TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Desmi

Tenhle film je nutno vidět v co nejlepším rozlišení, protože jinak vlastně ani nemá smysl se na něj dívat. TRON je oslavou vizualizace a filmové hudby. Je to načančaný, nažehlený a svým pojetím i příběhem dost originální počin v oblasti filmu. Zajímavá a zcela nová exkurze do světa jedniček a nul... Želbohu je to ale nehorázná nuda. ()

Eeve

Dizajnovo a vizuálne vyšperkovaná a prepracovaná filmová bublina. Pozerať ho teda treba len kvôli parádnemu vizuálu a nečakať ani o piaď viac, čo potvrdzuje pre mňa podpriemerný scenár a dej (čo sa týka deja, lietadielka ma bavili o 100 % viac ako motorečky:) ), ktorý teda ešte v prvej polovici bavil, no neskôr spadol do nepríjemnej klišoidnej druhej polovice. Jeff Bridges sa mi páčil, no preňho filmy takéhoto typu nie sú. Musím ale spomenúť skvelý herno-elektro-technický soundtrack, česť Daft Punku. Najlepšie pozerať v HD, pretože to sú orgie, ale bez zapojenia logickej časti mozgu. ()

Jayk19

Příběh je slabší,vzdaluje se od znázornění kyberprostoru v jedničce.Ale je to podívaní a to vizuální a hlavně hudební.Daft punk se mi nikdy nelibíli a nelíbí se mi ani teď,ale OST je jednoduše luxusní.Perfektní Bridges září jako vždy a navíc zde v dvojroli.I když příběh není na úrovni prvního dílu tak vše ostatní je naprosto dokonalé,nádherně spojené audio a video složky a efekty stojí rozhodně za pokoukání,pokud má člověk lepší aparaturu.Doporučuji vidět k srovnávání dalších snímků.***** ()

scattered

Svet jednoducho nemôže byť dokonalý a to isté platí aj pre film. Tron vyzerá neuveriteľne, po audiovizuálnej stránke je to skutočný skvost skvostov... Kiež by sa to isté dalo povedať o príbehu, o hereckých výkonoch... Len si to predstavte! ()

brasek

Krok vedľa! Zápletka, atmosféra a myšlienka filmu sú veľmi biedne, aktuálne vysoké hodnotenie je len z nostalgie k prvému TRONovi, inak si to neviem vysvetliť. Kochať sa nad svetlami a tvarmi elektronického sveta sa nedá ak celkový priebeh snímku vráža divákovi nôž do srdca. ()

Wolftalon

Curve Fever s příběhem, který mě ničím neoslnil. Tron vás rozhodně nezabije, ale nic výjimečného v něm nehledejte. ()

Jana548

Čekala jsem od toho víc. Efekty a svět je super ale něco tomu scházelo, nevím možná děj mohl být trochu lepší. Ale jinak pěkný film. Takových 65% ()

Kackas

Další film, který stojí za to vidět. Tento film jako pokračování Trona z roku 82 rozhodně nezklamal a potěší rozhodně milovníky techniky. Je to zkrátka něco úplně jiného, než na co jsme zvyklí u akčních filmů či sci-fi. Opravdu film o dokonalosti filmového umění a designu. Film je slast pro oči i uši. Ze začátky takový akčnější, ale pomalejší rozjezd, ale poté co se Flynn dostane do onoho gridu, je 125 minut na co koukat. Opravdu dvouhodinová fascinující podívaná. Film doporučuji zejména v IMAXU. ()

Jirka.Valent

Srovnávat původního Trona s tímto moderním je podle mne nesmysl. Jiná doba, jiné možnosti. Každý si najde to svoje. Legacy vás zaujme akcí a efekty. Doplněn soundtrackem od Daft Punk se z něho stává parádní zážitek, který vás bude bavit. ()

DaNvYto

Tron není jen o skvostném designu, je především o stylu... A ten styl v doprovodu Daftpanku je kulervoucí. Film a děj obecně je tvořen tak, aby zapadal do stylu, a to je jeho největší slabinou. Ten rokokovej nábytek ze skla, plastu, kovu já nevím čeho ještě... chci mít doma taky... ()

notozjano

Sci- fi filmek, který svým zpracováním vzdáleně připomíná Matrix. Nikoli už dějově a ten mi tu přišel docela slabý a závěr už byl vyloženě odfláklý. Celková stopáž 125 minut není úplně málo, ale to vyvažuje povedený vizuál, jakž takž slušná akce i s akrobacii a opravdu nebýt slabšího děje, hodnotil bych i víc. ()

trickmaster

Tento film je muj nejoblibenejsi a videl jsem ho snad 100x! Miluju Trona! Ve vsech verzich, a ani tady nezklamal! Efekty za 5*, soundrack za 5*, scenar za 5*, Qora za 5*, navíc totální audio a video vizualni orgac!!! ()

VUCAKO

Myslím, že můžu dát pět * i v případě, že jsou skvělé jen dvě stránky filmového díla - zde je to hudba a vizuální vzhled. Tyto dvě části nemají daleko k dokonalosti, zbytek jsem osobně nevnímal tak silně. Soundtrack si dodnes pouštím někdy k práci nebo v autě. I vizuál má styl a je v tom vidět kromě vkusu (ano, to je subjektivní hodnocení) i výborně odvedené řemeslo, nejenom "eye-candy". Na koho se dobře kouká: Jeff Bridges a Olivia Wilde. ()

Felix22

Ne všechno bylo špatné a některé sekvence byly působivé, jinak po příběhové stránce je to slabota a nepřináší to do toho světa nic nového (svým způsobem to i vykrádá původní snímek). Vizuál se po chvilce okouká a působí sterilně. Koncept virtuálních realit je zajímavý a umožňuje spousty možností, tady to prostředí zas tolik nefunguje a to radši nechci zmiňovat omlazování, které je fakt až směšné (omlazený Bridges v pár scénách vypadá jako by vypadl z nějaké videohry). Jinak zápasy, závody motorek, design vozidel a závěrečná část se stíhačkami je parádní. ()

PanPyzamo

Původní Tron se mi fakt líbil a tak jsem byl zvědavý na další díl, který vznikl až po několika letech. Byl jsem ohromen! A to především efekty. Ten zub času se zde skutečně podepsal a zkrátka jde vidět, že už to není ten Tron z osmdesátek, ale nový 10's film. Efekty tedy logicky o několik úrovní výš než tehdy a akce mnohem lepší. Sledovat to tedy byla slast pro oči a dokonce jsem si v jednu chvíli říkal, zda to i nepřekoná původní film. No. Možná, ale jen možná by ho i překonalo nebo aspoň mělo šanci, ale Tron: Legacy má podle mě jeden problém a to je tempo. Zatímco začátek je velká nálož akce a vy tak hltáte všechny ty efekty, tak za chvíli dojde ke zpomalení a bohužel k zrychlení už téměř nedojde a vy tak po zbytek filmu budete sledovat pomalejší tempo, což je u takového filmu s nádhernými efekty škoda a to obzvlášť, když jsme měli možnost vidět tak lahodnou akci a ono na ni kromě konce už nedojde. Jinak za mě dobrý film, který můžu doporučit a to hlavně těm, co viděli ten předešlý z 80. let. Podívat se do herny z minulého filmu po několika letech je pěkná nostalgie. 7/10 ()

wdc

Dobré sci-fi, vtáhne do fiktivního virtuálního světa a více-méně nenudí. Dobrá hudba. *** by asi byly málo. Není to ale film, který bych musel vidět znovu. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi