Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

neo101

šíleně nudné. Čekal jsem Kurýra v kombinaci s klasickou hrou Driver, ale tohle bylo příšerný. Jedna velká nuda. Nic se neděje, promluví se jedno slovo, kouká se do blba a pak chvilku na debila a zas do blba, prohodí se slovo a zas se hodinu nic neděje. jo, je to asi věcí vkusu, někdo to považuje za umění, někdo se chytne ostatních a hodnotí suprově aby před ostatními nevypadal jako buran nechápající umění, ale za sebe tomu prostě nemůžu přiřknout nic kladného. Až se budu chtít unudit k smrti, pustim si tenhle film. ()

Adina

Co to jako mělo bejt? Adrenalin?Drama? Ne, strašná nuda. Při první půl hodině jsem si začala myslet, že koukám na romantickej film od Rosamunde Pilcher! Goslinga mám ráda, ale v tomhle filmu mě nebavil. Slabota. ()

Milan-K

ÚVODEM: Režisérovo filmové postavy nejsou žádní sympaťáci. Jejich jednání je často zkratovité a pro diváka nepochopitelné. Na to už jsem si zvykl a beru to jako Refnovo režisérský rukopis. Každý divák s tím musí počítat dopředu. STAŤ: Není snad nic, co bych na tomhle filmu nemiloval! Nejvíc mě baví ta vypjatost scén, potlačovaná agrese, s náhlými výbuchy, jen takové proplouvání dějem, bourání klasických filmových klišé (automobilové honičky, románek se sousedkou, chladné msty, konec atd.) a démonický Ryan Gosling. Nejlepší moment filmu: polibek ve výtahu (nezapomenutelný kontrast dvou událostí v jednom výtahu) budiž navěky opěvován... ZÁVĚR: Pět hvězd dávám jen klíčovým a nepřekonatelným dílům. Kdybych byl těhotná, hnulo by se ve mě dítě! Už jsem to viděl aspoň desetkrát a nepřestává mě to bavit. ()

Hany66

Tak tenhle snímek mě doslova pohltil. Hlavní hrdina působí velmi sympaticky a to, že skoro nepromluví? Mně to teda nevadí. Je zde spousta neverbální komunikace, což rozhodně není na škodu. Film působí jakoby zpomaleně, ale naopak děj skvělé odsýpá. Některé scény jsou brutálnější, což mi trochu vadilo, nicméně to neubírá na celkovém dojmu. Za zmínku stojí také úžasný soundtrack. ()

Ragazzo

Ta atmosféra, která z filmu přímo stříká se těžko popisuje. Dialogy vynikající, Gosling je génius a o soundtracku už bylo řečeno víc než dost. Výtahová scéna je TOP!! 95% ()

flegmos

trapny, nudny, pseudoartovny filmik na ktorom si honia vsetci umelci, tvorivy ludia a socialna skupina "my tomu rozumieme". Pre obycajneho sedlaka z okresu svidnik na vychodnom slovensku ako som ja to bola absulutna strata a jedina rozumne pochopenie toho ze som to cele dopozeral bolo aby som obodoval a napisal komentar. Ludia nepozerajte to. Alebo ak chcete inak. Pozrite si to: Aj v amerike vedia tocit filmy o nicom nielen na slovensku ()

Martazoe

Magický film, který mě výjimečně oslovil a nedokážu říct čím přesně, působilo to prostě na moje emoce a podvědomí a ikdyž tam bylo dost hrubé násilí, vůbec se mi špatně neusínalo, ale šla jsem do postele s pocitem něčeho krásného a vznešeného. ()

beaverkiller

Tolik sračkoidních, filisofickejch keců v komentářích a stejně je to průměrná, navíc celkem nudná, podívaná. Gosling určitě neměl moc práce s naučením scénáře a Refn umí nudit jako nikdo jiný na světě. Ale věřím tomu, že se u toho spousta intoušů udělala. ()

KamenZde

Užasný príklad toho, že ticho dokáže niekedy poveť viac ako 1000 slov, vôbec mi neprekážala viaznuca komunikácia. Prave naopak, užíval som si to. Neviem čím to bolo, ale tento film ma uplne dostal. Strhujúca atmosféra, zrada priateľstva, sila rodiny, tajomnosť,... U mňa osobne sa zaraďuje spolu s filmom Nedotknutelni na prvé miesto top filmov roku 2011. ()

Kubas1994

Velmi střídmý, na nic si nehrající snímek s velmi dobrými hereckými výkony. Ryan Gosling ukazuje, že právem patří mezi nejvíce talentované herce posledních let a celkově na mě udělal film velmi příjemný dojem, nad mé očekávání. ()

Calvus77

Pomalá balada o smutné jízdě řidičově aneb romanťárna pro chlapy. Emocionálně i vizuálně chladný, ale adrenalinem nabitý rytířský román vyprávěný obrazy. Tleskám! ()

lineker

Ponuré, dobře co se týká atmosféry zvládnuté krimi drama. Gosling zde ukazuje jednu z mnoha tvaří jeho nezpochybnitelného talentu. Jeho mlčenlivého tajemného týpka, prostě nemůžete mít neradi. To co se ze začátku staví jako klasická romance se v závěru zvrtne skoro až v gore vyvražďovačku, kde si nikdo nemůže být nikým jistý. ()

Tomrou

Opravdu originální film, kde hlavní hrdina řekne cca. 5 vět. Strhující atmosféra, skvělá hudba. Jak to mohli natočit američani ? Prostě nechápu. [88%] ()

lamborghiny

Sqely film, sqela kamera, fenomenalni hudba, ale na muj vkus prvni polovina moc utahana, proto hvezda dolu. Jinak velice povedena zalezitost! ()

Sonjoe

Hollywood ide do sraciek. Takyto nudny film pre hipsterov a filmovych onanovacov je hodny europsky Ckovej tvorby. Nuda, zasrana nudna nuda..... ()

Viking69

Nechal jsem pomalu na sebe pusobit tento film a vubec sem netusil o cem to bude a nic sem necel predem. Ryan je dobrej herec a tak proc ne. Uz od zacatku soundtrack perfektni ! Chromatics - Tick Of the Clock !! a v prubehu filmu sem mel pocit jako ze se to odehrava nekde v devadesatych letech, ale to jen kvuli hudbe, ktera byla fakt dobre vybrana. Moc prijemny bylo pozorovat chemii mezi Carey a Ryanem, fakt to melo grady a nedalo se tusit co se bude dit. Zabery jsou jako dobre zkomponovany fotografie.. kazdopadne doporucuji zhlednout! ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky