Detektiv Axel Foley (Eddie Murphy) je zpátky v ulicích Beverly Hills. Život jeho dcery (Taylour Paige) je totiž v ohrožení, a tak oba dva spojí síly s novým parťákem (Joseph Gordon-Levitt) a starými kámoši Billym Rosewoodem (Judge Reinhold) a Johnem Taggartem (John Ashton), aby společně zatopili zločincům a odhalili velké spiknutí. (Netflix)

JohnnyD

Eddie Murphy robí koniny a do toho hrajú synťáky. Čo viac treba? Teda veľa vecí, napríklad zaujímavý príbeh a dobrého záporáka, lepšiu akciu (hoc určite nie je zlá) a ešte viac humoru, ale ako netlixovská nostalgia to na mňa fungovalo parádne. V kine by som už mal kyslejší úsmev. ()

Ruut

A tak jooo.. když se můžou po čtvrtstoletí popáté vrátit Mizerové, tak i ten Axel by to ještě jednou mohl dát. A k aktuální čtyřce ? Murphy hraje pořád stejně pošahaně, jsou tu staří parťáci, hodně interních odkazů k prvním dvěma dílům a soudné poukazování na popkulturu i vlastní nedostatky hrdinů. V podstatě takoví béčkoví ... Mizerové. ()

Anderton

Návrat muža, ktorý prekvapivo nevyhral 5x Stanley Cup. Skôr ako o pokračovanie ide o remake jednotky, len s tými istými hercami v tých istých úlohách. Priamočiarejšie to už nešlo, čo bol zrejme retro zámer, avšak scenáristika je už trochu inde a pokiaľ scenár neobsahuje skutočne cool hlášky, tak ide o mierne neuspokojivý, ale inak príjemný zážitok. Hodnotenie vyplýva aj z toho, že taký návrat Shafta bol o triedu vtipnejší. ()

Kothy

Axel se po 30-ti letech vrací na scénu a pořád to má v sobě. Tentokrát se vrací do Berverly, aby zachránil svou dceru. Ta se dostane mezi drogový kartel a zkorumpovanou policii. Opět o hlášky a vtipné situace není nouze. Akce je tu taky poměrně slušná. Je hezké vidět, že se i po letech dá natočit slušné pokračování takové legendy. "Nemůžeš nám říkat opice." :D ()

AppleCore

Další kultovka oživená pod rouškou nostalgie. Reference na původní díly jsou všude, kam se podíváš, Eddie žvaní jak za starejch časů, 80s soundtrack sám sebe variuje na tisíc způsobů a staří známí se objevují ať už cíleně nebo nahodile napříč stopáží. Existenci čtyřky se ale jinak nedaří obhájit absolutně v ničem. Nulová snaha vnést do série novej život má za následek třeba to, že i ta nejakčnější scéna je nudná jako prase a bez špetky kreativy v krvi. Fakt jsem nečekal, že to budu muset proklikat. Miller by měl všechny v Hollywoodu naučit, jak obnovit zašlou slávu původních kultů a jak na jejich základech utvářet ty budoucí! ()

silentname

"Beverly Hills Cop: Axel F" sa nakoniec stáva celkom solídnym prekvapením. Potom ako som videl Eddieho návrat po tridsiatich rokoch v "Coming 2 America", obavy boli celkom namieste. Mark Malloy našťastie tomuto projektu nerobí hanbu a Axel je späť v skvelej forme. Eddie Murphy robí presne to, čo by som od neho v tomto filme očakával a všetko čo robilo Axla tak ikonickou postavou. Je zábavný a dokáže ťahať film. Je super vidieť aj ´dalšie známe tváre ako je Judge Reinhold a John Aston, ktorí tiež fungujú skvele. Gordon-Levitt je celkom dobrá posila do tímu a zloduch filmu je takisto celkom solídny. V princípe by sa dalo povedať, že všetko, čo by malo byť základom je postavené správne. Akčné scénky sú funkčné, komédia ma bavila, postavy sú síce staršie, no majú stále elán a chuť byť našimi starými známymi. Je tu dokopy asi len jeden aspekt, ktorý mi príde trochu ako klišé a to je celá línia medzi Axelom a jeho dcérou. Nechcem tvrdiť, že je to spracované zle a dáva to filmu aj určitú dávku dynamiky, no otec, ktorý sa nevenoval svojej dcére a teraz sa chce dostať naspäť do jej života, kým ona ho odmieta sa bude vyvíjať presne takým smerom, akým si myslíte, že sa bude odvíjať. Nie je to zlé, je to len klišé a dosť predvídateľné k tomu. Som rád, že som film videl a hoci ide o pokračovanie, ktoré sme reálne nepotrebovali, tak aspoň je spracované slušne a s úctou k predlohe. Takže z mojej strany prekonalo veškeré očakávania. Hodnotenie: A- ()

dopitak

Dvě za film a po půlce za návrat hudby a dabing Martina Dejdara.  Když nemůže být Kaiser, Bárt Dejdar se zhostil role upovídaného Murphyho dobře. Zápletka je milionkrát omletá pohádka o dceři v ohrožení, vyplácáme se v bahně rodinných neshod, zavzpomínáme na kolegy policajty, uvidíme pár zastarale natočených honiček, jednu chybu s nalepením sledovacího zařízení na bok autobus (samo se asi nepřesune na záď). Z nostalgie jsme to dokoukali. ()

korbitch22

Tak jsme se po dlouhých dvaceti letech a několika pokusech dočkali konečně pokračování legendárního Policajta v Beverley Hills a dopadlo to upřímně lépe než jsem čekal, ale na údernost a kvalitu nových Bad Boys zapomeňte. Na filmu je čitelně znát, že nemá produkční zázemí kina a začínající režisér Molloy nedokáže udržet příběh v tempu a kouskuje ho v sestříhaných pasážích vtipů, odkazů, nostalgie a sem tam se objeví pětiminutová akční scéna. Upřímně celý film je vlastně tří hvězdičková záležitost a do pár dnů je hodnocení nemilosrdně v modrém. To je objektivní konstatování kvality filmu. Subjektivně tomu ty 4* klidně napálím, protože původní trilogii miluju, Murphy hláškuje a role ho evidentně baví, dočkáme se tuny odkazů u kterých se vám pravidelně vykouzlí úsměv na tváři. Já nejvíc ocenil ikonickou hudbu, hlavně z druhého dílu. Jakmile začala hrát ta melodie z dvojky, měl sem naprosto dementní spokojený úsměv. Několikrát sem vyprsknul smíchy, příběh je rutina, ale neurazí, akce i když jí je málo je slušná a u scény v helikoptéře jsem brečel smíchy. Začátek v Detroitu dává velikou naději a je veliká škoda, že pi přesunu do Hills se hodně, ale hodně mluví. Co si budeme povídat, tohle je hodně na nostalgickou strunu hrající divadlo, které ale dopadlo lépe, než kdokoliv čekal. Hlava mě i tak nebere, jak mohl dostat do rukou režii amatér, co točil reklamy pro pojebaný Apple. Je to na filmu hodně znát. Ale nějakou záhadou to prostě celé celkem funguje, hlavně díky té nostlagii. Jakoby tvůrci věděli s jak slabým scénářem musejí pracovat a tak je film doslova narvaný vším z prvních třech dílů. Mě to stačí, ale věřím, že ostatním divákům nebude a hodnocení půjde rychle dolů. Díky veliké sledovanosti je šance na pětku a já se nebráním, najmout režiséra s osobním talentem a vizí a možná se dočkáme kvality nových Mizerů. Jen ten Reinhold vypadá, že posledních 20 let prokalil v pubu. 70%. ()

Chrustyn

Zbytečný návrat Axela Foleyho, který ve výsledku nedopadl úplně zle. Tvůrci se pokouší hrát na nostalgii pomocí narážek na první díl ale bohužel nemají připraveno nic nového, akce je nudná a příběh osmdesátkově debilní a předvídatelný (vzhledem k obsazení Kevina Bacona je hlavní padouch okamžitě jasnej). Jako páteční vypínák se to dá a Murphy byl překvapivě snesitelnej a zdárně do role ukecanáho poldy znovu naskočil. ()

TheEvilTwin

Extrémní bída. Akce laciná a nezábavná, finále úmorné, humor totálně nulový a snaha ždímat tenhle 20 let starý brand takhle nasílu je tragická. Čímž neříkám, že jsem měl problém film přežít, naopak se dal sledovat poměrně dobře a bez újmy, ale suma sumárum je to prostě jen podprůměrná věc úplně bez nápadu. ()

Flego

Pozitívum je návrat starých známych, hudobný motív a parádna akčná jazda. Mnoho vzkriesených sérií z minulosti vyznievajú v nových časoch na smiech, toto nie je ten prípad. Lepší priemer. ()

luka4615

O malý fous horší nežli mnohými fanoušky zatracovaný třetí díl. Snímek Beverly Hills Cop: Axel F totiž, stejně jako několik počinů před ním, vsází na laciné nostalgické berličky na úkor řádného nosného příběhu. Na trestuhodně olbřímí stopáží zde tedy dostaneme do sebe zahleděný projekt, který se postupem času začne čím dál tím víc topit ve své vlastní šťávě. Nastalé, poměrně smutné situaci už bohužel nepomáhá ani samotný Eddie Murphy, jehož pověstný frenetický herecký styl je ten tam a zbylo z něj pouhé trapné pitvoření. Za zmínku pak bohužel nestojí ani akce, která je v drtivé většině času opravdu nehezká a naprosto nezajímavá. To jde ruku v ruce také s komediální stránkou – neklamným poznávacím znamením této kultovní franšízy. Opravdu netuším, jak se to tvůrcům povedlo, nicméně ani na tak roztahané ploše jsem se ani jednou nezasmál. Veškeré gagy působí jako rozmělněný derivát něčeho, co na papíře bylo asi fajn, avšak zde se to úplně míjí jakýmkoli účinkem. Ve finále jsme tedy dostali naprosto zbytečný přírustek do zcela vyčerpané série, který postupem času v nepřeberné knihovně Netflixu zcela zapadne prachem. Bude to vážně taková škoda? Já si myslím, že některé věci by měli zkrátka zůstat nedotčené i masivním ziskům navzdory. Tohle je toho smutně pádným důkazem. (Netflix) „I'm chasing bad guys with Axel Foley! Hell yeah!“ ()

Lucasion

Třicet let čekání na dalšího Axela Foleyho. Další z ikonických postav z 80tek se vrací v novém kabátě a dá zavzpomínat na staré dobré časy Hollywoodu. A tak jako říká Billy ve filmu. I mě si moc chyběl Axle. Začínáme zase v Detroitu, aby taky ne, když je Axel nejobávanější Detroitský policista. A dokonce se podíváme na stadion Red Wings jak to natírají Zlatým rytířům z Las Vegas. Lepší začátek jsem si nemohl ani přát. Netrvá dlouho a už začně hrát čtyřka na nostalgickou strunu, protože vytáhne soundtracky z celé trilogie. Pak už je to jen krůček k cestě do slunné Beverly Hills a nevymáchané hubě, kterou Foley disponuje. Na to, že je mu přes šedesát, tak na to vůbec nevypadá. Eddie Murphy neztratil nic ze svého kouzla a úsměv má pořád stejný. Naštěstí se stihne potkat se všemi svými hereckými kolegy. A tím myslím, se všemi. Je to krásný nostalgický výlet za oblíbenými postavami, které jsme si tak zamilovali už v roce 1984. A tahle sázka na jistotu tvůrcům naštestí skvěle vychází. Určitě potěší i Kevin Bacon, Joseph Gordon-Levitt a (jistě promine) Lucifer ze Supernatural. Axel F často dává vzpomenout fanouškům trilogie a vyzývavě na ně pomrkává. Je to jízda vtipu a nostalgie od začátku do konce. A já se bavil. Moc jsem se na nového Policajta v Beverly Hills těšil a díkybohu to dopadlo výborně. Výtku mám pouze jednu. PROČ TO SAKRA NEŠLO DO KINA?! Tak moc rád bych zašel na tuhle moji dětskou ikonu do kina a užil si jí od začátku do konce. Hanba vám. (90 %) ()

Bauer

Po všech těch odkladech a všech informací, že vznikne nový díl Policajta v Beverly Hills, bych čekal, že to bude naprostá pecka, která neudělá primárně prvnímu dílu (druhý díl je také dobrý a třetí díl....je prostě třetí díl) žádnou ostudu. Bohužel 4 díl je naprosto zbytečné pokračování, které mě absolutně nebavilo. Nebavil mě příběh a nebavilo mě ani to pomyslné pomrkávání na předchozí díly. A když jsem napsal, že třetí díl je prostě třetí díl, tak trojka mě bavila více, než tento díl. Velká škoda. Ambice to mělo, ale zůstaly nenaplněny. A kdo vymyslel, že Murphyho bude dabovat Martin Dejdar? A to že například dabing Dejdara ve filmu Lhář, Lhář, považuji za vydařený. Absolutní nesmysl. Doporučuji tedy určitě v původní znění, i když ani angličtina ten film nezachraní. ()

Lacike

Nie som žiadny hardcore fanúšik tejto série. Pôvodné diely som nevidel minimálne 10 rokov. Ale toto sa celkom vydarilo. Nie je to konštantne vyrovnaný film, ale sú tam silnejšie a aj slabšie momenty. Hlavným plusom je, že Eddie Murphy nie je na zabitie ako v pokračovaní inej jeho klasiky Coming 2 America. Zdal sa mi taký tlmenejší. Tie šialené exhibície si vybrali Bronson Pinchot a Luis Guzmán. To bol fakt trapas. Celkovo komediálna stránka je asi tým najslabším na filme. Prekvapivo dobre funguje dramatická stránka v ktorej sa Eddie zbližuje so svojou dcérou. Takisto jej nápadník Joseph Gordon-Levitt sa postupne stane Eddimu skvelým parťákom. Stále vedľajšie postavy nie sú žiadnym prínosom. Dobre, že tu sú, lebo by ľudia nadávali, že sa neobjavili, ale vek sa na nich už fakt dosť prejavil. Záporák Bacon je prekvapivo málo démonický a vlastne je aj dosť neschopný. Zápletka je priemer. Plusom je oldschool atmosféra podporená legendárnym hudobným motívom, ktorý zase týždeň nedostanem z hlavy. A nakoniec som si nechal akciu. Natočená je síce tak trochu fádne a obyčajne ale je to poctivé kaskadérske remeslo a tvoria ju R-kové prestrelky a naháňačky bez ultrašialených očividných CGI (niežeby tam neboli). Proste ma akcia bavila. Takže celkovo mierny ale príjemný nadpriemer, ktorý si kľudne niekedy zopakujem. 6/10. ()

ScarPoul

Veľmi veľa vecí tam funguje - vzťah otca a dcéry. Ich vzájomná chémia a snaha nájsť si jeden k druhému cestu je asi najväčším ťahúňom filmu. Potom tu máme tradičný fun servis a zápletku, ktorú sme museli vidieť asi milión krát. Ale nevadí to. Axel Foley je dostatočne zábavná postava aby dokázal dvojhodinový film utiahnuť. A hoci to pôsobí starosvetsky nepôsobí to kostrbato. Neviem veľmi čo to povie mladšej generácií, ale v tomto konkrétnom prípade sa nejedná o žiadnu filmovú katastrofu. Tradičná schéma bez novosti, ale zase s poctivou atmosférou konca minulého storočia. Najväčšia hrôza ale bola kráska Nasim Pedrad v plastikovej vizáži. Všetci pekní herci začínajú pomaličky vyzerať ako jašteroľudia. Ak bude ďalší diel, rád si ho pozriem. ()

Dale

Úplne zbytočné pokračovanie po 30 rokoch, ktoré neprináša absolútne nič nové, čo by malo celú sériu doplniť alebo ukončiť, len sa tu riešia vzťahy medzi otcom a dcérou. Inak taká priemerná krimi komédia, ktorú ale degraduje totálne sračkoidne a dementne natočené finále so slowmotion záberom, z ktorého som skoro hodil šabľu, aké debilné klišé tu vytiahli. Inak, ani som nevedel, že John Ashton ešte žije a zdalo sa mi, že má dokonca viac vlasov ako pred 40 rokmi :-)) ()

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka