Film Gran Torino vypráví příběh někdejšího opraváře aut a ovdovělého veterána z války v Koreji Walta Kowalského, který si s přibývajícími léty uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Všichni jeho sousedé se buď odstěhovali, nebo zemřeli. Postupně je nahradili hmongští imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá, a bezcílné partičky mladých afroamerických a latinskoamerických výtržníků. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu - nablýskaný sporťák Gran Torino. Když se zlodějům postaví, stane se hrdinou, který změní život nejen svým sousedům a chlapci nucenému vstoupit do jednoho z místních gangů, ale především sám sobě. (HBO Europe)

FilipGOLF

Dokonalý kousek je tento film skoro vším a třešničkou na dortu zde je, že režie i hlavní hrdina je ta samá osoba. Nevím jak vy, ale já bych se nestyděl za to mít takového člověka například za svého otce. ()

vena199204

Tímto snímkem se Eastwood zařadil do TOP 10 - REŽISÉR:) Gran Torino hravě překonává i skvělé Million Dollar Baby. Jedním slovem nádhera. ()

GiorgioB.

Tenhle film je výbornej, má místa, kde se člověk směje a jiná, kde se mu chce brečet. Eastwood zosobňuje pojem "stará škola" s jeho klady i zápory. Je mi záhadou, že jsem o existenci takhle dobrého filmu od tak známého tvůrce neměl donedávna tušení. ()

aerokh

Tak tenhle film byl naprosto dokonalej a ze života...Viz. Clintova rodina, kterou zajímal až ten cár papíru, co se četl po jeho smrti. Spousta míst, kdy jsem se fakt tlemila, zejména vytříbeným hláškám. Hale KURVA luja na tenhle film se podívejte ...stojí to za to :) ()

subo.psycho

brilantné psychologické drama.. Clint to skvele natočil a ešte lepšie zahral..rozhodne mu vek neubral na jeho filmovom umení..záver ani lepší nemohol byť :) ()

Jeffo8

Jedno z nejlepších dramat vůbec. Clint Eastwood se postaral jako o režii tak i o skvělou hlavní roli. Nemám co dodat. 93% ()

misiacik

Skoro som zaspal. Asi som málo inteligentný, alebo nemám majstrovo cítenie. Filmy pána Eastwooda ma proste míjejí oblouky na luky. Jedna hviezda za tú záverečnú skladbu. Strašná nuda. Tak celý film sedieť na verande a piť pivo? Za 5 ? Čo ste všetci v dákej sekte? ()

pajapeta

Jo, kurva, jo. Byl jsem moc zvědavej a moc se mi to líbí. Charakterní rasistickej napravenej dědek a smrt hrdiny z naší ulice, výborný koukadlo. ()

p8ja

Pro mě od začátku těsně před vyvrcholení film za 4*, ale za závěr, který mě překvapil a který se tak vymyká dnešnímu Holywoodu, prostě bez přemýšlení plný počet. Zde vynikající formu doplňuje obsah a myšlenka ! A na závěr výtka Nově : titulky a závěrečný song jste vyměnili za reklamu a to se neodpouští! ()

neo_ap

Ohodnotit tento film je velmi těžké. Na jednu stranu je to snímek kvalitní. Jak příběhem tak obsazením. Výkony herců, apod. Na druhou stranu, nevím, proč bych se na něj měl podívat znovu. Pokud jste film ještě neviděli, tak neváhejte. Hodnocení uživatelů si zaslouží. Ale ode mne 60/100. ()

Vend3ta

Při tomto filmu mi běhal mráz po zádech, film jsem sledoval samozřejmě v originále s českými titulky. Je to úžasné podání změny lidské povahy a jeho mínění o jiných rasách. Eastwood samozřejmě nezklamal ani v roli ani v režii a scénáři ! ()

techniksen

Slovami sa nedá opísať, ako je tento film úžasný. Pre mňa jednoznačne sa radí medzi moju TOP 10 ! Vo filme je skoro všetko dokonalé vrátane skvelého soundtracku. ()

Hezoun Marw

Film si budete opravdu užívat. I po dalším a dalším zhlédnutí si pořád budete vychutnávat každou scénu, protože vám bude připadat, že ve filmu záleží úplně na všem, všechno Vás totiž něčím zaujme, nebo pobaví. Navzdory asi jediným dvěma výrazům v obličeji, který postavu Waltera doprovází takřka celým filmem, se Eastwoodovi podařilo se s rolí naprosto sžít a podal skvělý herecký výkon, kterým Vás opět dostane. Jo Eastwood umí zahrát zahořklého tvrdého veterána z války, který je nekompromisní patriot a do morku kosti nenávidí obyvatele asijského kontinentu, avšak právě příslušníci této etnické skupiny se stávají jeho sousedy. Po pár kontaktech s novými přistěhovalci, však přichází na společnou řeč, soužití a následně i přátelství, které tak moc postrádal. S nástupem rostoucí kriminality gangu je donucen se obětovat, aby zachránil své nové přátele a zajistil jejich rodině klid. ()

fabaj

I když jsem viděl již několik parádních Eastwoodových kousků ( Invictus: Neporažený nebo Million Dollar Baby) tento mě nadchl ze všech nejvíc. Perfektní zpracování, výborná hudba a neskutečný herecký výkon. I když se děj zdá být přímočarý a mnohdy si jej můžete domyslet předem, téměř vždy se objeví situace, která Vás srazí do kolen. Starý morous, který se nedokáže vyrovnat s tím, že jeho sousedy nahrazují přistěhovalci. Myslím si, že za celý film jsem nenašel část, u které bych se vyloženě nudil, když k tomu přičteme výborné Clintovi hlášky, nedá se jinak než udělit *****. ()

Maerik

Toto je jeden z top filmov ktoré poznám najprv som videl Gran Torino a potom som si musel pozrieť Milion Dollar Baby a musim povedať ze Clint Eastwood to umí. Dráma, ktorá ma oslovila úplne ma dostala a v scénach kde im vymyšlal mená ako "bambusaci" som sa aj bavil.Ppovedal by som, že tento film musi vidieť každý. ()

ren0

Kdybych měl popisovat své pocity při vzpomínkách na tenhle film tak bychom tady byli dlouho. Pomalu, ale jistě z GT stal můj nejoblíbenější film. Výborný scénář(perfektní hlášky), výborný Clint a malej bambusák, ještě abych nezapomněl na soundtrack který má fakt něco do sebe při poslechu jej se mi ježí chlupy.. Víc takových filmových počinů od Clinta. 99% ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (více)

01.01.2011