Detektiv Axel Foley (Eddie Murphy) je zpátky v ulicích Beverly Hills. Život jeho dcery (Taylour Paige) je totiž v ohrožení, a tak oba dva spojí síly s novým parťákem (Joseph Gordon-Levitt) a starými kámoši Billym Rosewoodem (Judge Reinhold) a Johnem Taggartem (John Ashton), aby společně zatopili zločincům a odhalili velké spiknutí. (Netflix)

Paxxx.cz

S návraty kultovních filmů z 80tých a 90tých let se doslova roztrhnul pytel a teď se vrátil i policajt z Beverly Hills s celou řadou starých známých postav z původních filmů. Eddie (v porovnání se svými kokegy) jako by vůbec nezestárnul, pořád si v roli Axela Foleyho řeší věci svérazně a po svém. Film je místy zábavný, ale je škoda, že byl příběh tak čitelný - kdo tu bude záporák poznáte během 5ti vteřin. Určitě je to ale lepší než trojka. Pro fandy série je to fajn podívaná a rozloučení s další ikonickou postavou - 6/10. ()

Praxis

Někdy je to nostalgický až na půdu, někdy je to nudný, někdy vtipný. Akční to zase tolik neni. Ukecaná huba Murphyho silně. Pár solidních fórů, až jsem se od srdce zasmál (vévodí tomu cool narážka na nepovedený třetí díl). Je vidět, že to dělal týpek, pro kterého to byla filmová prvotina a celou dobu byl pod bedlivým dohledem starých bardů. Takže jsem tak trochu rozpolcený. Na jednu stranu fajn, na druhou stranu rutinní jízda s neunavitelným Murphym. 60% ()

Britney75

Místo Mahdala Dejdar?! To mě dost otravovalo. Foley byl spíš umírněný, chyběla mi tam ta jeho energie. Jinak jsem byla velmi překvapena, že se objevily i postavy z předchozích dílů. Bylo to takové zpestření, ale myslím, že už další pokračování není nutné. Před dvaceti lety to bylo hustý, ale dnes … Přišlo mi to celý takový přichcíplý. ()

Trevor

Naozaj skôr nostalgické 3*, najmň za hudbu a !vtipné! Axelove vstupy ale inak ako bez hlúpych narážok by to asi nešlo však? Škoda toho, aj keď ich nebolo veľa boli tam a aj preto nejdem z hodnotením o stupienok vyššie, celkovo je to však presne to čo divák očakával. ()

FilmFan24

Nostalgický návrat Axela Foleyho do Beverly Hills v duchu prvního filmu fanoušky potěší a vyloudí úsměv na tváři. Scénář ne nepodobný příběhům, které jsme už tolikrát viděli, neurazí a mnoha odkazy zejména na první výborný film funguje skvěle. Tam, kde to trochu drhne pomáhá nadupaný soundtrack s hity, které zazněly už v původním filmu včetně slavné původní melodie Harolda Faltermayera. ()

kinderman

Dám tam trojku, protože jsem netušil, že John Ashton ještě žije. Ale vážně, má smysl točit po 40 letech další pokračování filmu, jehož půvab tkvěl v energii a odzbrojující nadrzlosti, kterou předváděl mladý Eddie Murphy? Jako pamětníkovi, který byl kdysi v kině jeho hbitostí a duchaplnou komikou okouzlen (mám na mysli původní Brestův film), mi přišlo trochu smutné sledovat ztěžka se pohybujícího šedesátníka snažícího se vytahovat z rukávu staré triky. Za nejvtipnější považuji bleskový souhrn celé série se sebereflexivní poznámkou, že v roce 1994 se "to moc nepovedlo." ()

BarryLyndon

Na jednu stranu jsem si strašně užil některé staromilské montáže a kulomety Fowleyho hlášek. Strašně super byl návrat Taggarta a Rosewooda. Potěšil i Paul Reiser. Bacon měl super potenciál, dtto Joseph Gordon Levitt, bohužel se je tvůrci rozhodli trestuhodně nevyužít. A taky byl úplně nehověno, rozuměj nijaký příběh. Místy velmi prázdné a nudné. Škoda, protože to občas umělo polechtat na koulích, ale strašně krátce, že člověk potřeboval víc, ale nedostal.... 5-6/10 ()

M.i.k.e

Pro hodně lidí nejspíš bude Foleyho návrat po třiceti letech zbytečný, ale mě až překavpivě parádně sednul do nálady. Ano, je to celé průhledné, od začatku se jede po staré známe silnici a hned po pěti minutách divák ví kdo je zmetek a jak to celé dopadne, ale taky je fakt že Axel F funguje jako nenáročná nostalgická jízda s dobrým soundtrackem a hlavně s Murphym ve velmi dobré formě, u které se dá prostě vypnout a jen čekat co Axel zase vyvede. Jestli by všechny návraty klasiků, které už část obecenstva nečekala a další ani nechtěla, dopadaly takhle tak by mi to moc nevadilo…70% ()

Martin741

Uz Beverly Hills cop 3 bol financny prepadak, jednotku tocil Brest, dvojku Tony Scott a trojku John Landis. Vidno na prvy pohald ze uz  su to 60 -nici, Murphy ma 63, a Judge Reinhold dokonca 67. Kevin Slanina uz tiez 65 ..... Murphymu dosiel humor a tvorcovia zabudli ze humor je vec vazna. Roku 2024 uz ani ta nostalgia nefunguje   20 % ()

Chen

Jako ten, co vyrostl na osmdesátkových a devadesátkovkých akčních komediích jsem velmi velmi neobjektivní a asi bych se měl tvářit, jak mi vadí "podlézání" fandům původních filmů, jenže mně to nevadí. Ano, v jádru je to průměrný akční film, ano, je tu jedno klišé za druhým (odcizená dcera nenávidějící otce opravdu není nic inovativního), ale to vše prominu díky návratu starých známých a klasické melodii. ()

cariada

Film přinesl přesně to co měl. Akční komedii plnou akce a hlášek. Eddie je stále stejný na ostatních je věk hodně znát, ale vůbec to nevadí. Jeho špičkování s dcerou bylo fajn a pěkně se doplňují. (Škoda že neměla víc rozpuštěné vlasy to jí slušelo) Filmu vlastně nemám co vyhnout, dostal jsem to co se čekalo. ()

bourec

Axla jsem evidoval už dlouho, ale strach z průseru jsem měl velkej. Ale nakonec to dopadlo vcelku dobře. I já práskám čtyři hvězdice, i když je to s hodně odřenejma zádama. Jenže pro mě je první dvojice filmů z roku ´84 a ´87 balzámem na duši se spoustou hlášek, humoru, akce a božskýho Murphyho. A tímhle filmem si vynahrazuju trojku, páč tu jsem ztrhal, a příliš rád ji nemám. A když naskočí ten hudební motiv, film vás má. A odpustíte tomu i spoustu reinkarnací těch starejch scének z jedničky. Nový Mizery jsem ještě neviděl, ale Foley mi trochu rozpproudil moje nadšení pro film. 80%. ()

C0r0ner

Osmdesátkové filmové postupy už dnes fakt fungovat nemůžou. Záporák se dá uhádnout už z obsazení, fóry nic moc, dcera nikoho nezajímá... Prostě to byl úplně zbytečný film, který jenom vaří z vody dávné slávy. 50% ()

Martrix

Tak tady máme po Mizerech a Krotitelích důchů dalšího osmdesátkového zombíka. Co se mě týče, tak návratům starých akčňochlápků ke svým ikonickým rolím zrovna nefandím...když vidím pěstní souboje, nebo sprinty šedesátníků, tak to ve mě vzbuzuje spíš soucit. V nejlepším se má přestat, resp. když už někoho tahat z důchodu, tak v důstojné roli odpovídající jeho věku. Tím ale nemyslím strčit ho do generické nedynamické ucintanosti, která stojí jen na pouze na jeho zašlé slávě. Není to průšvih, ale nemít to punc návratu po tolika letech a nedědu Edu, tak je to zcela neoriginální detektivka, jakých jsem viděl desítky. Familydrámo mezi Axelem a dcerou nenabízí nic spešl, takže po obsahové stránce je to sotva průměr. Herci všichni OK, byť tedy "chemie" mezi Levittem a Taylour Paige...ten její polibek...myslím, že stejně "žhavě" by to vypadalo, kdyby měla políbit podpaždí Gérarda Depardieu. Nicméně přežít se to všechno dalo. Co jsem ovšem překousnout nemohl, byl český dabing. Po pěti minutách jsem dal přednost titulím. Dejdarův hlas je zbártovaný tak, že je pro tyto role nepoužitelný. A v případě Murphyho jde o nepochopitelnou volbu i proto, že se jejich hlasy vůbec nepodobají. ()

PROCESOR

Tak jak jsme zvyklý z předešlých dílů, tak i tady dostaneme spoustu oddechové zábavy a Murphyho nezaměnitelný úsměv. Těžká pohodička, nemám co vytknout. ()

BoXBe

Kupodivu podařená zábava. Má to kvanta neduhů a nebýt Bruckheimerovy produkce, tak se o tom vůbec nebavíme. Předpokládám, že jen díky němu jsou tu vydařené nápady kino formátu od úvodní scény s radlicí přes honičky po centru města ve velkých i malých  dopravních prostředcích všeho druhu. Tohle a pár vydařených momentů, včetně ukecaných vstupů Eddie Murphyho a pár komických situací můžou zvednout náladu. Nečekejte smršť humoru, některé vtípky hodně šustí scénářem. Jinak bych v Hollywoodu a v Netflixu a vůbec už všem vyklepal z hlavy sázku na nostalgii. Jednou za čas pomrkat je snad ok, povedený soundtrack bych dokonce pochválil, ale stokrát zopakovat ve filmu "hele, to je Foley" a "to je celý Foley" zajímá fakt jen Eddie Murphyho. Nemluvě o trapných setkáváních "dlouho jsem tě neviděl, vzpomínáš tehdy v osmdesátým čtvrtým?" Filmu už chybí jen podtitul Axelův třídní sraz. A pokusy o vážné rozmluvy s dcerou... a její dialogy s Gordonem-Levittem. Přesně tam u zbytečných vět Netflix selhává po dramaturgické stránce, nepoučen třeba od nových Ghostbusters, kde nostalgie na závěr totálně zabíjí dobrý film. Tohle má někdo včas zkontrolovat a nahlásit a plonkový rozhovor nebo hlášku rychle přepsat, udělat znovu, zahrát lépe, jinak nebo neudělat vůbec a posunout do roku 2024. Pak to mohlo být i na pět hvězd. Ale není. Pro Netflix produkci je to nicméně pořád zjevení... ()

okkac

Objektivně za 3*, ale jak začne hrát ústřední melodie tak memberberries se začnou ozývat, i přes skutečnost, že si pomatuji předchozích 3 dílů jen kousky. Musím dohnat, naštěstí na Netflixu jsou všechny díly. ()

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka