Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

salalala

Velice povedený film, který skutečně jede na úspěšné vlně hororů Saw. Gray vsadil na silnou ústřední dvojku, Butler s Foxxem jsou skutečně oba výborní, hlavně na Butlerovi je vidět, že je skutečně talentovaný herec a že se trošku inspiroval u Ledgerova Jokera. Scénář je také velmi povedený, zejména v prvních dvou třetinách filmu dokáže i překvapit. Mnohdy jsem si vzpomněl na výborného Vyjednavače, i tady Gray rozehrává velmi zajímavou a mnohdy strhující psychologickou hru. Škoda, že se tempo filmu neudrželo až do konce. Na konci film trošku zvolní a už to prostě není ono. Čtyři hvězdy rovná se tentokráte 70% ()

Derek

butler ako nastvany pravo ctiaci obcan sa rozhodol vycistit mesto od korupcie... reziser gary gray ma celkom slusny vizualny styl (negotiator sa mi dost pacil) a filmu nasadil dobre tempo hned od zaciatku ktore mu ale nanestastie nevydrzalo do konca a to hlavne kvoli wimmerovmu scenaru z ktoreho mam pocit akoby kurta napadlo par dobrych a brutalnych scen (vybuchujuci mobil, vydlicka v krku), ale nedokazal ich dat dohromady aby davali zmysel (podobne ako v pripade "salt" ktoru wimmer tiez napisal) takze je tu obrovske mnozstvo nahod a nezmyslenosti co zaujimavo rozohrane drama tiahne k podpriemernosti... ()

JohnMiller

Podľa názvu "Ctihodný občan" som čakal nejakú politickú drámu no keď v úvode Gerard Butler rozsekal vraha svojej rodiny na cucky zostal som v údive . Prekvapenosť zostala po celom filme nečakal som to hmmm Revenge ako sa patrí. Dramatický spád deja aký som už dávno nevidel. ()

runner85

No hurá. Konečne film o pomste ktorý ma hlavu aj pätu. Nenudí, neťahá sa ako sopel do kapesníka, žiadna vata v pozadí. Dokonca tam žiaden týpek nebúcha s táckou o stenu atď ... ()

grogodil

Z počiatku veľmi sľubne rozbiehajúci sa "revenge" triller, ktorý mal šancu postaviť sa čestne po boku napr. takej Odplaty. Predpoklady na to boli. Butlerova postava je dostatočne ukrivdená, má viac než pádny dôvod byť na všetkých a na všetko vytočená a aj to vyzerá, že aj dostatočne šialená na to, aby sa ho začali obávať aj tí najsamvyšší. Lenže Butlerov Clyde nie je taký sympoš ako Gibsonov Porter a aj keď jeho postava vzbudzuje rešpekt, tak akosi časom stráca nie len divákovu, ale hlavne režisérovu a scenáristovu podporu, ktorí akoby odrazu vymäkli a nevedeli, na koho stranu sa prikloniť a tak to radšej všetko spláchnu do záchoda v prázdnom, neuspokojivom finále s tak trochu za uši pritiahnutým odhalením.. ()

Eldrick

Ten film se ze začátku tváří, jaký by mohl mít koule, fandíte Butlerovi, abyste mu záhy přestali fandit. Nemá to logiku, spád, napětí, ztotožnění s postavama padá, jakmile se zvedá míra nelogičností. Gradace rejžovi taky nic neříká a ten WTF konec tomu jen nasazuje korunu. Kdyby se to aspoň nebralo tak vážně. ()

Dexter1

Slovo, ktoré podľa mňa vystihuje film je inovácia. Je to inovácia žánru filmov o pomste. Filmov, kde niekomu silno násilným spôsobom vyvraždia rodinu a týpek sa naštve a všetkých povraždí bolo mnoho, no nie však takýchto. Páčilo sa mi akým spôsobom bola a vykonávaná a pomsta aj na kom. Mám rád filmy, kde ide jednotlivec proti systému a ešte keď to robí maník s tvárou Gerarda Butlera, tak mu začnete aj fandiť. Nebyť pár logických kixov, ktoré nijako výrazne nevadia, len si uvedomíte, že sú, tak by to bolo za 5* takto je to za veľmi slušné 4*. ()

Foma

Vsechny takovyhle filmy jsou vlastne zbytecny a jsou to blbosti, ale je fakt, ze se na to dobre kouka a je to napinavy. ()

Skip

Jakožto lehce napínavá zábava funguje film velmi dobře. Slušné herecké výkony, dobrý scénář. Že by se to ve skutečnosti stát nemohlo? No a co? Koukáte snad na film a není to dokument, ne? Takže v klidu koukat, co ten chlapík ještě provede. ()

Frenegonda

Ajajaj... film ma naslapnuto jako blazen. Jsme vsichni napnuty a asi tak 20min pred koncem jako by vsem dosla stave napady a penize. Tak nasli nejhorsi mozny vyusteni filmu aby to hlavne nejak skoncilo. Tak tomuhle se rika rana pod pas. ()

Dont

Dokud byl Gerard Butler jen zahořklým otcem brutálně zavražděné rodiny, který si nastudoval pár právnických knih, neváhal se krutě pomstít přímo na vrahovi a rozehrál dramatickou partii s advokátem Jamiem Foxxem, byl film hodně příjemným a nečekaným překvapením. Takový thriller bych si nechal líbit. Jakmile se z taťky vyklubal geniální vynálezce, agent tajných služeb, tunelář a dokonalý stroj na zabíjení, tak šel film rapidně dolů a jen zázrakem a díky tak povedené první půlce jsem zůstal u čtyř hvězdiček. ()

Dubro

V Spojenom Kráľovstve a v jeho okrese sa občania preháňajú vo svojich vozítkach po ľavej strane a nerobia si z toho nič. Normálnemu obyvateľovi Európskej utópie je potom na zvracanie, keď musí kormidlovať popri chodníku a o tom, čo sa deje na pravej strane, nevie ani prd. V Spojených Štátoch síce jazdia rozumnou stranou, no žijú tam umelci, ktorí keď natočia čosi komplikovanejšie ako je chleba s maslom, šupnú tomu náplasť že dráma a thriller s názvom Ctihodný občan. Zabudli však na pôvodný plán, ktorým bolo natočiť siedmu Pílu a spomenuli si na to až v druhej polovici filmu. A tiež si z toho nerobia ťažkú hlavu. Takejto, po polčase prekombinovanej biede, potom už nepomôže ani sľubný Foxx, tobôž nie čajíčkový Leonidas, ktorý na úlohu kladného záporáka jednoducho nemal. A ujo scenárista Wimmer by s tým svojim fetom mohol tiež narábať opatrnejšie. 60 MpHá. ()

dee-key

Nebýt profláklého tématu samozvaného (otce) mstitele na cestě pomsty, byl by to lepší film. Tak nějak předvádatelný film s rychlým spádem na Punisherovské téma, protože i Butlerovi odplata přerostla přes hlavu až mu v ní ruplo. Závěr byl docela nečekaný a několik nápadů ve filmu opravdu originálních. Nebyla to ztráta času. ()

Fanucci

Zajímavé drama muže, který se nedočká spravedlnosti, se postupně mění na nelogická a přehnaná jatka. Místy mimořádně trapný až tupý film. Ztráta času. ()

Mickalle

Fíííha, tak krásný gradování, napětí a překvapení ,vše celkem promyšlené a pak přijde konec, všechno začne mít až moc rychlí spád a je to prostě škoda, ten konec mě přijde fakt takovej odfláklej a to že dost. ()

Gereth

Po nažhavujícím traileru jsem čekal mnohem, mnohem víc. A to si vůbec nemůžu stěžovat na Butlera nebo Foxxe. Oba mi do svých rolí překvapivě celkem sedli. Co mě ale dostávalo do vrtule, byl způsob myšlení, kdy já vystřílím víceméně každého, kdo se nachomejtnul k mému případu(mnoho z nich pravděpodobně nevinných), ale(SPOILER!) člověka, který nese jednu z největších částí viny nechám bejt. Protože ho chci něco naučit? Protože ho chci se nechat dívat? A ve vší své genialitě si proti němu nikde nenechám žádnou pojistku? A ten způsob jeho operací. Neříkejte mi, že by to takhle někdy mohlo úspěšně proběhnout. Ne, ne, příběhu jsem prostě nemohl uvěřit. Nicméně to nemění nic na tom, že i tak to byla zábava. Jsem rád, že se tvůrci nebáli krvavých scén a že ještě aspoň v první polovině jsem byl omámen příslibem drsného promyšleného plánu nasraného tatíka, který nemá co ztratit. // 70% ()

Kopik

Výborný námět, celkově zajímavý děj a skvělý Gerard Butler. Začátek totálně natřískaný, což se mi moc líbilo, ale potom trochu jakoby děj ztrácel malinko dech a celý film byl uměle natahovaný. Podle zdejšího popisu sem čekal jiný vývoj děje, ale tohle mě docela chytlo. (Viděno 22.01.2010) ()

fallangell

Jeden týpek se snaží dát lekci druhému týpkovi. Kdyby ten první nebyl Gerard Butler a druhý Jamie Foxx, tak ani není důvod to tu psát. Dobře rozjetý začátek se totiž zvrhne ve sled nedomyšlených scén(výstižněji spíš nevymyšlených). No a ten první se pak trošku zblázní, protože mu moc ublížili, a ten druhej toho prvního vyhodí do vzduchu. A na celé to se díváte a přemýšlíte proč je to tak ploché. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)