Jakoby si Jackson myslel, že si dokážeme oblíbit postavu po pár záběrech. Přesto můj největší problém bylo srovnání s předlohou, kterou jsem nedávno znovu dočetl. Zamrzí to obzvláště v první polovině, kdy jsou velmi zkráceny tři důležité úseky příběhu. Scéna s Meddvědem nedává moc smysl, scéna s pavouky připomene Návrat krále, ale oproti předloze přišla o své kouzlo a totéž platí i o scéně v království elfů. Neříkám, že chci aby to bylo doslovné přenesení řádků na plátno, ale všechny tyhle okamžiky jsou důležité pro příběh. V těchto momentech Bilbo všechny trpaslíky zachrání a získá si jejich respekt a vybuduje silné přátelství, což bohužel ani jedna scéna nedokáže správně prodat. Naštěstí je Jackson velmi dobrý režisér, takže jakmile se začne putovat po řece na sudech, tak jdou všechny výtky stranou a zas všechno skvěle funguje. Akce, humor, napětí a i postavy mají co hrát. A takhle to je až do konce filmu. Celá linie s Bardem v Jezerním městě se moc povedla. A scény v Osamělé hoře je kapitola sama pro sebe. Jackson se tady urve ze řetězu a fanouškům dává jednu perfektní scénu a za druhou. I Gandalfova linie začne krásně gradovat, a souboj na mostě připomene scénu s Balrogem ve Společenstvu prstenů. Ze začátku mě vadilo jakým způsobem Jackson rozšiřuje svět Pána prstenů. Působilo to dosti křečovitě, ale jak už jsem psal pak se to v druhé půli zlepší. Peter Jackson jako režisér nezklamal, jeho největší chybou je, že občas ztratí soudnost. Přesto je na každém záběru vidět, že miluje svět Pána prstenů. Herci z předchozích filmů hrají pořád dobře, hodně to potěší u Orlanda Blooma. Z nových tváří si nejvíce zapamatujete Luke Evanse, které obdařil svoji postavu velkým charismem. Bohužel to samé neplatí u Lee Pace, ale tam je to dáno prostorem. Největším trnem v oku je však Evangeline Lilly, kterou mám rád už od Ztracených, ale tady si odehraje svoje, v akčních scénách není špatná, přesto je vidět, že do celého příběhu nepatří. I přesto všechno je ve filmu spoustu momentů, které jsou moc dobré a to prolog, útěk na sudech, humorné scény, souboje se skřety, celé finále v Osamělé hoře, i tak všechny scény trumfne obyčejná dialogová scéna. Povídání Šmaka a Bilba je natolik působivé, silné a ukazuje obrovský rozsah Jacksonovi režie. A navíc na působivosti přidává hlas samotného Sherlocka Holmese. Šmakova dračí poušť je dobrý film, kterému plusové body ubírá to, že nedokáže prodávat některé scény a postavy, ale to nic nemění na tom, že je to dobrá zábava. PS: Rozšířené verzi se povedlo dát některým scénám mnohem větší smysl a udělat je zábavnější, napínavější, ale i tak původní výtky zůstávají. () (méně) (více)

LittleJohnny

Pomalu, ale jistě přicházím na chuť Martinovi Freemanovi s jeho anglickým humorem, který se ukazuje jako výborný výběr herce na post Hobita. Také Legolas si polepšil. Prošel tmavším stínováním(asi protože ho měla většina lidi za homo), což mu jednoznačně prospělo. Tiše doufám, že to Peter Jackson v posledním díle nepřežene s komediální stránkou filmu, protože už teď tam toho bylo až až, a bohužel to odklání pohled od epického dobrodružství... Při scéně, kdy trpaslíci sjíždí řeku v sudech měla pravděpodobně dodat na realističnosti jakási "plovoucí kamera", která se mi spíše nelíbila. Plus scéna s Tauriel, kdy léči jednoho z trpaslíků je.. jak to jenom říct velmi zajímavá :). Jinak se mi líbilo zpracování draka Šmaka, a celkově scény z Ereboru... Nakonec musím říct, že tento Hobit se mi líbil krapet více, než ten předešlý, jelikož se nepovídalo pořád jen něco okolo, ale naopak se i děla pořádná akce...Skvělé čtyři hvězdy z mojí strany. ()

Honzua

Za prvé... nikdy jsem si nemyslel, že by svět Pána prstenů, Tolkienův svět byl látkou, před kterou si mám vyndat mozek z hlavy a přistupovat k ni jako k Expendables. K diskuzi o pochopení, či nepochopení Jacksonovy podstaty je asi třeba také dodat, že si nemyslím, že Jackson u Hobita přistupuje ke Středozemi takovým způsobem jako tak činil, když se tam vydal poprvé (ten jeho "humor" pro larpáky, kterým oplývala jednička, mu asi nikdy nezapomenu) Za druhé abdikace na zachování náležité formy vyprávění hovaďáckým cliffhangerem zcela pečetí skutečnost, že rozdělení na tři části byla účelově marketingová záležitost. Na druhou stranu, jak Arbiter trefně poznamenává, Jackson se s tím, aspoň co se dvojky týče, popasoval docela úctyhodným způsobem. K mému překvapení jeho digimánie (ačkoliv stále ještě dost umělohmotná) dává na rozdíl od jedničky konečně smysl a dostává výraznějších kontur díky návratu k silnému vyprávění. V tomto ohledu se také dost napravuje u postav jako je Radagast. Tady si opět vypůjčím, teď od Marigolda, protože je to setsakramentská pravda. Od útěku v sudech a s příchodem závislosti Bilba, podléhajícího Thorina, Gandalfova pátrání a překvapivě charismatického Luka Evanse se opět dostavil ten starý dobrý pocit, na který jsem marně čekal celou jedničku. To, že jsem zpátky ve Středozemi a že chci být její součástí. Nicméně vyprávění je vstupem do Osamělé hory zase trpce potopeno naprosto šílenou romantikou Kiliho a Tauriel, která je, vzhledem k tomu, že střídá jinak skvělé počínání si Bilba s drakem, epický fail. Nad tím fosforeckujícím handjobem ukápne nejedna Arwenina slza. Viz Matty, Arbiter, KarelR, Marigold, Eddard, DaViD´82 ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (více)