Reklama

Reklama

Ashes to Ashes

(seriál)
Velká Británie, (2008–2010), 23 h 36 min (Minutáž: 59 min)

Tvůrci:

Matthew Graham

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

Philip Glenister, Keeley Hawes, Dean Andrews, Marshall Lancaster, Montserrat Lombard, Joseph Long, Geff Francis, Grace Vance, Amelia Bullmore, Daniel Mays (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Copak se asi stane, když vám před očima cvakne spoušť a vzápětí nato se vám střela z revolveru zaryje do hlavy? Dříve než dopadnete na zem, ta jedna jediná kulka vás může v mžiku strhnout na věčnost. Nebo snad někam úplně jinam? Třeba někam na tu táhlou tenkou hranici mezi životem a smrtí. Alex Drakeovou, šarmantní a úspěšnou londýnskou policistku, přesně taková střela poslala ze současnosti do roku 1981 nebo alespoň na místo, které se mu více než velmi věrně podobá, a to nejen kouzlem osmdesátých let, ale také realitou tohoto vjemu. Zmatená, zato živá a zdravá se Alex po prvotním rozrušení opět připojuje k policii, vydává se řešit případy a s tím i jedinou věc, která jí pro tuto chvíli zbývá – bojovat. Bojovat, aby našla cestu zpátky domů. Spin-off úspěšného britského krimi seriálu LIFE ON MARS. (Puddle)

(více)

Recenze (36)

Toj 

všechny recenze uživatele

Nakonec se ukázalo, že je to skutečně lepší než Life on Mars.. Ale bez zkouknutzí LoM to samozřejmě nemá smysl... Zásadní problém je první série, která nezačíná vůbec dobře. Opakují se zde nudné motivy, které známe z LoM a divák je neustále vytáčen počínáním Alex. To se zlepší na konci série, ale pravé kvality seriál ukáže až ve druhé a třetí sérii, které jsou naprosto fenomenální a to včetně finále... Tvůrci se rozhodně nezasekli a celý svůj koncept zásadně rozvedli.. ()

burina 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie LoM, ktoré celé univerzum zároveň ukončuje a vysvetľuje. S odstupom času hodnotím obidva seriály rovnako , čo sa mi ale v A2A páči viac, je fakt, že je dynamickejšie a ostatné postavy tu dostávajú viac priestoru, presne ako si zaslúžia. Plus nové autíčko, krásne Audi Quatro. Po LoM som nečakala, že by ma mohol ešte nejaký záver tak dostať, ale A2A sa to podarilo....We can be heroes, just for one day! ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Tři diametrálně odlišné série, kde ta první je totální kopírka Life on Mars v tom dobrém (postavy), i v tom špatném (trochu nezáživné případy vs repetitivní halucinace). V druhé sérii to sklouzne do více komediální roviny, kde po mírném útlumu opět naprosto kraluje Philip Glenister a jeho charisma. Věřím, že tolik vtipných sexismů a šovinistických hlášek v seriálu už asi nikdy neuvidím. Kromě toho se celou druhou sérií prolíná docela zajímavá ucelená tajemná linka, což je věc, která mi chyběla v až příliš epizodickém Life on Mars. Třetí sérií mi ale tvůrci vyrazili dech a i když i ta má své mouchy a epizodické zápletky i tentokrát občas zbytečně brzdí děj jasně směřující do osudového finále, dostal jsem drtivou porci naprosto odlišné (ponuré) nálady, atmosférického paranoidního odhalování a jeden perfektní a dojemný konec, který osvětlí všechno podstatné, nadobro propojí oba seriály do jednoho kompaktního a logického celku a pevně uzavírá celou zápletku. Takhle to má vypadat! Pub? Pub! ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Mnohem slabší odvar Life on Mars. Což neznamená, že tu stále určité kvality nejsou. Zůstala většina suprových postav v čele s Genie Genem a atmosféra osmdesátek je podobně skvělá (Bowie to jistí). Příběhy taky nejsou špatný, humor taky stále přítomný, tak v čem je problém? Hlavní hrdinou není Guv, jak by se mohlo zdát, ale Alex, a to je... rozporuplná postava. Na jednu stranu ji ta herečka hraje pěkně, je se do koho vcítit a dokonce i to, že je trochu víc do větru, než je u ženských hrdinek zvykem, je docela sympatický. Co ale není, je její neustálá hysterie a říkání věcí, který by neměla. Resp. já to chápu, divák to chápe, ale otravný je, že to pořád nějakým zázrakem respektují všichni kolem, včetně Guva... který by sebou sakra neměl nechat takhle zametat... Tak v každým druhým díle mu Alex něco provede nebo mu uškodí kvůli svému "vyššímu cílu", aby jí to Guv nějak za chvíli odpustil. "Odpouštěcí" - takoví jsou všichni hrdinové ohledně Alex a je to fakt otravný, protože si v podstatě dělá, co se jí zlíbí, a na následky nemyslí. To se sice dá okecat tím, že věří, že to jsou výtvory v její hlavě, ale spíš to vidím na neschopnost scenáristů, kteří pořád všechno vnímají jen z jejího pohledu a myslí si, že je hrozně roztomilé, když hrdinka dělá pro ostatní nesmyslné věci. Není. Plus ta holčička v televizi v Life on Mars byla opravdu dost hrozivá a zajímavá část děje, zatímco šašek Bowie mi tam přišel spíš násilně vecpaný. V prvním a v posledním díle byl super, ale ve zbytku mě spíš iritoval... A na závěr - Tenhle seriál je dobrý, dokonce slušný. Problém je, že navazuje na Life on Mars, který je mnohem lepší. (6/10) ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Možná ještě o chlup lepší než Life on Mars. Gene Hunt a jeho hoši tentokrát v osmdesátém prvním. Hlavní hrdinka (extrémně sympatická a okouzlující Keeley Hawes) se ocitá v komatu (a propadá se časem do minulosti) poté, co je střelena do hlavy padouchem pobrukujícím si titulní Bowieho píseň. A není to rozhodně náhoda, protože vše souvisí se vším. Parádně propracovaný, gradující děj, postavy, které si zamilujete (i když stejně jako hrdinka víte, že jsou to jen "konstrukty" jejího podvědomí), brilantní evokace osmdesátek. Těším se na příští rok a další díly. P.S. Ano, je to zároveň dost jiné než LOM, ale to proto, že sedmdesátky byly o něčem jiném. Update: Druhá série je stejně výborná. Snad bude i třetí. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Ve 32. minutě, když zapne Alex rádio, aby je nikdo neslyšel, tak z rádia zní skladba „Enola Gay“ od synthpopové kapely OMD z roku 1980. (Trajektt)
  • Ve 22. minutě při konverzaci v kuchyni slyšíme v pozadí skladbu „Das Model“ od německé elektronické kapely Kraftwerk, která byla původně vydána v roce 1978. (Trajektt)
  • Když tým dostane zprávu o právě probíhajících vězeňských nepokojích a vzápětí vyráží ven do akce, tak během této akce můžeme slyšet skladbu „Sunday Bloody Sunday“ od irské kapely U2 z jejich třetího studiového alba s názvem „War“, které bylo vydáno v roce 1983. (Trajektt)

Reklama

Reklama