TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Čejkyn

Vizuálně a hudebně to nemá chybu!Nápad je taky vcelku originální,herecky slušné(Jeff je vynikající,Olivia fakt kočka),"jen" ten jednoduchý příběh mě trochu zklamal,čekal jsem trošku více nápadů ve virtuálním světě,ale budiž:60%---Musím si pustit první díl!! ()

Euchrid

Had za 200 mega zase trošku posune laťku toho, co se dá 3D kině zažít. Pobaví, ale klasickým blockbustrovským stylem tzn. nebýt těžkotonážního útoku na smysly a sympatických Bridgesů bylo by to z hlavy tak za týden. ()

chicab8

Úžasná "vize" dob možná budoucích. Počáteční patos rychle vystřídala parádní akce, světelné efekty, výborně volená hudba a především skvělá Olivia Wilde ve slušivém futuristickém oblečku. Film krásně ubíhá a než se stačíme nadechnout, už jedou závěrečné titulky. Nejlepší ovšem byly honičky futuatomoto, o tom žádná :) ()

freyinec

Slušný psycho. Vymazlená grafika, podařený celý nový svět, kterému by slušel trochu větší prostor ve stopáži, herci na úrovni. Snad jen občasná předvídatelnost děje kazí celkový dojem a fakt, že se všichni hlavní protagonisté furt za někým/něčím ženou a nikdo nedostane větší porci času pro sebe, takže Tron uteče jako voda a po návštěvě kina zůstává v hlavě pár nezodpověditelných otázek. Celkově příjemná podívaná. ()

Bounded

Originálního Trona jsem viděl jako malý kluk a tenkrát jsem z něj byl naprosto odvařený. Po letech už to tak slavné nebylo, ale dokázal jsem ocenit efekty, které byly na dobu převratné. Už první Tron neměl příběh nijak silný, a proto jsem ani u pokračování neměl přehnaná očekávání. Jalový scénář jasně přebíjely efekty a nejinak tomu bylo i u dvojky. Lehkou naivnost bych tiše přijal, líbilo se mi i scénáristické pokukování po pamětnících ("Big door") a i zakomponování Daft Punku do scény v baru, ale kromě těchto několika maličkostí, podmanivého vizuálu a kvalitního soundtracku už film moc nenabídne. Velmi těží z jedničky, je plný stupidních scénáristických bot a 3D zpracování už se nedá nazývat nijak převratným. Takže jednička vítězí dobovýma očima, dvojka jde o hvězdičku dolů, protože kromě pár akčních scén, které jsem si užil (ale blahem se nerozplýval jako třeba u The Expenadbles) nenabízí nic, co by nenabízel jiný standard. Pravda je ale taková, že pro dnešního diváka bude dvojka určitě stravitelnější. Rozpačitostí při hodnocení mi Tron: Legacy připomíná čtvrtého Indianu Jonese. ()

wito

dejovo nijak strhujúce, audio - vizuálne predstavenie však dosť husté. je zaujímavé pozorovať technickú stránku nového trona v porovnaní s tým starým. to, čo súčasná animácia v kombinácii s atraktívnym vizuálnym štýlom, čerpajúcim práve z pôvodného trona dokáže, je úchvatné. tu ma bohužiaľ trošku prekvapilo nápadne počítačové animovanie hlavy mladého jeffa bridgesa, ktoré je s trochou nadsázky, akoby z konca deväťdesiatych rokov. pričom niečo obdobné tu bolo aj v prípade benjamina buttona, kde to fungovalo na jednotku. nezabúdajme tiež na pôsobivú hudbu od daft punk, ktorá bola urobená ešte pred natočením filmu. ()

boo-boo

Keď sa odosobníte od faktu, že väčšina dialógov sa proste nedá brať vážne (podaktoré ani počúvať), zrazu si je čo užívať. Celý film je jednoducho sympatický, vizuálne (aj vďaka neokukanému "interface-u") podmanivý a citeľne JEDINÝ svojho druhu. Oproti prvému dielu síce chýba hĺbka, pocit nejakého posolstva či presahu, rovnako ako vypiplaná grafika miestami neevokuje virtuálnu realitu (nato je vypiplaná až príliš), no na druhej strane je TRON presne tým, čo kino potrebuje - príjemný, zábavný a oku lahodiaci. No a priam Neovský "príchod" Jeffa Bridgesa do baru Line's End je jedným z jeho najcool filmových momentov vôbec. ()

DjMetal

Podla mna super,akurat nechapem naco 3D, co som si vsimol tak iba titulky boli v 3D....inak haluz, ze Jeff Bridges si zahral aj v original Tronovi z 1982 ()

Jerry_87

Tron je po vizuálnej a hudobnej stránke (Daft Punk ma celkom pohltil) veľmi podarený a naozaj si ho v kine užijete. Čo sa však týka obsahovej stránky, tu má Tron veľmi veľa medzier a hlavne množstvo nezodpovedaných otázok. Dokonca ani 3D projekcia ma neohromila takže pre mňa priemer 6/10. ()

s_c_o_r_p

Z Garretta Hedlunda vyrostl docela slušnej sympaťák, Olivia Wilde mi sedí daleko víc jako třináctka a soundtrack zvedl mé hodnocení o jednu hvězdu. Celkově z TRONA nedokážu s některými tady sdílet nadšení - což o to, udělaný to bylo pěkně a možná ho vidět v 3D provedení by bylo lepší než v klasice, ale .... scénář mi moc neseděl. Dá se říct, že jsem se chvilkama hodně nudila. Jo a Sheen neměl chybu! ()

Milkom

Vizuální orgie pomocí hry světel a stínů, technologie a geniality. Hudba stvořená přesně k účelu omámit a vtáhnout nás do snového světa jedniček a nul. Toť vše. Ostatní přebíjí nezajímavý příběh. NUDA!!! Znovu už to vidět nepotřebuji. Nástup nového fenoménu se nekoná. Škoda. ()

met87

Po vizuální stránce je Tron prostě skvělej, první bitka á la gladiátorské zápasy byla pro mě nejzajímavějším okamžikem celého snímku, ta byla fakt dokonalá:-)Zde však má chvála končí. Podle mě Tron: Legacy má strašně jednoduchý děj, který si pohodlně plyne bez žádné překážky, vše je nalajnované, vše jede podle hodinek. Chyběla mi zde i závěrečná bitka CLUa a Flynna staršího. To všechno u mě vyvolává dojem nevyužitého potenciálu. Škoda toho:( 6/10 ()

dydl1

Efektně skvělé,hudba perfektně doplňuje prostředí,ale celkově průměr.Dvakrát se mi přivřelo oko a to je co říct. ()

Adrai

Jo - jo - jo a ještě jednou jo. Všechno to co jsem od filmu očekával v něm je. Přesně takto jsem si pokračování původního Trona (podíval jsem se na něj až v době kdy se o tomto pokračování začínalo psát) představoval. Co na tom že příběh je otřepanej, že některý části lehce připomínají jiné filmy - vždyť ono nic novýho snad už dneska ani nejde vymyslet při tom počtu filmů co se na nás rok za rokem valí - všechno je vymyšleno a objeveno takže je jasný že už jsme to museli někde vidět. V dnešní době to jde už jen vylepšit. A to tenhle film dělá. Třešničkou na dortu jsou pak Daft Punk (soundtrack je dle last.fm momentálně jeden z mých nej.) a nehorázně krásná Olivia (bodovalo už jako 13ka ale teď musela do topky i kdyby nechtěla) .... ()

Shredder

Tie "audio-vizualne orgie" sa nakoniec obmedzili len na svetelno-elektronicky fetis. Digitalny Jeff by zapadol ovela viac do Beowulfa nez skutocneho filmu. Dej je predvidatelny, nudny a prostredie simplicitne, proste doslovne strohe. Obcasne vykradanie Star Wars ma nijak neohromilo o to viac, ze TRON svojim primitivnym scenarom a absolutnou absenciou humoru pripomina skor Spy Kids 3D. Finalna scena z realneho sveta je EPIC FAIL. ()

kucny

Nemastné neslané pokračovanie,aspoň v mojich vtedajších detských očiach, vynikajúceho filmu. Efekty sú síce pekne spravené, ale zvyšok je nudný a ani tie preteky na motorkách a hádzanie diskov nie sú ktovieako strhujúce. Herecky je na tom najlepšie len Brigdes, ale jeden chlap nezachráni zvyšok osadenstva. ()

LakiyL

K dokonalému filmu má TRON: Legacy ďaleko, no bol presne tým, čo som od neho očakával a splnil moje inside-computer fantázie :D naplno. Dokonale pobavený a oddýchnutý pri elektronickej extáze, ktorá vyžmíkala spolu s Daft Punk hudbou maximum. ()

aik

Vizuální pastva pro oči, která se už teď stává legendou. (jednoznačně za 5* a to i když odečtu místy chybějící dynamiku scén) ... Má to však jeden háček a to, že vzhled je snad jedinou a hlavní stránkou filmu, na kterou se tlačilo tak moc, že se vlastně trochu pozapomnělo na zbytek. Herci sice byli fajn, hudba byla místy hodně dobrá, ne však převratná (dejme tomu 3*, mimochodem Michael Sheen mě tady vysloveně iritoval se svou představou, že se snad nachází v pokračování mého oblíbeného Mechanického pomeranče, nebo co), ovšem děj a scénář jsou tak trochu o ničem. Přesto zrovna tuhle část bych u blockbusteru dokázal tolerovat, kdyby se tvůrci nesnažili do filmu vložit jakési poselství a vyšší pravdy, které jsou většinou vycucané z prstu a ve filmu naprosto mimo. (vypravěčská stránka filmu okolo 2* maximálně) .. Souhrn: Krásná sexy modelka, která udává módní trendy, ale neumí mluvit nebo by spíš raději neměla mluvit, přesto se vám o ni občas bude zdát. 3* ()

Bezmenny

Na viac sa to u mňa nevyšplhalo. Oceňujem inovátorstvo, novú myšlienku. Dej bol, bohužiaľ, predvídateľný. A zas, niektoré okamihy dýchali neúplnosťou. Asi v skratke - treba si to pozrieť, aby bol človek v obraze, ale mne to určite stačilo len raz. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi