Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Armageddon

Mrazivý trihller, ktorý mal výborný začiatok, výborné jadro a trošku slabší koniec. Ale Butler ako chladnokrvný vrah mi sedí. Neviem si predstaviť, keby to bolo obrátené ako to malo pôvodne byť. Neviem si predstaviť Foxxa ako niekoho vraždí. Takýto filmík by som si dal hocikedy. ()

Knor

O filmu jsem slyšel jen to nejlepší a spousty doporučení. Zápletka filmu se mi zamlouvala, thrillery tohoto druhu mám velice rád. Začátek ohromující a šokující nečekanou brutalitou a rychlostí vývoje děje, což se mi zamlouvalo, nemám rád zbytečné zdlouhavé nic neříkající scény, takže spokojeností jsem si vrněl asi až do 3/4 filmu. Všechno bylo skvěle načasované, film si držel správné tempo a Butlerovi nešlo než jiného než fandit, i když pradva, několikrát byl děj lehce předvídatelný, ale budiž. Bohužel posledních dvacet min se stalo to, čeho jsem se nejvíc bál, typické americké ani nechci psát co. Čekal jsem minimálně šokující konec s nečekaným koncem a ono.......prt. Butlerovi jsem opravdu fandil a zklamalo mě to. A myslím, že nebudu jediný, koho konec naštval. ()

alldo.raine

Akční, překvapivý, dechberoucí. Tento film byl pro mě velmi příjemným překvapením. Role jako šitá hlavně pro Gerald Butlera, který v roli občana, který vezme zákon do vlastní ruky, aby napravil to, co justiční systém zpackal naprosto exceluje a zastiňuje Jamieho Foxe. ()

Megynka

Nádherný film plný nečekaných chvil a zvratů, s dobrým hereckým obsazením a skvělým nečekaným koncem. Přesně takové filmy mám ráda, takže ... opravdu si tento film zaslouží můj obdiv. A konečně člověk pro jednou fandil i té "záporné" straně ;) ()

dewil21

Násilí na ženách a dětech mě dokáže spolehlivě vytočit do nejvyšších otáček, takže od začátku jsem společně s Butlerem prožívala bolest, zoufalství, pocit bezmoci a touhu po pomstě... Emoce jsou divákovi dávkovány postupně a profesionálně, výkony herců jsou skvělé, má to atmosfáru, napětí a tak hvězdičku dolů srazím jen za tu trochu moc přitaženou za vlasy skutečnost, že Ctihodný občan není jen obyčejný občan, ale geniální vědec... ale i tak mě to dostalo. ()

Chamyl

První půlka má skvěle našlápnuto a slibuje drama s morálním podtextem, zbytek je ovšem už velmi nepodařená slátanina o vraždícím Supermanovi. Na konci tak už nefandíte nikomu a závěrečné titulky jsou vysvobozením i pro diváka. ()

dannyd14

Jeden z najlepších filmov, ktorý sa nezaobíde ani bez hodnotenia, ani bez komentára. Vrah tak sofistikovaný až priam nenásytný, ktorý túži po pomste. Vyvražďovačky skvelé a netradičné. Záver niekoho prekvapí pozitívne a iného zas negatívne. Ale rozhodne odporúčam! ()

celticek

Překvapilo mě to a to vážně dost. Celou dobu jsem fandil Butlerovi, Foxx mi tak sympatický nebyl, navíc chápu veškeré pohnutky, které Gerard měl. Když se kácí les, lítají třísky. Největší obavu jsem měl z nějakého ufňukaného happyendu, který se zaplaťpánbůh nekoná, takže doporučuji a někdy příště nashle. ()

Indyi

Zajímavej námět, ale není to ono, tohle mohla být bomba, ale bylo to spíš mírné zklamání. Zejména u obou hlavních postav mi chybí větší propracování, celé to bohužel zůstává na povrchu, působí to na mě nedodělaným dojmem. Neurazí, nenadchne. ()

Shredder

Oko za oko, zub za zub. Uvodna pomsta dvom zlocincom bola opodstatnena a sladka. Clyde Shelton, ktory stratil vsetko na com mu zalezi, sa vsak rozhodol, ze jednoducha pomsta nestaci. Vyhlasil preto vojnu celemu skorumpovanemu, nefungujucemu a hlavne nespravodlivemu americkemu sudnictvu a vsetkym ludom, ktory sa niakym sposobom na tomto systeme podielaju. Spociatku atmosfera a napatie graduje, je vidiet ze Wimmer sa inspiroval inteligentnymi thrillermi v style Seven, avsak ku koncu je ocividne, ze so scenaristami na takej urovni sa nedokaze porovnavat a Law Abiding Citizen sa ocita v uzkych. Vsetko to vyvrcholi v nelogickom stupidnom finale, ktore uplne pokazi dobry dojem, ktory film zanechal v prvych dvoch tretinach. Celkovy dojem je taky, ze film pobavi, neurazi, ale je priemernejsi, nez na prvy pohlad vyzera. ()

sosi

Tento film ma príjemne prekvapil. Výborne premyslený, inteligentný, zápletky, napätie... Koniec ma trošku sklamal, pretože som fandil Clydovi - Oko za oko, zub za zub! Skvelé herecké výkony dvoch sympaťákov Gerarda Buttlera a Jamieho Foxxa pozdvihli tento film na vyššiu úroveň. ()

PanPaniscus

Sílu příběhu zabíjí triviální scénář s několikerým nelogickým / žádným vyústěním. Butler ovšem perfektní výkon a Foxx ze svý hloupý role vydupal taky co mohl. ()

beso74

Spravodlivosť je slepá. A neraz aj hluchá. Ale sú ľudia, ktorí sa s tým zmieriť nehodlajú. Jedni založia rôzne nadácie na boj so zločinom, korupciou či za prepustenie politických väzňov. Inou skupinou sú ľudia ako Anders Behring Breivik či Clyde Shelton (G. Butler). Tí si spravodlivosť pokrútia do obludných rozmerov odpovedajúcich ich zmýšľaniu a konajú. A často krát ostáva nezodpovedaná otázka, kto môže za nešťastie? Len ten vyšinutý jedinec, alebo aj tá "skutočná preferovaná spravodlivosť" ktorá často krát nevidí a nepočuje to prvotné zlo? Práve o tom je tento thriller, ktorého jedinou slabinou je snáď jeho koniec ale veď spravodlivosti sa musí zadosť urobiť, rovnako ako v reálnom živote všade okolo nás... ()

Lavinia

Sebevražda pomstou, libou na pohled a ze začátku i uspokojující, konec samozřejmě konformní s naší spravedlností. ()

Neuge

První (skoro) polovina byla naprosto výborná a zdálo se, že by mohlo jít o originální právnicko-filozofický thrilller. Pak přišla steaková scéna, jež sama o sobě je sice naprostým vrcholem filmu, nicméně zároveň udává odlišný směr, jímž se bude od dané chvíle děj ubírat. S vyhlídkami alespoň chytře vypointovaného finále, které by v nejhorším případě utlumilo mé mírné zklamání, v případě nejlepším by jej obrátilo mindfuckově naruby, jsem začal přemýšlet, jak to celé asi dopadne. Zásadní problém celé druhé půle a zejména poslední půlhodiny pak shledávám v tom, že s každou další minutou se z toho stávala větší a větší sračka, až se z toho úplně na konci stala totální velesračka. Škoda. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)