Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiální text distributora)

teltri

Práve to pozerám, začiatok dosť hnusný, všetko je také nepravdepodobné. v reálnom svete by sa asi Alice pokojne neprihovorila mužovi so zbraňov v jej vlastnej budove. Pri scéna v nemocnici by hliníkovým rámom z postele asi toho policajta, neomráčil. Ale celkom vtipné dialógy a poznámky. Nó, už to začína byť lepšie. "Jerry Garcia is dead. Yeah, Thats what they want you to think." :) trochu divné ako sa uprostred New Yorku na ulici spúšťajú agenti z čierných unmaked helicopters. Trochu mi z tej konšpirácie lepí: adresa SE17, pred šiestimi rokmi som býval v Londýne v časti E17 Walthamstow, teraz spomenuli že chlapík sa utopil v Newporte, cez toto mesto som prechádzal keď som cestoval do Herefordu začiatkom leta. Aj pre Alice platí -Trust Nobody - tak ako pre Danu Scullyovú. Celkom dobrý film. Na oddych stačí. ()

AlexUnited

Jeden z filmov, ktorý si všetky svoje tromfy vytrieska na začiatku a v závere už iba žalostne tápe. Útek z výsluchu, útek z nemocnice a do tretice i útek z bytu boli vskutku vydarené scény pri ktorých som sa poriadne narehotal. Avšak v momente kedy sa odhalí podstata celého sprisahania, film prehadzuje výhybku a stáva sa z neho nudná zlátanina s hromadou klišé, ktorá už nemá čím zaujať. Update: Predsa len dvíham na 4*, máloktorá americká komédia dokáže vykúzliť tak neskutočne vtipné scény. A vlastne - ono to ani nie je uvedené ako komédia :D ()

borohub

Mele, pod co ses to kurva podepsal? Zápletka je sice zajímavá, avšak nenadchne.. Celý film se neuvěřitelně a nudně táhne, což je hrůza pro diváka a udržet víčka otevřené je opravdu umění, prostě hnus hnus, tu hvězdu dám fakt jen za M. Gibsona a J. Roberts. ()

Olafsson

Asi jsem hodně naivní, ale čekal jsem mnohem víc.. Čekal jsem heavy stuff, látku k zamyšlení a ne uslintanou romantickou komedii.. ()

mrclTV

Námet celkom fajn, ale potenciál filmu sa zabil tým miestami zábavným prevedením. Keď sa "tajní" spúšťali z vrtuľníka v strede rušnej ulice, to už bolo na mňa moc, až taký "tajní" už neboli :D Na začiatku vo vyzeralo celkom nádejne, ale potom sa to rozbehlo tak nejak šaplavo. Miestami som si hovoril, ako to môžem pozerať, niekedy som si zas naopak hovoril, že to vôbec nie je zlé. Také priemerné sledovanie. ()

PlayEasy

Na místě kritiků bychom to asi nazvali průměrnou slátaninu, která místy působí až trapně a béčkově. Jelikož jsme ale normální diváci se srdcem, které bije pro filmové devadesátky, a milujeme Mela i Juliu, Spiknutí zkrátka musíme milovat taky :) 90% ()

benyy

Bezprostredne po prvom pozretí sú moje reakcie zmiešané. Veľmi to pripomína mix Mandžuského kandidáta a Maratónca, tak veľmi, že atmosféra oboch sprevádza celým filmom. Na druhej strane skvelý Gibson a Julia. Tak skoro si to ale znovu nepozriem:) ()

route60

Nedoceněný filmeček Rycharda Donnera se skěvylím scénřem a perfektním hereckým duem, Spiknutí je film na který nedám dopustit. 85% ()

dadinka

"You run with your back to the picture. Like you were trying to get away. Once in awhile you sing along with music, but mostly you punish yourself." Tak často člověka ovlivní, za jakých okolností a v jaké společnosti ten který film viděl. Dosud mám v hlavě ten kouzelný večer, kdy mé hrůzou rozšířené dětské oči trnuly při pohledu na doktora, který se otočil nad mrtvolou s tím svým pohledem. Nemám ráda žádné konspirační teorie ani nejsem nadšenou fanynkou Gibsona či Roberts. Přesto je Spiknutí mým zamilovaným filmem. Zvláště Jerry, roztřesený, nijak hezký, pobavený úsměv budící, přesto neskutečně odvážný muž, který by pro pravdu a svou lásku položil život, je jednou z mých nejoblíbenějších filmových postav. Bonusem je pak nádherná píseň, která do snímku dokonale padne. "You´re just too good to be true/Can´t take my eyes off you." ()

dudo24

Neviem čím to je ale nechytil ma tento film až tak. Možno to bolo tým, že sa tam vlastne žiadna konšpiračná teória neriešila ale hlavnou témou deja bolo utekanie pred agentmi a ako sa im vyhýbať. Aj rozuzlenie celého príbehu mi neprinieslo nejaké wow efekt pocity. ***SPOILER*** Skôr by som bral klasickú zápletku, že Jerry je fanatik na konšpirácie a prišiel na niečo na čo nemal. Agenti by sa ho snažili zabiť a počas úniku by musel rozlúsknuť o čo zakopol. ***END SPOILER*** Aj tá romantika sa tam nehodila. Celkovo vpohode, nenudil som sa ale niekedy mi scény prišli zdĺhavé. ()

martins

Výborný thriller s dvojicí Gibson a Robertsová. Další z filmů o nepravě čistých praktikách CIA a FBI, velice dobře natočený film. ()

Mamutol

Nakonec jsem to dal na dvakrát. Mel Gibson strašně přehrává a nebavilo mi na něj koukat. Julia Roberts tam kosí 100 kilový chlapy úderem jedné ruky, ach jo. Závěr je klasické klišé filmů 90-tých let, stříká tam voda, záporáci nevystřelí z napřažené pistole včas a když ano, tak se stejně netrefí. Je to celé divné. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)