Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

bouncer

Pěkná chuťovka v rámci sci-fi hororu, i když více fiction než science a více akční utíkačka před mutantama než pravý horor. Ovšem atmosféra je vybudována skvěle a zvědavost udrží divákovu pozornost v napětí co bude dál. Ani jsem se nedivil, že jsem mezi producenty objevil Paula WS Andersona, protože Christian Alvart se v něm trochu zhlédl a Pandorum má hodně blízko k Event Horizon, který považuju za velmi dobrý snímek. Užil jsem si i Pandorum, ale k plnému počtu tomu však něco chybělo...možná trochu méně honiček a zmatených akčních scén a více hlubších myšlenek. To je moje vidina povedeného temného a strašidelného sci-fi. ()

BoPo

S vizuálnou stránkou som nemal žiaden väčší problém. Problém nastal až v momente keď sa odohrávali akčné scény. Miestami dosť neprehľadný strih, ktorý prakticky neumožňoval si tieto momenty akokoľvek vychutnať. No a príbeh síce nič prevratného neprináša, ale lepší priemer to je. Dobré sci-fi, ku ktorému sa však podľa mňa málokto vráti aj po druhý raz. ()

st.ranger

Myšlenka zajímavá, provedení je znát podle postu producenta Andersona, ale i k Horizontu událostí má tento film daleko. Stísněná atmosféra mi nehorázně připomínala Dead Space a dokonce i do nějaké 20té minuty bych si tyto 2 počiny zaměnil, ale jakmile se objevuje více lidí a odhaluje pozadí děje, které není nijak překvapivé, jde všechno ke dnu. ()

Johny_fork

Návrat k Vetřelci, či Horizontu události. Symptom Pandorum je důstojným nástupcem psychosci-fi žánru. Přítomnost mutantů stále považuji za nejlacinější složku filmu, ale vše ostatní je brilantní. Skvělá temná kamera, dokonalá plíživá atmosféra opuštěné lodi, která zlověstně ohlašuje svůj pád. Absolutní napětí, to neříkám jen tak, zpotil jsem se i mezi prsty u nohou. ()

Terva

Film z produkce Paula W. S. Andersona tak trochu připomenul pár starších filmů. Například události z letopočtama na začátku filmu jsou dost podobné Horizontu události, hlavní hrdina filmu, loď se jménem Elysium, je ne málo podobná lodi Nostromo a děj filmu je skoro běžná záležitost, kterou můžeme porovnávat u mnoha filmů, jako příklad použiji filmy Virus nebo Jeskyně. CITÁT . Měli jsme pokračovat a měli jsme přežít, to je teď nejdůležitější.... Holení pomocí laserového paprsku je nádherné, to chci taky. U tohoto snímku se povedlo propracované stupňující se napětí až do samého, a tady musím napsat že, docela povedeného, konce. Na filmu spolupracovalo spousta čechů ze studia Žitomírská. ()

JohnCZ

Variace na Event Horizon s parádně ošklivými bestiemi (důraz na masky a méně CGI je rozhodně ku prospěchu věci), které však chybí propracovanější scénář a sympatické postavy. Jakmile jsem v titulcích mezi hlavními tvůrci viděl jméno Paul W.S. Anderson, bylo mi jasné odkud vítr vane - temná atmosféra je fajn, klipovitý násilný střih už tolik ne. ()

moviesfan

S Pandorum nemám problém. Není zbytečně přemrštěný efekty, děj je dobře napínavý a především se mi líbilo postupné vzpomínání si na předcházející události. Toto sci-fi se vydařilo. ()

tibenskym

//// + zaujímavý príbeh, dobrí herci, stiesnená atmosféra //// - nevhodní "zombíci", neprehľadné nahánačky, wtf kung-fu gymnastika :D //// ()

corpsy

Režisérovi sa podarilo navodiť skvelú atmosféru, rovnako chválim aj trikovú stránku ( český UPP odviedli zatiaľ asi najlepšiu robotu, čo som mal možnosť vidieť ) a hlavne maskérov, ktorým sa tie príšerky vydarili, vyzerajúc akoby práve vyskočili z PÁNA PRSTEŇOV. No na maximálne hodnotenie to nieje, čosi tomu chýba. Ten akýsi povestný ´´feeling´´, pocit, ktorý obklopoval takého VOTRELCA či HORIZONT UDALOSTÍ, pocit, ktorý sprostredkuje to, že sa pozeráte na niečo jedinečné a nezabudnuteľné. ()

Expendable

Po třech letech jsem si film pustil znovu a bohužel konstatuji, že se jedná o prázdný scify film, kde nic tu nic. Modré příšery a sem tam pobíhající lidé. Foster se snaží hrát, ale tady je to beztak k ničemu. Prvních - minut bych řekl, že je skvělých, zbytek jde už do sračkových vod. Konec je trošku lepší, ale i tak film může pobavit. Takový lepší průměr. ()

jahol

V mezích žánru dost dobrý a docela originální. Scénář potěšil - nejde tu jen o postupné navyšování počtu nemrtvých, tu a tam nějakého bosse a tu a tam odkrouhnutí nějakýho kladnýho hrdiny, ale psychická stránka příběhu má svoji sílu a dává prostor pro fantazii diváka. Loď a nemrtví jsou docela dobře udělaní, kamera a střih dynamických scén mírně nadstandardní. Občas se bohužel objeví nějaký převzatý nápad/vykopávka, ale celkově to dost dobře drží atmosféru inferna a občas ji trochu vyšperkuje vychytávkou (férový zombík, který sám daruje zbraň pro souboj, zombík-dítě, ze kterého se vyklube pěkný hajzlík). Ty čtyři hvězdičky jsou slabší, ale tři by byly málo. ()

Zeebonk

Ben Forster si ze mě udělal ukňouranou děvku již ve chvíli, kdy vyvalil svá perverzní modrá kukadla ve 30 Dní Dlouhá Noc a od té doby nemá ve své generaci konkurenci. A tenhle film je výborný. Stačí přetrpět prvních deset minut vršících se hororových klišé a dostane se vám adrenalinové akce, výborných triků a dostatek krve, že se nepohoršují gayové udílející rating. Pandorum za vidění rozhodně stojí, akorát jsem očividně poslední kdo ho neviděl, takže kurva. ()

joehot

To je filmařsky místy tak moc nezvládnutý film, až mě to znechucovalo. Jedna hvězda je za skvělého Fostera... ()

villon17

Docela zklamání. Nebála jsem se vůbec, příšerky chabý, konec naštěstí nečekanej, ale ne převratnej, střih působil rušivě. A to jsem s tim čekala na deštivou, osamělou a hodně tmavou noc:) ()

ConanVJ

Atmosférický sci-fi horor se skvělým obsazením a pěkným příběhem, který je napínavý až do konce. Za mě 100% :) ()

PauloZ

Chválím Christiana Alvarta za to, že se odhodlal a zvládl natočit takhle nenápadný ,,apokalyptický,, film a děkuju mu za to. Tohle je velice osobitá práce, která zaslouží pochvalu. Podle traileru a první poloviny filmu to vypadá na velice solidní, ale přesto klasické hororové sci-fi, odehrávající se na vesmírné lodi, které kombinuje vetřelce a dooma s jasným úkolem dostat se k reaktoru, nenechat se sežrat a nahodit energii. Jenomže ten konec! poslední 15ti minutovka je totální psycho, nevěděl jsem která bije a finiš ...Tanis. Tomuhle konci říkám konec, který mění celý pohled na film! Skvělá práce, skvělí Foster s Quaidem! Efektně mohlo být lépe a japonec nemusel tak trapně zakalit, ale aj tak to má úroveň. Tanis rok jedna, populace 1213! ()

jarkolar

Nejvíc se mi líbila první třetina filmu, kdy bylo ještě přítomno ono tajemno a nebylo moc jasný, co se vlastně stalo. Ta druhá, kdy nastalo toulání po lodi a nahánění, mi přišla trochu chaotická. Moc se mi líbily prostory lodi a jednotlivý sekce, ale jak zmínilo hodně lidí přede mnou, tak scény, kdy šlo o krk, byly mizerně stříhaný a nepřehledný. Ta poslední část filmu, kdy začalo všechno jít hezky do finále a opět nastala objevná fáze, se mi zase líbila opět o něco víc. Hlavní postavy mi byly sympatický všechny, hlavně Ben Foster. ()

DEXTER099

Dobré sci fi tak trochu připomínající vetřelce.Atmosféra je dobrá a myslím,že nebude trvat dlouho a vtáhne vás.Co se týče hereckých výkony tak ty jsou dobré,hlavně Ben Foster hraje čím dál lépe co se mého názoru týče.Scénář je taky dobře napsaný a po dlouhé době je tu fakt dobré sci fi s prostředí jedné lodi a jejího tajemství.Za mě 80 % a čtyři hvězdy. ()

Kryton

Pandorum se vůbec netají tím, že "vykrádá" Alien,Horizont události či Černočernou tmu. A co? Všechno jsou to mé oblíbené sci-fi horory. Pandorum je proto po dlouhé době povedený sci-fi horor se skvělou atmosférou. V začátku vás nechá krásně tápat ve tmě s hlavním hrdinou. Pak dostanete klasický klišé ve formé skupiny a dál si pusťte film jako já v noci. Jedna a bohužel velká výtka je pro mě zbytečná postava Dennise Quada. Pandorum je (béčkové) sci-fi, které se pohybuje v klasických vodách daleko známějších vzorů. Ben Foster doslova zachraňoval film! ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...