Polská emigrantka Lena je uklízečkou na letišti Heathrow. Po jedné směně jí ujede autobus, ale kamarádka Birdie jí naštěstí velice ochotně nabídne přespání v rodinném domě nedaleko letiště. To ještě Lena netuší, že se dostane do rukou psychopatické mamky a taťky, kteří si přímo pod ranvejemi vytvořili vlastní svět, kde vládnou jejich pravidla a zákony. Snímek, který začíná jako sociální drama Mika Leigha, se velmi rychle zvrtne v krvavou a zvrhlou hru o přežití, v níž zpočátku nejistá Lena dokáže uhrát jisté body a získat pozornost a snad i důvěru mamky. Snímek se nebrání velmi černému humoru a svérázně paroduje životní styl a každodenní rituály britské rodiny. Režisér k filmu dodává: „Vyrostl jsem ve stínu letiště Heathrow a zvuky, které slyšíte v tomto filmu, jsou zvuky mého dětství.“ Snímek Mamka a taťka byl uveden ve Velké Británii v televizi o Vánocích a vzbudil velice kontroverzní reakce. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Cechyno4

Jestliže Chaos byl drsnej. Tak tohle byl ten nejzvrácenější film, který jsem viděl. Režisér se nebojí ukázat úchylnou a zvrácenou stránku společnosti. A když jsem viděl záběr jisté vytíkající tělní tekutiny z jedné vyřezané části ženského těla (Kdo viděl pochopí o čem mluvím, ti chytřejší si jistě také dají pět a pět dohromady). Chtělo se mi opravdu zvracet. Mum and Dad pro mě byl filmem, který zaútočí na lidskou psychiku, podráží kolena a vytváří pocit na zvracení. Pro milovníky exploitation filmů musím doporučit. Pro slabé povahy - RUCE PRYČ. Ovšem kdybych měl srovnat tento film s Chaosem vítězí u mě Chaos, protože na mě působil realističtěji. Ale i tak do Velké Británie se na hodně dlouhou dobu určitě nepodívám !!! :) Kdyby to šlo, tak pěkných tři a půl hvězdy ! ()

djbarrel

100x omletá variace na téma únosu sadistickou rodinou, sektou, kanibaly atd. Ničím vyjímečný příběh. Některé pasáže jsou celkem dobré, ale celkově je to prostě průměr bez nápadu. 55 % ()

maldoror16

Další z vynikajících britských exploitationů poslední doby, který více než na explicitní násilí, gore-jatka a další zvrhlosti (díky čemuž může být přístupnější daleko širší obci diváků) sází na poctivě budované, poměrně zdařile realistické prožívání hlavní hrdinky - atmosféru jejího strachu, beznaděje a zoufalého boje o záchranu sebe sama tváří tvář cílenému psychickému znásilňování její identity. Celkem zvrhle komorní a strhující drama, s překvapivě kouzelně nechutnými momenty a náznaky (před. taťkova onanie, ale i další), o cca 6 osobách v jednom domě, v němž si extrémně (a úchylně) milující matka a extrémně (a úchylně) autoritativní otec rodiny budují láskyplnou rodinnou atmosféru a rodinné štěstí podle vlastních představ a hodnot... Za zmínku ještě stojí vesměs povedené herecké výkony, zvláště oslizle a zvráceně charismatického taťky, ale i hlavní hrdinky, která se odmítá poddat osudu, který jí připravili... Kolem a kolem vzato lepších 80%. ()

FREEWHEELER

Hou hou hoooou, meeeri krismas! Velice veľa nevužitého potencionálu. Myslím že ani ľudia s psychickými defektami sa v určitých situáciach nechovajú takto sprosto. A oné, ušla mi pointa. ()

J.Mayen

Tady se asi melo ukazat jak jsou vychodoevropani blby a tupy a docela se jim to povedla, ty polce jsem vazne to utrpeni pral, za to jak byla hloupa. Ale kdo vi, treba je takove chovani v takove situaci normalni. Film me spis neoslovil, divny lidi, nic co by mi utkvelo v pameti, velmi slabe. ()

vykyn

Jelikož jsem vůbec netušil do čeho jdu,tak jsem byl po 20 min.mírně v šoku,z toho co se začalo v bytě dít.A zaujalo mě to až dokonce.Vadila mi hlavní představitelka,která na to neměla to utáhnout .Ale za to otec byl famozní, vždy když tam byl,tak film gradoval.Přesto to pro mě byla jenom jednohubka na jeden večer a více si to nedám. ()

Mark1983

Tento snímek mě lákal už jen kvůli názvu a též kvůli hororovému žánru,nýbrž jsem zjistil,že se jedná jen o další šílenou úchylárnu jako je Mroží muž,Lidská stonožka a tak podobně,i když se tam nikdo nesnaží z někoho něco vytvořit,ale to martyrium úplně stačí na to,aby tam člověk zcela zešílel. Na jedno kouknutí. ()

KarlosK

První půlka filmu byla působivá a odpovídala mému pojetí hororu, někdy po polovině už to ale podle mě nenabídlo nic nového a původně stupňující se napětí se zastavilo. Když to shrnu: některé části filmu byly dobré, některé jen zbytečně zvrhlé a nechutné. ()

Pattrick

Jednoduché, mrazivé A hlavně sympatické exploitation ... Zase jiné podání s hodně nechutnými místy, která vyvrcholila brutální Vánoční podívanou, to se jen tak nevydí. Scénárista musí mít dobré představy. Nemohu si pomoct, ale mučící horory jsou takové nejednodušší, přesto nejúčinější. Kam se hrabou lekačky, duchové, monstra. Prostí lidé, které mají sadistické choutky se v tédle době vyskytují všude a hlavně si člověk může říct, co když se to děje zrovna u sousedů. Lena byla velmi sympatická, takže nezbývalo nic, než jí fandit. ()

doginko

Táta je úchylný zvrhlík.Máma super SM štetka.Brat teplý retardovaný,sestra do počtu...a spolu vytvárajú nechutný exploitation film ktorý však mohol byť a nechutnejší.. ()

doughnut

Solidní britská prasárna, která však nemá s hororem nic společného. Na začátku si sice tatík vyhoní do kusu masa jedné ze svých obětí, ale když pak promluví, tak jsou veškerá hrůza a respekt pryč. Nemůžu si pomoct, ale ten ukázkový britský akcent mi pasuje spíš do komedie než sem. ()

pyzma84

A máme tu opäť príbeh o tom,ako dnešní mladí neposlúchajú svojich rodičov. Svoj trest si zaslúžila, mala byť vďačná za nový domov a láskyplných rodičov. Btw, asi nebyť tej rozkošnej oslavy Vianoc v kruhu rodiny, tak by som hodnotila ešte menej, trošku predvídateľné a tým neprekvapivé. ()

martasdas

Tento subžánr zrovna v lásce dvakrát nemám, ale Mum & Dad není klasickým exploitation, na který jsem zvyklý. Film docela příjemně překvapil a za konečné vyvrcholení filmu si jistě zaslouží pochvalu. Originální "oslava" Vánoc podkreslená kvalitním hudebním doprovodem navodila vskutku zajímavou atmosféru a filmu dala tak potřebný nádech originality. ()