Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Andreas83

Žádný velký zázrak, kdo má rád tento žánr možná jednu hvězdičku přidá ale já to teda nebudu. Jako film pro zábavu v nudném dnu to ujde ale jinak bych to asi nedal. ()

Samuell84

Po dlhom čase konečne Sci-Fi horor s dobrou atmosférou. Príbeh nieje nijak zvlášť originálny ale je dobre podaní a nenudí. Film ma chyby po viacerých stránkach ale to mi v celkovom dojme zas aš tak nevadilo. ()

Danny F.

Trochu zvláštní, splácaný děj s povedenými mutanty, kolikrát nepřehlední v divokých scénkách. Film je temný a celkem napínavý. Jak už jsem nazval, zvláštní. 65% ()

JohnSmith odpad!

Moje subjektivní hodnocení filmu, který jsem nedokoukal. Nedokoukal jsem ho protože mě nebavil, byl nudný a o ničem. A když to nedokoukám, je to cesta do odpadu. ()

lykan9

Symptom Pandorum mi velmi připomíná Pád do tmy a to v tom nejlepším slova smyslu. Tma, stísněnost, odporné stvůry, krev a napětí. Přitom se filmy od sebe liší prostředím a zápletkou a tudíž nejsou zaměnitelné. Christian Alvart společně Fostrem, Quaidem, Traue a spol odvedli skvělou práci a vznikl tak skvělý a temný horor, který stojí zato ho vidět několikrát. Podobné horory jako je tento jsou přesně tím, proč tento žánr mám rád a nikdy na něj nezanevřu. Mimo to pro mě osobně je tu i jeden velký bonus v podání Normana Reeduse. ()

JohnnyKladno

První třetina až polovina filmu mě celkem namotala. Někdo se tu pokouší o Alien atmosféru. Zpočátku to fungovalo. Vlastně do té doby, než jsem blíže poznal to stádo tupých zombie Voldemortů. Dobře, klidně to může být hloupá, ale krvavá naháněčka, no problem. Jenomže ne, tvůrci se rozhodly, že nebudou banální a rozehrají s námi něco víc. To za mě nebyl dobrý nápad a film se na konci malinko rozpadá. Je to přeplácaný koktejl několika sci-fi filmů dohromady a výsledkem je trošku pejsek s kočičkou co dělají dort. Zpočátku mi chutnala ta čokoládová poleva a byl jsem na 70% natěšen na další dobrotu, jenomže pak jsem narazil na vanilkový puding, což mě lehce zklamalo, nebyl špatný, ale je to ta nejbanálnější chuť, 60%. Uff, vzpomeňte si na Přátele a Rachel, přišlo totiž mleté maso s cibulkou a tenhle mix mi hezky neudělal, nejsem Joey. 50% ()

Pražák

"Jen si to představ na chvilku. Představ si sebe bez řetězů morálky. Sám sebe bys překvapil. Je to naprostá svoboda. - Tohle není svoboda. Tohle je Pandorum." ()

ghatos

Hodně rozporuplné sci-fi. Klady - dobrý příběh, závěr. Zápory - nedůvěryhodné příšery (spíše by se hodily do pralesa), nic moc postavy, otázky kolem příběhu, špatný střih (člověk pořádně nevidí při akci, co se vlastně děje). Nedaří se udržet něpětí celý film. Je to nevyvážené, někdy je to na 4 hvězdy a z toho to spadne na 2.....celkově 64%. ()

Warsheek

Některé dialogy opravdu k smíchu a výprava místy dost pokulhávala. Dvě postavy úplně zbytečné, vždyť už jen ty jejich odchody ze scény... Chtěl jsem to vidět kvůli Fosterovi, který byl v Yumě perfektní, ale tady jsem si z něj na zadek nesednul. Mno jo, jenomže já jsem se fakt nenudil. Atmosféra byla vynikající a celou dobu jsem držel všechny palce. No a ten konec... uff :-) Tady se musí hodnotit hlavně zážitek. 80% ()

s.e.p.p

Spíš podprůměrné sci-fi, které mě přišlo nejen v akčních scénách dost zmatené a tak jsem to všechno úplně nepobral. Navíc je to trochu vykrádačka například Sunshinu, který jsem viděl nedávno a spousty dalších sci-fi filmů. Takových 50% ()

Guzo

Začátek filmu je takový o ničem, nic se neděje a jenom se čeká, co bude následovat. Pak přijde na řadu zápletka a od té doby to jen graduje. A závěr už je pak jen třešničkou na dortu. Takové filmy se hodnotí špatně, takže dám nakonec "jen" průměr za slabý začátek ()

zigíš

squellá scifíčková hračička pre capartov odkojených horizontom události a descentom (hrať sa za noci a sám sa doporučuje) oldschoolový ksicht nekompromisnej režby a ..ten záver panečku (!!!) jak destilát toho naj z outer limits ()

blackJag

Nečekané sci-fi překvapení, sic v béčkovém stínu SUNSHINE nebo HORIZONTU UDÁLOSTÍ, přesto ale velmi uspokojivě sestavené. Film obsahuje několik velice pěkných detailů, nedostatky na akčních scénách nahání ve výpravě a nezklame ani v závěru, který (minimálně částečně) napadne každého z fanoušků žánru, zároveň ale není žádnou dějovou pěstí na solar interní logice a pobaví. Zapomenout také nesmím na Bena Fostera, představujícího svého hrdinu přesně ve stylu, který mu sedí nejlépe - nevyzpytatelný s příměsí psychické lability, znějící jako podprahové nabádání k bezcitnému masakru. Opravdu nečekané, ale o to příjemnější podívání. 75% ()

Kalidor_

No a já se těšil prvních deset minut, že tomuto sci-fi dám konečně a tak rád vysoké hodnocení. Ale čím více postav (jakéhokoliv druhu) tak se z toho začala rodit klišoidní sračka. A k tomu šel ruku v ruce stupidní scénář . "Musíme se dostat k tomu reaktoru............. utíkejme už jdou.............musíme se dostat k tomu reaktoru............atd." A přitom to mělo takový silný potenciál a takhle to zmrvili :-( ()

Ravi

Nejdříve jsem se těšil, po úvodní půlhodince, ale pak se film postupně zamotává sám do sebe a svých nedostatků. Kamera, dialogy a taky trochu herci. Přitom má film skvěle promyšlenou zápletku. Škoda. Něco mezi Horizontem události, Vetřelcem a Sunshine. Zdá se mi ale, že tomu naprosto chyběl jasný tvůrčí záměr. 50% = 3-/5 ()

Kali4

Na filmu je hodně znát, že v něm má prsty Paul W.S. Anderson, protože se celý velmi podobá Horizontu události. Opět před námi leží dobře namíchaný žánrový mix, který má asi největší sílu ze začátku, kdy spolu s hrdiny netušíme, která bije, načež se zvrhne v solidní survival hororovou akci. Jenže poté přichází kritický moment, neboť právě v druhé půli ztroskotal již zmíněný Horizont, a s přechodem do závěrečné cirka třicetiminutovky se začíná zdát, že podobně dojede i „Pandora“ – stále víc zabředáváme do béčkového bahna, napětí je budováno mizernými prostřihy, k tomu spousta prorockých keců a narušeného filozofování, ale pak se to kupodivu zlomí a rozuzlení se mi naopak moc, moc líbilo. Je asi dobře, že Anderson tentokrát ustoupil do pozadí a přenechal taktovku někomu jinému, ale nejdůležitější je, že scénář celkem dává smysl a nehraje si na nic hlubokého (vyjma těch dvaceti až třiceti minut před vrcholem), pročež nepotápí dobře pracující stroj. I herecky má film úroveň, protože Ben Foster skutečně válí a neohroženě vládne tam, kde režisérovi i scénáristům dochází dech. Rád jsem zase po delší době viděl i Dennise Quaida, o němž můžu prohlásit, že vypadá a hraje už deset patnáct let stejně, rozuměj v pohodě. No a ta holka ... TEĎ už ji znám. Fajn atmosférický zážitek s pár klopýtnutími bez pádu. ()

greetchen

Na téhle lodi bych se probudit nechtěla. :-) Není to nějaká přehnaná lekačka a krvecákačka, ale příjemná kombinace sci-fi, hororu a akční podívané, od všeho tam najdete tak akorát. 103 minut nenudí, má to spád a v okamžiku, kdy by možná rozehranému tématu mohl docházet dech, přichází nové téma (a problém pro ústředního hrdinu). Možná je to trochu skákavé, ale určitá nepřehledná klipovitost tomu jen přidává - a snad ji lze brát i jako tvůrčí záměr. Když to srovnám se snímkem Moon ze stejného roku, tak u SP nemusíte tolik přemýšlet, ale víc vás to nutí sledovat obrazovku, aby vám nic neuniklo. ()

Kosmik 1

No takhle nějak bychom jako lidstvo mohli dopadnout. Možná, že je to už i blízká budoucnost, pokud se budeme stále rozmnožovat tímto současným tempem. Buď nastane nějaká válka o území, nebo do té doby najdeme jiný způsob, jak a kde přežít a najít místo k životu. Co se týče filmu, možná jsem čekal trochu lepší příběh a více vysvětlení a taky něco o příšerách. Odkud se vzali, co jsou zač. Místy trochu chaotické. Ale na druhou stranu, jsem rád za každé dobré a hlavně originální sci-fi. Konec byl slušný a mohl by naznačovat pokračování a upřímně bych se na něj docela těšil, pokud by přišlo. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...