Jezero smrti

GothRot

Kam sa hrabe Marshallov THE DESCENT? Jeho krajan Watkins ho tromfol hneď v niekoľkých aspektoch: 1. V oboch filmoch sa vyskytuje téma emancipácie ženy – kým Marshallove „jaskyniarky“ sú silene maskulinizované prideľovaním výlučne mužských atribútov a napodobňovaním muža ako takého, v EDEN LAKE sila hlavnej hrdinky vyplýva priamo z jej ženskosti, skutočnej, úprimnej lásky a hĺbky citov, pričom jej premena spočívajúca v stratení zábrany zabiť pramení v tragickej strate a páde týchto ideálov (a nie vo svaloch, telesnej zdatnosti a v chlastaní piva). Celkovo táto metamorfóza pôsobí oveľa vierohodnejšie a uveriteľnejšie. 2. Watkins sa v EDEN LAKE brilantne vyhol nadprirodzenému, aby tak celkovo zdôraznil realistickosť, naturalizmus násilia a fakt, že najväčšie (a jediné) zlo na tomto svete pochádza z človeka – a nie z fantaskného živočíšneho druhu existujúceho jedine v mysli režiséra. 3. Hoci sa Marshall snažil natočiť krvavý a násilný film, v porovnaní s EDEN LAKE pôsobí prinajlepšom B-čkovo. V EDEN LAKE sa násile stupňuje pomaly, ťaživo, až sa divák bojí čo uvidí ďalej. Zlatým klincom neúcty voči životu je „necklace“ chlapca s futbalovým dresom. Dresom reprezentácie Anglicka. Žeby náhoda? 9,5/10 ()

SpeedyL

Přestože nejsem člověk, který vyhledává obdobný žánr, tak jsem se náhodou dostal k tomuto filmu. Velice se mi na něm líbilo, že se nejdená o klasický krvelačný horor, při němž se člověk jen popadá za hlavu a říká si: "proč tam leze nebo proč to řeší tímto nejhorším způsobem,..." Prostě má film "potenciálně reálný" základ a napínavý děj. Ke konci filmu už jsem trochu čekal "happyend", který by film podle mne nijak nazkazil, avšak i tento konec má nápad. Za příjemně napínavou atmosféru hodnotím 75%. ()

mansonn

Mlady par ide na romanticky vikend k jazeru, kde stretavaju partu deciek radobi anarchistov,ktori niesu moc priatelski a robia hluk.Po tom ako hodi pes bombu na piesok vedla paru zhustne atmosfera ked sa snazi chlap byt chlapom a ide im dohovarat.Tym decka jasne ze nasrdil a nedaju im pokoj ani na druhy den.Trochu nezmysel bol ked dospely vysportovany chlap sa boji deciek ozbrojenych malym nozickom .Az na par chybiciek logiky sa dal film pozerat.Celkom dobre stupnovanie napatia,viditelny prerod ucitelky v lese , ale celkovo uz mam dost tych silnych zien . ()

Ponocnej

jj nechci byt za moralistu ale rekl bych ze az naturalisticky horor a bohuzel nekolik takovejdlech pubertackejch zmrdu jsou k videni kazdej den .... jen teda skoda ze kdyz mela hlavni hrdinka prilezitost tak na toho hlavniho pubose nechrslta benzin a nezapalila ()

Reesha

Docela slusnej thriller, kde hlavni padouchy predstavuje banda deti. Filmu se povedlo ve me vzbudit opravdovou nenavist k temhle "detem" a tim padem me i zajimalo jak to dopadne. Bohuzel behem filmu mi casto vadilo, ze ve chvilich, kdy bych ja osobne ty parchanty spraskal jak psy uz davno, hlavni hrdinove si porad opakuji "jsou to jenom deti". Konec to melo vcelku taky fajn, ale po titulcich jsem uz o filmu vubec nepremyslel, takze ve me nic nezanechal. Davam tedy prumer. ()

Monyfik

Po první části filmu, jsem si říkala další anglické "béčko", ale později se mi film začínal líbit víc a víc. Zaujala mě duchapřítomná hrdinka, která se pokoušela udržet při životě svého snoubence. Vůdce party nutil všechny přítomné, aby se alespoň drobnou částí podíleli na vraždě oběti. Brutální dílo zároveň natáčí na mobil mladá Paege, aby se vůdce smečky ujistil, že za všechno nemůže pouze on, ale zapojili se do vraždy všichni ostatní. Na konci se potvrdí, že synáček zdědil povahovou vlastnost bezcitnosti po otci. Kvalitně ztvárněná je scéna, kdy se hlavní hrdince při zoufalém útěku zapíchne do nohy klacek a později se ho snaží vytáhnout. Myslím, že by se hlavní hrdinka sama podřezala břitvou, kdyby dopředu věděla, jak dopadne v domě rodičů jednoho z teenagerů. ()

Jurcekk

Od Votrelca najlepší horor (?), čo som videl. Keď vyšla z toho kontajnera ... Film roka 2008 ex equo s 4 mesiace 3 týždne 2 dni. ()

Norzog

V konceptu se neliší od ostatních slasherů, Eden Lake se ale nebojí dosadit do hry uvěřitelné postavy děckých záporáků a hlavně ten konec... ()

Grifindoor

Tak tenhle thriller mě totálně rozsekal, dlouho sem neviděl nic tak šokujícího. V záplavě amerických stupidních hororů ukazují, že to sou britové, kdo umí lepší kousky. spíš bych řek, že si britove timhle filmem vytřeli s američany prdel a to se mi líbí. ()

montel

Steve (Michael Fassbender) a Jenny (Kelly Reilly) jedou na výlet k jezeru, kde potkají bandu mladých výrostků, která jim neustále něčím znepříjemňuje život. Jakmile mladé dvojici ukradnou vůz dojde Steveovi trpělivost a na mladíky vystartuje, přičemž omylem zabije jejich psa. Pro mladý pár tímto nastává velký teror, kde jim jde o holý život...Tak se nám Angličani pěkně předvedli. Syrový thriller,který vám nedá spát. Nenechte se odradit debilním názvem. Je to opravdu pecka..75% ()

infidele odpad!

moře hnusu a násilí bez jakéhokoli smyslu.. film je absolutně předvídatelný a od první půl hodiny neúnosný.. pokud vás nezajímá teenegerovská hra na řezníky, tak bych film nedoporučovala ()

klerr

Tomuto hororu opravdu nemám, co vytknout. Nepadla jediná nudná či nepravděpodobná scéna, což filmu přidala na autentičnosti. Ale opravdu jsem si od půlky filmu přála, ať vše rychle skončí aspoň částečným happy endem, ale nakonec jsem byla značně překvapena. Proto ten, kdo opravdu ze srdce nesnáší nespravedlnost, by měl tento film raději vynechat. ()

martin91

Ako si čítam niektoré vaše komenty, tak sa mi normalne zdá, že som pozeral iný film. Úplne súhlasim s komentom od hirnlego: "někdy je té debility v jednání postav přeci jen trochu moc" ()

w.w.

celkom zaujímavý film, ale stále sa nemôžem zbaviť dojmu, že posledná žena, ktorá ma dokázala presvedčiť, že je silná fyzicky aj psychicky čeliť násiliu je Rypleyová (ešte možno Connorová) ale toto nie. Vybrať niečo z chodila takýmto spôsobom by mal problém aj the ROCK :o) Ako thriller je to ale výborné, pekne dynamické a záver: BOMBA BOMBA BOMBA ()

Tomy_TO

Tento film som si pustil s vidinou napinaveho filmoveho zazitku. To co som vsak videl ma viac nez znechutilo. Banda vyrastkov nahana dospeleho chlapa s jeho pratelkou a on na smrt vystraseny pred nimi uteka. To ma byt pokus o vtip? Musel som sa velmi premahat aby som pri tomto filme vydrzal do konca. ()

rodneycz

Pro mě velice líbivý horror s vynikajícím příběhem, atmosférou ale špatným koncem. Není nic lepšího, než když se z poklidné dovolené u Eden Lake stane doslova boj o přežití v přírodě. Počínání místních drzounů vůči mladému páru je brutální. ()