Detektiv Axel Foley (Eddie Murphy) je zpátky v ulicích Beverly Hills. Život jeho dcery (Taylour Paige) je totiž v ohrožení, a tak oba dva spojí síly s novým parťákem (Joseph Gordon-Levitt) a starými kámoši Billym Rosewoodem (Judge Reinhold) a Johnem Taggartem (John Ashton), aby společně zatopili zločincům a odhalili velké spiknutí. (Netflix)

ROCK,THE

Rozhodně neurazilo! Důstojné pokračování kultovní 80tkový klasiky kterou většina populace miluje a já nejsem vyjímkou a považuji se za hodně velkého a letitého fanouška Axela Foleyho. Máme zde jednoduchou zápletku plnou kvalitní a klasický “Axion” alias Axelovy akce plné jeho specifického humoru bez zavření pusy na vteřinu. Ano dostal jsem to nač jsem zhruba 27 let čekal od chvíle kdy jsem viděl první díl na VHS. Už nyní se nemohu dočkat dalšího dílu! Mé hodnocení: 8/10 ()

Silencia90

Nebylo to tak vtipné, ale nezklamalo to. Hlavně nostalgie a návrat x herců. Záporák je jasný od začátku, což mi nevadilo. A nejlepší je scéna s vrtulníkem. Gordon-Levitta ráda nemám, ale tady byl super. ()

djfun

První půlka na starý páprdy docela obstojná a sem tam i vtipná, pak se ale "něco" (nebo spíš někdo -  myšleno scénáristi a rejža) slušně posralo a celá druhá polovina je prostě bohužel odpad! Hrůzostrašný dialogy, akce silně zavánějící demencí a džouky z ranku "vtipe vyskoč"... Nepomohlo ani přepnutí na originální znění, ovšem s tak otravnym českym dabingem by se to bývalo nedalo dodívat vůbec. Dejdar je sice geniální Bart, ale aplikovat Simpsonovský kňourání na Eddieho je zralý tak na nějakej "tělesnej trest" od Serge (který tu taky nemůže chybět:)). Takže když ty dvě rozdílný poloviny zprůměruju, vylejzaj z toho tak dvě hvězdy, což je i na zestárlýho Axela "Fouňu" docela bída. ()

godycz

k narozeninam jsem dostal klasiku. malokdy se povede udelat po sto letech pokracovani ve stejnym duchu. ty osmdesatky tam jsou cejtit, jak .... pobavil jsem se a pokochal. ()

warrenur

Vidiet opat po tak dlhej dobe dvojku Foley a Rosewoode, ci sefa z Berverly Hills, Taggart-a, Francuza Serge-a, na ktorych tvarach sa podpisali roky, bola prijemna nostalgia. Spolu s hudbou a otvaracimi liniami to ma presne ten 80tkovo-90-tkovy styl povodnych filmov. "Tanecky" s uspesnou dcerenkou moc inovatorstva nepobrali. "Can't be calling black folks monkeys. Even with that accent, you'll get f*cked up." Potesila tiez "predajkyna nehnutelnosti" z SNL, Nasim Pedrad. Jej scena bola uzasna. "I'm single..." OMG, Axel Ashely...together we would by  Actually." :) Bacon klasicky sleazy sympos zaporak. Nostalgicka zalezitost v B-ckovom prevedeni. Edie je nielen vyborny herec, ale i legenda stand-upu. Odporucam nejake kuknut. Napriek vyhradam slabsi priemer. ()

Rathalos

Eddie Murphy sa po velmi dlhej dobe opat vracia na obrazovky ako neohrozeny policajt Axel Foley,uprimne som mal obavy,ze to bude prepadak,ale chvalabohu sa tak nestalo,viac-menej sa to nesie na rovnakej vlne ako predchadzajuce tri casti,zopar vtipnych hlasok,kopec roz*ebanych aut a inych materialnych veci,nejaki ti zaporaci a riesenie pripadu,no a samozrejme nechybaju ani Judge Reinhold a John Ashton,aj ked po 40 rokoch od prveho filmu je zjavne na nich,ze cas sa zastavit neda,pre milovnikov tejto serie bude aj tento diel zabavou a krasnou spomienkou na stare casy...:⁠-⁠) ()

Bozvav

Axelovi F pomalu, ale jistě došel dech. Ne, že by Edie neudýchal akci, formu má pořád více než slušnou, ale filmu (zejména v první půlce) chybí náboj, vtip a přesně ta špetka wow momentu, kde to Axel rozbalí v celé své kráse. Místo toho, řeší svoje nevyřešené vztahy s dcerou a s nadřízenými, kteří jako jeho bývalí parťáci, mají pro něj až "taťkovské" pochopení ve stylu, no ten náš hošík je sice sígr, ale na stranu druhou, fakt válí. Což vyznívá asi tak přirozeně, jako když hrajete na housle kladivem. Jeho dva nej kámoši s Beverly Hills jsou sice pořád na dosah, ale divák aby se bál, že je uprostřed přestřelky klepne mrtvice, nebo zapomenou, proč tam vlastně jsou. Svěží vítr přinesl nový parťák v podání Josepha Gordon Levitta, který Eddiemu stačil a jejich společná cesta za hlavním zloduchem, byla vtipná a zábavná. Suma sumárum, nostalgická struna pohlazena byla, byť místy to vyznělo dosti rozpačitě. Pár vtipných hlášek bylo, závěr očekávatelný, akce ala "80" léta slušná. Za mne nejvíce nej, když si dělal Edie srandu z toho, že černí šít do bílých mohou, ale obráceně je to rasismus. Za mne 55% a další díl už prosím ne. ()

SidneyP

Hele, musím se k něčemu přiznat. Neviděl jsem ani jeden díl Beverly Hills Cop. Ale tohle jsem si užil jak svině :D úplně mega sranda, dobrá komedie, dobrej akčňák, občas sice pomohly scenaristické kličky, ale mně to neva. 90%! ()

Axident

Ještě stále frčí zmrtvýchvstání starých fláků, tak proč to po třiceti letech nezkusit i s legendárním bavičem. A nebylo by to poprvé, kdy se taková reinkarnace po dekádách kupodivu vyvedla a byla velmi příjemnou oldschool jízdou v tom nejlepším slova smyslu. Bohužel, to není tento případ. Zasmál jsem se asi třikrát. Koukat se na to dá, ne, že ne, ale je to zoufale sterilní, až blblé v té ryzí impotenci zkusit alespoň trošku nějaký scénář vymyslet a navíc, nechci dehonestovat postarší akční hrdiny, ale Murphy už není po šedesátce takový rošťácký sympaťák, ačkoliv proti Judge Reinholdovi dopadl ještě báječně, protože ten se nechal evidentně zprznit u plastického chirurga, který dělal na Rourkovi. Budiž pochválen alespoň jeho starší parťák John Ashton, který vypadá jako reálný petasedmdesátník. Omlazení v podobě Gordon-Levitta jakž takž funguje, ale taky žádná sláva. A Bacon si prostě zahrál zase jednoho záporáka. Od pokračováních známých sérií po tolika letech nikdo nečeká nominace na Oscary nebo kdo ví jak promakané scénáře, ale tohle je hodně velká znouzectnost a dokonce ani množství narážek a odkazů na předchozí díly nefunguje a působí až trapně a celkově není film nijak zvlášť ani akční ani vtipný. ()

JirkaLexa

Parádní akce a zábava, ale 5/5 dát ve srovnání s novými Bad Boys nakonec nemůžu. To byl ještě jiný level akční komedie. ()

AnanAss

Po třiceti letech dostáváme návrat detroitského poldy, kterého opět čeká osobní prácička ve městě snobů, kde tentokrát musí ochránit svou odcizenou dceru před zkorumpovanými kolegy. Půlhodinku jsem byl nadmíru spokojený – nostalgie se ždíme z každého záběru, známá melodie vyhrává (v nejrůznějších mixech) po celou dobu, staré partě to šlape slušně… a betonářské vozítko nahradil pro změnu sněžný pluh. Avšak později se začíná projevovat pocit únavy a monotónnosti, scénář není bůhvíjak vybroušený, hláškování se na kultovní první dva díly tak moc nechytá a do popředí se dostávají zbytečně rodinné hodnoty. Škoda, úvod s Red Wings a příjezd do 90210 navnadí, vyšetřování se dostane zase pouze do průměru a je tady rychlé finále, které sice neurazí, ale i tak se z toho dalo vytřískat více a fakticky jsem doufal ve větší tahák. Pořád jsem ale rád za to vidět Eddieho v této úloze, než aby se převtěloval do vyžraného profesora… a šlo vidět, že si návrat užil. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

chrispe

Nebylo to špatné. Věřím, pro srdcaře Policajta z Beverly Hills to má úplně jiné, nostalgické kouzlo. Mě bavil Joseph Gordon-Levitt jako Bobby, pro toho musí přece plesat srdce každé ženy. A pak když se naše stará dobrá policejní dvojka Billy a Taggart konečně ke konci sešla, protože to byly skvělý hlášky. -> ,,Ježiši Billy, vypadáš dost na hovno." - ,,Celý dva dny mě mučili. A tvoje výmluva?" -> ,,Víš ty co? Seru na ty kretény. Na tři je všechny pokosíme!" - ,,Vidím v tom dva problémy. Za prvý seš děsnej magor. A za druhý se nepostavím." ()

Ydrosten

Možná už opravdu stárnu ale nějak mi ten humor nepřišel humorný a celý ten problém který se ve filmu řeší mi přišel hloupý. Pokud budete mít volbu, volte titulky protože Dejdarův "Bárt" je fakt otravnej už po 20 minutách. Eddie sice na 100 let nevypadá ale je to na něm prostě znát. Když se podívám na prvního policajta, tak u tohohle 4 mě až bolelo jak tu ti herci vypadají. Nedokážu ani v nejdivočejších fantasiích předopvědět o čem bude 5. ()

BOURQUE

Bolo neskutočné dobré vidieť starú partiu, ktorá najväčšie úspechy zažila s prvou dvojicou filmov v osemdesiatych rokoch. Z hľadiska obsahu a vedenia príbehu (v centre pozornosti je poškodený vzťah medzi otcom a dcérou) tu nie je vidieť nič nového (čakal to vôbec niekto?), po neúspešnej tretej časti je tu však posun dopredu. Umiestnenie Axela F do moderného prostredia Beverly Hills nedopadlo zle, nové postavy (predovšetkým Joseph Gordon-Levitt) dokážu do toho vzniesť aj nejaký ten nový vietor, záporák v podaní Kevina Bacona však po čase začína spíš frustrovať. Film nejako výrazne nešetrí s narážkami a sprostými slovami, že John Ashton? Film za 150 mega v produkcii Netflixu by mohlo dopadnúť aj oveľa horšie – u divákov, ktorý vyrástli na pôvodnej trilógii, bude fungovať faktor nostalgie. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

helloween93

Když to oznámili a viděl jsem první fotku s Axelem v té varsity bundě, tak jsme s kámošem pojali velké obavy. Po traileru jsme říkali, že to vypadá hodně akčně a když to vyšlo, mohu říct, že to jde ve šlépějích hlavně prvních dvou dílů. Foley furt ukecaná huba, Billy správňák jako vždy a Taggart grumpy jako vždycky. Mihne se tu i Foleyho známý Sarge nebo kolega Jeffrey z Detroitu, který mu ve dvojce hlídal Ferrari. Pro mě je ta stará trilogie klasika, jedničku jsem viděl hodněkrát, dvojka byla taky slušná a když u trojky šla kvalita dolů, včas skončili. Režisér neměl jednoduchý úkol, po 30 letech navázat na celkem známou sérii, populární zejména v USA. Ani ta Foleyho dcera, která asi nesedne každému, mi nevadila. Akce ok, situační humor na výbornou, záporák asi podle předpokladů. Možná to chtělo jen nějaký twist nebo o trochu lepší finále, než jen přestřelku ve velkém domě, jako v jedničce. Po dlouhé době nový film bez hluchých míst, který mě bavil po celou dobu. 4* ()

FilmWave

Technicky ok, Murphy v pohodě. Ale naprosto debilní scénář, kde jsou asi tak tři vtipy. A linie s dcerou k nevydržení. ()

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka