Děj filmu se odehrává v roce 2016. Komisař Damien se podílí na likvidaci překupníků s drogami v centru Paříže. Poté je neprávem obviněn z přechovávání drog a zatčen. Podaří se mu zavolat Leitovi z okrsku 13, aby ho přišel vysvobodit. Leito se mezitím setká s mladíkem, který tajně natočil na kameru, jak agenti DISS (Department of Internal State Security) střílí na policejní jednotku a předá mu záznam z kamery. Policejní vůz byl v noci převezen do okrsku 13 a vražda policistů připsána zdejším obyvatelům, čímž byly vyvolány nepokoje. Ředitel DISS Walter Gassman tlačí na francouzského prezidenta, aby dal pokyn k vyklizení okrsku a následné demolici jeho centra raketami. Gassman je tajně spolčen s developerskou společností, která chce na místě postavit mrakodrap. Leito pronikne na policejní komisařství a podaří se mu osvobodit Damiena a navíc ukrást harddisk z Gassmanovy kanceláře. Poté se vrátí do okrsku, kde vyzvou vůdce místních klanů, aby jim pomohli proti Gassmanovi a jeho lidem. Prezident nechá evakuovat okrsek, ale zdráhá se dát pokyn k odpálení raket... (TV Prima)

maverick10

Tak ten pribeh me chytnul za srdicko a ackoliv mam kardiostimulator neubranil jsem se a nejakou tu slzu dojeti ukapl na moji nabijecku na autobaterii. Opravdu tak naivni pribeh s prihlouplym koncem jsem necekal. Uz nejsem idealista a vim ze tohle je utopie. Na druhou stranku senzacni akce tohle vsechno hodne tvrde prebiji a honicky gumovych muzu jsou naprosto dokonale. ()

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný film, ktorý je pokračovaním perfektnej jednotky. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti v okrsku 13, kde sa aj napriek sľubom nič nezmenilo a tak tu stále vládne mnoho gangov. Skupina vplyvných ľudí ho chce zničiť, aby tu mohla stavať, pričom neváhajú ani zabiť nevinných, aby spôsobili masové nepokoje a tak musia neskorumpovateľný policajt so svojim priateľom z okrsku opäť spojiť svoje sily, aby tomu zabránili. Spracovanie sa mi páči, dej je už tentokrát o niečo prepracovanejší, kvôli čomu tu pribudne viacero zaujímavých prvkov ako tajná služba, nahrávka, alebo nespravodlivé uväznenie policajta, ale zároveň sa čiastočne vytratila tá ľahkosť jednotky a navyše celá záverečná fáza pôsobí poriadne naivne a to aj v rámci žánru, takže si nemyslím, že by to filmu prospelo, ale zase určite ani moc neublížilo. Hlavne, že je to opäť nadmieru dynamické, nájde sa tu množstvo skvelých situácií a po celý čas si to udržuje slušnú zábavnosť a tak sa je stále na čo pozerať. Akcie je tu plno a je výborná. Je jej ešte viac, než v predchádzajúcom diely a tak sa tu nájde viacero skvelých súbojov, naháňačiek, kaskadérskych kúskov a rôznych doplnkovách akcií. Jedine ma trochu mrzí, že už nie je tak perfektne natočená, pribudlo strihov a aj uhly kamery mi často neprišli úplne najideálnejšie, ale aj tak je to po tejto stránke stále nadpriemer a na akciu je stále radosť pozerať. Najviac sa mi páči dlhá akcia na policajnej stanici, naháňačka s policajtmi po strechách alebo aj úvod v klube, jedine to finále mi už kvôli príliš veľkému množstvu postáv prišlo trochu slabšie. Herecké obsadenie je skvelé, opäť samozrejme najviac poteší vynikajúca akčná dvojica Cyril Raffaelli a David Belle, ale nesklamú ani vedľajšie postavy a záporáci. Réžia a technická stránka sú tentokrát o niečo slabšie, hlavne kvôli vizuálnej stránke akcie, ale aj tak som stále dosť spokojný. Takže jednotka sa mi páčila o niečo viac, ale ani toto pokračovanie jej rozhodne hanbu nerobí, stále je to výborný akčný film, ktorý ma baví aj po niekoľkých pozretiach a bol by som veľmi rád, keby vznikla aj trojka. 80% ()

ripo

Bolo evidentne nad slnko jasné, že tvorcovia si dali s akčnými bojovými scénami robotu. Nič neodflákli a dali si záležať. To už nie sú bitky ako z čias Buda Spencera a Terenca Hilla. Každý detail bol dotiahnutý do konca v perfektnej kvalite. Ale kde je niečoho veľa, na druhej strane chýba ... Scenár, hlavne jeho "politické" časti boli deravé ako rešeto a hlavne záver bol vrcholne trápny. Keby tam politici len naprázdno otvárali hubu, bolo by to lepšie .... Ale to je vlastne aj v reálnom živote ... Či nie ? ()

agentmiky

Trošičku slabší než jednička,ale přesto to byla pořádně nadupaná jízda.Dvojka mi připadala v mnoha chvílích svižnější než jednička,vše se ale vyrovnávalo horším příběhem.Leita s Damiánem jsem si docela oblíbil a jejich psí kusy mě nepřestávaly udivovat.Francouzi opět potvrdili,že v akčních filmech jsou na tom alespoň stejně dobře jako Američané.Také se mi v obou dílech líbilo to prostředí,které tomu dodávalo tu správnou atmosféru.Mohli by natočit trojku,ale zase si říkám,jestli by to bylo dobré.Hodnocení:70% ()

kaylin

Není to o moc horší než první díl, spíše mi to přišlo hodně podobné, kdy se hraje na to, že zde není úplně špatný nápad a celkově zpracovaný scénář, nechybí zde humor, hlavně úvodní scéna je super, a samozřejmě je zde povedená a docela drsná akce. Ani tentokrát mě to ale nedovedlo opravdu nadchnout. ()

• Ve scéně, kdy Damien (Cyril Raffaelli) bojuje v sídle drogových magnátů a urputně se snaží uchránit cenný umělecký obraz, padá během palby nepřátel obraz přední stranou na zem. Když jej však v dalším záběru Damien (Cyril Raffaelli) odkopne do místnosti s kokainem, je na zemi stranou zadní. (DivX)
  • Film sa natáčal v Paríži vo Francúzsku a Belehrade v Srbsku. (Laslo)
  • Vojáci střežící brány do okrsku 13 byli vyzbrojeni útočnými puškami typu Heckler & Koch XM 8. (JohnSmith)