Jezero smrti

ohneta

Velká spokojenost, dost působivý film a skvělých pár momentů. Já jsem opět poučen, že nemám jezdit s přítelkyní do opuštěných lomů a každopádně , když narazím na nějaké spratky, tak jim dát hned nakládačku, nebo se rychle zdekovat. Jen tak dále a už se těším na Pád do tmy 2. ()

luis13

Já teda nevím, ale na mě tento film moc dojem neudělal. Atmosféra byla dobrá, ale někdy mi připadalo, jako kdyby si hlavní "hrdinové" (nebo sebemrskači) přáli, aby už je ta parta puberťáků chytila :) ()

deryck

Eden Lake (neoriginalny preklad Jazero smrti) som pozrel v noci, posilneny mnozstvom dobrych komentarov tych, co ho zhliadli. Tazko povedat kolko minut po konci som este sedel a snazil sa sam sebe si vraviet "ved je to len film". Nepomoze to. Eden Lake je dobry, skutocny dobre natoceny horor/triler, ktory sa sice nevyhol nelogickym chybickam, ale napriek nim nik nemoze popriet ze uspel v tom, v com by chcel kazdy horor (ak neratame americke slashery, kde sa len caka kto padne dalsi) - zostali ste zhnuseni, deprimovani, minimalne v zlej nalade a rozmyslali, kde sa stala chyba. Chyba v ludoch, vo vychove, vo zvratenej ludskej rase? Ked komentujete "nelogicke" spravanie hlavnej hrdinky, ako napr "preco im nenamlatila" atd, uvedomte si, ze na tu hrozu pozerame spred monitora. Ktovie, ako by sa spraval niekto iny v podobnej situacii, nech je uz akokolvek prehnana. Mozno viac hrdinsky a statocne a mozno prave takto. Jediny film, z ktoreho mi bolo este VIAC zle ako z tohto, je uz hadam len American Crime, pretoze tam som si uz vobec nemohol navravat, ze nic take sa nestalo. Bohuzial. EL je vyborny, nekompromisny, kruty, surovy, okrajovo edukacne a spolocensky kriticky ladeny film, s dobrou kamerou, perfektnym obsadenim, a to vravim perfektnym - tie mile deticky boli presvedcive rovnako ako Kelly Reilly. Aj narocny fanusik kvalitneho hororu musi uznat ze vykon hercov bol nadstandardny. Scenar bol takmer skvely, napatie hustlo priamoumerne, zvraty vystupovali ako na beziacom pase (kto aj cakal dobry koniec?) a ja som vo filme nenasiel jednu hluchu minutu. Ak tomuto uz niekto da 3 hviezdicky a nejakej sprostosti á la 80s-italian-zombie hororu za 4, tak by som pochyboval o sudnosti daneho divaka, ale proti gustu ziaden disputat. Nemam viac co dodat, Eden Lake je jeden z najnadejnejsich filmov r.2008 vo svojom zanri. PS: Venujte svojim detom pri vychove viac casu. ()

lumi1

veľmi smutný film a až do úplneho konca divák nevie ako to skutočne dopadne (osobne som dúfala , že trošku inak). Sympatický Michael Fassbender pomaličky opúšťa svoje telo pri nádherne smutnej hudbe. Dosť ťažký film a taktiež smutný. Hŕstka "retardovaných" detí a ich priblblé nápady, ...nechajú sa zatiahnúť do pošahnaného plánu jedného chalana ktorý by sa mal dať liečiť. Páčilo sa mi to a vyvolalo to vo mne nejakú takú melanchóliu a apatiu. ()

iamblichos

Naturalisticky thriller s bezutesnym koncom, resp. anti-happy endom, lebo hlavny zmrd ostal nepotrestany....neviem, ci som niekedy v jednom filme videl zaroven zrazene, upalene a podrezane dieta, pricom dva ciny naviac vykonala prvotna obet..... ()

Hemp

Amici vedi proc maji u sebe zbrane....Hlavni hajzl mel pomalu chcipnout i s tim svym fotrem. Konec mohl byt zajimavejsi... ()

Homer666

Trochu sa tu vymykam z priemerneho hodnotenia filmu, ale nemozem inak. Film sa snazi poukazovat na rastucu brutalitu mladeze vo Velkej Britanii, ale podla mna to robi neskutocne primitivne, lacno, nedoveryhodne a hlavne nerealne. Jedine z coho som bol cely film v napäti bolo, kedy uz konecne skonci. Ako uz niekto dole napisal, tych nerealnosti v spravani hlavne dospelych akterov je vo filme prislis vela. Tož, moj nazor. Jedna hviezdicka (10%) za brutalitu a (10%) za trochu necakane finale... ()

whoof

Na tenhle filmeček jsem již párkrát narazil, ale dlouhou dobu jsem mu nevěnoval pozornost, protože ve mne evokoval pocit, že půjde jen o další tupý béčkový horor, při kterém v půlce usnu. Byl to veliký omyl a jsem moc rád, že jsem se k tomu dokopal a pustil si to, protože na konci jsem zůstal čučet s otevřenou pusou. Tento film mne naprosto šokoval svoji brutalitou a donutil mne ptát se na hodně otázek. Na spoustu filmů se prostě podíváte někdy si z něj něco málo odnesete a pak na něj po čase třeba úplně zapomenete , ale tenhle snímek mi bude vězet v hlavě velmi dlouho. Rčení "Děti jsou naše budoucnost" vám po shlédnutí Jezera smrti bude možná alespoň na chvíli připadat jako konec světa. Jedinou výtkou je u mě občas hloupé chování terorizovaného páru a možná až těžko uvěřitelná brutalita "znuděných" dětí, ale to vše vyvažují skvělé herecké výkony a především to, že co vidíme na filmovém plátně by se klidně někdy může stát skutečností. ()

Strato666

S vědomím, že si po šichtě lehnu a po půlhodince se nechám ukolébat ke klidnému spánku záhy vzaly za své a mě se dostalo hodinky a půl napínavé zábavy se vším všudy. Velmi povedená záležitost. ()

Booman

Možná ne úplně objektivní, ale tenhle typ filmů nesnáším. Nelogičností se to tu jen hemží a dát jako ustřední zloduchy partičku rádoby drsnejch dětí, co se rozbrečí, když jim spadne kopeček zmrzliny na zem je opravdu nervi drásající záležitost. Jediné co se mi líbilo byl závěr a to kupodivu ne proto, že už jsem měl to utrpení za sebou. Badass caparti a obeti bez pudu sebezáchovi mi prostě jdou proti srsti. ()

dizyhc odpad!

takáto sračka ježiš maria...český dabing bol viac než odporne odporne odporný...krvavé scény fajn...vrcholne amatérske pohybovanie kamerou...herci nesympatický...pekné prostredie ale kazia ho nudne prestrihavané scény...k tomu fakt neviem či autor ma tak nezvládnutelné decko a myslí si že také je každé dieťa v dnešnej dobe alebo čo..umňa ODPAD a NUDA ()

EuPhOrY.

Nečekal jsem až takovou tvrdost.. Ale film se mi líbil a musel jsem si popřemýšleto té dnešní "mládeži". Jenom mi to všechno přišlo až moc přehnaný, že všichni poslouchaj velkýho velitele vesnický party a dělaj vše co jim řekne.. Jinak mě hodně překvapil herecký výkon Jacka O Connella, vážně jak kdyby utekl z léčebny, žral jsem mu to i s navijákem ()

losganjos

Těšil jsem se na pořádný thriller a konečně se mi ho dostalo. Té brutality mohlo být trochu méně, ale i tak to lidé se silnějším žaludkem rozdýchají. Dlouho ve mě film nezanechal takový pocit, ani ho vlastně nedokážu popsat...je to něco mezi zhnusením z dnešní mládeže a trnem v kulkách. Každopádně nedoporučuji na film koukat s přítelkyní, vyhnete se nepříjemné konfrontaci =) ()

BigLoser

Anglická mládež dělá paseku všude, v Londýně v Praze i na Anglickém venkově... Já jsem se bál o zadní část těla velmi vehementně, jen když jsem sousedům rozbil skleník. O 15 let pozěji se mdladí nebojí terorizovat zamilované páry na dovolené. Režizér Watkins natočil tento Horor / Thriller velmi zručne a dynamicky. Scény s mučením nebo běh/hřebík jsou pomerně brutus. Obzvlášť je zajímavé, jak se Jenny mění na celkem všehoschopnou mašinu... Až jsem si jí oblíbil jak pro její přirozenou krásu(v druhé časti sice až moc přírodní krásu), tak její smysl pro dobrou věc. A už vůbec jsem jí nepřál konec, jaký jí připravili tvůrci. Kéž by tam byl Harry Brovnn:) ()

Valki69

Tak zápletka je opět klasické hororové klišé - mladí lidé (pár) si vyrazí na dovolenou, vypadá to skvěle, ale náhle se vše nějak zvrtne a bojují krvavou bitvu o holý život (zde s místní bandou jezerních chuligánů). Nicméně je to dobře provedená práce, atmosféra Eden Lake by se dala krájet a hodina a půl uteče jako nic. Pokud jste fanda žánru, nelze nevidět. :) ()

Hrmak

Pre manželský pár sa stane výlet nočnou morou. Dosť hustý film so záverom, ktorý takémuto žánru presne sadne. PS: Deti dokážu byť skutočne kruté... ()

RonnieR

Včera večer som mal chuť báť sa. Pozriem na názov - Jazero smrti- čakal som netvora podobného aligátorovi, čo bude ľudí trhať na kusy, odtrhnuté končatiny, prekusnuté telá apod. Aké bolo moje prekvapenie, žiadne netvorské inferno sa nekonalo! Ale toto prekonalo všetko, banda adolescentných zmrdov terorizuje snúbenecký párik! Sedel som ako prikovaný a sledoval ich boj o holý život. Scéna s tŕňom nemala chybu!!! A ten záver brŕ! 80%. ()