Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

The_Peach

Tento seriál patrí medzi moje obľúbené, nedosahuje podľa mňa kvalitu Mafstory a ani si nemožem zvyknúť na postavu majora Petra Nagya ktorú hrá Peter Batthyany, nakoľko ho neustále mam zafixovaného ako "Banána", ale musím vyzdvihnúť postavy Boborovského a Húrku, neviem si už predstaviť tento seriál bez nich. Na každú novú časť sa teším a preto je moje hodnotenie také aké je...bodaj by sa natáčalo viacej takýchto komediálnych seriálov ako ponúka TV JOJ a nie markizácke Ordinácie a iné nezáživné krávoviny. ()

Tonis

Postupom času ako pribúdajú ďalšie diely tak sa aj jednotlivý herci viacej vyvíjajú a dokážu svoje postavy lepšie zahrať. Najprv som tomuto seriálu nedával veľkú nádej, ale dosť som si ho v posledných pár mesiacoch obľúbil. Najviac ma pobavil Ján Kroner, ktorý hrá miestneho polomafiána Miňa Demoviča a má jednoznačne najlepšie hlášky z celého seriálu. ()

oceanic6

Zatiaľ najvydarenejší zo všetkých slovenských seriálov posledných rokov je úspešný a obľúbený hlavne vďaka skvele napísaným a jedným slovom ÚŽASNE zahraným postavičkám. Lukáš Latinák, Ľuboš Kostelný, Csongor Kassai na plnej čiare excelujú, zvyšok osadenstva podáva výborné výkony. Od tvorcov Mafstory tak prišiel ďalší vydarený komediálny seriál, ktorý môže na obrazovkách vydržať naozaj dlho... ()

Kuker_Benny

Ach jo... Pozvedněte se nad sebe! Je to náhodou úžasný seriál, který s obrovským nadhledem bodá do našich vlastních řad. Vychcaný Miňo, totál dementní poliši, jak to může dopadnout? Tak jak to v normálním životě často dopadá... A tady se nad tím můžu zasmát, v normálním životě je to k breku... A ty nádherné slovenské "špeky" - v češtině by to nikdy tak bohovsky nevyznělo. ()

Dauphin23

4 na vylepšenie smutného hodnotenia čo tu je, inak tak na 3. Latinák a Kostelný - špica, zbytok tiež OK, možno Batthyany zaostáva za mojím očakávaním - oproti mafiánom, kde je ústrednou postavou. Čítam tu aj hodnotenia typu odpad a dno - a čo je potom panelák a ordinácia? A aj tie sú ešte daleko od argentínsko-mexického dna. Preto 4! ()

• V mnoha seriálech se objevuje postava, která za celý seriál není vidět či případně ani slyšet. Nejznámějším případěm je pak manželka poručíka Columba (Peter Falk) ze seriálu Colombo (od r. 1971). V tomto seriálu jsou takové postavy dokonce dvě, a to Hurkův (Lukáš Latinák) strýc a kapitánova (Peter Batthyany) manželka. Podobně bylo možné ze začátku spekulovat o Saňově přítelkyni Sáře a Iris, pro ty se však později na obrazovkách místo našlo. (dmk)
  • Keďže tvorcovia Profesionálov stoja taktiež za seriálom Mafstory (od r. 2006), tak sa medzi nimi rozhodli na Silvestra 2008 spraviť takzvaný "crossover". (ČSFD)
  • Kapitán Maroš Nagy (Peter Batthyany) se do telefonu často představuje Nagy Maroš, což zní jako „Nagymaros“, název známé maďarské přehrady. (Vazzy)