TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

nadalv

Pohledná nuda. Dialogy neúnosně zdržují děj a jejich obsah je.... bleee. Mlčeti zlato. Jako němý film dobrý. ()

fordhont

Opačný problém než u většiny filmů - tady je provedení (vizuální, zvukové) i obsazení dobré, ale námět a celková myšlenka jsou dětinské. ()

Punisher95

Tohle a čtyři bratři, jsou jediné dva filmy, kde se mi Garrett Hedlund opravdu líbil. Jeff Bridges byl jako vždy výborný a Olivia Wilde taky ušla. Celková atmosféra filmu byla dobrá, konec mě příjemně překvapil. Oproti jedničce slabší, ale to jsou dnešní nový filmy, oproti těm starším, všechny. 4 hvězdičky si myslím, že je dostačující hodnocení. ()

angel.CZ

KOukal jsem po delším čase co mi to leželo na disku a čekal jsem fascinujicí 3D podívanou, ovšem dostalo se mi sice Hi-Tech technologie, ovšem v podaní 3 barev (černá-bílá-oranžová). 3D efekt úplně nulový, lituji lidi, co na to šli do kina na 3D a vyvalili o třeba 100kč více. Co se týče futuristického zvuku, tak byl na začátku dobrý, jenže pak už šlo vlastně jen dokola o to stejné (teďka koukám že se o to postarali DUFT PUNK - takže chápu). No, už někde v polovině filmu mě prvotní nadčení silně přešlo, když nepřišel ani něják dobrý příběh do kterého bych se ponořil a vlastně už jsem dokoukal jen z povinosti... není to špatné, ale asi jiný doušek kafe.... 30% ()

subic

Na scéně opět Flynn, jeho hry a jeho firma na hry. Daft Punk se postaral o parádní hudbu, kterou je možné zaslechnout leckde, i v rádiu, sportovních přenosech apod. První polovina příběhu má myšlenku a spád a pak to přijde, druhá polovina dějově strašně propadne. V podstatě zůstane jen u digitálních triků. Je to žánrovka a musím si na to udělat náladu a čas. ()

mrclTV

Je to nejaké utajené podobenstvo na Apple (jablko vo Flynnovom byte) a iné tech. spoločnosti? Riaditeľ je zenový budhista, ktorý sa snaží vyriešiť problémy mierovou cestou a Encom je v postavení nenásitnej korporácie bažiacej po zisku bez reálnych inovácii (tento rok bude na krabici 12tka). Fakt ma nudilo neustále opakovanie hlášok ako: This is it, Let's go, Come on, Here they come...dialógy žiadna sláva teda. Technicky takmer dokonalé. Ale pod načančaným vizuálnym pozlátkom je dejová linka prestrelená snáď ešte viac ako v jednotke. Keď som si žiadal v jednotke dospelejší príbeh, nechcel som niečo takéto. Na záver len dodám, že skutočne sa k filmu hodí podtitul najdlhší a najdrahší videoklip v histórii hudby - Daft Punk sú hlavný víťazi, divák uhral ťažkú remízu. ()

ostravak30

Tohle je další z řady filmů, který mě nechává absolutně na pochybách, zda se jedná o dobrý film nebo o podprůměrnou podívanou. Chvílemi to vypadá na obojí. Nicméně...nevím proč, ale v začátku mi to přišlo trochu jako Spiderman. Samozřejmě, že tam šlo o muže se schopnostmi, ale mě to tak připadalo tím, že se jedná o mladíka, který je nápaditý, kreativní a má vše zachránit. Film byl místy i, sice malinko, humorný. Každopádně pak přichází ta nejdůležitější část snímku. Hlavní hrdina přechází do virtuálního světa. To, jak byl virtuální svět pro film vytvořen a zpracován, to klobouk dolů. Vypadalo to docela věrohodně. Tím chci říct, že zhruba takhle si to při pobytu mezi virtuálními daty a vším dalším, představuju, že by to mohlo vypadat. Na druhé straně je tu tentýž motiv, který scénáristé používají vlastně pořád dokola. Opět zloduch, závody, kráska, která hlavnímu hrdinovi zachrání zadek a spolu nakonec i odjíždějí. Všechno tak trochu ohrané. Napínavé to je až do konce, to zase ano. Osobně jsem se nachytal při tom, jak s napětím čekám, zda hrdinové nakonec bránou zpět do světa uniknou, přestože to bylo od začátku jasné. Mě to bavilo, ale vyšší hodnocení dát prostě nemůžu. Jednak proto, že vás z toho po chvíli začnou bolet oči, jako byste hleděli dvě hodiny do počítače, jednak pro slabší scénář. Jinak to ale nebyl špatný film ()

adamix

10 rokov som sa filmu vyhýbal a mal som na to pevný dôvod. Vidieť digitalizované sci-fi od Disneyho mi zaváňalo obrovským výsledkom zanedbania (niečo ako súčasné Star Wars pod vedením tejto spoločnosti) a musím priznať, že som o nič neprišiel pozretím toľko vychvaľovaného TRON-a. Tento film je plný toľkých nedostatkov a nezáživných sekvencii, že to ani nie je pravda. Ide o vysokorozpočtovku s tak klišoidným dejom, chabou akciou a zle napísanými postavami, až sa vám chce kričať. A pritom som poslednú dobu márne dúfal, že by slávna matrixovská trilógia mala silného konkurenta, nestalo sa. Garrett Hedlund, čoby moderný Neo, pre film nezáživným hrdinom, ktorého by som si aj obľúbil, keby celý čas radšej držal hubu. Olivia Wilde, ako nebojácna a striktná Trinity, len zbytočná ženská postava bez šmrncu a zaujímavého sexepílu. Bridges, ako všeznalý mudrc Morpheus, veľmi rozporuplná postava, z ktorej sa dalo vyžmýkať viac. Sheen, z inej perspektívy vnímaný ako bohémistický a zákerný Merovingian, je hereckou chybou a omylom divného zmyslu pre humor u scenáristov. No a na predigitalizovaného Bridgesa sa nedalo pozerať. Postavy - katastrofa, humor žiadny, resp. ,,len ten trápny", hádzanie diskov akože akcia nezaujme. Neviem, či to bolo len výsledkom mojej pozornosti, ale akosi som nezachytil, aký zmysel, či dopad alebo výhody pre spoločnosť mal program TRON. Bieda. Aspoň bol soundtrack počúvateľný, naháňačka na motorkách ma na chvíľu prebrala z letargie a ukázala sa konečne aj nejaká tá emócia medzi otcom a synom pri dialógu o zosnulých členoch rodiny a starej otcovej motorke. Ale aj tak nikdy viac. Slabé 2*. P.S. - tá kombinácia čiernej a ledkovej modrobielej bola pre moje oči strašným utrpením. Grc jak sviňa. ()

Blazkowicz

Parádní podívaná. Tam, kde je původní Tron už zastaralý nebo prostě nudný kvůli všem svým nedostatkům, tak nový Tron exceluje. Samozřejmě se tady zase hraje nejvíc na vizuál, ale konečně je dobrý i děj, hudba atd. Jsem si říkal, koho mi ti dva týpci v baru připomínají a on je to Daft Punk. To sice není moje cílovka, ale možná tomu dám šanci. Když se ještě vrátím k vizuálu, tak mně se o malinko víc líbila stylizace původního Trona (osmdesátky) a v některých scénách film trochu připomínal Matrix. 4* ()

route60

Puvodní film Tron byl hrúza a tento je katastrofa stejného ražení a nemění na tom nic ani format 3D který je čím dál tím více otravnější zbytečný film, Jeff Bridges je to jediné co stojí za pozornost, 10% ()

Fiijay

Pro mě událost roka,kloubou dolu před režisérem a jeho prvním filmu,bál sem se,že se film pokazi ale naopak, tenhle film se musi líbit všem a kritici ať se dou bodnout , žadná revoluce filmu , jako je avatar tohle je revoluce I GOT IN! ()

x_ander

Nadšení. Jednoznačně. To je pocit, který jsem měl, když jsem odcházel ze sálu. Audiovizuální pecka, která diváka zarazí do křesla. To je nový Tron. Netuším, proč v něm někdo hledá nový Matrix nebo Star Wars, a pak se to odráží na hodnocení. Tron není dokonalý, oproti originálu se částečně vytratil onen "počítačový" feeling (kde je sakra Bit ?!), ale zase se ho nesnaží nijak kopírovat, jen na něj spousty hláškami příjemně odkazuje. Takže pro diváky, kteří si ujíždějí na "tak trochu jiném sci-fi" je Tron : Legacy must-see záležitost. Lepší film teď před Vánoci v kině stejně nenajdete. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi