Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

fefee

Pár svetlých momentov v tom bolo, miestami som veril že to je zámer a bude to len lepšie. No ako sa blížil koniec nebolo. S Kick-Ass sa to bohužiaľ nedá porovnať, tam bolo skoro všetko to čo tu chýbalo. ()

Master19

Asi bych se na to nikdy nedíval, ale když tam tedy hraje Cameron, tak jsem to zkusil a nemám k tomu moc co říct. Hloupé, nelogické, nezábavné. Myslím, že se to obecně označuje jako blbost na entou... ()

Natabar

Tohle nefunguje ani jako parodie... (A to Seth Rogena a jeho humor miluji. O Waltzovi ani nemluvě.) Prostě se to nepovedlo. ()

JohnSmith odpad!

Jestli byl původní Zelený sršeň chujovina, tak Gondryho verze je pak megga chujovina. Rogen je příšernej, akční scény jsou debilní a naprosto jsem nepochopil, proč se do filmu montovali Waltz a Wilkinson ()

svobik

Lehce nad úrovní prvního Iron Mana, ale až nepříjemně rychle to ze mě vyprchává. Uznávám, že jsem se až na některé výjimky (Waltzův "přerod"??) bavil náramně (bitka v domě), navíc i té Cameron Diaz moc nebylo. Rogen se na vratké scenáristické židli udržel a díky jeho přidaným trademarkům v podobě obtloustlého egocentrického hovada klidně řeknu, že obstál se ctí. Waltz má navíc strašně cool bouchačku, a to se počítá. 75% ()

Krosmen

Většinu času jsem se moc nebavil a ten zbytek času jsem se nebavil vůbec. Měl jsem pocit, že jestli se tam ještě jednou objeví skopová hlava Setha Rogena asi sám vynaleznu plynovou pistoli a střelím se. Vtipné mi to tedy nepřišlo ani náhodou. Mnoho povyku pro nic. To jediné, co za něco stojí byl a je Chris Waltz, který ale nedostal dostatek prostoru a semtam nějaká ta technická vychytávka. Korunu všemu nasazuje Cameron Diaz, která působí jako pěst na oko. Taky jsem ocenil bitku mezi Rogenem a Chou (sorry za spoiler) nicméně do čumáku měli dát Rogenovi před natáčením, aby mu je vymlátili z hlavy. Dvě těžce vydřené *, víc ani ťuk. Malá poznámka na závěr před restaurací ke konci filmu se mým uším zdálo, jako by Waltz řekl dopi.e ()

Scar

Okrem trošky humoru nemá film čo ponúknuť. Je to skutočne priemer a najviac ma nahneval 3D formát. Nie to, že bol, ale že nebol, hoci som si zaň zaplatil. Koho zajujímajú 3D interiéry? Chcel som vidieť 3D akciu a tej sa mi nedostalo, bola to akcia ako každá iná. Rogenovi táto rola sedí viac než ktorákoľvek doterajšia, ale celkové hodnotenie to nezachráni. ()

ghatos

Pro mě osobně příjemné překvapení. Čekal jsem uhozenou capinu bez vkusu - to se naštěstí nestalo. Jedná se o akční komedii, kde Seth Rogen podal velmi dobrý výkon. 73%. ()

Gallagher

Povedený akční přepis komiksové legendy. Michel Gondry, kterého jsem si vůbec nedokázal představit na režisérské židli u něčeho jiného, než silně psychologického a hlubokého filmu, mě navýsost potěšil. Zelený sršeň je vtipný a originální. Plný sympatických herců a jedné toporné Cameron Diaz, která už by se fakt měla podívat do občanky do kolonky "věk" a vykašlat se na role mladých sexy sekretářek. Bavil sem se, chci dvojku! Kato rulezzzzz! ()

Narya89

Jako většinou od komiksových filmů nečekam moc, nicméně tohle jsem po hodině a čtvrt musela přetočit na konec, který byl stejně jasný, protože to už se nedalo.Totálně přeakčněný a do toho ještě korupce a pomluvy a zrady kamarádů a krize identity, ne jako fakt ne díky. ()

Warsheek

Stupidita Rogenovy postavy se nedá vydržet. Vysvobození v podobě jeho zmoudření, ke kterému ho dožene slet pitomostí, přichází dost pozdě na to, aby se mi tenhle napůl maskovaný good guy líbil. Marně pátrám po světlých okamžicích. Tohle rozhodně není moje představa o superhrdinské story. A to jsem se tak těšil. ()

blackJag

Na režijní sesli podobného studiového filmu bych čekal kohokoliv, jen ne Gondryho - jde taky vidět, že mu byla hodně přistřižena křídla. Ve výsledku to nakonec moc nevadí, jen film na první ani druhý pohled nevypadá jako další osobitý zářez Michela Gondryho... Komiksová bžunda, pojící v sobě tématické kusy z (třeba) BATMANA a MYSTERY MEN drží kupodivu pohromadě, není tak bláznivá ani parodická jak by divák při nastíněných detailech čekal, svou porci zábavy ze sebe ale vykřeše. Rogen a Chou jsou dobrá dvojka (původně ohlášený Stephen Chow, který měl film i režírovat, byl by ve své roli asi zbytečně starý), Waltz předvádí svou rutinu a Diazová je kompletně zbyteční (o ní, jako ozdobě filmu, se už bohužel moc mluvit nedá). 3D jsem neviděl, ale nevšiml jsem si ve filmu ničeho, co by tento formát ospravedlňovalo. Jinak celkem spokojen. 70% ()

V.Silver

Na jednu stranu mi Rogenovy vtípky místy přišly trapné, na stranu druhou mě film velice bavil a úvodní sekvence s Jamesem Francem... lahůdka :) Velice se mi líbilo provedení, mělo to nápad i styl a geniálního padoucha v podobě Christopha Waltze (na opačné straně hereckých kvalit se ve filmu - nečekaně? - ocitla Cameron Diazová). Kick-Ass byl sice podstatně lepší jízda, ale Scottu Pilgrimovi natře Zelený sršeň zadnici na zeleno naprosto s přehledem. Zajímavé komentáře: Marigold, Isherwood, Malarkey ()

Kurikmoon

No ak toto bolo točené na podnet z úspechu Kick-ass, tak sa tvorcovia trafili o ulicu vedľa. Malo to pár dobrých momentov. Hlavne úvod medzi Francom a Waltzom (ktorým role fakt sadli). Štýl DEDA MRÁZA bol naozaj štýlový. S hlavných postáv stále za zmienku postava- Kato. Ostatok vyšumel hneď po vzhliadnutí. Oddychovka a pár vychytáviek. Nič viac...Komédia, ktorá až na pár momentov moc smiešna nebola. ()

horacko

Ďalší zo série akčných filmov, ktorý nám okrem akcie neponúkne nič nové, originálne a bohužiaľ v tomto prípade ani zábavné. Za celý film som sa raz pousmial. O akciu tu nie je núdza. Máme tu malého rýchleho Číňana, ktorý ako inak ovláda perfektne bojové umenie, a okrem iného je aj technicky zdatný. K nemu pridajte chlapíka, ktorý....no hrá ho Seth Rogen, a to myslím hovorí za všetko. (nič proti Seth) Táto šialená dvojica jazdiaca v niečom, čo pripomína betmobil je síce možno príjemnou popcornovkou v kine s priateľmi, ale ako film na nedeľný večer by som ho rozhodne neodporúčal. ()

Eoin

Ako dobre padne takáto akčná komédia na piatok večer. The Green Hornet ma ako RED prekvapil aj pobavil. Od hereckého tria som na začiatku nečakal vôbec nič, ale prekvapil aj tloustý Seth Rogen, ktorý kôli filmu zhodil 13 kilogramov. Moje percentuálne hodnotenie 75%. ()

Evandulik

Hrdina nemusí mať nutne nadľudské vlastnosti a človek si ho aj tak môže obľúbiť. Dobre, ale keď ich nemá a správa sa ako debílek (nie sexi, ale proste tupý ako zemiak), tak to už štve. Seth sa zúfalo nehodí do tejto role, Kde absentuje príbeh, film môže zachrániť iba charizma hrdinu, krásna kočka, vynikajúci soundtrack alebo premakaná akcia. Bohužiaľ Green Hornet nemá ani jedno. Potreboval by useknúť zo 20 minút. Celkovo veľké sklamanie. ()

Myrreczech

Příjemné překvapení. Od začátku to měl být film typu - až budu chtít nějakou blbinu zkusím tohle ... a ono to vážně překvapilo. Je to úsměvné, prostoduché, akční a drží tempo téměř celou dobu. Navíc s geniálně pitomým saďourem Waltzem. Co víc si přát od snímku, od kterého nečekáte vůbec nic. ()

Bagr_007

Ale jo. Fajn to je. Škoda, že Rogenova postava je velkou část filmu na pěst. O to víc je ale Kato cool. Někdy se na Zeleného sršně s radostí podívám znovu. 70% ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)