Jezero smrti

BaronX

Znepokojující a ... varující. Prakticky stejný námět jako v U.S. Funny Games, ale tentokrát bez zbytečného patosu. Nejhorší na celé věci je, že těhle hajzlíků je stále víc a víc ... vyčkávají ... na to ... aby ... mohli šířit strach ... aby mohli ... ničit cizí životy ... aby ... zahnali nudu!!! Oni chtějí krev. Vidím to ve městě, kde žiju ... ještě před deseti lety ... měli před dospělými lidmi respekt ... nyní ... hloučky bezcílně se potulujících mladistvých individuí ... pomalu ale jistě přebírá pomocí strachu vládu nad ulicemi. Je dobře, že se takové filmy točí, je dobře že se v nich nešetří násilím ... možná někteří lidi otevřou oči ... a začnou se zajímat o to, co dělají jejich děti, když jejich rodiče zrovna čučí na bednu. Na druhou stranu, doufám, že film neposlouží jako návod ... to bysme totiž všichni byli v prd... PS: Výborný výkon předvedla Kelly Reilly, klobouk dolů. Škoda, že je nedostala všechny ... ()

Kam-El

Nie je horor ako horor. Dvojhodinové tápanie v tme, vrah s maskou, ktorý sa zjaví tam, kde to obvykle čakáte, vždy dobehne podkýňajúcu sa obeť, nech ide akokoľvek pomaly a zamorduje všetkých okrem hlavných hrdinov?….tak to teda nie. Jazero smrti zobrazuje situáciu, ktorá sa teoreticky môže stať každému mladému páriku, ktorý sa utáborí v lese a narazí na skupinku násilných puberťákov, ktorí si chcú niečo dokázať, lebo ich doma vlastní rodičia otĺkajú. Dej sa odohráva prevažne za denného svetla, čo pôsobí veľmi realisticky a do poslednej chvíle drží diváka v napätí, až kým nepríde k prekvapivému záveru. Kto je zápornou postavou a kto záchrancom je relatívne a nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. ()

majesty

schvalne surovo na city natocene sceny tyrania, bez akejkolvek pointy, zaveru, poucenia, alebo akejkolvek snahy pomstit sa, alebo snahy divaka vratit k odplate za take zverstva.. vsetko zacne zle, vsetci su zli, vsade je anarchia, nezmyselne tyranie, a beckovo zabalene sceny ktore v zavere proste nevyvrcholia k akemusi obrateniu. ten film by som zakazal dalej sirit.. je to nieco ako kombinacia morbidnych videi na youtube schvalne na nervy, ktore nemaju nic s vychovou ani nic nehovoria. jednoducho clovek iba dostane zlu naladu po zhliadnuti a to je vsetko.. ak zla nalada bol cielom filmarov - tak "klobuk dolu". idioti.. odporucam Posledny dom nalavo.. hoc tiez beckova zaletizost, ale aspon .. aspon. ()

Crazynka

Velice kvalitní horor, chcete-li triler. Místy drsný jak podrážka, každopádně skutečný tak až mrazí v zádech. Už dlouho jsem neviděla takhle drsnou realitu. Hodně dlouho po skončení jsem to nemohla rozdejchat. 4 a pů * ()

Grissom

WTF!!!......bohužiaľ neprekvapilo ma keby sa niečo podobne naozaj udialo....drastické a veľmi realistické+silná atmosféra....fuck..... ()

Banned

Tak takové filmy opravdu nemusím. Já mám horory rád, ale u tohoto filmu jsem měl tendenci zvracet. Změnil bych i název kategorie pro takové filmy, třeba sado-maso nebo tak nějak... Tento film je prostě ztráta času. Neustálý masakr bez smysluplného děje. Ani nevím, za co mu dávám 1*. Možná proto, že jsem se na to vydržel dívat do konce... ()

nick_sekac

Neskutečně tvrdý, realisticky působící a drsný film, který ve mně po shlédnutí zanechal hlubokou stopu. Prvních patnáct minut může trochu nudit, ale poté nabere film vysoké tempo, které vydrží až do konce. Neviděl jsem mnoho filmů, které mě dokázaly takto vykolejit. ()

JohnZ87

Poměrně drsný film s velmi zenpokojivým poselstvím o neustále stoupající agresivitě mládeže. Příběh o tom, jak se může idylická dovolená ve dvou proměnit v noční můru a v boj o holý život. Z některých scén doslova mrazí a nejhorší na tom všem je, že se něco podobného může klidně stát. Velmi přesvědčivě natočeno. ()

fojtas

ikdyz par nelogicnosti zamrzi film je skutecne dokonale vypointovany a clovek se dokaze vcitit...až nepříjemně ()

datos

Kdo miluje horory, tak si tenhle film nesmí nechat ujít. Tohle je bomba, která se mezi hororama dokáže prodrat, až an samotný vrchol hrůzy. Tady se nedočkáte, žádného suchého a neučinnýho děsivého pocitu, ale divoké a nervy drásající akce a hrůzy. Jezero smrti ( Eden Lake ), když jsem viděl, tak jsem ani nevěřil svým očím, že by se něco tak "hnusného" dokázalo na plátně předemnou dít. Tento film neni pro slabé povahy a filmaře, který musí mít na každém konce hororu ten správný happy end. Tady se ho rpostě nedočkáte, což filmu přidává ještě víc na kvalitě. Kdo by řekl, že když v lese potkáte pár mladých vypatlaných machrů, že se Vám může obrátit den vzhůru nohama. A z pokusu o požádání o ruku Vaší milovaný se najednou stává boj o život. ()

dj_kure

Můj bože! Nedá se říct, že by ten film v člověku nevyvolal žádné emoce. Až na to, že jsem si připadal jako by se ze mě někdo snažil udělat totálního debila. Takhle hloupý scénář jsem fakt vzhledem k hodnocení tady nečekal. Pochybuju, že by byl někdo tak hloupej jako hlavní hrdinové filmu. Neodpustím si drobný SPOILER. Do nebe volající byla například část kde se týpek zaklíní po té kolizi se stromem v autě a ženská utíká pro pomoc. No a co udělá?? Usne hned za rohem. Kdyby to byl jedinej kiks tak budiš, ale když o pár minut později hledá někde v lese pomocí bluethoothu nejbližší telefon který by jí případně pomohl tak naprosto "nečekaně" jedinej kterej široko daleko najde je toho nej bastarda z tý bandy! Samozřejmě že mu pošle zprávu, že je zdravá a téměř za rohem! KONEC SPOILERŮ. Tento film prostě co se blbosti týče nemá naprosto žádnou konkurenci. 1* 15% ()

dacek

Tady se mi z některých scén i ze závěru zvedal žaludek. To mi přijde jako důkaz dobrého hororu dostačující. ()

Miagy

Jeden z mojich najobľúbenejších horov. Zo začiatku dej vyzerá klasicky, otrepane. Čo však dokázali decká v réžii skôr scenáristu ako režiséra bolo teda riadne krvavé divadlo. Nechutné, zvrátené nacistické decká. Sympatickí hlavní hrdinovia, tmavé lesy, špina, blato hnus, skvelý záver, možno trocha očakávaný. Po pozretí tohto filmu so mmal chuť zmlatit par deciek :) PLUS: herci, kamera, les, napätie a adrenalín. ()

markyzgero

klasickej model toho, že když neřešíte problém na začátku, draze se vám nevyplatí na konci. nemam nic proti béčkový produkci, ale poslední dobou jsem jií viděl příliš mnoho z evropský, potažmo britský provenience a většinou nestála za nic, zrovna jako jezero smrti, kterou nezachrání ani nová filmová star fassbender. zkrátka nudná, předvídatelná "chata v jezerní kotlině". ()

filip289

Dosť mrazivý, brutálny a nekompromisný film s kopou náhod a neočakávaným (alebo nakoniec očakávaným? veď tých náhod bolo predsa dosť..) koncom, ktorý možno aj trocha naserie. Úžasná atmosféra, film ma dostal. A áno.. na kempovanie niekde pri (anglickom) jazeru hlboko v lesoch samozrejme nikdy ani nepomyslím. ()

diabolique

Tak po niektorych tych "oslavnych odach", ktore som cital, som cakal, ze to bude uzasny zazitok. A pritom je to slabe ako popradsky caj, uplne bez hlavy a paty - to uz radsej pozriem Wrong turn alebo Hills have eyes. Tam sa aspon nesnazili byt "realne sucasny" a vedel som, ze mozem cakat holywoodsku p@#ovinu. No ale chlapci z britanie to dorazili. Vyhodene peniaze za nudny, nezaujimavy film s kopou nezmyselneho nasilia a zbabranym scenarom. Cakal som, ze aspon po vzore svojich americkych bratov tam sibnu nejake "pleskajici prsicka" ale nic...:( Ale vsetci capkajme ako to genialne natocili.... ()

dewil21

Můj známý Chocho nad tímto snímkem jistě plesá, neb krutost dětí zde nezná hranic, což potvrzuje jeho teorii o trestuhodném rozmnožování. Snímek je působivý, děj má spád a divák se stále víc propadá do deprese a beznaděje, což vrcholí scénou v koupelně. Po skončení filmu jsme se na sebe s mužem podívali a společně jsme se rozhodli, že po takovém zážitku není možno v klidu usnout a shlédli jsme ještě další film, raději pokleslejšího a méně vážného žánru. ()