Will (Ben Foster) už má len tri mesiace vojenskej služby. Tie však strávi vo vojenskej nemocnici, kde si bude liečiť zranenia z Iraku, kde slúžil. Cíti sa osamotený, pretože ženu, ktorú miloval, nechal a tá teraz začala žiť nový život. Will sa dostáva do novej roboty, kde stretáva nového spolupracovníka Tonyho (Woody Harrelson). Ten mu pomáha dostať sa do normálneho života. Will má najmä problémy vysporiadať sa s faktom, že nie všetci sa z Iraku vrátili. (Skleni)

Abiosis

*POSLOVIA SMRTI* Hrôzy vojny podané sprostredkovane cez prácu poslov a reakcií pozostalých zapôsobia rovnako silno (a možno oveľa silnejšie), ako priamy pohľad na bojisko. Film veľmi smutný a uplakaný a najmä pri scénach, kedy dochádza k oznamovaniu smutných skutočností tým najbližším, je ťažké nechať oko suché. Film bez čo i len náznaku oslobodzujúceho úsmevu na tvári ktorejkoľvek postavy. Ponurá atmosféra sa nesie celým príbehom a nedá sa jej uniknúť ani po dopozeraní, rezonuje vo vás a núti vás si v hlave práve pozreté prehrávať znova a znova. Mdlá postava Olívie nedáva Samanthe Morton príliš priestoru na preukázanie hereckých schopností, avšak Woody Harrelson rovnako ako Ben Foster hrajú prvotriedne, smútok a trauma z prežitého z nich priam sála. Verdikt v 1 vete: Pochmúrny film nie len o "obetiach" v podobe pozostalých. 01.10.2010 ()

TheDarKnig

skoda, preskoda, kdyby zde bylo vic tech smrt-oznamů, mohlo to byt mnohem lepsi.. mnohem po emocionalni strance vyzivnejsi.. takhle se to potaci na hrane mezi hodne dobrym a dost spatnym... takze pres vsechny sceny, ktere se mi libily, pres skvely vykon obou hlavnich akterů (a i tech vedlejsich, hodne me pri tech oznamech mrazilo..) musim dat jen tri. Proste jako celek Messenger neni takovy, jak vypadal v trailerech. Tahle tema mela na vic. PS: Ben Foster nám krásně dozrává. :-)) ()

Superpero

Práce, co mají za úkol hlavní hrdinové je jedna z těch nejvíc na hovno. Musí sdělovat pozůstalým, že jejich příbuzní umřeli ve válce. Samozřejmě z toho nejsou moc psychicky v pohodě a první půlka je vlastně jen popisuje všechny možné situace, které se vám v tomto jobu mohou přihodit. Mnohem víc se mi líbila část, kde se konečně skámošili a jeli na ten zásnubní večírek. Není to moc akční a je to fakt pomalé a děj se táhne tak nějak odnikud nikam. Přesto jsem se nenudil. 70% ()

Chrustyn

Velice pomalé a možná až zbytečně utahané drama o vojácích, kteří mají nepříjemný úkol donášet zprávy pozůstalým po válečných obětech. Pár scén má tu správnou, dramatickou sílu a Foster s Harrelsonem, jsou vynikající, ale ty dvě hodiny jsou až zbytečně pomalé a film toho v rámci příběhu mnoho nenabízí. ()

larelay

S odstupom par hodin zvysujem hodnotenie na 5 hviezd, pretoze cely ten cas musim mysliet na to, co som prave videla. Tento surovy, realisticky film ma skutocne dostal, a to nie len famoznymi, brilantnymi hereckymi vykonmi, ci uz Woodyho, Bena alebo Samanthy, ale aj pribehom, nad ktorym sa asi malokto z nas len tak bez postrcenia zamysli. Mame tu dve strany mince. Obete a Poslov. Poslovia su ti, ktori sa stavaju svedkami a priamymi ucastnikmi prvej spontannej reakcie rodicov, manzeliek, manzelov obeti vojny, a pritom sami musia riesit svoje nelahke prezitie vo svete "po vojne". Absolutne skvely film, s vybornymi emocne nabitymi momentami, ale aj vtipnymi chvilkami. Volny vikend Woodyho a Bena je naprosta bomba :) ()

• Natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte New Jersey. (MikaelSVK)
  • Dominic West měl hrát postavu kapitána Tony Stona. (ČSFD)

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru