Reklama

Reklama

Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (200)

M.a.t.t. odpad!

všechny recenze uživatele

Jasná must see záležitosť pre divákov, ktorí hania niektoré domáce pokusy o historické veľkofilmy. Subjektívne sa síce na Libuši môžu baviť viac ale určite by som to neprikladal nejakým filmárskym či hereckým kvalitám. Až na hudbu, ktorá ako jediná ako tak obstojí, tu nie je vôbec nič... a bohužiaľ som sa na tom ani príliš nesmial. ()

Opsha 

všechny recenze uživatele

Teda, budu asi za kacíře, ale fantasy kabátek starým pověstem českým sluší, stejně tak i velmi dobrá kamera a hudba. Jenomže dobrý nápad není všechno. Režisér i scénárista jsou naprosto neschopní, postavy se chovají naprosto nelogicky (obzvlášť Přemysl a Vlasta), a herci jsou v nejlepším případě dřevění, navíc asi s tou největší sbírkou přízvuků, co se kdy ve filmu sešla (ale ještě víc než Vašut mě přes uši fackovala chorvatská představitelka Vlasty). O akčních scénách radši nemluvím, ještě, že jich je málo. Rozpočet nízký, ale taky kdo by packalovi Wernerovi svěřil víc, než to, co asi kostýmovaní komparsisti přes den vyžebrali v Celetné. Čili klidně, ať se takovéhle filmy točí - ale ať je točí někdo kdo to umí. ()

Reklama

Sabrewulf odpad!

všechny recenze uživatele

Ten typ špatného filmu, který svou špatností zábavný moc není. Jistě pamatujete scény na videokazetách z filmu Slunce, seno... , na které kouká Lábus s Kretschmerovou ("ó Díío"). Tak to je přesně tohle. Perfektně to vystihl kamarád, když pronesl: "Připomíná mi to takové ty biblické filmy na čt2, co točili křesťané". Nuda a utrpení. Ale zase abych nekřivdil - je poměrně zábavné koukat na vzpouru, kdy deset lidí máchá rozčileně rukama a dva lidi s vidlemi je zadržují, nebo když je Ctiradova družina napadena čtyřmi ženami s luky. ()

zdepapepa odpad!

všechny recenze uživatele

Hardcore trash. Uwe Boll hadr. Kiddo už to napsala. Film jednoznačně dostál své pověsti, veselo je vskutku při každé scéně. Když už se nebudete bavit u KřížoVašutovo čengliš, při Libušéééé na konci anglické věty od angličana, při wtf konverzačních scénkách, při pověstné Kazi scéně s hadem, krtkem a vypelichaným sokolem (a liškou), můžete si aspoň užívat několikero souloží a jednoho třísekundového orálu. ()

Damiel odpad!

všechny recenze uživatele

0 % nebo 100 % - U žádného, opakuji u žádného filmu jsem nikdy nezažil, aby se celé kino chlámalo tak nehorázným způsobem, až se zdi otřásaly. Kněžna Libuše je nechtěná komedie století. Těch "kultovních scén a hlášek" je tam tolik, že by to vydalo na hodně dlouhé popisování. Toto je prostě MUST SEE ;-) ()

Galerie (58)

Zajímavosti (5)

  • Původní název filmu zněl Koruna Vyšehradu, později autoři změnili název na Pohanská královna. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)
  • Režisér filmu Constantin Werner v rozhovoru řekl: "Jestli se domníváte, že nemám právo natočit film s tematikou Čech, tak to vám musím objasnit. Část mojí rodiny byli česko-němečtí průmyslníci z Ústí nad Labem. Historie Čech a jejich pověsti jsou tudíž i součástí mého kulturního dědictví." (Zdroj: art.ihned.cz) (dinamit_1)
  • Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

Reklama

Reklama