Jezero smrti

Fox85

Nebylo to vůbec špatné, atmosféra hodně hutná, ale prostě mi tam něco chybělo. Nedokážu to úplně popsat, ale podle hodnocení jsem čekal trochu něco víc ()

Soweek

Od dob Interieuru to nejlepší co jsem viděl na této scéně. Důkaz, že kvalitní snímek se dá udělat kompletně bez strašidelných momentů,počítačových efektů či nějakých stvoření, monster, duchů apod. Tento snímek s vámi pohne díky své chladnosti, brutalitě a realističností. Klaním se tvůrcům a všem zúčastněným filmu a opět se utrvzuji vtom, že kvalitní hororové snímk dokáží dělat snad všichni kromě Američanů. ()

sedm.1

Takže!Po všech těch oslavných recenzích a komentářích musím i já dodat svůj názor na tento thriller,nikoli horror.S horrorem nemá Eden Lake totiž nic společného.A můj názor nebude zrovna dvakrát opěvující,neboť jsem od tohoto snímku dostal poměrně studenou sprchu(ikdyž jsem si to možná zasloužil,protože jsem na něj byl pěkně nažhavenej :)).Film má hodinu a půl.První půlhodinu se neděje prostě nic.Jen povinný nudný úvod,který je fakt neskutečně dliouhý a prázdný.Druhá půlhodinka se už sice rozjede,film začne mít napětí a spád,ale naprosto mu chybí mnou hlavní očekávaný magnet,atmosféra.Jak na ní mají poslední dobou britové patent,tentokrát se prostě jejich hlavní perla vypařila.A třetí půlhodinka je už jen pak suchopárným vyústěním,kdy autoři jakoby chtěli do finále narvat všechno,co předešlé minuty zanedbali a ikdyž to není špatné,trochu to nekoresponduje se zbytkem filmu.Pointa samotná je pak sice překvapivá,originální a hlavně i dost odvážná,ale výjmečně bych tentokrát dal přednost přímočařejšímu a očekávanějšímu závěru a snad tedy moc neprozradím tím,že by si ty parchanti zasluhovali dostat pořádně krvavě na prdel,leč smůla.Když se dotku oné originality,ta se skutečně týče pouze závěru,neboť filmů,kdy si vyjede mladý pár na dovolenou a následně je jim nepříjemně pokažena nějakýma deviantama,tentokrát mladistvýma buranama,těch je skutečně dost a Jezero smrti nepřineslo v tomto směru vůbec nic nového.Ani ona šokantnost,že právě těmi "krvežíznivými monstry" jsou děti mě nějak neohromila,každý víme,co dnešní mladí(a zvášť ti pubertální) dokážou za krutosti a zde nakonec i dle pointy zjistíme,že za to ani vlastně tak nemůžou.Alespoň herci nijak nezklamali,ústřední pár je sympatický(zvlášť Kelly Reilly je moc fešná a neokoukaná kočka) a morbidní mládež dost správně "strašidelná" a uvěřitelná.Takže jednoduše.Nejprovokativnější?Čím?Nejděsivějším?Jak?Brutální?Kde?Eden Lake jako thriller klidně každému doporučím,protože o špatný film nejde ani náhodou a jako thriller funguje fajn,ale jeho přeceňování je skutečně velké.A možná to mě ovlivnilo nejvíce,že nedám vyšší hodnocení a jsem z něho zklamán,přestože jde jinak o dost kvalitní nářez.Velmi silné 3*! ()

ArdathBay

Briti horrory umí. Sice výhrahy se najdou (střecha maringotky, vodní schovka), ale celková spokojenost. Znepokojující realističnost dnešního stavu omladiny, odrážející se od těch, kteří je vychovávají a jdou jim ve finále příkladem. Naturalizmus není naštěstí prvoplánový a dotváří hustou atmosféru. Trapný český název snímku s ještě trapnější dopravní značkou - nic, co bych nečekal. Velmi silné tři hvězdičky. ()

DeLaMorte

Super thriller/horor jaký tu hodně dlouho nebyl!Strhující atmosféra,husté gore scény a hlavně perfektně napsaný scénář o vyprávějící o výletě dlou zamilovaných lidí co si chtějí užít krásný ničím nerušený víkend u jezere...a vsaďte se že si užijou.. ()

nightevan

Opět se parta smradů rozhodne zprovodit ze světa jeden idylický párek, který se vydal hluboko do lesů. No... jet do lesů daleko od všech lidí je opravdu sen nás všech. A je to potom obrovské překvapení, že tam je taky někdo jako Rickyho parta, která je, jen tak mimochodem, jedna z nejhůře zahraných vraždícíh part. Les je strašidelný, ale ruku na srdce, kdyby vás někdo honil s tím, že vás zabije, byla by strašidelná i paseka z Broučků. Takže jediné, co by stálo za pochvalu je výkon Kelly Reilly, jejíž nelogické chování to ale stejně táhlo dolů. Navíc je k podivu, že byli 10 mil od města, ale v závěru se Ricky dostal z lesa do města téměř srovnatelně jako Jenny, která jela autem. Páni scénáristi, pohlídejte si alespoň takovéto základní chyby. A že má film zaujmout svoji brutalitou a krutostí? Mě zaujala spíše ta nelogičnost a to, jak může mít takový film hodnocení 77% (ke 27.02.09). ()

ZkuKol

Uf! Mno to byla mrazivá zábava... Příběh a dialogy zrovna nejsou z těch nejoriginálnějších a rozjezd taky zrovna není z nejlepších. Ale celá atmosféra a gradace naprosté beznaděje vám zaručí min. jednu noc bez klidného spánku. Ústřední dvojce Reilly a Fassbender je velmi dobře uvěřitelná, záporáci odporní - kam až to příběh snese, kamera a střih příjemně klipový a hudba, jo hudba, ta jde až na kost! Kritici na to nejspíš ódy nepějí, ale divák vychází z kina vybledlý a dobře pobavený (ve smyslu daného žánru). Super řemeslo, jen ať to příště jede už od začátku a trochu lepší scénář, prosím...80% ()

j.anek

Namachrovanej Američan a učitelka - to nemohlo dopadnout jinak. :-) Oceňuji zejména jejich schopnost vlézt do pasti, kdykoliv se k tomu naskytla příležitost, a odvahu nedívat se před sebe na cestu. Ta holka se vlastně zrakvila úplně sama. Zřejmě to chudákům dětem nechtěla komplikovat... Hezká pointa. Celé by to mohlo mít podtitul "Kterak chudý chlapec k luxusním brýlím Ray Ban přišel". ()

lskala

Mělo to atmosféru, brutální scény také potěšili a ten závěr bez happy endu? Tak to má být... :-) 65% - 3*** ()

BMAJTZ

Pro mě osobně hodně mrazivý zážitek, jež mě přivedl na otázku jak bych se v dané chvíli zachoval já. Každopádně ať už jsem čekal cokoli, doufal jsem, že vše skončí potrestáním viníků a tak podobně, prostě happyendem, tento pocit u mnoha hororů nemívám takže jde vidět jak moc to na mě zapůsobilo. Opravdu mi naběhla husí kůže v některých scénách a ta poslední scéna ve mě jenom utvrdila pocit stísněnosti. Opravdu velice nepříjemný zážitek, protože ať už měl tenhle film hodně chyb, cítím z něj, že něco podobného se opravdu může stát, možná, že ne až tak vyhroceného, ale reálnost z toho jenom dýchá. ()

Kleki-Petra

Film je poměrně dobře natočený a dokonce se ze začátku vyvíjí docela sympaticky. Je točený v pěkném prostředí a později se člověk díky zvukovým efektům chvílemi i bojí. Jiný klad filmu ale dopřát nemohu. Druhá půle filmu je naprosto o ničem, především kvůli předvídatelnému a nudnému ději, který netvoří nic jiného, než pořád dokola opakující se útěky a schovávání se. Drastické scény filmu rozhodně do kvality nepřidají. Ačkoliv nepatřím mezi milovníky hororů, od tohoto filmu jsem hodně očekával. Bohužel mě ani z části nepřesvědčil. ()

Forsberg11

Po prvom pozretí som dal Eden Lake nekompromisne 3 hviezdy, a to hlavne kvôli prisprostému chovaniu postáv a krývajúcemu scenáru, po druhom pozretí som zvýšil na 4 a teraz, po treťom pozretí, mám veľkú chuť dať tomuto hororu maximálne možné hodnotenie. No neurobím tak, možno neskôr. Ale pekne po poriadku. Eden Lake je dnes, dá sa povedať, už kultový európsky exploitation a jeden z vedúcich predstaviteľov nie len anglickej ale aj celoeurópskej novej vlny poburujúcich reálnych hororov, a to spolu s legendami ako Martyrs, či Inside, ktorá vyvrcholila minulý rok, keď sa na scénu dostal, podľa mnohých, vrchol hnusu od Srdjana Spasojevica - Srpski film. V Jazere divák nájde scény, z ktorých sa zastavuje nie len mozog ale aj srdce, a väčšina z nás určite krútila hlavou nad tým ako konzervátívni Briti dokázali natočiť niečo, za čo by sa nemuseli hanbiť ani japonskí či hongkongskí filmári v časoch svojej najväčšej a najzvrhlejšej slávy. Eden Lake je pre priaznivcov žánru samozrejme povinnosť, ostatní a hlavne slabšie povahy však ruky preč. Tento film vie pekne bolieť! 80 %... EDIT (20.1.2014): zvyšujem hodnotenie na 5*... 90 %! ()

Michelle75

Jedna hvězda za přírodu, jinak ztráta času a nervů z ročilování při absurdostech, které z tohohle snímku přímo čiší.Tím nemyslím , že banda Teenagerů by nebyla něčeho podobného schopna , protože síla davu je šílená/pro mě nepochopitelná/. Asi poprvé vůbec nechápu to vysoké hodnocení, člověk se u toho ani nebojí.A ten konec./spoiler: po vysilujícím boji o přežití nabourá Jenny u domu, kde ještě předtím byla s manželem, aby si promluvila s rodičema těch dětí, věděla, že tam by s ničím neuspěla a ona tam vleze a prosí o pomoc. Ó my god!/Děs a běs plný stupidit. ()

Jello Biafra

Brutálne spracovaný exploitation horor o mladom páre, ktorý je prenasledovaný zhruba 15 ročnými harantami. Objavuje sa tu dvojica hercov Jack O´Connell a Thomas Turgoose, ktorí spolu hrali vo filme This is England a už tam preukázali svoj herecký talent. Ale hlavne je tu skvelý Michael Fassbender, v tej dobe ešte málo známy. Eden Lake nie je ani tak pôsobivý film násilnými scénami, ale skorej tým, kam až sú schopní zajsť nevychovaní spratkovia, ktorí nemajú žiadne hodnoty. Po napínavej honičke a množstve krvavých scén sa dostaneme do finále, kde príde pointa tak drsná, že pôsobí ako silný kopanec do gulí. Pokiaľ sú exploitation filmy vaše obľúbené, tak si tento skvost z britských ostrovov pozrite. Jedná sa o výnimočný horor s obrovským presahom a dokonalo reflektuje dnešnú mladú generáciu, ktorá sa rada baví násilnosťami. ()

Reanimated

Přehlídka naprostých kiksů v přemýšlení hlavní dvojice. Závěr ale opravdu silný s přesahem do nelichotivého sociálního komentáře. Váhám mezi dvěma/třemi hvězdami... ()

KR4T4S

Velmi dobře natočené, dobrý casting a skvělé výkony - obzvláště Kelly Reilly, opravdu šokující a nechutné scény (setkání nože s jazykem je snad ten nejreálnější fuj top, co jsem kdy viděl), napínavé (a to většina napětí je budována za světla/dne (!), nelogičnosti jsem tam nezahlídl. Právě jsem se celkem divil, že se tam snad nikdo nechoval jak idiot. Jen se závěrem mám trochu potíž, páč ne úplně jsem dostal to, co jsem si přál. Respektive ne každý dostal to, co jsem mu přál (ale zároveň chápu obdiv a kvality jeho podoby) 90% ()

pfa

Už jsem dlouho nepodával žádný komentář, ale tady si ho nemohu odpustit. A to hlavně ani ne skrze filmu, jako skrz hodnocení diváků... Tedy jestli už nám stačí k zážitku (na 74%) film ale naprosto přeplněný klišé, tak už jsme na tom poměrně špatně. Jistě, chyby, nesmysle a hovadiny jsou v podstatě v každém filmu, v díle pak mnohem méně, v béčkovým filmu hodně. Na tohle abeceda nemá písmenka... No dobře - chladnu. Tohle je však opravdu na vyškubání. Více bohužel nemohu komentovat, dospustil bych se totiž mega spoilerství. Rozhodně, mine-li Vás tento film, nijak nezoufejte. Spíše se mi chce říci, radujte se... [3/1O] (Eden Lake, USA, thriller) ()