Jezero smrti

hurki

Reálnost nebo nereálnost tohoto snímku řešit nebudu, ale atmosféra je to hustá. Jak zde napsal J*A*S*M budete vyloženě toužit po happyendu, jestli se ho dočkáte nebo nedočkáte si zjistěte sami, ale určitě doporučuji shlédnout. ()

zly.dvojce

Všechny ty malý hajzlíky bych vykuchal jako laňku pytlák ve schovance. Do jednoho. Výborná atmosféra, kritiku herectví bych vynechal, hrají dobře jak hlavní postavy tak ti malí zmr... smradi. A tomu hlavnímu pseudotvrďákovi bych nakonec narval hlavu toho rotveilera do řiťi. Celou! Fakt naturalistický a atmosférou nabitý filmový zážitek. ()

Santic

Na první pohled znatelně nereálný příběh, ovšem to bylo to poslední co mě při sledování zajímalo... Parchantům bych roztrhal kušny hákem už u jezera, ale to by jsme vlastně přišli o tu napínavou, vcelku nepředvídatelnou podívanou, že... Musím uznat, že na konci filmu jsem byl... poněkud... poněkud fucked up... A přesně za tohle (a vlastně i za mrazení v zádech) dávám 4* ()

lusa

Tak znepokojivé, že neviem, ako zaspím... Brutalita dnešnej mládeže nepozná hraníc, začne to palením psov, mačiek, nakrúcaním na video a kde to skončí? Odpoveď dáva Eden Lake. Na mňa to pôsobilo neuveriteľne realisticky. Chlpy mi stoja aj tam kde ich nemám... 4* ()

koudi

Opět film o tom jak se z obyčejné věci může stát horror. Dosti mi to připomínalo Funny Games, jak si režisér hraje s psychikou diváka a nechává ho takřka celý film v napětí a to né takovém jako u lekacích horrorů, které moc nemusim kvůli jejich nulové kreativitě (ticho a pak najednou řev a něco skočí na obrazovku, kdo by se neleknul), ale napětí psychické, kdy se občas přistihnu, že mám nějaký sval v křeči :). ()

Gekon

Po Strangers další variace na francouzské Ils. Proti předchozím snímkům přibylo trochu brutality a nechutností, ale ubylo napětí a toho si u hororu cením víc než krve a střev. Takže průměr. ()

Pepeto

Taký zhnusený som už dávno nebol...je to choré, ale práveže, bohužiaľ realistické...čím ďalej tým viac...zasrani napadnú nožom učiteľa, alebo sem tam niekomu z nich prepne v hlave a postrieľajú vlastných spolužiakov, ako sa to už zopár raz naozaj stalo...amerícke odvetilovanie usmrkancov...bolo mi z toho filmu fakt zle...horor je horor, ale toto je otrasný horor zo života...ak sa niekto nad tým dokázal zabávať, tak je chorý ako tí magori... ()

Pharlap

Raxxx, FFs, Dareios22 a všichni podobní. Utřete čelo a rozhlédněte se!! Jste ve 21.století a ti klucííí.. co kolem Vás pobíhaj.. to nejsou všecko hodní mazlíci. Takže komentáře o tom, jak je tento film stupidní a blbý, jsou naprosto mimo. Rok od roku se násilí, arogance a drzost u dětí stupňuje. Jestli tomu nevěříte, doporučuji si zajít na několik "inspekčních" hodin do tříd ZŠ druhého stupně. A pak se hošánci podivíte, jak moc "nereálné" to je, nechat se terorizovat od bandy vejrostků. Film měl přesně ten spád, jaký jsem očekával, poklidný začátek, a pak mazec a "rock and roll" do konce.. ale bez happy endu. Hlavně v druhé půlce chválím NEUVĚŘITELNÝ výkon Kelly Reilly. Bomba! A byly chvíle, kdy jsem jen nevěřícně koukal na obrazovku, zhluboka dýchal a bál se, co zas přijde! Samozřejmě byly momenty, kdy ve mne vřela krev, a nechápal jsem, proč hl.hrdina, přítel Kelly R., nenamlátil celé partě neskutečným způsobem do tlamy. Osobně bych to asi tak udělal. A odjel znechucen. A dovedu si představit, že pro vývoj filmu, by to byla zase zajímavá zápletka. Vše co se odehrálo, je reálné, uvěřitelné.. a každý,kdo tomu nevěří a nechce věřit, že děti jsou "parchanti", a bez rodičovského vedení, z nich vyrostou "šmejdi", ať klidně zavírá oči.. a pak nechť je šokován, když se na něj vrhnou v tramvaji klucííííííí, co se dělaj jen legracííí.. P.S.: Trochu mi to připomělo temnou atmosféru filmu Pravidla násilí s Gillian Anderson. ()

ab.dul

Fakt brutalní filmík. Od toho nezajímavého začátku jsem nečekal to, co se bude dít a s jakou atmosférou. To, co se odehrávalo v tomto snímku, se jen tak nevidí. Film mě zatáhl do děje, že jsem mu opravdu začal věřit, a i tomu, jak můžou být tak malí smradi zákeřní, nechutní a brutální. Člověk si říká: Je někdo schopen něčeho takového? Silný žaludek podmínkou... ()

--TMO--

Jednu hviezdu uberám kvôli faktu, že tí malí frackovia nedostali všetci cez držku. Nieže by som bol nejakým fanúšikom happyendov, ale proste ma vytáčajú filmy, kde naozaj celú dobu túžim po tom, aby hlavný "záporák" (záporáci) skončil so svojou hlavou rozomletou na cucky - a pán režisér ... ale čo už. Zrejme je dobre, že som tým filmom ostal taký vytočený, ale aj tak. Vizuálnej stránke sa nedá nič vytknúť, zopár krát som mal ale pocit, že si rozlámem zuby od škrípania v scénach, kedy sa hrdinka utekajúca pred faganmi (ktorých by som mimochodom na mieste jej nastávajúceho už v prvej tretine filmu tak vytrieskal, že by sa neodvážili ani na sto metrov ku mne - ale samozrejme, to by potom nemohlo vznikať veľa filmov, že áno) samozrejme musí potknúť o každú paličku a keď si zraní nohu, plazí sa po zemi, ako keby jej práve niekto odsekol rovno obe nohy. Ale čo už, takýchto podivných správaní sa v celej kinematografii asi nikdy nezbavíme. Vcelku dobrý adrenalínový zážitok pre ľudí, ktorí si povedia "ale čo, beztak sú to iba dáki zbohatlí malomešťania" : ) ()

Maxmilian

Víte kde si hrají vaše děti? Že by někde v lese. Angličané se pěkně vytáhli. Horor bych to přímo nenazval, ale thriller a drama a možná trošku i psycho by bylo docela na místě. Brutální záběry, brutální DĚTI. No a když to jsou děti, tak to přece musí někde podědit. Konec filmu ukázal, kde se v tak mladých vzalo tolik krutosti a brutality. No a pak se můžeme jen divit, že se podobné věci dějí i ve skutečnosti. A nestačí si říct, vždyť to byli děti. Hodně je ovlivní svět kolem, kam spadá i kino a televize. Takže jedním slovem - BRUTALITA. ()

LuNaj

Horor přesně dle mého gusta. Banda hajzlíků nebo ještě lépe gang parchantů zkouší utýrat k smrti zamilovaný pár. A ten závěr... Ať žije NO happy-end. ()

Bigfuckman

Atmosféra výborná, bohužel děj a logika už zde nemají tolik prostoru. Ale na anglický horror je to každopádně krok dopředu a je vidět, že bylo hodně čerpáno ze zaoceanské produkce. ()

Kleopatr

Za trapným názvem a trapným DVD obalem (na mě to tak působí) se skrývá skutečně dobrý film. Z počátku působící jako většina hororů až na to, ža parta mladých lidí je vystřídána pouze mladým zamilovaným párem. Zlem v tomto filmu je tentokrát partička vejrostků. Solidní zpracování doplňují příjemné herecké výkony. Film je hodne naturalistický a nebere si za vzor americké filmy (asi tím že je britský:-)) Příjemné zakončení vyzdvihuje kvalitu filmu. Trochu mi vadí občas tupé chování všech zůčastněných ( ikdyž kdo může vědět, jak by se v takový situaci, kdo zachoval...) a dvě chyby, které jsem odhalil, ale zmiňovat se o nich nebudu abych nekazil i tak skvělý dojem. ()

snakepit

Eden Lake nie je klasická vyvražďovačka v štýle The Hills Have Eyes, alebo Wrong Turn. Hlavní zaporáci nie sú žiadni zmutovaní kanibali a ani psychopat s motorovou pílou. Sú to "len" pubertálni adolescenti, na ktorých sa neúplné rodinné zázemie podpísalo na 110%, kvôli čomu je ich jednanie možno niekedy až prehnane brutálne. Psychika hlavných postáv je vyobrazená do najmenších detailov a niektoré scény človeku doslova vyrazia dych. Pocity strachu, nenávisti a beznádeje som prežíval spolu s hlavnou dvojkou a naozaj ma zalial pocit blaženosti, keď to nejaký zasran poriadne schytal. Dokonalý záver (aj keď mu predchádzala veľmi veľká náhoda) robia z tohto nenápadného diela jeden z najlepších thrillerov roka. ()

deep

Výpovědní hodnotu tenhle film určitě má, atmosféra je taky dobrá + brutální konec, ale těch logických lapsů a nevěrohodnýho chování postav bylo trochu moc. ()

vlKousek

hmm velmi slušné, atmosféra pořádně vyhrocená, jak má být a ty dětičky fakt parádní malí psychoušové, myslím, že bych se s nima v tomto lese setkat nechtěl a ani v žádném jiném:)) ()