Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

violetangel

Jak jsem si pročítala komentáře, často se mi nad hlavou objevoval neviditelný otazník, kvůli výtkám, které jsou tu napsané. Ano je pravda, že je to předvídatený příběh, ale je to něco nového, sice bláznivého( Maximovo vrtění ocasem, Lociky ,,schyzofrenie",atd, dobrá grafika a jak originální, tak český dabing velice kvalitní. I když v tomto případě dávám přednost tomu českému, protože paní Helena Vondráčková jako zlá machecha, byla úžasně realistická a její zpěv bezkonkurenční. Vtipný Vojta Kotek jako Evžen Houžvička byl také lepší než originál a Locika je v obou případech nazpívaná a nadabovaná moc dobře. Podle mého názoru byl rok 2010 velmi plodný(také kvalitní) v animovaných filmech kromě Na vlásku např. Megamysl:-) či Jak vycvičit draka... ()

VilemRousi

Do kina jsem šel z počátku jako nucený doprovod, názor jsem ale musel po pár minutách změnit. Fajn pohádka, u které se člověk i zasměje. Docela chytlavé písničky a správně „trhlá“ hlavní hrdinka vytahují tuto pohádku vysoko nad průměr. ()

Milia_Malae

Disney vyrazil do plné polní a předvedl to nejlepší co může nabídnout. Splňuje bohužel i ty méně oblíbené věci u disneyovských filmů, jako jsou jednorozměrné charaktery, ale maskuje je tak dobře, že pokud na nich nebudete bazírovat a přijmete je jako pohádkovou klasiku, tak vás i potěší. Všecny postavy totiž nikdy neschazují samy sebe (nebo ostatní) a mají onu "dobrodružnou duši", kterou jsme si na Disneyovkách zamilovali. Komické postavy pobaví, prostředí polahodí oku, hudba potěší, i záporačka je správně zlá. Ve své sentimentální nátuře jsem se do fimu zamiloval. Nevím co víc si od pohádky (z této produkce) více přát. ()

zekon

Hodnocení hlavně za dítě, které snad kromě krtka nevidělo nic jiného opakovaně a tolikrát jako tohle. Vtip, supr příběh, pěkné písničky a skvělá animace. Skutečná pohádka :) ()

nikdozvlast

Hollywoodský cukr sice kape horem dolem, ale příjemné je, že zároveň nechybí říz a vtip a spád a švih. Disneyovsky pomatené hudební vložky tentokrát nelezou na nervy. A dojem je jak u klasických kousků: pohlazení. ()

Tomulka

Velmi zábavná podívaná. Vtípky a narážky jsou podány chytře a jemně-nenásilně. Tempo pohádky je dokonalé nemáte ani chvilku na nudění se, či zahálku. Emocionálně je pohádka velmi silná, vyvolává hodně emocí a tak Vás děj strhne a koukáte na pohádku z pozice princezný prožíváte děj s ní. Velmi povedená pohádka po dlouhé době. ()

Aalya

Škoda těch mnoha hudebních předělů, nebýt jich, byla by to překvapivě vtipná jízda od začátku až do konce. Konečně tu je zase jednou krásná a sympatická princezna, i když pojmenování Locika je skutečně šílený (chápu, je to oficiální překlad, ale i ta Rapunzel zní lépe..:)). Děj je sice předvídatelný, ale co lze také čekat od klasické pohádky. Mě to bavilo. Nejlepší chvíle jsou jednoznačně s hrdlořezy, hlavně pak v hospodě u káčátka, tam i ta píseň přesně pasuje. Ale ani hrdlořezové, ani jejich amorek a ani chameleon Pascal, to královský kůň Maximus je největší tahoun vtipných momentů. Díky němu mi Na vlásku nikdy nezapadne mezi X obdobných pohádek. ()

Akrub

Asi nejhezší "klasická" pohádka posledních x let + nádherné písničky. Z mého pohledu jasných 5*, z pohledu dětí bychom museli pár * přidat:) ()

demovka

je animovaný pohádkový příběh pro děti i pro dospělé. Princezna Locika je příjemné hezké stvoření a její nápadník má šarm. Čarodejnice s dabingem Heleny Vondráčkové, si myslím, se velice povedla. To je hlas! Celou dobu příběh neztrácí tempo, nápady a vtip. Gagy se zvířaty neruší, ba naopak. Písničky dokreslují atmosféru. Nemůžu to porovnat s ničím jiným než se Shrekem. U mě vyhrála princezna Na vlásku. Snad proto, že jsem ženská, snad proto, že pro mě byla vtipnější a méně předvídatelná. Baví stále i po několikátém zhlédnutí. ()

Bogeyman

Milujem animované filmy. Skôr ale mám rád rozprávky ala Megamind, UP, alebo Despicable me. Preto som si dosť skepticky púšťal obohratú romancu o spievajúcej zlatovláske na veži. Zjavne som podcenil potenciál Walta Disney-ho. Nakoniec sa z toho vykľula nádherná romanca ktorá prekonala všetko hore spomínané. Vtip, romantika, dobrodružstvo to všetko ideálne premiešané a podávané za ideálnej teploty - 5 hviezdičiek. ()

Methew

Nádherná a samozrejme príjemne šialená animovaná rozprávka, ktorá vniesla svetlo do mojej mysle. Taktiež som si aj poplakal ako to už pri takýchto rozprávkach býva, dojala ma. Podľa mňa sa jedná o druhú najlepšiu Disney rozprávku vôbec. Prvou je u mňa Wall-E a potom Tangled. Jedna z mála rozprávok, ktorá človeka úplne očarí krásou, vášňou, ale i divokosťou a hrdosťou. Pre mňa niečo veľmi zmyselné až priam božské, čo sa týka pocitového vnímania. ()

NikolaBlack

Skvělá, roztomilá a úžasná animovaná pohádka, při které si na začátku ihned oblíbíte všechny postavičky. Nechybí v ní napínavé zvraty ani dávka humoru, který pochopí i děti. Prostě a jednoduše je to můj nejoblíbenější animák a navíc, kdo by si ihned nezamiloval roztomilého chameleona Pascala nebo šíleného koně Maxima? :) ()

drdus

Velmi příjemná, pohádková pohádka. Komentáře některých nepovažuji za pravdivé. Pokud se na pohádku podíváte vícekrát, postupně objevíte spoustu nádherných detailů. Promyšlenost jednotlivých scén a jejich návaznost je vskutku dokonalá. Pohádka opravdu neztrácí tempo, spíš postupně graduje a konec je přesně takový jaký pohádka má mít. Takže příběh rozhodně tak jednoduše předvídatelný není, postavy nejsou vůbec ploché (možná pro toho kdo se na to podívá jednou), ale pěkně propracované a celkově tahle pohádka nezůstala pod vrcholem (jak se tu píše), ale dosáhla vrcholu nejméně dvakrát. ()

Jady

Pokud to bereme jako pohádku pro rodinu - je to skvělé, přihlouplé, často víte co přijde, ale je to prostě pohádka a podle toho správně probíhá a taky končí. :) Pohádka NENÍ ale úplně kýčovitá, je odšláplá v takovém tom moderním stylu... ()

shinlove

Pěkná pohádka, která má sice jasný konec už od úvodu, ale přesto se mi líbí a rád se na ni podívám znovu. Pěkné písničky i v českém překladu. 4* ()

Andy.222

Původně jsem se na to nechtěl ani dívat, protože jsem čekal, co to bude zase za slátaninu. Slátanina to možná je... ale já se u ní bavil stejně dobře jako kdysi u Shreka. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)