TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Litsarch

TRON: Legacy. Nadchnul dost v kině ve 3D. Nachnul stejně tak o skoro 2 roky později ve 3D doma. Po přečkání začátku, kde sice není nouze o zajímavé scény, ale člověk přecijen čeká něco jiného, začne divák prožívat naprosté sci-fi orgie. A ne, děj neignoruji a líbil se mi. Stejně tak jako herecké výkony (Olivia Wilde <3) a skvělý hudební doprovod. Dokonalou vizuální sci-fi stránku lze jen těžko popsat, to se musí vidět. Snímek jsem ve 2D neviděl, ale nevěřím, že by mohl vyznít tak, jako ve 3D. Ano, díky vizuální stránce filmu přehlížím menší či větší klišé, chyby apod. Ale upřímně, u TRON: Legacy mi to opravdu nebude vadit ani po Xtém shlédnutí. :) ()

Hismael

Tmavý futuristický svět dohromady s asi čtyřmi barvami je sice vizuálně nápaditý, bohužel převypráví trochu obyčejný, ale spíše nudný příběh. Moc jsem tomu celkově nedokázal věřit a spíš jsem jen sledoval vizuálně zajímavé akční scény. Tron vůbec není špatný film, jen to chtělo o něco nápaditější scénář, který bohužel občas vypravěčsky pokulhává, dává spíš důraz na svůj “kybersvět“. Díky CSFD za projekci. ()

McClane

Tak co s tím Tronem...Vizuál - super, zvuk - bomba, ale jakmile někdo začne mluvit a něco řešit, tak to nedá vůbec, ale vůbec žádnej smysl a doufal jsem, že tu hubu zavře už zavře...TRON Legacy bohužel prohrává jak s původním, byť 28 let starým Tronem, tak Avatarem i Star Wars. Viděno v IMAXu. ()

MoiJe

Vo vseob. nie zle. Pribeh ale tak kopirujuci prvy film... a predsa iny. Komercny, bez poriadneho noveho napadu a co ma stve najviac, pri vsetkych tych modrych a cervenych svetielkach ziadna WOW! akcia, i ked prilezitosti by bolo a inak je vizualna stranka velmi pekna. ()

Terva

CITÁT - Digitální hranice............. Chtěl jsem vidět data jak se pohybují počítačovou sítí. TRON 3D je tady - bojuje za uživatele. Ve filmu si zahrál i pes. Jménem Marvin. CITÁT - Haf, haf........... Věřím tomu, že by mohla lidská mysl vstoupit do počítačové sítě, ale....., ale tělo musí zůstat v našem světě. Proto mě docela chybělo tělo Flynna staršího a posléze i další těla. A nejzákladnější mínus filmu je hudba, už po půl hodině mi lezla šíleně na nervy. V kině bych to asi nevydržel a utekl bych. Doma jsem jen ztlumil zvuk na nejmenší možné minimum. Ve filmu je použita kniha Voyages extraordinaires, což jsou kompletní romány Julese Verna. Jinak snímek je nudný, příliš extravagantní, bez kouska přírody a s absolutně dementní hudbou. Jo a je to remake velice úspěšného filmu, které se nepovedlo. Game ower. CITÁT - Dokonalost není poznat.......... Dokonce na konci filmu neukážou ani západ slunce, i když se ta scéna přímo nabízela. ()

jh666

Za prvé vizuálně nejlepší film, který jsem, kdy viděl. Počítačový svět nemá konkurenci. Ač normálně elektronické hudbě nefandím, sem se hodí jako nikam jinam, a je udělána výborně. K tomu Olivia Wilde. Takže co víc si přát. 5* ()

Chermy

Audio-vizuální pastva pro oči! Nevím po kolikáté už to letos říkám, ale velká škoda, že se víc nezapracovalo na scénáři, protože to mohl být filmový skvost. Takhle zůstává jen nadšení ze zpracování, které úplně pohltí fakt, že je to vlastně banální slátanina, která krade kde může a na konci je i hloupá. Přesto, velký zážitek! Asi jsem děsně povrchní :-) ()

corpsy

Začnem tým, čo je na tomto filme najlepšie. Vizuálne efekty, výprava, kostýmy, zvuková a hudobná zložka ( Daft Punk zložili väčšinou elektronický soundtrack, ktorý mi dal to, čo som čakal od každého druhého sci-fi soundtracku - hutné syntetické orgie ), to všetko nemá v rámci hi-tech science-fiction obdoby a berie dych. Akurát mi trošku túto bezchybnú technickú stránku kazí digitálne nedokonalý mladý klon Jeffa Bridgesa. Už spomenutý herec, je tu ale tým najlepšie hrajúcim členom hereckého tímu. Hraje ako v realistickej dráme. Za pozornosť ešte stojí Michael Sheen v grotesknej úlohe jedného z Programov, je to však iba epizódka. Zvyšok je už len efektné ´´křoví´´ a myslím tým aj Garreta Hedlunda a Oliviu Wilde. Pri tomto snímku som mal podobný pocit ako pri AVATARovi, čo najskôr sa do tohto sveta vrátiť, ale vyzerá to tak, že ´´vďaka´´ chladnejšiemu diváckemu záujmu to asi pokračovaním nebude, resp. to pokračovanie tak skoro nepríde. Aj tak, je to ale ďalší dokonalý príklad toho, že KINO je, a aj stále ostane tým najlepším spôsobom, ako si uskutočniť ten najúžasnejší a najplnohodnotnejší filmový zážitok. ()

PanCitron

Dobře jedna rada pro mě do budoucna: Nechodit na Americký filmy jen kvůli hereckému obsazení. Jinak ne že by to vyloženě nebavilo, ale zároveň nikterak neoslnilo. ()

CiTrus007

Vzhledem k tomu, že Disneyové tento film tvořili jen s malými ohledy na původní Tron, se nedá čekat žádná významná předchozí návaznost. Tohle je jinak psaný film, takže fanoušci jedničky si tady asi moc neužijí. Flm je jiný, ne ale špatný - od začátku do konce strhne velmi propracovanými grafickými efekty a kontrastem mezi uzavřeným barevným počítačovým a svobodným monotónním "skutečným" světem. Vše ještě tak trochu jistí Olivia Wilde, takže není divu, že na příběhu potom zas tak moc nezáleží. Stejně je to ale zajímavá podívaná umocněná 3D efekty... ()

JayZak

Dobrý audiovizuál - jeden dlouhý, kvalitně udělaný Daft Punk videoklip, ale víc to bohužel není. Jako film s přesvědčivým scénářem to nefunguje, příběh je totiž prázdně jednoduchý a člověk má pocit, jakoby sledoval PC hru. Tento dojem podporují i záběry dělané tak, aby vynikly ve 3D - ve 2D, byť i na velkém projektoru, působí lehce přehnaně. Co se týče herců, Hedlund mi přišel nezajímavý, Olivia Wilde solidní, starý Jeff Bridges správně tajemný, zato ten mladý je průšvih, kromě schematičnosti jeho postavy u něj "vyniká" digitálně gumový obličej. 2,5* ()

joehot

Pro mě docela příjemné překvapení. Blockbuster, který si nehraje na nic jiného, 3D je celkem kvalitní, navíc ve formě prostředku, nikoliv cílu...Snad jen té elektronické hudby mohlo být méně... ()

M.Macho

Se silně ambivaletními pocity z rozpolceného vidění blízkých i vzdálených jsem nasazoval přilbu pro IO. K mému překvapení a úžasu se "digitální avantgarda" opakovala. Postižen prvním dílem a kladným vztahem k formalismu jsem si tento perfekcionistický videoart užil dvojnásob. Legacy s velkou až fanouškouvskou úctou totiž s jedničkou souzní. Mám pocit, že 3D konečně našlo vizuál, který si s formátem umí zahrávat. Podobně jako Tron byl (asi) revoluční ve své době je Legacy tímtéž. Nevšední vizuální dílo s úchvatnou prostorovou hudbou, řadou drobných odkazů, detailů. Dokonalý svět děsviý svou stylovou čistotou i vytříbeností. Nehledě na některé oxymorony jako "výrazné maličkosti" v promluvách či jednání postav je další verze programu Tron - Legacy mistrovskými liniemi. ()

prsvl

Původní Tron se mi nelíbil, to bych měl říct hned na začátek. A teď je otázkou, jestli se mi tenhle nelíbil víc anebo stejně. Ale filmu, kterej je v první třetině uplně debilní, v druhý třetině je to kopie jedničky (!!!!!!!) a v poslední třetině patetickej škvár nemůžu dát vyšší hodnocení. Nehledě na to, že mi to neskutečně připomínalo zkažený Hvězdný války (a očividně nejsem sám). ()

Ajinka126

Líbil se mi odkaz ne filmového předchůdce z roku 82 a to nejen v podobě Jeffa Bridgese. Nějak mě to ale za srdce nechytlo a to jsem sci-fi fanda. Příběh byl mdlý a vágní. A ačkoliv to oplývá krásnými efekty a hrou světla, tak pro můj filmový zážitek to bylo málo. ()

Lama.Lama

Skvělý vizuál, úžasná hudba, ale víc nic. Chyběla mi část, která by mě upoutala k obrazovce, nějaký ten wow moment. ()

Marsik

CineStar Anděl (3D ČSFD projekce) - Film mě ničím nenadchl (děj, napětí, akce..nic z toho). Možná ten závod na motorkách mě malinko zvedl ze židle, avšak třetí rozměr mému dojmu z filmu také nepomohl. Prostě mi to nic neříkalo a myslim, že si film pár let nepustim. Po vizuální stránce super, tvůrci si vyhráli, ale já se i tak nudil. 60% ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi