Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

shyster

Neuvěřitelně hloupý film, který se snaží zakrýt slaboduchý scénář. Už samotná premise, že Gerard Butler myslí dva kroky dopředu, a když vám ukážou jeho postup, tak to je jak plyvnutí divákovi do tváře. Jen prostě nechápu, proč Jamie Foxx zůstal naživu až dokonce, vždyť on a vrah za všechnou můžou. No hrůza. ()

MrPierc

Nic nového pod sluncem, ale zpracování je kvalitní, vzhled strohý, málo barevný a to se mi líbí.Děj není nereálný a kritizuje nesmyslnost některých právnických kliček v USA zákoníku. Konec moc mentoruje a ukazovat černou vysoce sociálně postavenou rodinu v nebezpečí teď patří do kurzu, protože prezident USA má stejnou barvu. ()

Petoss1

Ctihodný občan to na diváka vyvalí hneď od začiatku. Úvodná scéna s trpkou príchuťou pre hlavného hrdinu naznačí dobrý potenciál pre ďalší priebeh. Potom sa už začne vengeance na všetkých zúčastnených, ktorí mali čo dočinenia s prepustením jedného z vrahov. A jazda je to premyslená a takmer bezchybná. Nebyť niekedy až príliš dokonalých nápadov, ktoré vyzerajú nezrealizovateľne. Ale aj tak, prekvapujúci záver, ktorý sa v takýchto filmoch len tak nevidí ma presvedčil o 4*. 75% ()

Skleena

No, těšil jsem se. Ne že ne. A teď se trochu nemohu ubránit zklamání. Zprvu zajímavě pojaté korelace mezi jednotlivými mrtvými a ústředním hrdinou se postupně vytrácely do stále divnějších situací, celému tempu děje jako by po první hodině filmu docházel dech. A v těchto situacích se zpravidla s očekáváním obracíme na hlavního představitele s tím, že to prostě "utáhně na xicht" a vůbec na sebe. Ale nestalo se - alespoň tedy co se mého názoru týká. Butlera mám poměrně rád, tady jsem mu ale nějak nevěřil to odhodlání (ne snad pohledy všeho-schopného psychopata, jak v některých komentářích zaznělo) a rozhodnost jít si za svým. Jamie Foxx byl fajn, oproti tomu charakter Leslie Bibb mi přišel vcelku nadbytečný - měl diváka přesvědčit o tom, že Clyde zabíjí i nevinné, nebo že si jde za svým hlava nehlava? Nevím, každopádně já se do takového toho stavu, kdy fandím hlavnímu představiteli, ať je to jakýkoliv padouch, nedostal, takže jsem to buď blbě sledoval, nebo nepochopil, co tím vším chtěl básník říct. Na druhou stranu fajn odreagovačka na jedno zhlédnutí, u mě nějakých těch 70%. ()

WoWoW

Skvělý thriller, kde mě bohužel zklamal závěr. A pak mě ještě zklamala jedna věc, respektive ona mě nezklamala, protože na výkony Butlera jsem si už zvyknul. Nemůžu si pomoct, ale já mu snad na chuť nikdy nepřijdu, prostě nebýt tam Butler a ten jeho urputně zlý výraz, asi bych překousnul i to, že od určitě chvíle jsme všichni věděli, jak to dopadne a to nám ještě zbýval pěkný kus filmu do konce. ()

O´Neill

Od dob kdy jsem film viděl poprvé, až do dnešního dne, a do dalších dní si kladu a budu klást jednu zřejmou otázku - proč scénaristi byli takoví idioti, že do tak perfektního scénáře zabudovali tak dementní konec? Klidně bych tenhle film zařadil jako jeden z nejlepších vůbec, ovšem ten konec ... to byla hovadina. Takhle to končit nemělo. Proč se nemohli něco přiučit od V for Vendetta? ... ()

Langy10

Výbornej film! Výborný obsazení herců Gerarda Butlera a Jamieho Foxxe !... Dokonalý Thriller!. Zpočátku to vypadalo na výbornej film, a taky, že jsem se v to nezklamal! ()

Jino

Po všech stránkách kvalitní thriller, kterému chybělo k pěti hvězdám jen málo ... možná jen propracovanější zakončení ... "slabších" 90% ()

joker.george

Tomuhle filmu včele s ,,(ne)hercem", jsem nedával moc nadějí, že mě nadchne. Ale světe div se... Čekalo mě inteligentní drama s perfektní atmosférou a scénářem, kdy sympatie k jednomu protagonistovi postupně utíkaly ke druhému. Jedinou vadou na kráse byl vypuštěný a odhadnutelný konec. ()

Nach

Konečně film, který zobrazuje nesrpavedlnost světa, která existuje (zrovna tam kde spravedlnost má být) a přetavuje ji v řádnou a excelentně provedenou pomstu, za kterou zaplatí všichni zúčastnění a rozeseje mnohonásobně tolik bolesti, než kolik původní nespravedlnost způsobila. Přesně po takto dramaturgicky vystavěném snímku jsem toužil. A zde jsem se ho konečně dočkal. Ano, je to občas vystavené na zajímavých logičnostech, ale vše do sebe zapadá jako skládačka do Puzzlí. Jen mě trochu mrzí ten až příliš hollywodsky patetický konec. Toužil jsem po něčem originálnějším. Ale to je již jen můj boj a i přes tuto a pár dalších maličkostí tvůrcům tleskám. 80% ()

Streeper

Ze začátku to vypadá jako rodinné drama, které vše ukončí Jamie Foxx, jenž bez souhlasu otce mrtvé dcery a manželky udělá rozhodnutí, které ho změní. Námět je dokonalý. Celou dobu vlastně víte, že zatím stojí Gerard, ale když je zavřený, tak postupem času začínáte polemizovat (co když mu někdo pomáhá, co když v tom jede i právník, starostka, policista, atd...) a tohle přesně má film v divákovi probouzet. Otázky, pochybnosti, napětí, to vše ve vás Ctihodný občas probudí. Navíc skvělé herecké výkony Gerarda a Jamieho. Opravdu skvělý film, ke kterému se budu ráda vracet. ()

vydumnica

Ctihodneho obcana som videla 2x! *** SPOILER Ten tunel z vazenia, asi sa inspirovali Shawshankom. *** Kazdopadne je to zaujimavy thriller a dost brutalny. Na druhe pozretie uz o nieco menej zaujme, ale hodnotim 4*. ()

Crawler-D

Vhodný film k 17. listopadu nutící (teda on vlastně nenutí, tenhle film plyne, ale pokud chcete od života trochu víc, tak by vás samotné mohlo napadnou) přemýšlet nad funkčností právního státu. Už jednou mě napadlo, jak je vlastně absolutně nehorázné, že zločinci celou dobu porušují zákony, ale v momentě, kdy jsou dopadeni, tak je pro ně zákon svaté slovo a využijí sebemenší právní kličku, aby se vyhnuli trsestu. Přesně tohle Butlera s*re a mě taky. Začátek je teda parádní a drzý, ale pak se rozmělní ve spoustě hollywoodských klišé. Nepřekonatelnou překážkou, kterou nedokáží tvůrci správně využít, je střet dvou lidí, kteří jsou na stejné straně barikády, ale hází proti sobě granáty. A konci by neuškodilo promyšlenější a zajímavější rozřešení. ()

Džef!

příjemně mě to překvapilo... slyšel jsem, že to má být hodně přetažené, ale nebylo to tak moc jak jsem si myslel...Gerard Butler jakožto můj oblíbený herec zahrál roli geniálního psychopata výborně... zaloužených 80% ()

wohna

Vynikající akční thriller.. Nemůžu vynachválit.. Tempo super.. Scénář jakbysmet.. Díky charismatu Butlera a Foxxe dostal film vynikající grády.. Trošku sem mu v zákrytu duše přál aby tam všechny ty zkorumpovance srovanl se zemí :-) ()

Amroth666

2.2. 2010. Na tento film jsem se těšil nejen kvůli obsahu, ale také kvůli jedinečnému Jamiemu Foxxovi, který mi do tohoto filmu seděl naprosto dokonale. K úplnému začátku - postupně se to začíná rozjíždět, ale začátek opravdu výborný. Jinak další část filmu byla taková průměrná, ale zase se vše chystalo na to, co předvede Gerard Butler, který opravdu na konci zahrál skvěle. No mohu jen říci, že další filmová pecka pro hodně lidí je na světě, ale né úplně pro mne. Já jsem nadmíru spokojen. Jen mi vadily občasné nudné pasáže, jinak další dobrý film je na světě a Foxx mě opět nezklamal a navíc se předvedli i další herci. ()

bourec

Perfektní!Na filmech je nádherný,že se v nich zhmotní něco,co v reálu ani pořádně nejde provést.Film je sice o pomstě,ale jde to úplně jinou cestou.Skvělej Butler,výbornej,i když protivnej a slizkej Foxx.Neměl sem žádnej problém se ztotožnit s činama Butlera,protože každej nádor je potřeba vyříznout do hloubky.A i když to místama bylo přepísklý,tak film mě bavil a 90% si zaslouží. ()

Azrael515

Zaujímavý námet potápa scénar. Prvá tretina, veľmi dobrá, vysvetlenie kto to vlastne sedí v cele vzbudilo moju pozornost, no záver filmu bol k smiechu .... Raz bohate stačilo .... Sympaticé boli postavy, nikto v tomto filme nieje klaďas, nikto zápornák. Každá postava sleduje svoje záujmy a riadi sa svojými hodnotami čo mi pripadá realistické a uveriteľné ..... NO ako vravím ten scénar .. dalo sa to rozhodne uzavriet inak, sice nie happyendovo .. no to by ludia asi vychádzali z kina smutní a to by sme predsa nechceli :D ()

Kwaichi

Nevadilo by mi aj keby tam bolo trochu menej krvi a zbytočných nevinných obetí na ceste za napravením systému. Je síce lepšie ak sa takýto extrémny prípad podá prostredníctvom filmového plátna ako by sa niečo podobné malo odohrať v realite. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)