Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Diskuze

chezush

chezush (hodnocení, recenze)

viperblade: Mám za to, že '' stoned '' přeložili jako - jestli je sjetý a nebo jestli si něco nešlehnul. A '' balls '' teď nevím, ale myslím že koule, ale fakt si tím nejsem 100% jistá.

viperblade

viperblade (hodnocení, recenze)

Mám otázku na ty z vás, kteří film viděli v kině s českými titulky - jak přeložili vtípky se "stoned" (ukamenovaný x zhulený) a balls (bály x koule)? Film jsem viděl v kině, ale žiju momentálně ve Skotsku a napadlo mě, jak si s tímhle čeští překladatelé poradili... nepamatuje si někdo?

Dzahoj

Dzahoj (hodnocení, recenze)

Na film mě nalákala režie Tima Burtona a samozřejmě zvědavost viz. Johnny Depp. Asi to není nejlepší film Tima Burtna, ale ani jeden mě nezklamal a Deppův výkon filmu hodně dodal. Určitě není od věci se zajít na film podívat.

fogFrog

fogFrog (hodnocení, recenze)

Erinien: V tom filmu to určitě nebylo. A, i když nejsem znalec originálu - viděla jsem jen útržky tu a tam, tak to není, pokud tedy vím, nijak vysvětlováno ani tam. Myslím, že je správně předpokládat, že rod Collinsových není jen Barnabasova rodina (to by odpovídalo i originálu). Zase se není čemu divit, vždyť to je v podstatě telenovela a v tom původním seriále se najednou vytvářel děj, postavy a jejich osudy podle potřeby, tam se to hemžilo všelijakýma stvůrama a nestvůrama dle potřeby od samého začátku... prostě telenovela. Barnabas se objevil po roce, co seriál běžel, když se snažili seriál zachránit před zrušením a vlastně díky němu seriál vydržel tak dlouho jak vydržel.

Erinien

Erinien (hodnocení, recenze)

Viděla jsem to včera a nemužu si pomoct, pořád mi v hlavě vrtá jedna otázka, tak se zeptám, jeslti to třeba někde ve filmu nebylo řečeno a já to neminula. Jak přežil rod Collinsových, když jejich (zdálo se mi že) jediný syn se stal upírem a o žádných jeho potomcích se ve filmu nemluvilo, protože žena kterou si chtěl vzít zemřela?

NinadeL

NinadeL (hodnocení, recenze)

Ale funguje, jenom bez znalosti si nevychitáš ta camea a sekundární vtípky. Jinak stačí nebýt předpojatý.

Lima

Lima (hodnocení, recenze)

NinadeL: Film by měl fungovat sám o sobě, bez znalosti čehokoliv. A to nefunguje.

NinadeL

NinadeL (hodnocení, recenze)

Kdo tu hlásil, že je tam Michelle málo, tak to tak není ;) Jinak absolutní spokojenost v každým směru, ale je prostě na vás, jeslti si něco o původním fenoménu zjistíte, nebo budete prskat, že je to divné, když vám půlka zápletky bude připadat "neznámá".

Evziiik

Evziiik (hodnocení, recenze)

Hoyt: Souhlasím. Čekala jsem 2 hodiny plné fantazie a nemožností. Třeba příště... Zřejmě jsme dílo nepochopili tak jako ostatní, což mě svým způsobem i mrzí. Chtěla bych odcházet z kina s nadšením jako někteří.

Hoyt

Hoyt (hodnocení, recenze)

Já jako dlouhodobý fanoušek Burtona musím říct, že toto bylo obrovské zklamání. Zlatá Alenka, které jsem dal 5*

chezush

chezush (hodnocení, recenze)

BILI: Taky jsem hledala, ale našla jsem jen od Elfmana. Každopádně mi v hlavě uvízla tahle

BILI

BILI (hodnocení, recenze)

Nevíte kde se dá stáhnout hudba co zazněla ve filmu. Nemyslím tím soundtracky od Elfmana. :)

Evziiik

Evziiik (hodnocení, recenze)

moviesfan: Taky jsem dnes byla v kině a film mě zklamal neskutečně moc :-/ Takže Ti moc přeju pěkný zážitek, u mě se bohužel nadšení nedostavilo :-/

moviesfan

moviesfan (hodnocení, recenze)

Dnes jsem byl v kině a nezklamalo mě to. Určitě doporučuji. Celý sál se bavil a smál nahlas :)

kriticom

kriticom (hodnocení, recenze)

Lenusatko: Ale bohužel Frankenweenieho přemístili na příští rok :(

Lenusatko

Lenusatko (hodnocení, recenze)

*Elfík*: Pro režiséra je těžké se zavděčit všem. Stejně jako pro spisovatele ;-) Také se na Frankenweenieho těším :-)

*Elfík*

*Elfík* (hodnocení, recenze)

Lenusatko: Souhlasím s tím, že to pro Burtona byla zřejmě jen oddechovka ke které si odskočil od Frankeweeniho. Proto se na něj těším ještě víc. :) Stejně jako když točil Karlíka a zároveň Mrtvou nevěstu. Asi přikládá loutkovým filmům větší význam..... :)

Lenusatko

Lenusatko (hodnocení, recenze)

Byla jsem na Dark Shadows v kině včera. Ano, Tim Burton natočil i mnohem lepší filmy. Podle mého názoru byl tento film pro Burtona spíš taková oddychovka (vzhledem k tomu, že se chystá na animák Frankenweenie). Každopádně to nebyla taková katastrofa, jakou jsem podle zdejších příspěvků očekávala. Člověk se nesměje tak často jako u Beetlejuice, některý se nezasměje vůbec. Každý má rád jiný druh humoru. Takže tohle bych filmu opravdu nevyčítala. Některé scény byly přehnané. To nepopírám. To, co na tomto filmu bylo pro mě opravdu nejlepší, byla doktorka Hoffmanová, kterou úžasně a brilantně ztvárnila Helena Bonham Carter.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra