Reklama

Reklama

Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

(více)

Videa (99)

Trailer 3

Recenze (626)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nevim na co vsichni nadavaj, jednicka me bavila proto, ze to az na par momentu nebylo zadny velky poucovani a slo o cistokrevnou zabavu a to si dvojka udrzela. Pribeh je tentokrat mix mezi zavodama a parodii na bondovky a i kdyz sem tam nejaka vec predelana do auto verze uz vypada trochu retardovane, pribeh proste slape, neni cas na nejaky nudny momenty a furt se neco deje. Film sice neni buhvijak vtipnej, takze i kdyz je furt vicemene pohodova atmosfera, clovek ze zasmeje jen minimalne a to jeste vetsinou diky Burakovi. Jenze ten uz ke konci dostava az zbytecne moc prostoru a zatimco ze zacatku jeho demence bavila, ke konci uz zacne lizt drobet na nervy. Ale ackoliv je tohle vicemene fakt zbytecny pokracovani, nevidim na nem zadnej vyraznejsi problem a tudiz duvod, proc nedat 4*. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Jistě, finální vyznění snímku je problematické. Nic to ale nemění na bezchybné technické stránce, parádní akci a faktu, že jsem se prostě, chtě nechtě, bavil. Náramně a od začátku až do konce. Ani ten Burák mi nakonec nepřišel až tak nesnesitelný, jak jsem se obával. Mezi Pixary to možná představuje počin poněkud slabšího ražení, ale jako film je to jen o něco slabší, než druhá Kung Fu Panda, takže s čistým svědomím za 4... ()

Reklama

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Mít dítě, pravděpodobně bych jí/mu musel vštípit, ať onu ódu na maloměšťáctví ("všude dobře, doma mezi burany nejlíp") a ukázkový příklad post-kolonialistické ideologie ("neměň se, ať se cizí kultura přizpůsobí /podřídí/ tobě") nepřijímá. Na druhou stranu bych asi nenašel lepší náhradu za špionská dobrodružství pro odrostlejší, protože formálně preciznější film z montážní linky studia Pixar ještě nevyjel. (Jsem si vědom nepatřičnosti přirovnání, jelikož filmy - na rozdíl od aut - nejsou seriové výrobky složené ze stejných komponentů, ale úvodní titulková mechanická kola, která do sebe zaklesnou, toto asociují.) Při srovnání nejenom s klasicky odvyprávěnou jedničkou, ale i ostatními pixarovskými počiny kladou AUTA 2 velké nároky na vstřebávání rychle dávkovaných informací a "usledování" všech narativních linií, kdy každá postava v rámci několika skupin má svou. Postava Buráka, která se stává hlavním hrdinou, svou nemotivovaností a popřením modelu vývoje navíc představuje něco nevídaného v jinak klasickém pixarovském universu.. a to nejenom svým petersellerovským humorem. Stylistická opojnost nepramení jenom z nápadité práce se zvukovou sloužkou a nevídaným nasvícením ploch, ale i - díky zapojení třetího rozměru - s organizováním narativně motivovaných akčních scén v prostoru; přitom se akce odehrává na několika úrovních a neni vedena jenom pohybem vpřed, nýbrž i zpět, do stran apod. dle úlohy postav ve vyprávění. Spousta problematických či sporných pasáží - např. xenofóbní humor a popření poselství o nutnosti zpomalit z prvního dílu - je navíc odůvodnitelná změnou žánru (příklonu se k šedesátkovým bondovkám) a potřebou dodržet jeho pravidla. To vede k natolik důslednému prokreslení fikčního světa dle určitých kulturních stereotypů, že nevadí absence lidí, protože ústředním ozvláštňujícím prvkem je přítomnost aut, která se již v bondovských, fantomasovských ad. žánrovkách stávala díky své nadstandardní výbavě autonomní bytosti. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Jednou to přijít muselo a i megalomanský Pixar musel potvrdit, že i mistr tesař se někdy utne. "Auta" byla mnohými považována za jednu z nejslabších Pixarovek ale stále měla to ojedinělé kouzlo, které můžou získat jen v Pixaru. Pokračování (po Toy Story se jedná o jedinou Pixarovku, která má pokračování) se vydalo úplně jiným směrem a z dobrodružné komedie se stává dobrodružný akčňák kopírující a zároveň parodující staré bondovky. V hlavní roli Burák a infantilní režie, kterou bych očekával spíše u konkurence. Vizuálně stále bezkonkurenční ale .... ()

Ketri 

všechny recenze uživatele

Dvojka byla patrně určena už větším dětem. Měla jsem pocit, že přibyly i vtípky pro rodiče, i když v některých narážkách je možná i autoři přecenili. Dabing opět skvělý, bohužel dabování animáků je už poslední výspa zašlé slávy. Jinak , jak tak pročítám komentáře, mám pocit, že si zásadně z filmů odnáším jiná poselství než ostatní. Musím se totiž zastat Buráka. Ano, působí velmi hloupě, ale hloupý rozhodně není. Myslím, že pro děti je to docela dobrá ukázka toho, že nemá cenu se v nějaké jiné společnosti přetvařovat a hrát si na něco co nejsem. Doma v oné Lhotě prostě nepotřeboval hledat nějaké záludnosti, nemusel být ke každému hned podezřívavý. Tam si lidé před sebou na nic nehrají, všechno se řeší na rovinu. Teprve ve chvíli, kdy je potřeba, začne si dávat vše dohromady. Prostě mu jen chvíli trvá se v té "džungli velkoměsta obrostlé liánami intrik, závisti a falše" zorientovat. ()

Galerie (99)

Zajímavosti (51)

  • Profesor Zweitakt (Thomas Kretschmann) je automobil německé výroby Zündapp Janus, který vyráběla stejnojmenná motocyklová společnost v letech 1957-1958. Poháněl jej motor o výkonu 250 kubických centimetrů a dosahoval nejvyšší rychlosti 80 km/h, avšak kvůli nízké hmotnosti se velmi špatně ovládal. (HellFire)
  • Hlavní hrdina Blesk McQueen (Owen Wilson) je pojmenován podle Glenna McQueena, animátora Pixaru, který zemřel v roce 2002. Pracoval na filmu Hledá se Nemo (2003) a byl i u počátku výroby prvních  Aut (2006). (dandislav1991)
  • Klany „šunek“, které byly v českém dabingu nazvány jako vohly a mastiče (patrně transkripce názvů výrobců z bývalého východního bloku Volha a Moskvič), byly v originále nazvány Hugo a Trunkov a byla to narážka na jugoslávské vozy Yugo (Hugo) a ukrajinského výrobce vozů Záporožec (Trunkov), jehož animovaná verze odpovídá vozu ZAZ-968M Záporožec. (ajaxx)

Související novinky

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (více)

Reklama

Reklama