Reklama

Reklama

Senzační Spider-Man

(seriál)
  • USA The Spectacular Spider-Man (více)

Série(2) / Epizody(26)

Peter Parker je docela obyčejný mladík, dokud ho nekousne geneticky upravený pavouk. V té chvíli získá nadlidské schopnosti a je rozhodnutý použít je proti všem, kteří ohrozí jeho přátele nebo páchají nebezpečné zločiny! (oficiální text distributora)

Recenze (37)

Spacecore 

všechny recenze uživatele

Jako komiksák pokaždé říkám: Filmy a seriály natočené podle komiksových předloh (teď myslím jen superhrdiny) neobsahují sex, násilí ani sprostá slova a naopak jsou plné hrdinství, vědy a fantazie. Sám jsem vyrůstal na animovaném Spider-Manu z roku 1994 a tenhle animák není lepší, ale neurazí ani skalní fanoušky. Je zaměřen více na děti a děj je podán více zábavně, humorně a animace je "roztomilá". Postavy jsou více moderní, používají mobily atd., ale charaktery zůstávají stejné jako v původním kresleném Spider-Manovi. Každý díl nabízí jednoho z klasických Spideyových záporáků (Vulture, Schocker, Electro, Lizard, Dr. Octopus, Green Goblin) a souboje jsou docela na kvalitní úrovni. Jako zachování kultu Spider-Mana pro další generace výborné. Jen ať děti sledují Spider-Mana místo mozku vymývajících Pokémonů a podobných blbostí. ()

Aurus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

9,5/10. Jsem velmi spokojen. Tenhle seriál byl prostě perfektní a pro mě se stal mím 3 nejoblíbenějším seriálem. Škoda že není 3 série protože tento seriál by ji fakt potřeboval protože konec byl hodně otevřený. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je perfektní, akce tu je neskutečně skvělá, animace je perfektní, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()

Reklama

Víteček 

všechny recenze uživatele

Slušné, ale to je vše. Je to rozhodně dětštěji zaměřené, ale to u Spideyho není nijak na škodu.  Největším problémem je, že každý nepřítel musí být vyřízen v rámci epizody a tak, ať už se jedná o normálního troubu nebo Sinister Six, se to vždy smrskne na to samé a to, co by měly být vážnější hrozby, ztrácí na váze. Některé příběhy by to určitě chtělo roztáhnout v délce a jiné by mohly zůstat stejné a vznikla by mnohem lepší kombinace. Dále pak je problémem neukončenost, ale to už asi nebylo úplně v rukou tvůrců. 65 %. ()

Potjoc odpad!

všechny recenze uživatele

Nechápu, jak tohle mohli dávat na NOVě, která vysílala jen kreslené komedie. Mě ty superhrdinské pořady nezajimají, to podání bitek mě děsí, moc dobrodružné, navíc to ještě převalcovává moje oblíbené seriály jako Kačeři, Tom a Jerry a Šmoulové. Ještě tohleto napodobňujou v ČR, jsou populární, a ještě to smixujou se seriály pro nejmenší a řeknou, že to porazí Disneyovky. ()

Daae 

všechny recenze uživatele

Je to taková oddychovější a zábavnější verze Spider-Mana. Peter Parker je zde studentem střední školy, žije s poměrně mladou tetou May a jeho nejlepšími přáteli jsou Gwen Stacy (nikoliv hvězda party jako v komiksu, ale spíš taková "hermionovská" kamarádka), Harry Osborn (který šílí ještě dřív než tatík) a Eddie Brock (sympatický, intelektuální borec?). Prostě řečeno, některé posuny v charakterech jsou dost extrémní. Jedním z největších kladů však je, že Spíďa tu konečně má ty své skvělé hlášky, které k němu neodmyslitelně patří. J. Jonah Jameson je bezvadný a někteří padouchové taky nejsou špatní (Electro stojí za to). Akce je naprosto výborná a jde z ní cítit, že se dokonce inspirovala filmem (což je v tomhle směru super). Na druhou stranu (krom změn v postavách) mi zde vadí strašně dětinská animace (ty feťácké oči, Spíďova vychrtlost) a občas z Petera dělají většího hlupáka než ten chytrý kluk je :) Není to špatné, ale na seriál z 90. let to fakt nemá. Black Cat: Haven't you heard? Crime does pay. - S: I'm not listening - la la la la... :)) ()

Galerie (141)

Zajímavosti (17)

  • Dee Bradley Baker si v tomto seriáli zopakoval svoju úlohu, keď nadaboval Dr. Curta Connorsa/Jaštera. Baker predtým poskytol hlas Jašterovi vo videohre "Spider-Man" (2000) pre herné konzoly Dreamcast, PlayStation a Nintendo 64 a takisto nadaboval Dr. Curta Connorsa v pokračovaní hry PlayStation "Spider-Man 2: Enter Electro" (2001). (Pat.Ko)
  • Počas úvodných titulkov je na novinách Daily Bugle vidieť fotografiu Spidermana, ktorý drží zločinca, keď sa skĺza po pavučine. Toto je odkaz na titulný obrázok ku komiksu "Amazing Fantasy #15", v ktorom sa prvýkrát objavil Spider-Man. (Pat.Ko)

Reklama

Reklama