Režie:
Tay GarnettKamera:
Ray JuneHudba:
Herbert StothartHrají:
Clark Gable, Jean Harlow, Wallace Beery, Lewis Stone, Rosalind Russell, Dudley Digges, C. Aubrey Smith, Robert Benchley, William Henry, Lilian Bond (více)Obsahy(1)
Kapitán (C. Gable) převáží na své cestovní lodi čas od času zlato a šperky pro banky. O tom se dozví jeden z pasažérů a pomocí novodobých pirátů, se kterými je v "obchodních stycích" zinscenuje přepadení lodi. Mimo jiné jsou ohroženi také bohatí pasažéř a kapitánova přítelkyně Panenka. (marťan)
Hrají
Clark Gable
USA
Nejlepší filmy:
Jih proti Severu (1939)
Učitelčin miláček (1958)
Stalo se jedné noci (1934)
Jean Harlow
USA
Nejlepší filmy:
Světla velkoměsta (1931)
Veřejný nepřítel (1931)
Čínská moře bouří (1935)
Wallace Beery
USA
Nejlepší filmy:
Žebráci života (1928)
Za dveřmi (1919)
Robin Hood (1922)
Lewis Stone
USA
Nejlepší filmy:
Čínská moře bouří (1935)
Vládní prohlášení (1948)
Královna Kristýna (1933)
Rosalind Russell
USA
Nejlepší filmy:
Jeho dívka Pátek (1940)
Citadela (1938)
Čínská moře bouří (1935)
Dudley Digges
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Neviditelný muž (1933)
Veřejný ženich (1937)
Čínská moře bouří (1935)
C. Aubrey Smith
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Valčík na rozloučenou (1940)
Mrtvá a živá (1940)
Madam Curie (1943)
Robert Benchley
USA
Nejlepší filmy:
Nikdy nezbohatneš (1941)
Zuzanka v nesnázích (1942)
Čínská moře bouří (1935)
William Henry
USA
Nejlepší filmy:
El Dorado (1966)
The Court-Martial of Billy Mitchell (1955)
Showdown (1963)
Lilian Bond
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Čínská moře bouří (1935)
Člověk ze Západu (1940)
The Picture of Dorian Gray (1945)
Edward Brophy
USA
Nejlepší filmy:
Kameraman (1928)
The Thin Man Goes Home (1945)
Dumbo (1941)
Soo Yong
USA
Nejlepší filmy:
Dobrá země (1937)
Čínská moře bouří (1935)
Sayonara (1957)
Akim Tamiroff
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Váhavý světec (1962)
Karibští piráti (1942)
Dotek zla (1958)
Ivan Lebedeff
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Rapsodie v modrém (1945)
History Is Made at Night (1937)
Čínská moře bouří (1935)
Hattie McDaniel
USA
Nejlepší filmy:
Jih proti Severu (1939)
Vzdušné zámky (1938)
Rozmarná žena (1938)
Charles Irwin
Irsko
Nejlepší filmy:
Diktátor (1940)
Být či nebýt (1942)
Valčík na rozloučenou (1940)
Bobby Watson
USA
Nejlepší filmy:
Zpívání v dešti (1952)
After the Thin Man (1936)
Stateční kapitáni (1937)
Malcolm McGregor
USA
Nejlepší filmy:
Čínská moře bouří (1935)
Donald Meek
Velká Británie
Nejlepší filmy:
The Adventures of Tom Sawyer (1938)
The Thin Man Goes Home (1945)
Dvě děvčátka a námořník (1944)
Willie Fung
Čína
Nejlepší filmy:
Ztracený obzor (1937)
Čínská moře bouří (1935)
Dopis (1940)