Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

skinny

Nezvládnutý film, který mě chvílema vskutku nudil, ačkoliv jsem se snažila udržet pozornost po první hodině jsem to vzdala. Dokoukáno sice do konce ale vůbec by mi nevadilo, kdyby ne. Námět měl velký potenciál, dalo se z toho tolik těžit a na koonec z toho vzešlo jen přeplácané, make-upované, neuspořádané, zmatené nepropracované téma, které působí jako nedotáhnuté do konce. Proč mám pocit, že natočí i druhý díl? OMG.. ()

Kejdlo

Tim to tentokrát nezvládl a nabídl zřejmě svůj nejnudnější film, který sice obsahuje světlejší momenty (slabost pro Evu Green a Chloe se těžko ubráním), zároveň ale po zhlédnutí vůbec netušíte, o čem to bylo. Byla to vlastně totální kokotina, která jenom potvrzuje to, že Burton už asi moc originálních a dobrých filmů nenatočí. A to je škoda, protože minimálně výpravou a hudbou to pořád funguje. 5/10 ()

ZkuKol

Burton se stávám mistrem průměrnosti a stereotypu. Drzost adaptovat přes 1000 dílů soap opery do jednoho filmu je neuvěřitelná a míra znásilnění tak, aby si režisér mohl natočit to svoje, bezmezná. Zachraňuje to jen herecké řemeslo, solidní realizace a Eva Green... 50% ()

BMAJTZ

Seriál jsem neviděl a zápletky neznám, černý humor na mě ale zapůsobil. Připouštím, že některé interakce mi nedávaly smysl. ()

The Viper

Kouzelná Burtonovka, ve které opět exceluje Johnny Depp, který dává filmu ten důležitý schod k úspěchu společně s překrásnou Evou Green. Bohužel je tu nevyužit prostor pro ostatní postavy, které dostanou z prvního setkání tak velké očekávání, až se stávají pouze karikatury v pozadí. Závěrečný souboj nepatří mezi něco extra a výstup postavy Caroline bylo jako nůž do zad....něco tak ubohého a trapného vsadit do tak povedeně příběhově i zpracováním odpočinkového filmu. ()

herr_carter

Depp je úchyl, Burton je úchyl a obecně bych tyhle dva úchyly doporučil k veřejnému lynčování a následné celoživotní cenzuře................... moje hodnocení = 2 z 10. ()

Lukoboss

Tak tohle mě nebavilo.. Klasická "temná" Burtonovka s nastylovaným J. Deppem, kterej má tyhle role rád a je Burtonovým dvorním hercem. Nicméně zápletka, vtipy atd., nevyznívají moc dobře. Jsou takový nijaký. Přestože je film nacpanej hned několika hvězdama a pro ozvláštnění nám tady zazpívá i pekelník A. Cooper, není to žádnej velkej odvaz. Viděl jsem to jednou a znovu asi ani nepotřebuju. ()

Ivusha

Ať si říká kdo chce co chce, mně se to líbilo. Tim tam byl a Johnny byl neodolatelný. Konečně taky upír, co se nebojí pít krev!:-) Hláškovalo se jako o závod a nuda to určitě nebyla. ()

Indy

Rozporuplné reakcie asi plynú z očakávania spojeného s osvedčeným duom Burton-Depp. Lenže realita je taká, že Tim Burton natočil poriadnu pecku naposledy v roku 1999 (Sleepy Hollow), prípadne o roku 2003 by sa ešte dalo polemizovať (Veľka ryba). Podobne Johnny Depp sa od stvárnenia Jacka Sparrowa pitvorí skoro v každom filme a jeho upír Barnabas Collins je ďalšou postavou typu Willy Wonka alebo Mad Hatter z Alice. Chcem tým len povedať, že viac ako dobrý priemer natočený na profesionálnej úrovni som nečakal, a tak som bol s výsledkom viac-menej spokojný. Niektoré scény sú dokonca viac ako dobré (milostná scéna s bosorkou Evou Green za tónov Barryho Whita, cameo Alice Coopera). Celý film je správne uletený, ale z potenciálu a toľkého talentu (úžasné obsadenie) sa dalo vydolovať podstatne viac. 6/10 ()

bari68

Typický Tim Burton. A to každý detailom. Jeho filmová vizáž, osobitý patos a dvorní herci. Bavil som sa, avšak poslednú dobu u Tima pretrváva prekliatie akéhosi syndrómu, že sú to filmy bez duše, o ktorých za mesiac budeme v mysli horko-ťažko pátrať. ()

civrss

Těžko se mi hodnotí, protože jsem měl zatím k dispozice pouze nekvalitní kinorip. Proto nedokážu objektivně zhodnotit spoustu věcí, které zde všichni kritizujete. Zhodnotím pouze skvěle oblečeného a nalíčeného Johnnyho Deppa, ze kterého, jak je zvykem, opět stříká charisma na všechny strany. Eva Green je snad nejkrásnější herečka současnosti, její pohled je těžce odzbrojující. Příběh mě však už tolik nenadchl. Snaha o vtipnou kombinaci sedmdesátých let plných hipíků s 300 let mrtvým upírem mi zábavná bohužel nepřišla. Závěr mě vysloveně zklamal, na Burtona asi opravdu slabé. Brzy mě čeká druhá projekce, moc se však netěším. [6/10] ()

Luciášek

Viděla jsem jen trailer a to mi bohatě stačilo. Jediný člověk, který tam vypadá dobře je Helena Bonham Carter, ale to je málo na to, abych s tímhle ztrácela čas. Tenhle film nikdy nezkouknu a myslím, že se bez toho dá žít. ()

DavidS.

Fantasticky vystřižené retro, kterému dominují tři generace sexy žen, jenž jsou více vamp než celý Barnabas...V druhé polovině však Burton selhává jako vypravěč a příběh se mu rozpadá pod rukama jako porcelánová Eva Green...Když si navíc dvěstěletý upír přisedne k ohni k partě hippies s jointem, měla by to být větší jízda... ()

Mistickzz

Fakt iba 65%?? Ovce idú asi s davom a nechajú sa ovplyvniť takzavanými odborníkmi, pretože páni a dámy, Dark Shadows je isto jeden z najpodarenejších filmov tohto roka. Keď už vás nedostane očarujúca výprava, tak aspoň podarené kostými, keď i to nie, tak vás určite pobaví Johnny Depp, keď sa i jemu nezasmejete, tak vás na stopro chytí za srdce Eva Green, Michelle Pfeiffer, či Helena Bonham Carter a i keď tie vás nechajú chladnými, tak vás očaruje príbeh skasírovaný Timom Burtonom, ktorého bizardnosť bola proste krásna a vtipná. A keď i tak nie, tak si radšej pustite Hangover. Mňa Temné tiene bavili a dali mi presne to čo som očakával a i pres nedostatky, ktoré film dozaista má som nadmieru spokojný. 75% ()

Spike23

I kdyby to bylo úplně o ničem, totálně bez příběhu, hodnotil bych to nejspíš stejně, protože postavy jsou právě to, co dělá Dark Shadows a vůbec všechny jeho fimy vyjímečnými a zrovna zde excelují naprosto všichni bez jediné výjimky. Do toho ještě, jako obvykle, vynikající, Burtonovo osobité vizuální zpracování z toho dělá něco, od čeho nejdou odtrhnout oči už vůbec. A málem bych zapomněl ohodnotit Johnnyho Deppa samotného. Když jsem ho viděl neustále v Pirátech z Karibiku, myslel jsem si, že to je snad největší feťák, co se kdy objevil na stříbrném plátně. Teď pro mě snad není lepšího herce a jeho role Barnabase Collinse to potvrzuje takovým způsobem, že vůbec nemám slov. I když mě po zhlédnutí napadá hned několik důvodů, proč bych tomu těch 5* neměl dát, v závěru se stejně dostávám k tomu, že to byly jedny z nejlepších dvou hodin strávených u filmu. Akorát Barnabasovi závidím ty jeho ruce, vlastnit je, bylo by to to nejlepší, co by se jakémukoliv kytaristovi mohlo stát :-). ()

KoRner

Potešilo cameo Christophera Lee, inak som sa dosť nudil. Ak som neprišiel na chuť starým burtonovkám, pochybujem, že to zmenia tie súčasné. ()

MoTeelka

Film Tima Burtona, ve kterém se zvrací? Seriously? Temné stíny jsou prostě totálním krokem vedle. Kdybych se oprostila od toho, že jdu na film Tima Burtona, možná bych se i celkem bavila. Ale od geniálního tvůrce takových filmových pokladů jako je Střihoruký Edward nebo můj oblíbený Karlík čekám mnohem víc než záběry připomínající tu Piráty z Karibiku a tu zas béčkovou nevtipnou komedii. A skvostný herecký ansámbl může hrát sebelíp, ale jakmile Burton nechutná jako Burton, není to nic platné. Wake up, Tim! Please! ()

Lisabellla

Tedy povím vám. Je to mizerný film. Ale je to umělecké dílo. Je to Johny Depp ve formě a Tim Burton v dobré náladě. Je to Michelle Pfeiffer ve své kráse. Je to Eva Green ve své zajímavosti. Je to pohádka o upírovi ve špatné době. Je to pitomost. Ale je to krása! ()

Wicky odpad!

Kde jsou ty časy kdy Burton vytáhl eso z rukávu a všechny pozabíjel Továrnou na čokoládu?. Burton poslední dobou vytahuje z klobouku samou sračku za sračkou. Depp hraje jako retard, Helena Bonham Carten taktéž nulový výkon a jediný kdo aspon za něco trochu stojí je Eva Green. Prozívané upírské "dobrodružství". Ani jsem se nedodíval!. ()

Seti

Překvapivou premisu (neznám původní seriál), že Dark Shadows budou hororová komedie, jsem po trailerech přijal, takže s mixem žánrů jsem neměl problém. Jen je škoda, že i přes výraznou stylizaci zůstává zpracování tak nějak na půli cesty, protože na komedii je to málo vtipné (většina humorné munice je vystřílena již v upoutávkách) a na horor málo napínavé. Ve finále se tak vlastně jedná o docela nevýraznou záležitost, která nijak zásadně nenadchne, ale ani nijak neurazí. Jako jednorázová odpočinkovka s po delší době solidním Johnny Deppem však Temné stíny bez problémů ospravedlňují svoji existenci. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra