Moja ljubov

• Rusko Moya lyubov (více)

Krátkometrážní animovaný film, který se svou výtvarnou stránkou zcela vymyká běžné produkci. Jako by ve filmu ožila díla impresionistů i expresionistů. Příběh je prostý: první láska šestnáctiletého chlapce k dívence Paše, která slouží v Antonově domě. Její láska je jasná a čistá a Antonova láska k Paše také, dokud nepotká „Bohyni" - starší dívku ze sousedství, která mu rázem zosobňuje všechny mladistvé romantické sny. Anton onemocní láskou k ní a posléze neradostným prozřením, že její krása byl jen klam. Skutečně se rozstoná tak, že smrt mu stojí za zády. Paša je jeho andělem strážným a vyrve svého Antošu ze spárů smrti. Ovšem za tu cenu, že se již spolu nikdy neuvidí. (Sipora)

Zagros

Moja Ljubov je po obsahové stránce vcelku banální romantický film, který by nebyl ničím významný... kdyby ovšem nebylo toho nádherného zpracování. Z něj doslova přechází zrak. Sám jsem si mu musel chvíli zvykat na nádhernou rozpohybovanou animaci. Sled impresionistických obrazů se navíc k romantickému příběhu výborně hodí. V souladu s ním utváří až magický sen o první lásce. I vzhledem ke krátké délce uteče jako voda a než se nadějete, z filmového snu se probudíte a budete přemýšlet, zda to opravdu byl sen, nebo ne. Rozhodně doporučuji jako netradiční filmový zážitek. Sám se k tvorbě Alexandra Petrova určitě někdy vrátím, většina jeho děl bude hodně podobná. ()

IdaHutt

Alexandr Petrov je animátorský kouzelník a svá kouzla dává vždy do služeb silného příběhu s velkými lidskými city. Asi chci, aby můj geniální oblíbenec byl absolutně dokonalý - takže mu nemohu odpustit to, co bych u jiných, méně talentovaných a méně citlivých tvůrců tolerovala: tentokrát už výtvarná i obsahová stránka hodně balancovala na pokraji až příliš líbivého a tklivého kýče (bez ohledu na kvalitu původní literární předlohy - I. S. Šmeljov: Ljubovnaja istorija). Rovněž těch už vyčichlých archetypálních symbolů tam bylo na můj vkus až moc. Z Petrovovy tvorby tak pro mě stále těmi nejlepšími díly zatím zůstává Korova (Kráva), Rusalka a Sen směšného člověka. Je dobře, že umělec Petrovova světového formátu má v rodném Rusku své následovníky - pro zájemce níže odkaz na absolventský film Petrovových studentek s názvem Ješčo raz! (Ještě jednou!) z roku 2010 - ke zhlédnutí on-line: http://www.openspace.ru/cinema/events/details/19412/ ()

Joski

Absolútna špička v autorskej animovanej tvorbe! Všetko ručne stručne maľované štetcom na sklo s neprekonateľným majstrovstvom spontánnosti a fantázie. Umenie, atmosféra a ruská duša v podaní jedného autora. Odporúčam len milovníkom týchto kvalít. 100% ()