Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

KristKrist

Že by nejlepší díl série? Pro mě asi jo,i když pravda...mohl být delší,z některých scén se dala dostat více emocí,doplnují to však scény,co jsou přímo emocemi nabité. Na tento film jsem se opravdu strašně moc těšila a spokojená jsem z něho odcházela z kina. Epilog si sice mohli odpustit,ale ten konec,jak děti Harryho,Rona a Hermiony odjížděli do Bradavic mě dojal a došlo mi,že tohle je už opravdu konec.Takže možná až tak špatně není,že ho nevynechali.Dvacetiletí herci sice nevypadali jako čtyřicátníci,ale dojem to ve mně celé zanechalo. Tohle byl Konec série,na které jsem vyrostla,které mě pohltila. Tolik emocí jsem ani necítila při čtení knihy,kde jsem pořád věděla,že mě tři filmové díly čekají. Měla jsem se na těšit. Těšila jsem se na polibek Rona a Hermiony v podání Ruperta Grinta a Emmy Watson,co role Harryho kamarádů zvládli více než obstojně. Možná i lépe než Daniel Radcliffe,který se od třetího dílu moc s hraním neposunul. V relikvií smrti se odhalí pravá povaha Severuse Snapea,kterého skvěle zahrál Alan Rickman a stejně tak jak si to myslí hodně lidí si myslím i já,že oscara by si Rickman opravdu za Snapea zasloužil.Jeho smrt,vzpomínky byli možná i díky hudbě více emotivnější než v knize,chyběli sice ve filmu některé pasáže,ale ty tvůrci filmu vynahradili jinými scénami. Ralp Fiennes se do role Voldemorta konečně podle mě pořádně vžil a předvedl ve filmu dobrého záporáka.Překvapivě docela hodně prostoru ve filmu dostal Neville,jenž se předvedl jako opravdový hrdina. Dávám pět hvězdiček...už jenom skvělým hereckým výkonům si to poslední Harry opravdu zaslouží. Doufám,že se za 30,50 let nedočkám remaku.Už by to nebylo ono. ()

momii

Můj největší sex symbol byl ospravedlněn pravou láskou a dramaticky umírá.Celou sérii HP shledávám jako zábavnou a kouzelnou, ale abych pravdu řekla, bez ,Snejpa' by mě bavila tak o 80% míň. ()

Ollivander

David Yates to dokázal i podruhé. I když si myslím, že více režisérského umu předvedl v předchozím díle. Především v prostřední části zde ale ve svižném tempu servíruje jednu skvělou scénu za druhou, a to nemyslím pouze ty velké davové. Parádní atmosféru dotváří povedená kamera ale především Desplatova hudba. Hudba (Alexandre Desplat): 5z5 (100%) ()

Kactaa

Skvělé zakončení úžasné ságy! Je to tím, že Harry Potter je moje srdcová záležitost nebo se film opravdu tak povedl? Asi od obojího něco. Co mě dostalo byla scéna, kdy Harry, Ron a Hermiona probíhají mezi bojujícími v Bradavicích aby se dostali k Voldemortovi. Podkreslené hudbou, záblesky kouzel, ležícími bezvládnými těly... A když se profesoři a členové Fénixova řádu spojí, aby zabezpečili hrad ochrannými kouzly.. Ufff, i když o tom jen píšu, běhá mi mráz po zádech. Finále mě sice maličko zklamalo tím, že se neodehrávalo ve Velké síni, jako je to v knize, ale myslím že Bradavické nádvoří bylo dostačující náhradou. Jen malinká výtka - která na mě byla moc i v knize - sebeobětování Harryho za přítomnosti jeho mrtvých rodičů a přátel. To je na mě moc uslazené a patetické. Ale jinak je to snad můj nejoblíbenější film. Dala bych i šest hvězdiček, ale ty bohužel nejsou v nabídce. :) ()

Ajron

Před odpadem uchránila jen nostalgie a možná vizuální zpracování. Možná to je tím že sem knihomol ale s čistým svědomím můžu říct, že tohle zpracování bylo nejhorší ze všech osmi filmů. Působilo to na mě chvíli tragicky a chvíli jako špatná komedie(Voldemort objímající Draca Malfoye). Jedno se filmu ale upřít nedá, měl sem zase chuť si to přečíst abych přebil tu pachuť... ()

KlarkaSY

Bohužel poslední díl ságy, úžasný film, kniha, která nikdy nemůže zaniknout, moje nejoblíbenější autorka ,skvělí herci,každý záběr detailně propracovaný, hodně dobrá zápletka, velký pochvala za akční scény, prostě to mělo všechno,co by film tohohle typu měl mít. Je sice pravda,že jinak to vidí ti,co to celé přečetli (já několikrát) a jinak ti,co to vidí jen jako film. Tak i tak to muselo nadchnout obě dvě skupiny. Co se týká tohodle posledního dílu, pro mě je to jediný díl, ve kterým je lepší film jak kniha. Myslím si,že dlouho nebo vůbec nikdo nenatočí a hlavně nenapíše lepší, pro mě to tak je. ()

GilmyHagrid

Oproti jedničce se tempo zrychlilo, ale pořád si myslím, že některé uniky od knižního děje byly až příliš bolestné a že bez vědomí toho, co se má stát díky knize, to mnohým ryze filmovým fanouškům mladého čaroděje nemuselo dávat smysl. Hudba jako vždy skvělá, Alexandr Desplat se nezapře, triky neprokouknutelné. Když se tedy opomenou některé knižní úhyby, dá se říci, že se jedná o hodnotné zakončení Harry Potterovské ságy - ságy zrozené na přelomu tisíciletí, které si našla cestu i k mnohem mladším a starším čtenářům a divákům. Hodnocení nejvyšší. ()

max15

Wow, tak tato druhá část mě zaskočila. Zemřelo tu tolik mých oblíbených postav: Severus Snape, Remus J. Lupin, Nymphadora Tonsková-Lupinová, Fred Weasley. Nemyslím si, že bylo potřeba, aby tak moc lidí umřelo :( ()

michael.film

Nevedel som, čo mám od filmu čakať. Tak som si film zapol, a pozeral. Na moje prekvapenie bol film celkom príjemný. Rád si ho pozriem znovu. Epické finále veľkolepej ságy je tu a stojí za to si ho pozrieť. ()

Narace

Heptalogie o malém, leč slavném kouzelníkovi, je ve skutečnosti exaktní demonstrací lehké ovlivnitelnosti. Lidé po shlédnutí této "pohádky" říkají, jak je mimořádně dramatická, jak je psychologicky detailně propracovaná, jak se v ní řeší otázky z hluboké filozofie, s kterými by měl co do činění i Sokrates či Aristoteles. Bohužel v této "pohádce" neshledávám žádnou hlubší rovinu. V popředí všeho stojí nepopíratelně rovina dějová, což samo o sobě snižuje kvalitu filmu, jenž by měl mít v popředí rovinu hlubšího rázu (psychologickou, filozofickou, mravní, teologickou). Příběh přehnaně atakuje diváka na senzitivní složky obzvláště v kontextu mladých lidí, jež jsou postaveni do mezních situací, což na apeluje na diváka soucitností. Vysoká úroveň výpravnosti snímků výrazně zvyšuje požitek z jeho sledování, rovněž zápletka je velmi sofistikovaně promyšlena, i když i ona sama v sobě obnáší několik chyb, jež však téměř nejdou anulovat v případě tak rozsáhlého díla, jakým toto dílo rozhodně je. Velmi neumělou částí, jež výrazně degraduje úroveň filmu je Pottrovo "zmrtvýchvstání" které je očividným důkazem uměle vykonstruovaného konce, jež byl primárně zamýšlen zřejmě zcela jinak. Čímž se deklaruje vliv recipientů na autorku. Film postrádá nějaké velké ponaučení, nepřináší, kromě děje, nic nového a spíše je syntetickou reflexí dnešního sci-fi a pohádky z dřívějších dob. Ovšem velmi zajímavé je podání jemně fúzující společnosti lidí (mudlů) a čarodějů, jež je nejoriginálnějším atributem díla. ()

BranuliQ

To najlepšie na záver. Keď som tento film pozeral v kine, bol som v nemom úžase. Tvorcovia to spravili bravúrne, hoci tam bolo pár nerealistických somarín film bol taký dobrý, že som sa tým ani nezaoberal. Prekvapila ma hudba, ktorá bola na môj údiv veľmi dobrá. V predchádzajúcich častiach to bola skôr brnkačka na nervy. Celkove si myslím, prečo aj tie predchádzajúce diely nemohli byť tak dobre zrežírované a P.S. : Škoda toho Oscara za efekty, tie boli neuveriteľné. ()

cRocco9

O dost lepší než první díl a důstojné zakončení ságy. Akce tolik, že film praská ve švech. Žádný režijní opus, ale důsledné zpracování knižní předlohy. Fanoušky knih asi potěší, ale ostatní nenadchne. Jakkoliv se totiž může univerzum HP zdát komplexní, je plné nelogičností a kravin. Kdo ví, jestli Rowlingová nelitovala, že v Bradavicích se studuje osm let... Relikvie smrti působily dost divně a kámen ve scéně v Zapovězeném lese působil jako deus ex machina. Ale dost bylo kritiky, jeden se těžko může ubránit nostalgii, když ví, jak dlouho jej HP provázel...docela to šlo ()

bratr_jezek

Bylo jasné, že díky bitvě o Bradavice překoná druhá část tu první, přesto jsem čekal od finálního souboje Harryho a Voldemorta víc než to několikrát viděné (a oproti knize vymyšlené) "spojení hůlek." Nejlepší postavu na sebe pochopitelně strhne Snape, přestože mu bude patřit jen "pár mnut slávy." Tečka příběhu je stejně slabá jako v knize, navíc umocněná zvláštním pokusem zestaršit herce tím, že mají sice dospělácká těla, ale ksichtík pořád zůstává, maximálně ho pokrývá nějaké to rašeliniště vousů. To si režisér myslel, že jsou diváci tak slaboduší, že by své hrdiny nepoznali? Srážím za to hvězdu dolů. ()

WWE

Proste epické zakončenie ako sa patrí. Jedna scéna dojímavejšia ako druhá. Keď mi niekto povie že Alan Rickman je zlý herec tak mu asi pričarujem chvost... Harry Potter je podľa mňa najúspešnejšia viacdielna séria akú som kedy videl. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)