Reklama

Reklama

Americký prezident a britský premiér by šli do války, ovšem ne každý souhlasí, že válka je dobrá věc. Například americký generál Miller (James Gandolfini) a britský ministr pro mezinárodní rozvoj Foster (Tom Hollander) jsou zastánci míru. Když ovšem Simon Foster jaksi nechtěně podpoří vojenskou akci v televizi, získá najednou ve Washingtonu spoustu přátel. Pokud se mu podaří spojit se ve Washingtonu s těmi správnými lidmi a pokud se jeho pobočník (Chris Addison) vyspí s tou správnou stážistkou, možná se jim podaří i zastavit válku... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (126)

Matty 

všechny recenze uživatele

Největším nedostatkem v jiných ohledech perfektního britcomu The Thick of It (česky Je to soda) byl nízký počet epizod. In the Loop má délku i kvality téměř čtyř takových epizod a podobu jakéhosi prequelu k celému seriálu. Důsledek není těžké vyvodit. Všichni zdejší fanoušci (cca jednomístné číslo menší než pět) seriálu mohou sledováním filmu bezbolestně spáchat komediální harakiri. No a zbytek, tzn. většina, asi po většinu času nebude chápat, jakouže bandu psychopatů to sleduje a proč zní „doprdele“ vedle každého druhého z jejich slov jako eufemismus. Kadence nadávek, které bych – nekoledovat si tím o komplikovanou frakturu – s chutí sám použil, se blíží počtu amerických vojáků zastřelených v Iráku, čímž necitelně odkrývám tu druhou, serióznější vrstvu díla. Vážně se má reálné dění ve vysoké politice k tomuhle filmovému jako Winston Leonard Spencer-Churchill k Davidu Rathovi? Nemají výroky politiků za zavřenými dveřmi mnohonásobně větší říz než perly, které tytéž individua trousí veřejně? A opravdu nejsme oběťmi klamu, když věříme, že důležitá rozhodnutí na mezinárodní úrovni nejsou jenom vedlejšími produkty osobních neshod jistých lidí? I kdyby někdo někdy natočil politickou satiru pravdivější, dozajista nebude stejně vtipná a vyšperkovaná cameem Jamese Gandolfiniho a vidlácky zakamuflovaného Steva Coogana. Teď, po úspěšném zfilmování seriálu, kde se hlavně rychle a sprostě buď mluví nebo řve, už mi představa celovečerní verze jiných britcomů (Black Books, IT Crowd) vůbec nepřijde nereálná. 90% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, dr.Orlok, knotie ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Úderná a naprosto perfektně obsazená politická satira, u které mi formálně přišlo, že takhle nějak by to asi vypadalo, kdyby se Paul Greengrass rozhodl natočit komedii. Dokumentární styl umocňuje pocit, že to v podstatě není ani moc výmysl filmařů. Jednoznačná kultovka, u které by mi vůbec nevadilo, kdybych se dostal k původní čtyř a půl hodinové verzi. Povinnost pro vyznavače suchého britské humoru a politických kruhů. P.S. Neurotická postava Malcolm Tucker má jasný kultovní status a už kvůli ní si hodlám nakoukat původní seriál. P.P.S. Je neuvěřitelné, s jakou elegancí dokáží Britové fuckovat v naprosto každé větě, aniž by to působilo vulgárně. Je to jen zatraceně vtipné. „This is a government department, not some fucking Jane fucking Austen novel!“ ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Hysterická digitální kamera najíždí a odjíždí na herce, aniž by k tomu měla nějaký rozumný důvod. Je to jen manýra. Mezi postavami příběhu není jediná aspoň trochu sympatická. Všichni jsou sobci a hráči s mocí. Řvou na sebe a nadávají si, z plátna se linou vodopády slov a já se v tom úplně ztratila. Možná taky kvůli mizernému překladu, takže snad filmu i trochu křivdím. Ale působilo to na mě nepřehledně, zmatečně a nesympaticky. Dosledovat to bylo náročné a nepříjemné. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Film jsem chtěla vidět hlavně díky jeho nominacím za scénář, a to mimo jiné i na Oscara. Téma taky neznělo špatně, naopak znělo zajímavě. Ve výsledku musím říct, že mi to trochu připomínalo Vrtěti psem, ale určitě to má blíže k typickým britským produktům jako Jistě, pane ministře apod. Je to postaveno na konverzaci, což se u všech nemusí shledat s úspěchem, navíc britský humor, který je suchý a černý, u něhož mnohdy přemýšlíte: to je fakt vtipné?, nemusí sednout všem. Mně zaujaly ty mnohaličné konspirace ve vládě a zajímalo by mě, jak moc je to přitažené za vlasy. Myslím, že ani moc ne. Ruční kamera je zajímavým zpestřením a ač na ni začínám být alergická, tady mi nevadila. Vlastně můžu říct, že tahle politická satira se mi líbila. A zaujala mě Mimi Kennedy. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

O podobné úrovni politické satiry si u nás můžeme nechat jedině zdát. To, co u nás máme teď (Bubílková, Jablonský, Suchánek s Genzerem,...), je proti tomu upocený, uslintaný, retardovaný mimino. Je nás jenom deset a půl miliónu, snad proto je nemyslitelný, aby se mezi náma našel jedinej člověk, kterej by se takové kvalitě v uvedené disciplíně byť jen přiblížil. Prostě něčeho takovýho nejsme absolutně schopní - aby tady někdo něco takovýho napsal, a pak aby se našel ještě druhej člověk, kterej tomu správně porozumí a udělá z toho film. Tohle je totiž fakt po čertech chytrá a absolutně vychytaná záležitost. Moc, moc, moc dobrý! ()

Galerie (23)

Zajímavosti (4)

  • Prvý zostrih filmu mal 4.5 hodiny. (Astonko)
  • Slovo "fuck" zaznie vo filme 135 krát, z toho 86 krát z úst Malcolma (Peter Capaldi). (Astonko)
  • V rámci prípravy pre svoju rolu mal Peter Capaldi prístup do Pentagonu, kde viedol rozhovory s viacerými generálmi. (Astonko)

Související novinky

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Většina filmových fanoušků bude nejspíš z “prohry” Avatara zklamaná. Není ovšem na škodu, že dala Akademie přednost filmu, který nejenže nebyl ani v nejmenším zamýšlený jako \"oscarový\", ale jeho… (více)

Reklama

Reklama